Jihlava – Šumperk 5:1 (kon.) | Vsetín – Kolín 1:2 (kon.) | Poruba 2011 – Benátky n/J 5:4 (po pr.)
Litoměřice – Ústí n/L 3:4 (0:1 po s.n.) | Třebíč – Sokolov 3:2 (po pr.) | Přerov – Frýdek-M. 3:4 (1:2 po s.n.)
Vrchlabí – Havířov 0:5 (kont.) | Slavia – Prostějov 5:4 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC Slavia Praha
5:4 (3:2, 1:1, 0:1 - 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Pondělí 28.02.2022, 18:00Chance liga • 50. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Vítám vás u zápasu 50. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Vsetín. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00 na ledě pražského Edenu.

HC SLAVIA PRAHA

Už na osm v řadě prodloužili hokejisté Slavie sérii zápasů, ve kterých bodovali. Naposledy získali bod v sobotu v Sokolově, kde prohráli po nájezdech. V duelu s Baníkem přitom dvakrát vedli – ještě na začátku třetí třetiny o dvě branky. Západočeši ale srovnali a v nájezdech zvítězili.Už na osm v řadě prodloužili hokejisté Slavie sérii zápasů, ve kterých bodovali. Naposledy získali bod v sobotu v Sokolově, kde prohráli po nájezdech. V duelu s Baníkem přitom dvakrát vedli – ještě na začátku třetí třetiny o dvě branky. Západočeši ale srovnali a v nájezdech zvítězili. Znovu se vrátit na vítěznou vlnu se sešívaní pokusí v pondělí v posledním domácím utkání základní části proti Prostějovu.

LHK JESTŘÁBÍ PROSTĚJOV
    Jsou aktuálně na sedmém místě a se Slavií mají totožný počet bodů. Poslední zápas sehráli jestřábí s Litoměřicemi, kde po divoké přestřelce padli 6:8. V závěru základní části se jim příliš nedaří – o to méně venku, kde Prostějov prohrál sedm z posledních devíti utkání. V sestavě Jestřábů si svěřenci trenéra Jiřího Vebera musejí dát pozor zejména na útočníka Petra Mrázka. Ten se 47 body vede bodování svého týmu a je druhým nejproduktivnějším hráčem a s 25 góly i druhým nejlepším střelcem celé Chance ligy.

V posledním vzájemném zápase zvítězila Slavia, po nájezdech na půdě Sokolova v poměru 3:4. Podaří se ji zvítězit i na domácí půdě?

HC Slavia Praha: M. Michajlov (M. Holík) – Hejda, Daniel Krejčí, Mikuláš Hovorka, Barák, R. Havel, Zelingr, T. Duda – R. Všetečka, T. Knotek, P. Kafka – M. Ondráček, Poletín, J. Doležal – Kružík, Žejdl, P. Machač – Jaroslav Brož, Kern, Vlček.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – M. Jáchym, Klimíček, Staněk, Husák, Vala, Zajíc, A. Havlík – Jiránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, Račuk, Mrázek – P. Beránek, J. Kloz, M. Švec – T. Koblížek, Š. Jelínek..

V Pražském Edenu budeme během pár minut svědky úvodního vhazování dnešního utkání.

00:01

00:01
    Zápas nám právě začal!

00:42
    Hosté se nyní snaží o založení útoku, nejsou však úspěšní.

01:45
    Slávisté se dostali do skvělé akce, kterou však s přehledem likviduje Bláha.

02:30
    Barák skvěle přenesl puk na Kafku, který minul branku hostí.

03:15
    Rudovský pálil od modré, střelu mu však překazil jeden z domácích borců.

03:48
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Petr Kafka – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

05:10
    Hosté sevřeli nyní domácí v obranném pásmu.

05:40
    Jáchym se dostal do osamocené pozice mezi kruhy, ovšem minul svatyni Michajlova.

06:17
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavia se dostává do vedení! Po skvělé střele MATYÁŠE ZELINGRA se skóre zápasu mění na 1:0! Asistence: Žejdl, Kružík
    06:17 Matyáš ZELINGR - 1:0

07:14
    Vhazovat se bude před Michajlovem.

07:27
    Ofsajd domácích přerušuje hru.

