Washington – Carolina 1:6 (kon.) | St. Louis – Vancouver 4:1 (kon.) | Chicago – Buffalo 5:6 (kon.)
Edmonton – Arizona 6:1 (kon.) | Los Angeles – Seattle 1:6 (kon.)
Los Angeles Kings
1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Seattle Kraken
Úterý 29.03.2022, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké úterní ráno. (07:20:48)

Tři hvězdy utkání

1. Vince Dunn (SEA) 0+2
    2. Adam Larsson (SEA) 1+0
    3. Victor Rask (SEA) 1+0

Česká a slovenská stopa

Do zápasu žádný český ani slovenský hokejista nezasáhl.

Dnešní utkání sledovalo 13 919 diváků.

Zápas skončil, Seattle překvapivě zvítězil na ledě Los Angeles vysoko 6:1. Hosté měli fantastický vstup do utkání, už po čtrnácti sekundách hry se prosadil z dorážky Alexander Wennberg. Domácí dokázali vyrovnat, jedinou přesilovou hru využil po krásné kombinaci Arthur Kaliyev. Jenže hosté měli jasnou převahu a dokázali ji využít k ještě jednomu gólu, skrytou střelou od modré čáry se prosadil Adam Larsson. Seattle i ve druhé třetině předváděl výborný hokej plný napadání a aktivity v útočném pásmu a odměněn byl brankou Viktora Raska z přečíslení. Také domácí se ale zejména v závěru třetiny zvedli. Měli několik šancí, všechny ale pochytal skvělý brankář Driedger. Kings měli také dobrý nástup do třetí třetiny, ale branku z něj nevytěžili a pak to tam opět začalo padat Seattlu a zápas byl rozhodnutý. Nejprve se trefil ze samostatného úniku Jordan Eberle, za dalších 29 sekund Jared McCann a nakonec ještě se štěstím také Daniel Sprong.

Počet střel na branku ve 3. třetině: 17:15.

59:45
    Po zakázaném uvolnění Seattlu se bude znovu vhazovat před brankářem Kraken.

59:37
    Chris Driedger dnes sice čisté konto neudrží, ale rozhodně předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů v této sezoně. Nyní chytil další střelu od modré čáry.

59:14
    Ještě jednou se přerušuje hra, kotouč skončil na střídačce Seattlu.

58:58
    Sprong získal v útočném pásmu puk a nabil ho na střelu do druhé vlny pro Gourdeho. Ten nebyl přesný.

57:09
    Z podobného prostoru vypálil také Jordan Eberle a ani on netrefil branku.

56:29
    Morgan Geekie se dostal do zajímavé palebné pozice z pravého kruhu, ale nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi branky LA.

55:54
    Stecher dostal nabito na modrou čáru, ale také jeho projektil skončil jen na Driedgerových chráničích.

54:46
    Píská se zakázané uvolnění Seattlu.

54:33
    Nyní už se utkání více méně jen dohrává, protože o vítězi je už jasno.

53:47
    Jacob Moverare vypálil zápěstím od modré čáry, ale Driedger na puk dobře viděl, takže neměl problém zasáhnout.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 6. Kaliyev (A. Kempe, Arvidsson) – 1. Wennberg (Donato, Vince Dunn), 9. A. Larsson (Vince Dunn), 34. V. Rask (Gourde, Kuhlman), 48. Eberle, 48. McCann (Geekie, Oleksiak), 53. Sprong (Sheahan, Donskoi)

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – Durzi, Björnfot, Stecher, O. Määttä, Spence, Moverare – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo – Arvidsson, Danault (A), T. Moore – Kupari, Byfield, Vilardi – Kaliyev, L. Andersson, Grundström.
    Trenér: McLellan

Seattle Kraken: Driedger (Grubauer) – A. Larsson (A), Vince Dunn, Oleksiak, Soucy, Borgen, D. Pouliot – Eberle (A), Wennberg, Donato – Kuhlman, Gourde (A), V. Rask – Lind, McCann, Geekie – Donskoi, Sheahan, Sprong.
    Trenér: Hakstol

Rozhodčí: Rooney, South – Nansen, Rody

Diváci: 13 919