Ajax – Rangers 4:0 (kon.) | Frankfurt – Sporting 0:3 (kon.) | Neapol – Liverpool 4:1 (kon.)
Atlético – Porto 2:1 (kon.) | Club Bruggy – Leverkusen 1:0 (kon.) | Barcelona – Plzeň 5:1 (kon.)
Inter – Bayern 0:2 (kon.) | Tottenham – Marseille 2:0 (kon.)
Ajax Amsterdam
4:0 (3:0)
Glasgow Rangers
Středa 07.09.2022, 18:45 • Johan Cruijff Arena, Amsterdam • Liga mistrů • Skupina A

Je za námi utkání skupiny A mezi Ajaxem a Rangers. Domácí dnes svého soupeře jednoznačně přehráli a po zásluze zvítězili 4:0. Už v první půli nasázeli soupeři tři branky, o které se postarali Edson Álvarez, Steven Berghuis a Mohammed Kudus. Druhý poločas už byl značně opatrnější, ale pokud někdo čekal, že Rangers toho směrem dopředu předvedou více, tak se dotyčný mýlil. V 80. minutě zvýšil na konečných 4:0 Steven Bergwijn, jenž hned následně střídal.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:38:05)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 7:4.

90+4

90+3
    Brankář Remko Pasveer si až v poslední minutě připsal první zákrok. Zlikvidoval střelu Kenta.

90+2
    Čisté konto brankáře Ajaxu se otřáslo v základech! Po straně se k ráně dostal Kent, jehož pokus tečoval jeden z bránících hráčů do tyče.

90+2
    Do konce utkání ještě zbývají dvě minuty. Rangers se přece jen můžou ještě předvést na útočné polovině, Borna Barišić se chystá vhodit aut.

90+1
    Nad rámec řádné hrací doby se nastavují 3 minuty.

90
    Connor Goldson nakopl míč na pravou stranu hřiště. Rabii Matondo měl na začátku problémy se zpracováním, ale nakonec to nezvládl. Až ke střele se ale hosté znovu nedostali.

88
    Střídání v týmu AFC Ajax:
    ze hřiště odchází Mohammed Kudus, přichází Brian Brobbey.

88
    ze hřiště odchází Edson Álvarez, přichází Jorge Sánchez.

87
    Lucas Ocampos si přebral míč před velkým vápnem. Neváhal a okamžitě střílel. Pro brankáře Jonathana McLaughlina to ale větší práce nebyla.

86
    Domácí si poslední minuty opravdu užívají. Hostům skoro vůbec nepůjčují míč, což ale vlastně sledujeme v celém průběhu dnešního klání.

85
    Edson Álvarez se snažil vysunout, ale přihrávku dostal až moc dlouhou. Nakonec ale balón udržel na kopačkách fotbalistů Ajaxu.

83
    Fanoušci jsou v závěru zápasu velmi hluční. Užívají si, jakým stylem jejich miláčci vstupují do letošního ročníku Ligy mistrů.

81
    ze hřiště odchází Daley Blind, přichází Youri Baas,
    ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Lucas Ocampos,
    ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Davy Klaassen.
    80. Steven BERGWIJN - 4:0

80
    Ajax právě vstřelil branku!
    Snadný čtvrtý gól pro domácí! Obrovskou hrubku předvedl Jack, který nepřesně přihrál směrem dozadu. Mezi stopery se tedy objevil STEVEN BERGWIJN, jenž kličkou obelstil brankáře a poté zamířil do prázdné brány. Bergwijn se při střele zranil, pravděpodobně jej chytly křeče, tak bude muset střídat. 4:0.

79
    Taylor si nabíhal za obranu skotského týmu, ale spoluhráč mu dlouhou přihrávku nakonec nepředložil. Vypadalo to, že by ale Ajax mohl vyrazit do dalšího zajímavého náznaku.

78
    Střídání v týmu Rangers FC:
    ze hřiště odchází Glen Kamara, přichází Steven Davis.

Daniel Fekets

Branky: 17. E. Álvarez (Berghuis), 32. Berghuis (Kudus), 33. Kudus, 80. Bergwijn

Karty:   62. Jack (RFC)

Ajax Amsterdam: Pasveer – Rensch, Timber, C. Bassey, Blind (81. Baas) – Berghuis (81. Klaassen), E. Álvarez (88. J. Sánchez), K. Taylor – Tadić (C), Kudus (88. Brobbey), Bergwijn (81. Ocampos).
    Náhradníci: Stekelenburg, Gorter – Kaplan, Lucca, Grillitsch, Magallán, F. Conceição.

Trenér: Alfred Schreuder

Glasgow Rangers: McLaughlin – Tavernier (C) (46. King), Goldson, Sands, Barišić – Wright (46. Matondo), Lundstram – Tillman (46. Jack), G. Kamara (78. Davis), Kent – Čolak.
    Náhradníci: A. McGregor, McCrorie – Yilmaz, Morelos, Davies II, Arfield, Devine, Sakala.

Trenér: Giovanni Van Bronckhorst

Rozhodčí: Stieler – Beitinger, Gittelmann (všichni GER)