Ottawa – Philadelphia 3:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:4 (0:1 po s.n.) | Winnipeg – Boston 2:4 (kon.)
Calgary – Buffalo 0:1 (po pr.) | Anaheim – Florida 0:3 (kon.) | San Jose – Colorado 3:5 (kon.)
Minnesota – Chicago 3:1 (kon.) | NY Islanders – Dallas 4:2 (kon.) | Edmonton – New Jersey 6:3 (kon.)
Vegas – Los Angeles 5:1 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Columbus – St. Louis 5:4 (kon.)
New York Islanders
4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Dallas Stars
Sobota 19.03.2022, 19:00 • UBS Arena, New York • NHL

Hvězdy zápasu: 3. Ryan Pulock (1+0), 2. Semyon Varlamov (37/39, 94,87%), 1. Brock Nelson (3+0). (21:43:02)

Viděli jsme velice vyrovnaný zápas, ve kterém Islanders ke konečnému vítězství pomohli zejména dva muži – fenomenální autor sadmatřiceti zákroků brankář Varlamov a střelec hattricku v rámci třetí třetiny, Brock Nelson.

59:40 Brock NELSON - 4:2

59:40
    Islanders právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! Hostující přihrávku teď skvěle na modré čáře zachytil BROCK NELSON a následnou střelou do prázdné branky zkompletoval hattrick v dnešním zápase. Bez asistence.

59:30
    Chára kotouč úspěšně dostává do prostoru středního pásma.

59:14
    New York Islanders si vyžádali oddechový čas.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí části, Dallas se v šesti hráčích snaží prosadit zatím neúspěšně.

58:15
    Dallas vyzkouší risk v podobě hry bez brankáře!

57:35
    Peterson se po akci svého týmu dostal do ideální pozice mezi kruhy, ani on však skóre vyrovnat nedokázal!

56:56
    Tuto rozehrávku Robertson nemá šanci zachytit, píská se tak zakázané uvolnění Stars.

56:20
    Jedovatým pokusem mezi betony se nyní prezentoval Hintz, na Varlamova si však ani tentokrát nepřišel.

55:54
    Zakázané uvolnění, tentokrát se provinil hostující tým.

55:34
    Bailey po šanci soupeře raději vyšle kotouč do středního pásma.

54:29
    Lindellovu nebezpečnou střelu z pravého kruhu musel Varlamov vyrážet nadvakrát.

Nepříjemnou střelu do obličeje nyní od Harleyho schytal Cizikas, podle všeho to vypadá, že bude hráč domácích v pořádku.

54:10
    Podruhé za krátkou dobu se mohl Cizikas dostat do velké šance, tentokrát ovšem pohotově hráči Islanders kotouč z hole vypíchl Seguin.

53:49
    Pulockův výhoz nyní zasáhl v rámci své trajektorie kameru, hra se tak přerušuje.

52:25
    Cizikas nyní mohl svému týmu ve vlastním oslabení vrátit dvougólové vedení, sám před Oettingerem však selhal!

52:18
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Kyle Palmieri – 2 min., držení hole).
    51:39 Jacob PETERSON - 3:2

51:39
    Dallas právě vstřelil branku!
    Tyler Seguin nyní zavezl kotouč do útočného pásma a následně ho před branku předložil JACOBU PETERSONOVI, který svým jubilejním desátým gólem v sezóně snížil! Asistence: Tyler Seguin, Denis Gurjanov.

50:15
    Po střele Glendeninga se do zakončení tlačil Raffl, s celou situací si poradil jako dnes skoro vždy výborný brankář Varlamov.

49:53
    Pulockova střela končí po teči mimo prostor Oettingerovy branky.

48:40
    Dobsonova střela zápěstím, kterou Oettinger musel zastavovat pravým betonem.

47:59
    Baileymu se ani nadvakrát nepovedlo naleznout volného Pageaua před brankou soupeře.

47:00
    Střela Lindella od modré čáry nepředstavovala pro Varlamova velké nebezpečí.

