Malajsie – Kuvajt 5:2 (kon.) | Kyrgyzstán – Írán 13:1 (kon.)
Malajsie
5:2 (0:1, 5:0, 0:1)
Kuvajt
Čtvrtek 03.03.2022, 11:00 • Gorodskoj Katok - Biškek • Mistrovství světa - IV. Divize

Je dobojováno! Malajsie při své historické premiéře v rámci systému divizí hokejového MS poráží Kuvajt 5:2 a připisuje si tři body do tabulky MS IV. divize. Zápas rozhodla druhá třetina, v níž Malajsie vstřelila všechny své branky a vyhrála ji poměrem 5:0. Hrdinou utkání je bezpochyby Muhammad Fareez Mohd Fauzi, který zaznamenal čistý hattrick v rozmezí necelých pěti minut. (13:15:59)

59:57
    Tři sekundy před koncem se ještě bude vhazovat před Al Saeghem, ale to už bude jenom formalita.

59:11
    Malajci se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale situaci se jim nepodařilo vyřešit příliš dobře.

58:37
    Je tu ještě oddechový čas, ale nevypadá to, že by to Kuvajt chtěl zkusit bez brankáře. Třígólový náskok soupeře je přeci jen v tuto chvíli až moc.

57:49
    Jeden z hostujících hráčů se dostával do dobré pozice pro zakončení, ale v rozhodující chvíli ho neposlechl kotouč, který mu odskočil od hole.

57:35
    Hra je teď hodně kouskovaná. Malajcům tohle vyhovuje, protože mají pohodlný náskok a nemusí se nikam hnát.

56:46
    Kuvajt je v plném počtu.

56:16
    Abdulaziz Al Khashan se dostal do zakončení, ale mířil jen doprostřed brány, kde byl připravený Chow. Následovala menší potyčka mezi oběma týmy, ta však zůstane bez trestů.

55:30
    Kuvajt se i v početní nevýhodě snaží tlačit do útoku, ale Malajcům stačí hrát na čas. Do větší šance se hosté zatím nedostávají.

54:46
    Abdulaziz Al Maraghy navíc dostává dvě minuty za hákování, což už pro Kuvajt nevypadá vůbec dobře.

54:00
    Kuvajt budou nevyužité přesilovky hodně mrzet. V plném počtu hráčů na ledě je teď hra hodně neurovnaná, ani jeden z týmů se nedokáže delší dobu udržet v útočné třetině. Čas teď hraje pro Malajsii.

52:43
    Malajsie se nakonec ubránila a hraje již v plném počtu.

52:22
    Již v klasické přesilové hře měli teď hosté obrovskou šanci! Al Sarrafovu střelu brankář jen vyrazil přímo před sebe, ale Al Khashan nedokázal zblízka dorazit kotouč za Chowa.

51:15
    Kuvajt ani proti třem bránícím hráčům nedokázal udržet útočné pásmo a bude muset zakládat útočnou akci od své branky.

50:43
    Tohle je velká šance pro Kuvajt! Mohammad Oryza Ananda nabízí soupeři dvojnásobnou početní výhodu.

50:11
    Kuvajt už hraje zkrácenou přesilovou hru, ale Malajcům se podařilo vyhodit kotouč z obranného pásma.

49:22
    Nakonec nepovedenou přesilovka Malajsie korunuje nepovedeným střídáním, po němž následuje trest pro hráčskou lavici.

48:30
    Přesilovka se Malajsii zatím příliš nedaří. Hosté nepouští soupeře do střeleckých pozic.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 21. Mohammad Oryza Ananda, 33. Mohd Fauzi (Versluis), 35. Mohd Fauzi (Shaharudin, Raja Amin), 38. Mohd Fauzi (Low), 39. J. Goh (Muhd Fadzli) – 5. S. Al Ajmi (Al Kandari, Al Maraghy), 47. Al Sarraf

Malajsie: Chow (Haikal) – E. Ch. Goh, Prakash Santhanasamy, Shaharudin, Raja Amin, J. Goh, Tan – Mohammad Oryza Ananda, Versluis, Mohd Fauzi, Mohd Fadzul, Low, Shahabuddin, Mohammad Noor, Muhd Fadzli Amin, Ong, S. Chu Goh, Azhar.
    Kuvajt: Al Saegh (J. Al Sarraf) – Al Wadhi, Khalaf, Al Daei, Al Foudari, Al Duaji – A. Al Ajmi, Mo. Al Ajmi, A. Al Sarraf – Ma. Al Ajmi, Al Khashan, Al Mari – Al Kandari, S. Al Ajmi, Al Maraghy – H. Al Ajmi, Al Deai

Rozhodčí: Vladimir Suslov – Tornike Kuchava, Edmond NG.