Ajax – Rangers 4:0 (kon.) | Frankfurt – Sporting 0:3 (kon.) | Neapol – Liverpool 4:1 (kon.)
Atlético – Porto 2:1 (kon.) | Club Bruggy – Leverkusen 1:0 (kon.) | Barcelona – Plzeň 5:1 (kon.)
Inter – Bayern 0:2 (kon.) | Tottenham – Marseille 2:0 (kon.)
Eintracht Frankfurt
0:3 (0:0)
Sporting Lisabon
Středa 07.09.2022, 18:45 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Liga mistrů • Skupina D

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:57:58)

Žluté karty: 2 – 1.

Celou úvodní půlhodinu působil Sporting ustrašeným dojmem. Eintracht mu v bouřlivé kulise škodil vysokým presinkem, své šance ale neproměnil a ve druhé půli už takovou aktivitou nehýřil. Poslední možnost Frankfurtu na otevření skóre zhatil střídající Neto. Od té chvíle taktovku definitivně přebrali hosté, kteří rozhodli o svém úspěchu mezi 65. a 67. minutou. V obou gólech měl prsty Edwards. První sám dal a druhý chladnokrevně připravil Trincãovi. Hru Glasnerova týmu nepozvedli ani hráči z lavičky, kdežto Amorimův žolík Nuno Santos se vyplatil už po třech minutách na hřišti. V 82. minutě dotvořil stav na konečných 3:0.

90+3

90+3
    Nuno Santos vytáhl míč volným středem. Na zadní tyči tušil Rochinu, ovšem od skluzujícího Pellegriniho šel míč na nevyužitý roh.

90+2
    Střílený centr z levého křídla se poblíž Adána několikrát odrazil. Naposledy k noze Kola Muaniho, ale ten ani v nastaveném čase neměl správně seřízená mířidla.

90+1
    Luca Pellegrini dělá na levém kraji co může. Přesnost centrů ale nenachází, už poněkolikáté nechal vyniknout Adána.

90
    Nastavují se 4 minuty.

89
    Z obou stran je to pouhé čekání na závěrečný hvizd. Ještě po šedesáté minutě to vypadalo na drama, místo toho se zápas dohrává z povinnosti.

88
    V dalším ofsajdu byl Alario. Argentincův příchod na hřiště Eintrachtu nepomohl. Totéž platí o všech ostatních.

86
    Dlouho pomeznímu trvalo, než odmával ofsajd Rafaela Borrého. Ten se i bez toho připravil o šanci špatným zpracováním Pellegriniho nástřelu.

84
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Kristijan Jakić, přichází Ansgar Knauff.

84
    ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Makoto Hasebe.
    82. Nuno SANTOS - 0:3

82
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Úžasná efektivita Sportingu! Pedro Porro vystoupil proti pomalé přihrávce ze středového kruhu. Nabral rychlost a poté, co se u pravé lajny vyhnul skluzu Pellegriniho, vyšperkoval akci přesným centrem do otevřené obrany. NUNO SANTOS si prvním dotekem míč zpracoval a druhým vystřelil levačkou do protipohybu Trappa.

81
    Luca Pellegrini dostal přednost před Götzem. Levačkou zvedl střelu nad zeď, ale zároveň i nad Adánovu horní tyč.

80
    Djibril Sow to bral na sebe. Při kličce zakopl o nohy Ugarteho a zajistil Frankfurtu výhodu přímého kopu v zajímavé palebné destinaci.

79
    Střídání v týmu Sporting Lisabon:
    ze hřiště odchází Trincão, přichází Paulinho.

Michal Břuchanský

Branky: 65. Edwards (Morita), 67. Trincão (Edwards), 82. Santos (Porro)

Karty:   38. Ndicka (FRN), 55. Jakić (FRN) – 6. Morita (SPL)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 11:7.
    Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Jakić (84. Knauff), Tuta, Ndicka, Lenz (46. Pellegrini) – Dina Ebimbe (66. Borré), Sow – Lindström (74. Alario), Götze, Kamada (84. Hasebe) – Kolo Muani.
    Náhradníci: Grahl, Ramaj – Onguéné, Smolčić, Alidou, Chandler.

Trenér: Oliver Glasner

Sporting Lisabon: Adán – Coates (C), St. Juste (52. Neto), Inácio – Porro, Morita, Ugarte, Reis – Trincão (79. Paulinho), P. Gonçalves (79. Santos) – Edwards (73. Rochinha).
    Náhradníci: Israel, A. Paulo – Alexandropoulos, Marsa, Esgaio, Issahaku, Gomes.

Trenér: Rúben Amorim

Rozhodčí: Grinfeld – Hassan, Yarkoni (ISR)