46:30
    Po hektické pasáži hry bude následovat komerční přestávka.
    45:55 Brock NELSON - 3:1

45:55
    Lee teď výborně dokázal udržet kotouč v pásmu pro Beauvilliera, ten puk následně vyslal do pozice před odkrytou branku BROCKU NELSONOVI, který nechytatelnou ranou svým druhým gólem ve dvou minutách zvýšil! Asistence: Anthony Beauvillier, Anders Lee.

44:55
    Hned několika zakončením od Pavelskiho s Hintzem teď musel odolat brankář Varlamov!
    44:17 Brock NELSON - 2:1

44:17
    Dobson teď BROCKU NELSONOVI nabil do dobré střelecké pozice, jeho střelu následně Oettinger vyrazil takovým způsobem, že se od jeho zad odrazila přímo do hostující branky! Asistence: Noah Dobson, Matthew Barzal.

43:29
    Faksa si nyní vůči Parisemu před vlastní brankou počínal nedovoleně, rozhodčí tak píská faul českého útočníka.

42:16
    Oba týmy se nyní po rychlých akcích dostali do nadějných pozic, ani v jedné jsme se však třešničky v podobě gólu nedočkali.

41:27
    Po nepřesné nahrávce Robertsona na Hintze se ke kotouči dostal pro domácí nečekaně Pavelski, jeho zakončení však zlikvidoval pozorný Varlamov.

40:26
    Oba týmy o kotouč bojují za domácí brankou.

40:01

Hráči obou mužstev již zahájili proces návratu na ledovou plochu. Dojde v dnešním zápase na prodloužení, nebo přeci jen bude jeden z týmů schopen rozhodnout již v základní hrací době? Příští minuty nám napoví.

Další třetina začíná přibližně ve 20:57.

Druhá třetina nám přinesla velice atraktivní hokej, korunovaný brankami na obou stranách, když se nejprve tvrdou ranou od modré čáry prosadil Pulock a na konci třetiny srovnával po přečíslení Gurjanov. Do třetí části je tak zápas nadále otevřený.

40:00
    38:46 Denis GURJANOV - 1:1

38:46
    Je vyrovnáno! Hosté se právě dostali do situace 2 na 1, ve které Suter procedil přes bránícího Greeneho kotouč na DENISE GURJANOVA, který se tváří v tvář Varlamovovi následně nemýlil! Asistence: Ryan Suter, Jacob Peterson.

38:15
    Palmieri teď přesným pasem nalezl před odkrytou brankou osamoceného Baileyho, Oettinger ovšem předvedl nádherný zákrok a svůj tým zachránil!

37:53
    Greene teď Bennovi skočil přímo do zakončení, to tak pro Varlamova nepředstavovalo sebemenší hrozbu.

37:20
    Kotouč se teď od mantinelu odrazil tak, jak to Oettinger za brankou rozhodně neočekával, díky pohotové reakci Harleyho však Stars tuto situaci přežili bez újmy.

36:32
    Z úhlu si Pegeaua Oettinger pohlídal, ani veliký tlak Islanders tak ke zvýšení vedení nevedl.

35:35
    Nelsonova nahrávka teď k domácí smůle přeskočila Barzalovu čepel.

34:30
    Sám Alexander Radulov ví, že mu takové počínání vůči Cizikasovi nemohlo projít, první přesilovky v zápase se tak dočkají i Islanders.

33:58
    Islanders se výrazněji neprosadili, když se nepřesnou přihrávkou prezentoval Bailey.

32:19
    Lee nyní za svými zády měl odkrytou branku hostů, střelou z otočky však těsně netrefil!

31:40
    Dobsonovu střelu teď skvělým způsobem tečoval Parise, jedovatý kotouč ale Oettinger dokázal zlikvidovat.

31:23
    Riskantní způsob rozehrávky teď domácímu týmu přinesl pouze zakázané uvolnění.

31:13
    Islanders se i přes občasné závary před vlastní brankou dokázali v oslabení ubránit, po přerušení následně proběhne komerční přestávka.