07:54
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Vhazovat se bude před domácí svatyní.

08:52
    Martin Novák se ocitl sám před Michajlovem, ten však domácí drží!

08:56
    Na druhé straně se chtěl prosadit Žejdl, střela mu však nesedla a Bláha ji s přehledem kryje.

09:30
    Špatnou rozehrávku hostujícího celku nyní domácí využili nejlépe jak mohli, prosazuje se FILIP VLČEK, který krásnou střelou překonává gólmana hostů.
    09:30 Filip VLČEK - 2:0

09:57
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Prostějov po gólu TOMÁŠE JÁCHYMA snižuje zpět na rozdíl jednoho gólu a po 10 minutách hry jsme již byli svědky tří gólů. Asistence: Havlík, Jiránek
    09:57 Tomáš JÁCHYM - 2:1

11:43
    Hra je přerušena z důvodu vyhození puku do ochranné sítě.

12:08
    Brož blokuje nebezpečnou střelu Jáchyma.

12:21
    Zakázané uvolnění v podání domácích.

12:36
    Staněk sehrál skvělý osobní souboj s Kernem, ve kterém byl úspěšnější hráč hostí.

13:30
    Kafka s Hovorkou skvěle založili útok, domácí celek tlačí Prostějov v útočném pásmu!

14:30
    Ondráček se dostal do zajímavé šance před Bláhu, ten však nenápadnou střelu z rohu kryje.

14:58
    Michajlov teď radši podržel puk po nahození Prostějovských.

15:38
    Machač zůstal osamocen v útočném pásmu, puk však dokázal udržet a nápor domácích může pokračovat.

16:14
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Jáchym – 2 min., podrážení).

16:36
    Domácí tým bude mít výhodu přesilové hry.

16:45
    Tak tohle byla obrovská paráda, po sérii krásných přihrávek se do odkryté svatyně prosazuje PETR KAFKA. Asistence: Žejdl.
    16:45 Petr KAFKA - 3:1

17:28
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Daniel Kružík – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

17:42
    Prostějov si také zkusí v závěru první třetiny přesilovku.

18:18
    Přestřelka pokračuje, hosté opět snižují na rozdíl jednoho gólu. V přesilové hře se prosazuje MAREK RAČUK. Asistence: Novák, Mrázek.
    18:18 Marek RAČUK - 3:2

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:30
    Slávisté si nyní po sérii nepřesných rozehrávek pořádně zavařili. Michajlov je však podržel.

20:00

V první třetině jsme byli svědky hned pěti gólů. Za domácí se prosadil Zelingr, Vlček a Kafka. Na jejich góly však našli odpověď hosté Jáchym a Račuk. Sledujeme velice svižné utkání, ve kterém jsou Pražané prozatím úspěšnější!

Blíží se nám začátek druhé třetiny.

20:01

20:10
    Hosté nahazují za branku domácích a začínají druhou třetinu ve velice rychlém tempu.

21:15
    Hosté stále drží puk v útočném pásmu, ke střele se ale nedostalI!

22:00
    Kružík se pokoušel najít Machače, Švec mu však v nahrávce zabránil rukou.

22:18

22:51
    Brož teď skvěle našel volného Vlčka, ten si dokázal poradit s obráncem Prostějova. Bláha však jeho pokus pokryl.

23:26
    Střelou bekhendem mezi kruhy se blýskl Doležal, Michajlov však jeho střelu bez problému zlikvidoval.

23:52
    Martin Novák se pokusil ohrozit domácí střelou z levého rohu, úspěšný však nebyl.

24:16
    Žejdl našel parádní přihrávkou DANIELA KRUŽÍKA , který se nemýlil a vymetl všechny pavučiny v levé šibenici branky hostů. Asistence: Žejdl, Doležal.
    24:16 Daniel KRUŽÍK - 4:2

25:22
    Martin Michajlov podržel nyní domácí několika skvělými zákroky.

26:08
    Pražané dali díky nepřesné rozehrávce šanci hostům, kteří však puk ztratili po necelé půl minutě. Slavia jde opět do útoku!

26:52
    Střelu od modré zkoušel Krejčí, jeho pokus však končí v lapačce Bláhy.

27:35
    Hra je přerušena z důvodu hry vysokou holí.

