New Jersey – NY Islanders 3:4 (kon.) | Vancouver – Vegas 2:3 (po pr.) | Chicago – Arizona 2:3 (po pr.)
NY Rangers – Philadelphia 3:4 (0:1 po s.n.) | Washington – Minnesota 1:5 (kon.) | Anaheim – Edmonton 1:6 (kon.)
Seattle – Dallas 4:1 (kon.)
Vancouver Canucks
2:3 (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
Vegas Golden Knights
Pondělí 04.04.2022, 01:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Dvoubrankový náskok Golden Knights nedokázali rozšířit a Vancouver jej během deseti minut ve třetí části smazal.

V samotném závěru byl Vancouver nebezpečnějším týmem s mnoha šancemi, o to víc musí Canucks mrzet porážka v prodloužení, když se před pravou tyčí prosadil Theodore.

Hvězdy utkání
    1. Bo Horvat (VAN); (1+0), 6 střel, 22:08
    2. Jonathan Marchessault (VGK); (1+1), 5 střel, 21:50
    3. Shea Theodore (VGK); (1+0), 3 střely, 19:34 (03:46:07)

62:05 Shea THEODORE - 2:3

62:05
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! SHEA THEODORE přihrávku od Marchessaulta nejprve nedokázal zpracovat, ale hned na to plácl do kotouče a ten skončil za zády Demka. Asistence: Jonathan Marchessault a William Karlsson.

61:16
    Demko zasáhl holí letící puk a ten skončil vysoko v ochranné síti.

60:59
    Před brankou čekal na přihrávku Pietrangelo, ale domácí kotouč včas zastavili.

60:10
    Tlačenice ihned na středovém kruhu mohl využít Horvat, ale v úniku a jeho následně kličce do forhendu nepřehodil puk přes položeného Lehnera

60:01

Základní hrací doba přinesla dvě branky Vegas a v poslední třetině divoké tažení Vancouveru, který zvládl srovnat a nebyl ani daleko otočení vývoje zápasu.

60:00

59:00
    Běží poslední minuta závěrečné třetiny a stav je stále nerozhodný.

57:52
    Eichel zůstal v útočném pásmu sám a po ukořistění puku zkusil z ostrého úhlu překvapit Demka rychlou koncovkou do růžku.

57:19
    Domácí to znova zkusili ihned po vhazování před Lehnerem! Střela Ekman-Larssona byla tečována těsně před brankářem Vegas a puk se otřel o vnější tyč.

56:54
    Poslední minuty patří domácím hráčům, kteří stále tlačí na Golden Knights. Lehner má plné ruce práce. Největší příležitost Horvata zlikvidoval rychlým vyjetím až za hranici brankoviště.

55:16
    Miller se chtěl dostat za obranu Vegas, ale Hutton jeho obhození zachytil a zkusil poslat hru do střední třetiny.

54:40
    Střelecký pokus ihned po vhazování šel těsně vedle levé tyče.

52:34
    Leschyshyn z ostrého úhlu trefil pouze bok brankové konstrukce, od které se puk vymrštil před levou tyč.

51:40
    Myersova střela byla přizvednuta před Lehnerem do ochranné sítě.
    49:42 Bo HORVAT - 2:2

49:42
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté okamžitě srovnávají! BO HORVAT byl sice na buly neúspěšný, ale Martinez nešikovně tečoval puk přímo za Lehnerova záda! Sudí ještě kontrolovali časomíru a branka padla už při hře pět na čtyři. Bez asistence.

49:40
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

48:03
    Horvat pálil bez přípravy z levého kruhu, Lehner těsné vedení kryje.

47:42
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., podrážení).

46:14
    Petan sice minul branku od modré čáry, ale hned na to se natlačil do brankového prostoru Garland, který donutil Lehnera lehnout na záda.

44:46
    Karlsson se pokoušel tečovat prudkou střelu od pravého mantinelu, ale bez úspěchu.

43:50
    Úvod závěrečné třetiny je opět celkem plynulejší. Millerovi se nepodařil přechod přes modrou čáru.

42:51
    Canucks jsou při chuti a vytváří si jednu příležitost za druhou! Hosté reagují pouze vyhozením do útočné třetiny.
    41:42 J. T. Miller - 1:2

41:42
    Domácí snižují a Vegas nebude mít lehkou práci držet jednobrankové vedení! Sražený puk dostal Ekan-Larsson do prostoru mezikruží, odkud pálil J. T. MILLER zcela přesně. Asistence: Oliver Ekman-Larsson.

