Plzeň – Inter 0:2 (kon.) | Sporting – Tottenham 2:0 (kon.) | Liverpool – Ajax 2:1 (kon.)
Porto – Club Bruggy 0:4 (kon.) | Leverkusen – Atlético 2:0 (kon.) | Bayern – Barcelona 2:0 (kon.)
Marseille – Frankfurt 0:1 (kon.)
Bayern Mnichov
2:0 (0:0)
FC Barcelona
Úterý 13.09.2022, 21:00 • Allianz Arena, Mnichov • Liga mistrů • Skupina C

Bayern zůstává jediným stoprocentním týmem „plzeňské“ základní skupiny. Potřetí za sebou porazil Barcelonu s čistým kontem vzadu. Hosté byli v prvním poločase lepší, jenže Lewandowski nedal tři tutovky, což se často nestává. Tu největší po centru z levé strany, polský útočník překopl bránu o metr. Otevřít skóre mohl také Pedri, ale jeho příležitost vykopl Neuer. Ten měl v úvodním dějství velké problémy s rozehrávkou a nohama nebyl zrovna dvakrát jistý.

Do druhé půle už nenastoupil Sabitzer hrající se žlutou kartou a kouč Nagelsmann poslal na plac Goretzku. Domácí vletěli na soupeře a dvěma góly během čtyř minut rozhodli. Nejprve Hernández zúžitkoval roh Kimmicha na přední tyč, pak dostal Sané nahrávku mezi obránce a sám proti ter Stegenovi posílal balón po zemi k zadní tyčce.

Bayern se uklidnil a Barcelona byla naopak evidentně rozhozená vývojem druhého poločasu, protože s největší pravděpodobností cítila šanci minimálně na bod. Hosté mohli snížit Pedrim, který si narazil v šestnáctce, ale trefil směrem do protipohybu Neuera jan bližší tyč. S přibývajícím časem se domácí především soustředili na defenzivu. V posledních minutách ještě Fati těsně minul vzdálenější šibenici.

Pro Bayern je negativem určitě skutečnost, že přišel o zraněného Pavarda a otázkou zůstává, jak to bude s Hernándezem. Další francouzský obránce Bayernu si ublížil v závěru při souboji jeden na jednoho a držel se za tříslo. Domácí museli hrát v deseti a po konci duelu nevěštily grimasy Hernádneze nic dobrého. (23:05:29)

Zákroky brankářů
    Manuel Neuer (Bayern) – čtyři zákroky
    Marc-André ter Stegen (Barcelona) – dva zákroky

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:9. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:8.

90+5

90+4
    Alonso kopl roh z levé strany proti deseti domácím fotbalistům na hlavu spoluhráče a Neuer se potom přesunul ke své levé tyči.

90+3
    Hernández leží na zemi, drží se za pravé tříslo. Je to důsledek souboje u lajny. Sudí Makkelie ukazuje, že se nastavení prodlouží.

90+3
    Už to vypadalo, že se míč odrazí do tutovky za malé vápno k Lewandowskimu, jenže na poslední chvíli přistoupil Kimmich.

90+2
    Davies se dopustil faulu z levé strany.

90+2
    Manuel Neuer rozehrál s Upamecanem a domácí poté tahali čas se rozeběhl Tel na pravé straně, ale zakončoval nečistě levačkou vedle zadní tyče.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90+1
    Ansu Fati vystřelil z levé strany o fous vedle vzdálenější šibenice.

90+1
    Fati upadl při souboji s Upamecanem na levé straně, jenže rozehrávka Neuera měla k ideálu daleko.

90
    Ryan Gravenberch se vrátil a zachytil centr z pravé strany pod sebe, Bayern následně nechává Barcelonu běhat bez míče.

89
    Thomas Müller rozehrál roh nakrátko s Kimmichem a zdržoval až udeřil nechtěně de Jonga u rohového praporku.

88
    Goretzka zaútočil s Gravenberchem na pravé straně, jeho centr do malého vápna přizvedl de Jong nad branku.

87
    Odražený míč skončil u Fatiho, si ho házel zleva na střed, pak se mu do cesty přimotal Torres a Bayern tečoval střelu vedle zadní tyče.

86
    Mazraoui si poradil s útočícím hráčem na levé straně a domácí pak získali autové vhazování.