Mountfield HK – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 7:1 (kon.) | Sparta – Slavia 4:1 (kon.)
Zlín – Vítkovice 5:1 (kon.)
Mountfield HK
4:2 (1:0, 2:0, 1:2) Stav série: 2:1
HC Kometa Brno
Neděle 13.03.2022, 12:45 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Play-off Extraligy dorostu • Osmifinále

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u dalšího utkání hradecké mládeže se budu těšit, na počtenou. (15:00:59)

Vyrovnaná série končí postupem hradeckého Mountfieldu. Ten v nedělním utkání potvrdil dosavadní trend, kdy ve všech třech duelech zvítězili domácí. Lvi udělali důležitý první krok už v první periodě, kdy se ve vyrovnaném duelu dostali do vedení. Pak dokázali Kometě odskočit na rozdíl čtyř branek. Hosté to však nezabalili a deset minut před koncem vykřesali naději. Jenže snížení přišlo až jedenatřicet vteřin před třetí sirénou. Následně to modrobílý zkoušeli ještě se šesti hráči v poli, ale hradecká obrana nepřipustila žádné drama. Hradec tak po vítězství 4:2 postoupil do čtvrtfinále.

59:50
    Brňané to zkouší se šesti hráči v poli. Čas ale hraje proti nim.

59:29
    Oddechový čas pro hosty.

59:29
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kuswito nahazoval kotouč na branku, kde se nejlépe zorientoval DOMINIK HALAČKA, který ještě vykřesal naději pro svůj tým. Asistence: Libor Kuswito, Michal Červenka.

58:25
    Král ujel do přečíslení s Venclem. První jmenovaný však neměl dostatečný prostor pro přihrávku na svého spoluhráče a akci nezakončil.

58:00
    Hradec dvě minuty před koncem stále drží tříbrankové vedení!

57:49
    Další chybná rozehrávka. Kometu zabrzdil ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:57
    Na druhé straně ujížděl Nesvadba, ale ani jeho pokus k brankáři neprošel.

56:26
    Pavičova střela byla zblokována a Kavan nemusel zasahovat.

55:18
    Autor hattricku z předchozího utkání Kos vypálil z pravého kruhu. Kotouč však zamířil přímo do výstroje Kasala, ze kterého hrací předmět nevypadl a přerušil hru.

54:53
    Vencl nahodil kotouč na Kavana a umožnil spoluhráčům vystřídat. Hradecká formace byla přes minutu ve své obranné třetině.

53:39
    Mráz předvedl ostrý hit u hrazení.

52:50
    Tato pasáž hry připomíná spíše boj. Hráčům teď na hokejkách chybí přesnost.

51:55
    Lvi zakládají další útok od vlastní klece.

49:30
    Sedmačtyřicet vteřin po čtvrté brance Lvů přichází snížení! ROBIN RAKUS vypálil z mezikruží nad lapačku Kasala a snížil stav zpět na rozdíl tří branek. Asistence: Ondřej Kos, Martin Máša.

48:43
    Hradec právě vstřelil branku!
    A je tu další gól v síti Komety! JAKUB JÓN obkroužil branku a překvapil Kavana střelou na bližší tyč. Asistence: Filip Žaba.

48:17
    Žaba nadvakrát udržel útočné pásmo.

Petr Koval

Branky a nahrávky: 17. Král (Pavič), 27. Fiala (Král), 34. Šimek (Klíma, Hora), 49. Jón (Žaba) – 50. Rakus (Kos, Máša), 60. Halačka (Kuswito, Červenka)

Mountfield HK: Kasal (Mrázek) –⁠ Fiala, Žaba (A), Pavič, Černý, Burda, Mráz, Bezpalec, Samek –⁠ Jón, Vencl (C), Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Šimek, Král.
    Trenér: Václav Pánek

HC Kometa Brno: Kavan (Matoušek) –⁠ Antony, Zubíček, Máša, Spanel, Eich (C), Mitro, Kuswito, Kos, Rakus, Pavlík, Halačka, Nesvadba, Červenka, Škodík, Bělohlav (A), Nekvapil, Šantora.
    Trenér: Radek Bělohlav

Rozhodčí: Jan Jaroš –⁠ Jiří Svoboda, David Klouček