Washington – Carolina 1:6 (kon.) | St. Louis – Vancouver 4:1 (kon.) | Chicago – Buffalo 5:6 (kon.)
Edmonton – Arizona 6:1 (kon.) | Los Angeles – Seattle 1:6 (kon.)
HC Sparta Praha
6:2 (2:1, 2:1, 2:0) Stav série: 3:2
HC Kometa Brno
Úterý 29.03.2022, 18:00 • Sportovní hala v Holešovicích, Praha 7–Bubeneč • Play-off DHL extraligy juniorů • Čtvrtfinále

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště! (20:07:03)

V Bubenči máme dohráno, Sparta je v semifinále! Domácí hráči zodpovědným výkonem zlomili vzdorující Brno a po vítězství 6:2 si zaslouženě zajistili vstupenku do další fáze play-off, ve kterém narazí na Liberec.

59:27
    Nesvadba byl čistým hitem odzbrojen ve středním pásmu, Sparta se znovu vrací do útoku.

59:12
    Ještě minimálně jednou se bude vhazovat, a to před brankovištěm brněnské Komety.

58:28
    Utkání se už jen dohrává, ani jeden tým už nešlape na sto procent. O postupu Sparty je rozhodnuto.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:28
    Hauser měl nakročeno ke svému druhému gólu v utkání, Schnattinger ale na jeho střelu do dolní části branky vleže zareagoval lapačkou.

56:30
    Sparta právě vstřelila branku!
    Dovolím si říct, že v Bubenči máme rozhodnuto! OTO THEIMER se ujal kotouče ve středním pásmu, najel přímo před prázdnou branku a následně pojistil postup Sparty do semifinále – 6:2! Asistence: Jan Krupička, Tomáš Tomek.

56:01
    Kometa hraje vabank, její svatyně je prázdná! Brněnští jsou v šesti a tlačí na Krbečka.

55:26
    Oddechový čas pro hosty.

55:08
    Erik Meluzín chtěl pálit k pravé tyči, jenže se přepočítal. Krbeček se po puku, který zaletěl za brankoviště, natahoval zbytečně.

54:24
    Pět a půl minuty před koncem se píská další zakázané uvolnění, hra se vrací do pásma Komety.

53:40
    Brno zakládá další útočnou akci z vlastního pásma, Řehák táhne puk dopředu po pravé straně.

53:11
    Kometa se ještě pokusila duel zdramatizovat, ale Krbeček byl i tentokrát ve střehu a zasáhl.

52:29
    Jeden z domácích borců z prostoru mezi kruhem a modrou nastřelil jen plexisklo za Schnattingerem.

51:23
    Schnattinger vytáhl z rukávu další povedený zákrok, po krátké pauze se bude vhazovat po jeho levici.

50:48
    Do slušné šance se dostal Konečný, který se zprava vyřítil před brankoviště jako hurikán a následně otřel puk o beton sparťanského gólmana.

49:58
    Hostům se čas pomalu ale jistě krátí, na vstřelení tří branek mají už jen drobátko přes deset minut. Gól zkraje třetí třetiny je ale zřejmě složil na lopatky, jejich hra už není ani zdaleka tak bojovná jako v prvních dvou dějstvích.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 11. Krupička (Theimer, Tomov), 13. Vágner (Tůma), 33. Hauser (Tomek), 39. Ton (Vitouch), 41. Konečný (Hrabík, Tomov), 57. Theimer (Krupička, Tomek) – 13. Šalé (Fajmon), 40. Bartes (Holemý)

HC Sparta Praha: Krbeček (Cichoň) – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C) – Kubánek, Hauser, Krupička, Hrabík, Konečný, Ton (A), Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol (A).
    Trenér: Richard Žemlička.

HC Kometa Brno: Schnattinger (Petržílka) – Řehák, Fajmon, Holemý, Sedláček (C), Svoboda, Němec – Horký, Bartes (A), Šalé, Meluzin, Bělohlav, Malý (A), Kos, Rakus, Boltvan, Nesvadba, Harmim.
    Trenér: Jan Zachrla.

Rozhodčí: Fraňo, Pilný – Axman, Bohuněk.