27:41
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Radek Havel – 2 min., držení).

27:46
    Domácím se hned na začátku přesilovky podařilo vyhodit.

28:30
    Mrázek se už pomalu začínal radovat, jeho střela MIchajlovi vypadla a málem skončila za brankovou čarou.

29:41
    Domácí hrají v plném počtu.

30:01
    Zakázané uvolnění hostů.

31:19
    Tak tohle je velká škoda pro domácí, po jejich nadějné akci, která gólem neskončila se na druhé straně hřiště prosazuje do odkryté branky PETR BERÁNEK. Asistence: Račuk, Švec.
    31:19 Petr BERÁNEK - 4:3

31:36
    Hosté po vstřeleném gólu pokračují v tlaku.

31:52
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Rudovský – 2 min., hákování).

32:20
    Slavia může opět změnit skóre zápasu, naskytla se jim výhoda přesilové hry.

32:45
    Pražané jsou při chuti a hosté při přesilové hře zatím k ničemu nepustili.

33:14
    Machač důležitým osobním soubojem u mantinelu udržel pásmo.

33:52
    Hosté hrají v plném počtu.

34:41
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Filip Vlček – 2 min., podrážení).

35:00
    Prostějovští mají opět výhodu přesilové hry.

35:20
    Obrovskou šanci měl nyní Tomáš Jáchym, jeho střela skončila pár centimetrů od domácí svatyně.

36:01

36:09
    Pražané se vyhozením osvobozují.

36:48
    Marek Švec tečoval nenápadnou střelu a málem bylo vyrovnáno, naštěstí pro domácí, teč usměrnila puk vysoko nad branku.

38:09
    Pražané se nyní stáhli do obranného pásma a hosté mají spoustu příležitostí k vyrovnání.

38:36
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:09
    Havel se prosadil skvělou střelou po individuální akci. Jeho pokus je ale jednoduchým soustem pro Bláhu.

40:00

Ve druhé třetině padly góly pouze dva, na každé straně jeden. Hra má náboj a oba týmy dávají do dnešního utkání naprosto vše, co jim síly stačí! Rozdíl jednoho gólu může být rychle pryč, to vše se ale dozvíme až ve třetí třetině.

Třetí třetina co nevidět začne!

40:01

40:27
    Všetečka pálil od modré, jeho střela ale končí mimo.

41:02
    Hosté skvěle založili útok, úspěšní v zakončení však nebyli.

42:00
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou.

43:05
    Ve středním pásmu byli úspěšnější hosté, vhazovat se bude před Michajlovem.

43:37

44:00
    Hovorka se pokoušel překvapit rychlou střelou zápěstím Bláhu, ten jeho pokus vyrazil.

45:01
    Nahození Poletína si pohlídali prostějovští a získávají puk zpět.

46:09
    Hra zpomalila a oba týmy jsou ve všech situacích opatrnější.

47:12
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jiří Klimíček – 2 min., sekání).

47:12
    Slavia bude mít výhodu přesilové hry. Podaří se ji proměnit?

47:30
    Pražané mají zatím puk na svých hokejkách a daří se jim držet útočné pásmo.

47:40
    Kafka zkusil vypálit z modré, jeho střela však končí na středu dresu prostějovského gólmana.

48:03
    Hostům se podařilo vyhodit.

49:12

49:24
    Slavia je třetí třetinu jednoznačně aktivnějším týmem. Chybí ji však trocha štěstí při zakončení.

50:10
    Machač se teď ocitnul osamocen před brankou, jeho teč však končí mimo.

51:20
    Domácí si hravě poradili s přechodem středního pásma a opět se ženou do útoku.

52:35
    Parádním zákrokem se blýsknul Martin Michajlov!

53:36
    Tomáš Jáchym si dokázal poradit se dvěma slávisty, Hovorka ho však zastavuje a Slavia se pouští do útoku.

54:22
    Konec třetí třetiny se nese v duchu minima střel na obou stranách.

55:22
    Zakázané uvolnění domácího celku.

55:51
    Střela Jiránka končí v ochranné síti.

57:22
    Pražané hrají velice opatrně a nepouštějí se do velkých akcí.

58:15
    Michajlov chytá nebezpečné nahození od modré.