Ajax – Rangers 4:0 (kon.) | Frankfurt – Sporting 0:3 (kon.) | Neapol – Liverpool 4:1 (kon.)
Atlético – Porto 2:1 (kon.) | Club Bruggy – Leverkusen 1:0 (kon.) | Barcelona – Plzeň 5:1 (kon.)
Inter – Bayern 0:2 (kon.) | Tottenham – Marseille 2:0 (kon.)
SSC Neapol
4:1 (3:0)
Liverpool FC
Středa 07.09.2022, 21:00 • Stadio Diego Armando Maradona, Neapol • Liga mistrů • Skupina A

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (23:01:07)

Prvnímu poločasu dominoval jen jedený tým, a byla jím Neapol, který po prvních čtyřiceti pěti minutách vedla už 3:0, a to ještě neproměnila penaltu. První branku však Neapol vstřelila právě z pokutového kopu, který dokázal proměnit Piotr Zieliński. Následně Neapol nepoložila neproměněná penalta Osimhena a ve 31. minutě zvýšil na 2:0 André Anguissa. Ve 44. minutě pak po krásné akci Kvaratšeliji zvýšil na 3:0 střídající Giovanni Simeone. Druhý poločas začal dvěma rychlými brankami. Nejprve zvýšil na 4:0 Piotr Zieliński, následně snížil na rozdíl tří branek Luis Díaz. Liverpool měl poté více ze hry a oba týmy si ještě nějaké šance vypracovaly, žádná další branka už ale nepadla.

90+5

90+4
    Neapol ještě zahrávala rohový kop, z něj už ale žádný další gól nepadl.

90+3
    Lozano se chystal k centru z levé strany, ale když k tomu neměl prostor, raději nic neriskoval.

90+2
    Neapol zatím zvládá nastavený čas skvěle, už si užívá dnešní vítězství a kombinuje ve středu pole.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Ani tento rohový kop Liverpoolu však italskému týmu nepřidělal žádné velké starosti.

89
    Nyní letěly do vápna Neapole hned dva zajímavé centry a nakonec z toho ještě bude rohový kop.

88
    Neapol se ale zatím brání dobře a nepouští svého soupeře až před svou branku.

87
    Liverpool se usadil na útočné polovině a patrně se vše schyluje k závěrečnému tlaku Reds.

86
    Giovanni Di Lorenzo se nyní trochu vyčítavě podíval na své spoluhráče, protože nedostal vůbec přesnou přihrávku.

85
    Alessio Zerbin dostal míč dopředu k levé lajně, ale raději svůj postup vpřed zabrzdil, aby si mohla Neapol více užít míče.

84
    Ani další standardní situace Liverpoolu nebyla vůbec nebezpečná. S touhle oblastní hry se dnes rozhodně hosté chlubit nemohou.

82
    Jotu výborně obral o míč Giovanni Simeone a Neapol mohla jít to protiútoku. Vše však skončilo jen zablokovanou střelou.

80
    Liverpool sice stále velmi často drží míč ve své moci, branku Mereta ale nedokázal už dlouho pořádně ohrozit.

78
    Zambo Anguissa fauloval Thiaga, ale Liverpool z následné standardní situace vůbec nic nevytěžil.

77
    Střídání v týmu Liverpool FC:
    ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Arthur.

75
    Diogo Jota zatím od svého příchodu na trávník na rozdíl od ostatních hráčů nebyl moc vidět. Nyní se dostal k míči, ale střílel nepřesně.

Petr Sumbal

Branky: 5. Zieliński (pen.), 31. Anguissa (Zieliński), 44. Simeone (Kvaratšelija), 47. Zieliński – 49. L. Díaz (A. Robertson)

Karty:   66. Rrahmani (NEA) – 10. Milner (LIV), 18. van Dijk (LIV)

Neproměněná penalta: 18. Osimhen (NEA), brankář Alisson zneškodnil

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 7:13.
    SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-jae, Rrahmani, Oliveira (74. Rui) – Lobotka, Anguissa – Politano (58. Lozano), Zieliński (74. Elmas), Kvaratšelija (57. Zerbin) – Osimhen (41. Simeone).
    Náhradníci: Sirigu – Gaetano, Jesus, Ndombèlé, Östigard, Raspadori, Zanoli.

Trenér: Spalletti

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez (46. Matip), van Dijk, A. Robertson – Milner (C) (63. Alcântara), Fabinho, Elliott (77. Arthur) – Salah (63. D. Jota), Firmino (62. Núñez), L. Díaz.
    Náhradníci: Adrián, Davies IV – Bajcetic, N. Phillips, Tsimikas.