Kodaň – Manchester City 0:0 (kon.) | Maccabi Haifa – Juventus 2:0 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Salzburg 1:1 (kon.)
AC Milán – Chelsea 0:2 (kon.) | Šachtar – Real Madrid 1:1 (kon.) | Celtic – RB Lipsko 0:2 (kon.)
Dortmund – Sevilla 1:1 (kon.) | PSG – Benfica 1:1 (kon.)
AC Milán
0:2 (0:2)
Chelsea FC
Úterý 11.10.2022, 21:00 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Liga mistrů • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Ve 4. kole skupinové fáze Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy AC Milán a Chelsea FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala před týdne na půdě Chelsea. Domácí vedli už po prvním poločase díky brance Fofany, pak zápas zlomili na přelomu hodiny hry, kdy v rozmezí pěti minut přidali dvě branky a zápas tím de facto skončil, neboť pak už se jen dohrával bez jakéhokoliv náznaku šance na obou stranách. Londýnský celek vyhrál 3:0. Dnes se ovšem bude hrát na San Siru v italském Miláně. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.

AC Milán

Italské mužstvo se aktuálně nachází ve skupině E na 3. místě se 4 body a skóre 4:5. V úvodním zápase remizovala v Salzburgu 1:1. Ve druhém utkání si doma poradilo s Dinamem Záhřeb 3:1 a naposled podlehlo právě Chelsea 0:3. V lize zatím nedokázalo navázat na minulý ročník, kdy získalo titul. Momentálně je totiž na 5. pozici s 20 body a skóre 18:9. Na první Neapol ovšem ztrácí pouhé tři body a stále je tak vše otevřené. Serie A je zatím velmi vyrovnaná.

Chelsea FC

Anglický celek je momentálně na 2. místě se 4 body a skóre 4:2. V prvním zápase zaváhal v Dinamu Záhřeb, odkud si přivezl prohru 0:1, což zlomilo vaz Thomasu Tuchelovi, kterého nahradil Graham Potter. Následně Chelsea remizovala doma se Salzburgem 1:1, ovšem naposled vyhrála právě nad AC 3:0. V lize jsou Blues na 4. pozici s 16 body a skóre 13:10. Naposled dokázali vyhrát nad Wolves 3:0 a pomalu se opět dostávají do skvělé formy. Dnešní zápas potvrdí, jak na tom toto mužstvo opravdu je.

Sestava AC Milánu.

AC Milán: Tătăruşanu – Kalulu, Gabbia, Tomori, T. Hernández (C) – Krunić, Tonali, Binnásir – B. Díaz, Giroud, Leão.
    Náhradníci: Mirante, Jungdal – Ballo-Touré, Rebić, Origi, Dest, Messias, Pobega, Coubis.
    Trenér: Stefano Pioli

Chelsea FC: Arrizabalaga – Koulibaly, Thi. Silva, Chalobah – James, Kovačić, Jorginho (C), Chilwell – Sterling, Aubameyang, Mount.
    Náhradníci: Bettinelli, E. Mendy – Pulisic, Loftus-Cheek, Zakaria, Broja, Gallagher, Azpilicueta, Havertz, Chukwuemeka, Cucurella.
    Trenér: Graham Potter

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn (vš. GER).

1

1
    Chelsea se postarala o úvodní výkop tohoto utkání, ale následný pas na pravou stranu skončila na hlavě soupeře a následuje autové vhazování londýnského celku.

2
    Sudí Siebert nyní odpískal faul Masona Mounta ve středu hrací plochy, neboť rukou zasáhl obličej Fikaya Tomoriho.

3
    Brahim Díaz se snažil projít po pravém křídle a dokázal vybojovat pro svůj tým autové vhazování. Následně se Milán snažil něco vymyslet centrem ze strany, ale ten odkopl Kalidou Koulibaly.

4
    Úvod zápasu nám zatím přináší fauly z obou stran. Následně přišel dlouhý pas ze strany hostů, ale Ciprian Tătăruşanu si tělem pohlídal balón před Aubameyangem.

4
    Theo Hernández byl zastaven nedovoleným zákrokem Kalidoua Koulibalyho a ten může být rád, že už ve čtvrté minutě neuviděl kartu žluté barvy.

5
    Sandro Tonali si následně vzal exekuci volného kopu na starost a svůj centr mířil na zadní tyč, kde se snažil dostat Fikayo Tomori, ale Kalidou Koulibaly byl v souboji vítěz.

6
    Pierre-Emerick Aubameyang si nedokázal zpracovat míč po odkopu Koulibalyho a následně se dopustil faulu na Mattea Gabbiu. AC Milán je v úvodu zápasu více na míči.

7
    Fikayo Tomori měl problémy při rozehrávce a nakonec se zmohl jen na odkop, ovšem Chelsea opět nedokázala udržet balón a darovala autové vhazování AC.

8
    Nyní přišly nákopy od jednoho brankáře ke druhému a Chelsea se nemůže dostat přes polovinu hrací plochy.

9
    Reece James poslal skvělý nákop za obranu, na který si sbíhal Pierre-Emerick Aubameyang, ale Matteo Gabbia odkopl míč do zámezí a Chelsea bude zahrávat rohový kop.

10
    Standardní situace hostů byla rozehrána signálem, ale přízemní centr posléze nabídl jen brejk Milánu, ovšem ten nakonec neskončil zakončením, neboť se obránci velmi rychle vrátili.