29:45
    Hráči Stars si vytvořili souvislý tlak, hlavně díky Varlamovovi však i nadále drží hubené vedení.

28:46
    Lee teď neměl jinou možnost, než Petersona zastavit nedovoleným způsobem, píská se tak první trest dnešního utkání.

28:20
    S Klingbergovou střelou i následným Seguinovým zakončením si brankář Varlamov poradil.

27:33
    Kotouč po nepřesné domácí rozehrávce končí v hledišti, hra se tak přerušuje. Následovat bude komerční přestávka.

26:16
    Faksa v pozici velkého úhlu nalezl Lindella, to se následně podepsalo na přesnosti jeho zakončení.

25:45
    Po Barzalově nahrávce teď pozornost Oettingera prověřil Mayfield, brankář Stars obstál a drží kotouč ve své lapačce.

24:54
    Chára teď prokázal své zkušenosti a v šanci vypíchl kotouč z hole hostujícího Studeniče.

24:17
    Zakázané uvolnění z dílny newyorkských Islanders.
    23:16 Ryan PULOCK - 1:0

23:16
    Domácí se dostávají do vedení! RYAN PULOCK teď vyslal od modré čáry raketu, za kterou se brankář Oettinger mohl pouze ohlížet! Asistence: Cal Clutterbuck, Adam Pelech.

22:42
    Gurjanovu přihrávku Faksa v prostoru mezi kruhy zpracovat nedokázal.

21:52
    Po zpětné přihrávce Benna se bekhendovým pokusem prezentoval Lindell, střela postrádající potřebnou razanci Varlamova nepřekonala.

20:55
    Pavelski přichází po dobrém ataku Pulocka na modré čáře o puk.

20:16
    Kotouč opustil ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:01

Na ledovou plochu UBS Areny se nám již vracejí hráči obou mužstvem, druhá třetina za malou chvíli začíná.

Další třetina začíná přibližně v 20:02.

V první části jsme branku neviděli, první polovinu této herní pasáže se aktivnějším hokejem prezentovali Stars, následně však zahrozili také Islanders, prosadit se mohli například Beauvillier či Wahlstrom. Na konci ještě svůj tým skvělým zákrokem proti Rafflově střele podržel zatím bezchybný Varlamov.

20:00

19:55
    Neskutečný zákrok Varlamova, který se teď musel doslova vymrštit k levé tyčce své branky, aby dosáhl na střelu Raffla!

19:35
    Dobsonovu střelu dokázali obránci hostů pohotově zablokovat.

18:58
    Stars se nadechují k jedné z posledních akcí první části.

17:55
    Další přečíslení Islanders, kteří momentálně vládnou na ledě svojí aktivitou, nedokázal ve stoprocentní šanci zakončit Wahlstrom!

16:57
    Islanders si teď vytvořili souvislý tlak, který ovšem skončil o něco předčasněji, když hůl ztratil Lee.

15:40
    Cizikas se teď zjevil zcela sám v levém kruhu před Oettingerem, ani z nadějné pozice však na brankáře Stars nevyzrál!

15:21
    Josh Bailey teď bez podpory svých spoluhráčů daleko nedošel.

14:47
    Benn nedokázal hostující střelecký pokus usměrnit mimo dosah Varlamova, hra se tak přerušuje a následovat bude komerční pauza.

14:28
    Další střela dnes velice aktivního Greeneho, k domácí smůle však končí pouze na boční síti.

13:18
    Přihrávku Radulova Greene tečoval tak, že kotouč skončil v ochranné síti.

12:22
    Robertson teď do prostoru pravého kruhu přihrál kotouč Pavelskimu, s jeho následným zakončením si za pomoci lapačky Varlamov poradil.

11:41
    Gurjanova střela nalezla pouze připraveného Varlamova, Islanders pod tlakem následně raději vyhazují na zakázané uvolnění.

11:00
    Další úspěšný zákrok brankáře Stars, následovat bude komerční přestávka.

10:40
    Mayfieldova střela končí na levém betonu Oettingera.

10:20
    Seguinovu střelu z levého kruhu dokázal Varlamov pouze vyrazit před sebe.