40:22
    Lehner je hned zkraje třetí části prověřen Horvatem, jenž to zkusil zápěstím od levého hrazení.

40:01

Ve druhé části jsme neviděli žádnou branku, a proto platí stav z první dvacetiminutovky, v níž se prosadil Pietrangelo a Marchessault.

40:00

39:46
    Střela z vrchu pravého kruhu prošla až na Demka, a to je další zákrok pro brankáře Canucks.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:11
    Poslední minuty jsou velmi rozkouskovány. Boeser po osobním souboji odešel z ledu v předklonu a odkráčel rovnou do kabiny, doufejme, že se do zápasu ještě vrátí.

34:46
    S končícím trestem se Vancouver znova dostávají do útočné třetiny.

34:00
    Lehner vyrazil střelu od modré před sebe, kde se okamžitě pokoušel dorážet Boeser. Mezitím puk vyplul z hromady těl a hráči Vegas jej odpálil přes všechny čáry.

33:30
    Střílející Pettersson ztratil při své střele hůl a nyní bude chybět na pravém křídle pár cenných vteřin.

32:46
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonas Röndbjerg – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

31:56
    Miller chtěl soupeře překvapit rychlou koncovkou z otočky, ale trefil pouze clonící hráče.

31:19
    Z pravého křídla to zkusil Ekman-Larsson a Lehner si nebyl svým zákrokem vůbec jistý. Vyražený puk skončil vedle branky.

30:33
    Před branku si hladově sjížděl z pravého křídla Lammikko, ale Lockwood krotil kotouč příliš dlouho a nedokázal jej předat včas.

30:00
    Je za námi polovina utkání. Vegas si drží slibné dvoubrankové vedení.

27:56
    Ne příliš razantní střelu z pravé strany skryl Demko raději pod svou lapačku, komerční přestávka.

25:51
    Vancouver pomalu a jistě stahuje střelecký rozdíl 9:15.

24:48
    Zakázané uvolnění Canucks přerušuje hru poprvé ve druhé třetině.

23:22
    Dermott si na poslední chvíli všiml zdvojeného ataku soupeře a pohotově odehrál kotouč do bezpečí.

23:00
    S dalším pokusem se hostům už podařilo obloučkem vyhodit na obrannou modrou čáru Canucks.

22:45
    Schennovo nahození od modré se mezi tři tyče nevešlo. Nápor Vancouveru sílí.

22:06
    Hraje se něco přes dvě minuty v kuse. Canucks se usadili v pásmu. Petan se snažil vymyslet nějakou kombinaci zpoza branky.

21:35
    Nahozený puk se snažil dojet Garland, ale kotouč předním sebral Martinez.

21:09
    Theodore vystil soupeřovu přihrávku do předbrankového prostoru a Vegas mohou přejít do ofenzívy.

20:36
    Před levou tyčí se z čista jasna objevil s kotoučem Stephenson, kterého si musel Demko pohlídat.

20:09

20:01

20:00

18:33
    Horvat využil hostujícího střídání a šel sám na Lehnera! Brankář Vegas střelu z mezikruží vykryl úspěšně.

17:53
    Na druhé straně zůstal před levou tyčí nepokrytý Roy, který chvíli zápasil se zpracováním kotouče! To se už domácí stihli vrátit a Roye za pomoci Demka odzbrojit.

17:16
    Nejspíše Dickinson vyvezl puk na pravém křídle a z pravého kruhu zkusil zakončit na vzdálenější tyč. Lehner musel zasahovat.

16:09
    Právě Pettersson po střele zkoušel ještě získat kotouč, přičemž zasáhl hráče soupeře vysokou holí.

16:09
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Elias Pettersson – 2+2 min, vysoká hůl).

16:06
    Petterssonovi se otevřel prostor mezi kruhy, ale do jeho střely stihl vložit hůl obránce Theodore.

14:30
    Canucks se nastěhovali do útočné třetiny, ale Lehner zatím nebyl nijak ohrožen.
    12:31 Jonathan MARCHESSAULT - 0:2

12:31
    Rozjetý JONATHAN MARCHESSAULT to vzal na sebe a po přejezdu modré čáry a získání pásma vyslal z prostoru mezikruží svižnou střelu zápěstím do pravého růžku. Bez asistence.

