NY Rangers – St. Louis 5:3 (kon.) | Toronto – Buffalo 1:5 (kon.) | Dallas – Los Angeles 4:3 (kon.)
Seattle – Nashville 4:3 (kon.)
Mostečtí Lvi
6:3 (4:1, 2:2, 0:0) Stav série: 1:1
HC Dvůr Králové n. Labem
Čtvrtek 03.03.2022, 18:00 • A-BENET Arena, Most • Play-off 2. ligy, skupina Sever • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vážení sportovní přátelé, nervozita stoupá, ve vzduchu je napětí. Začala nám nejdůležitější část sezóny – play off!!! A začalo nám hned zostra. Dnes domácí MOSTEČTÍ LVI se utkají v letošní sezóně s nejméně oblíbeným soupeřem týmem HC RODOS Dvůr Králové nad Labem. S týmem, se kterým jim to v základní části moc nešlo. Ale toto je play off, jiná dimense. Fanoušek šílí, trenéři vymýšlí, co změnit, aby tým uspěl. Jeden za všechny, všichni za jednoho. Malé bolístky jdou pryč, velké přestávají bolet. Fanoušci jsou natěšeni. Statistiky skončily základní částí. Teď začíná nelítostný boj. Postoupíš = úspěšná sezóna. Nepostoupíš, špatně se hodnotí.
    Nyní k číslům. V základní části se týmy spolu utkali šestkrát. Hosté byli úspěšnějším týmem ve čtyřech zápasech. A začali lépe i první zápas play off, kdy v úterý vyhráli doma 3:1 (0:0, 2:0, 1:1). Hosté rozhodli první zápas ve druhé třetině, kdy rozhodl o osudu utkání během tří minut Milan Valášek. LVI dokázali ve třetí třetině zásluhou Jakuba Procházky snížit, ovšem víc jim tým z Dvora Králové nedovolil. Ovšem dnes začíná nový zápas a série se hraje na čtyři vítězná utkání.

Jen pro připomenutí, jak vypadala utkání dnešních soupeřů v základní části:

9.10.2021 HC RODOS Dvůr Králové – MOSTEČTÍ LVI 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
    6.11.2021 MOSTEČTÍ LVI – HC RODOS Dvůr Králové 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
    4.12.2021 HC RODOS Dvůr Králové – MOSTEČTÍ LVI 2:1s.n (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
    8.1.2022 MOSTEČTÍ LVI – HC RODOS Dvůr Králové 5:3 (1:0, 3:0, 1:3)
    3.2.2022 HC RODOS Dvůr Králové – MOSTEČTÍ LVI 2:1p.p (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)
    26.2.2022 MOSTEČTÍ LVI – HC RODOS Dvůr Králové 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)

Všichni, kdo chcete vidět kvalitní hokej, přijďte se podívat. Utkání začíná v A-Benet aréně v 18:00 hodin

00:01

00:25
    Vladimír Kýhos zkusil prostrčit na Pavla Písaříka. To se nepovedlo

01:20
    MOSTEČTÍ LVI právě vstřelili branku!
    A máme tu první krásný gól. IVAN ŘEHOŘ krásně vykoupal Jaroslava Brázdu. Asistence: Martin Mical a Vítězslav Nedrda

01:49
    Dvůr Králové právě vstřelil branku!
    No to nám to vedení nevydrželo dlouho. Hostující se vrhli do útoku střemhlav a po stejně pohledné akci srovnávají zásluhou JAROSLAVA DVOŘÁKA. Asistence: Jakub Muška a Lukáš Kučera

03:22
    A máme tu opět změnu skóre. MARTIN MICAL vyšvihl krásnou střelu pod vingl, kterou Jaroslav Brázdil neviděl. Asistence: Vítězslav Nedrda a David Šesták

04:19
    LVI nemají dost, kombinují v útočném pásmu

05:08
    Nebezpečná střela Jaroslava Dvořáka. Lukáš Hosnedl vyráží.

05:22
    Zakázané uvolnění LVŮ

05:57
    Na Jiřím Půhoném je vidět, že má zkušenosti, mazacká přihrávka před branku. Obrana domácích je pozorná

07:09
    Jakub Procházka si dribloval jako na basketu. O kotouč přišel

07:38
    A opět drzoun Jiří Půhoný. Střílí z každé pozice, nyní z brankové čáry z rohu zkoušel, jestli dává Lukáš Hosnedl pozor. Dával

10:33
    Jakub Muška vystřelil od modré, Lukášovi Hosnedlovi kotouč utekl. Naštěstí k domácí obraně

11:21
    Vítězslav Nedrda zkusil z mezikruží ruský blafák. Neuspěl

11:47
    Tak to byla další paráda. Hostující obrana nepřesně rozehrála a JAROSLAV ŠIMEČEK střelil hned z první. Oslavu si náležitě užil

12:40
    Vítězslav Nedrda krásně posunul tandemem na Ivana Řehoře. Jaroslav Brázdil měl plné ruce nohy práce

12:44
    A opět v akci Jaroslav Brázdil. Hned po buly chytá kotouč

13:01
    Nyní přebruslil Jaroslav Dvořák Romana Fučíka. Ovšem ten si kotouč společně s Lukášem Hosnedlem pohlídal

13:48
    Josef Stříbrný zachytil kotouč pro Jaroslava Šimečka. Hosté si však domácí pohlídali

14:58
    Pavel Písařík krásně tečoval do protipohybu Jaroslava Brázdila. Těsně mimo

15:52

16:05
    Postavení mimo hru hostů

16:16
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Böhm – 2 min., držení).