09:30
    Z pravého kruhu prověřil Varlamovu pozornost Faksa, pro domácího gólmana žádný problém.

09:00
    Pageau na modré čáře nalezl Pelecha, jehož střelu následně Oettinger pohotově skryl do své lapačky.

08:29
    Nepřesná rozehrávka Pelecha znamená kotouč pro Stars.

07:40
    Od modré čáry nyní štěstí pokoušel také Greene, jeho střelu pohotově dokázal zablokovat Gurjanov.

07:07
    Ofsajd Stars přerušuje hru, následovat bude komerční přestávka.

06:25
    Clutterbuckova střela byla jedním z obránců zablokována, Oettinger je v tuto chvíli tedy bez práce.

05:20
    Po ztrátě Klingberga na modré čáře mířili domácí na Oettingerovu branku v přečíslení 3 na 2, po Nelsonově přihrávce však Beauvillier z úhlu brankáře hostů překonat nedokázal!

04:29
    Hosté napadají domácí rozehrávku, která se nachází ve velkých problémech a Islanders tak vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

03:33
    Střelu od modré čáry se Faksovi ani nikomu ze spoluhráčů nepodařilo tečovat, kotouč tak má v lapačce Varlamov.

03:03
    Dallas pokračuje v souvislém tlaku, hostům se však zatím nedaří dostávat se do gólových střeleckých pozic.

01:58
    Seguinův střelecký pokus se do prostoru Varlamovy svatyně nevešel.

00:50
    Radek Faksa se snažil projít s kotoučem středním pásmem, ztroskotal ovšem na pevné domácí obraně.

00:07
    Zakázané uvolnění, provinili se Islanders.

00:01

Vše je nyní již připraveno, utkání za několik málo momentů začíná.

UBS Arena následně vyslechne americkou státní hymnu.

Ještě před úvodním vhazováním vzdají domácí hold nedávno zesnulému bývalému obránci Islanders Jeanu Potvinovi.

Vzájemné utkání však bude prvním soubojem nejen v aktuální sezoně, ale od února 2020! Islanders tehdy zvítězili 4:3 po prodloužení, ve čtyřech z posledních šesti duelů se ovšem radoval Dallas.

Islanders mají v posledním týdnu solidní formu, když bodovali pětkrát v řadě a sebrali celkem čtyři vítězství! I přes solidní formu jsou ale boje o Stanley Cup spíše v rovině divoké teorie, celek z New Yorku trápí celou sezonu bídná koncovka a proti pevné defenzivě Dallasu mohou mít domácí potíže.

Dallas může naopak využít špatné formy Vegas, nebo nadále nahánět Edmonton, k čemuž potřebuje bodovat. Stars se však spíše trápí, protože po šesti zápasech s bodovým ziskem přišly tři porážky za sebou – v Nashvillu, proti Rangers a v Torontu. Včera v noci však Stars vybojovaly dva body v Montrealu.

Zdravím všechny fanoušky NHL! Sobota je kvalitnímu hokeji zaslíbená, protože už před půlnocí uvidíme šest zápasů, z nichž se od 19 hodin odehraje také souboj Islanders a Stars.

Jakub Houžvička

Branky a nahrávky: 24. Pulock (Clutterbuck, Pelech), 45. Nelson (Dobson, Barzal), 46. Nelson (Beauvillier, A. Lee), 60. Nelson – 39. Gurjanov (R. Suter, Peterson), 52. Peterson (Seguin, Gurjanov)

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Dobson, Chára, Pulock, Pelech, Mayfield, Greene – Beauvillier, Nelson, A. Lee (C) – Wahlstrom, Barzal, Parise – Palmieri, Pageau, Bailey (A) – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: B. Trotz

Dallas Stars: Oettinger (A. Scheel) – J. Klingberg, Harley, Lindell, R. Suter, Hakanpää, Hanley – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Glendening, Seguin, Peterson – Gurjanov, Jamie Benn (C), Studenič – A. Radulov, Faksa, M. Raffl.
    Trenér: R. Bowness