12:06
    Probíhá další pasáž bez přerušení. Vegas po nepřesné střele přichází o pásmo.

10:28
    Pokus o dlouhý pas na rozjetého hráče Vegas nenašel svého adresáta a je odpískáno zakázané uvolnění.

09:17
    Podkolzin v dobré rychlosti objel hostující branku a snažil se zakončit ihned po jejím vyjetí. Na tyči si dobře počínal bránící McNabb, jenž soupeře včas zablokoval.

08:00
    Během osmi minut zasypalo Vegas soupeře deseti střelami, Vancouver má na svém kontě střely tři.

07:38
    Canucks se snažili bleskově odpovědět, ale Thompson udržel puk před brankovištěm.
    06:51 Alex PIETRANGELO - 0:1

06:51
    Ihned po vhazování dostal přihrávku na pravé křídlo ALEX PIETRANGELO, jenž si všiml drobné skulinky na bližší pravé tyči. Přesně tam vyslal kotouč, který Demko ještě trochu srazil ramenem. Asistence: Jack Eichel a Chandler Stephenson.

05:32
    Skrytou přihrávku před branku zkoušel proměnit v gólovou střelu Roy, ale Demko dobře zasáhl.

05:16
    Hraje se poměrně dlouho bez přerušení. Vegas s dobrým tempem je zpět v útočné třetině.

04:56
    Whitecloud se dostal pod tlak, ale Pearson nestihl se získaným kotoučem za brankou Demka naložit.

04:09
    Tentokrát pálil po rychlé přihrávce Myers, ale ani jeho pokus nešel mezi tři tyče. Vegas produkuje jednu střelu za druhou.

03:31
    Z pravé strany modré čáry zkoušel pálit Schenn, ale jeho pokus skončil pouze na hrazení.

00:51
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., hákování).

00:01

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – Ekman-Larsson, T. Myers, Q. Hughes, L. Schenn, Dermott, Poolman – Pearson, J. T. Miller, Garland – Elias Pettersson, Horvat, Boeser – Podkolzin, Lammikko, Chiasson – N. Petan, Dickinson, Lockwood.

Vegas Golden Knights: Lo. Thompson (Lehner) – McNabb, Theodore, B. Hutton, Pietrangelo, Martinez, Whitecloud, Coghlan – Dadonov, Eichel, Stephenson – Marchessault, W. Karlsson, Amadio – Dorofejev, N. Roy, Janmark – Leschyshyn, J. Röndbjerg.

Vancouver Canucks s devětašedesáti odehraných utkání mají celkem sedmdesát tři bodů, které zatím stačí pouze na jedenácté místo Západní konference. Na dnešního soupeře ztrácí celých sedm bodů, což už není úplně nejméně.

V posledních pěti utkání zvládli Canucks bodovat třikrát, když porazili Dallas a favorizované Colorado. V posledních dvou kláních ale Vancouver nenašel recept na St. Louis Blues, které Canucks porazilo 1:4 a 3:4.

Vegas Golden Knights se nachází na devátém místě Západní konference, kde hájí pozici s osmdesáti body a poměrně slušnou formou. Na šestý Edmonton ztrácí Vegas pouhé tři body.

Knights v posledních čtyřech utkání dokázali bodovat. Proti Nashvillu zvítězili vysoko 6:1. V prodloužení se musel rozhodovat zápas s Chicagem a v neposlední řadě si Vegas poradilo v dvojzápase na ledě Krakenů, kde zvítězili 3:0 a 5:2.

Potvrdí Vegas svou formu i proti Vancouveru?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 42. J. T. Miller (Ekman-Larsson), 50. Horvat – 7. Pietrangelo (Eichel, Stephenson), 13. Marchessault, 63. Theodore (Marchessault, W. Karlsson)

Vegas Golden Knights: Lehner (Lo. Thompson) – McNabb, Theodore, B. Hutton, Pietrangelo, Martinez, Whitecloud, Coghlan – Dadonov, Eichel, Stephenson – Marchessault, W. Karlsson, Amadio – Dorofejev, N. Roy, Janmark – Leschyshyn, J. Röndbjerg.