16:57
    Hosté se do domácích zakousli. Teď se ovšem po odrazu plápolá kotouč v síti nad brankou Lukáše Hosnedla

19:40
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Hoffmann – 2 min., držení).

19:59
    Tak to bylo teda vzrůšo!! Nejdříve VLADIMÍR KÝHOS trefuje tyč a potom v posledních desetinách vteřiny dává branku v oslabení!

20:00

Skončila nám první třetina utkání mezi týmy MOSTEČTÍ LVI a HC RODOS Dvůr Králové nad Labem. Domácí vstoupili do utkání aktivně a hned z první šance skóroval Ivan Řehoř. Domácí se však radovali pouze pár vteřin, protože ihned po buly srovnal hostující Jaroslav Dvořák. Poté jsme viděli několik šancí na obou stranách. Ve čtvrté minutě na nic nečekal Martin Mical, vystřelil přes obránce pod vingl a bylo to 2:1 pro domácí. Poté se hra přelévala na obě strany, až kotouč dostal Jaroslav Šimeček a přelil na stranu LVŮ. Skóre bylo 3:1 pro domácí tým. Poté přišli na řadu rozhodčí, kdy vyloučili nejprve Milana Böhma a dvacet vteřin před koncem Jiřího Hoffmanna. Domácí cítili nespravedlnost a odčinili ji nejlepším způsobem. Ujel Vladimír Kýhos, nejprve trefil tyč a poté v posledních desetinách vteřiny branku v oslabení. To se zase ozvali hosté, kterým se zdálo, že branka padla po konci třetiny. Rozhodčí ovšem měli jasno a stav utkání je 4:1

20:01

20:27
    Vladimír Kýhos vyhazuje

21:01
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Fučík – 2+2 min, vysoká hůl).

21:07
    David Šesták vyhazuje

21:57
    Domácí teď obětavě, Jiří Hoffmann skočil krásně do střeli, poté drze Jaroslav Šimeček vyhodil

25:30
    A opět branka z balíku exkluzivity LVŮ!!. Jakub Procházka viděl na červené rozjetého PAVLA PÍSAŘÍKA, který proměnil samostatný nájezd. Asistence: Vladimír Kýhos

26:14
    To se hostům povedlo!!! Ihned z buly po pohledné akci skóruje MICHALPROCHÁZKA. Asistence: David Voňka

26:38
    Jaroslav Vašíček hodně přitvrdil!!! Odnesl to nejprve Jaroslav Šimeček

26:51
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Vašíček – 2 min., nedovolené bránění).

27:36
    Teď se hosté snažili ujet, ovšem Pavel Písařík se včas vrátil a pomohl obraně

28:12
    Aleš Havlůj vystřelil a Jakub Procházka se snažil tečovat. Jaroslav Brázdil drží

28:43
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Steinocher – 2 min., držení hole).

28:58
    Tak to bylo překvápko. David Šesták ujel v oslabení a dorazil na třikrát kotouč pod bezmocným Jaroslavem Brázdilem. Druhý gól domácích v oslabení. Asistence: Josef Stříbrný a Vítězslav Nedrda

29:08
    Střídání v týmu MOSTEČTÍ LVI: ze hřiště odchází Brázdil, přichází Hradiský.

30:00
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Tondr – 2+2 min, hrubost). Trest odpyká Dvořák.
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Mical – 2 min., hrubost).

30:22
    Jaroslavovi Šimečkovi se v samostatném úniku zamotal kotouč pod nohy. Ovšem zakončil, ale Jaroslav Brázdil sklapl betony včas

32:12
    Nyní si před Jaroslavem Brázdilem otevřel střelnici kapitán Aleš Havlůj. Kotouče se však od hostujícího brankaře odrážejí

33:20
    Přiostřuje se nám, kromě Jaroslava Vašíčka, kteří předvádí drsné zákroky se na druhé straně ukázal také Michael Steinocher

35:05
    Hra se teď trošku zklidnila

36:58
    Kotouč teď drží Lukáš Hosnedl. Hosté to ještě nezabalili

37:36
    Domácí teď udělali chybičku a Lukáš Hosnedl nedokázal ani nadvakrát odolat dorážkám hostů. Autorem branky je LUKÁŠ KUČERA. Asistence: Tomáš Bláha a Jaroslav Dvořák

38:23
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Mical – 2 min., hákování).

39:00
    Hosté domácí pěkně zamkli. Těm se nedaří vyhodit

39:47
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Valášek – 2 min.).

39:54

40:00

Skončila nám druhá třetina zajímavého utkání, které nám kromě vyloučených přineslo i pár branek. Nejprve ve 26. minutě zvýšil z úniku po krásné přihrávce Vladimíra Kýhose Pavel Písařík. Radost netrvala dlouho. 27. minuta 5:2 Michal Procházka. Ve 29. minutě ujel David Šesták společně s Josefem Stříbrným v oslabení a kotouč dotlačil do branky pod tělem Radima Hradiského. 6:2. Na 6:3 ovšem snížil v závěru druhé třetiny Lukáš Kučera a vykřesal pro hosty jiskru naděje.