11
    Ismaël Binnásir hledal Tomoriho, který se vysouval dopředu, ale k míči se dostal jen Trevoh Chalobah.

12
    Raheem Sterling měl na levém křídle prostor, ale Ismaël Binnásir jej skvěle zastavil a odebral od balónu, tohle byl důležitý zákrok, neboť by se hostující hráč ocitl ve střelecké pozici.

13
    Fikayo Tomori měl opět problémy s míčem, neboť se u něj okamžitě vyskytl Mason Mount, ale AC znovu získalo autové vhazování.

14
    Německý rozhodčí Daniel Siebert zatím píská každý menší faul a neustále tak přerušuje hru. AC Milán bude zahrávat volný kop po nedovoleném zákroku Mounta.

15
    Sandro Tonali znovu poslal centr do vápna soupeře, ale Kalidou Koulibaly byl připraven a odhlavičkoval balón do zámezí. Pokračujeme autovým vhazováním Rossoneri.

16
    Nyní se Rafaelu Leãovi vyzula kopačka při pokusu o přihrávku a hra je tak opět pozastavená.

17
    Byla nařízena penalta pro Chelsea! Mason Mount si sběhl za obranu a ocitl se ve velké šanci, ovšem Fikayo Tomori na něj několikrát sáhl, čímž jej vyvedl z rovnováhy.
    17. Penaltová situace.

17
    Následně navíc sudí Siebert ukázal Fikayu Tomorimu červenou kartu a tohle jsou dva tresty v jednom.

19
    Domácí jsou velmi nespokojení, ale rozhodčí je o svém rozhodnutí naprosto přesvědčen.

20
    Po strkanici uviděli kartu žluté barvy Olivier Giroud a Mason Mount.

21
    Chelsea právě vstřelila branku!
    Hosté otevírají brankový účet zápasu! K pokutovému kopu se postavil kapitán JORGINHO, který s tradičním mírným poskokem zakončil do levé strany milánské svatyně, zatímco gólman Ciprian Tătăruşanu šel na druhou stranu.
    21. JORGINHO - 0:1

22
    Theo Hernández sice šel k zemi po souboji s Mateo Kovačičem, ale na kartu to rozhodně nebylo. Milán je nyní velmi podrážděný.

24
    AC měl relativně dobrý vstup do zápasu, ovšem chyba Tomoriho průběh utkání zcela změnila.

25
    Mason Mount se opět prodíral za obranu a následně připravil míč Sterlingovi, ale jeho zakončení bylo zblokováno.

26
    Rafael Leão se skvěle vrátil a skluzem dokázal zastavit přihrávku soupeře. Oslabený Milán ale nedokázal vymyslet nic nebezpečného.

27
    Domácím se ovšem podařilo vyvinout tlak na rozehrávku Chelsea a Kepa Arrizabalaga poslal svůj odkop jen do zámezí.

28
    Málem bylo srovnáno! Potom co se Theo Hernández rychle vydal dopředu se k míči dostal Brahim Díaz, jenž skvělým centrem našel ve vápně Oliviera Girouda, ale jeho hlavička ve velmi dobré pozici zamířila těsně vedle brány koukajícího Arrizabalagy!
    28. Giroud ve velké šanci zakončil hlavou těsně vedle!

29
    Brahim Díaz se na pravém křídle skvěle dostal přes obránce, ale tentokrát si s jeho centrem obrana Chelsea poradila. AC ale pokračuje autovým vhazováním a snaží se srovnat stav utkání.

29
    Raheem Sterling vidí kartu žluté barvy za faul na Radeho Kruniče. Rozhodčí se s tím vůbec nemaže.

31
    Následný volný kop si vzal na starost Theo Hernández, ale jeho přímý pokus nebyl vůbec dobrý a letěl vysoce nad svatyni londýnského mužstva.

32
    A další žlutá karta! Matteo Gabbia totiž stáhl Masona Mounta, který se obtočil kolem jeho osoby a rozhodčí znovu tahá.

34
    A je to 2:0 pro hosty! Mateo Kovačić našel na hranici vápna Masona Mounta, který se snažil z první oslovit Sterlinga, ale k míči se nakonec dostal rozběhnutý PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG, jenž zakončil precizně k pravé tyči. Asistence: Mason Mount.
    34. Pierre-Emerick AUBAMEYANG - 0:2

35
    Rade Krunić je dalším potrestaným hráčem žlutou kartou, neboť s míčem bouchl o trávník.

36
    Sandro Tonali byl v souboji pozdě a stáhl k zemi Mattea Kovačiče.

37
    Střídání v týmu AC Milán:
    ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Sergiño Dest.

38
    Rafael Leão nedokázal z levé strany projít přes dvojici obránců a Chelsea se vydala do rychlého brejku, ovšem ten nakonec skončil jen míčem v rukou Cipriana Tătăruşanua.

39
    Tentokrát Rafael Leão nasadil housle protihráči a posléze vybojoval alespoň rohový kop z levé strany.

40
    Theo Hernández centroval z rohového kopu a míč letěl na hlavu Oliviera Girouda, ale jeho hlavička ze záklonu opět minula tři tyče.

41
    Znovu se Sandro Tonali dopustil faulu, když zezadu přistrčil kapitána hostů Jorginha.

42
    Raheem Sterling dostal míč doprava Reecu Jamesovi, ale jeho následný centr skončil jen v zámezí za bránou.

44
    Mason Mount dostal ze hry Hernándeze, ale jeho přízemní pokus vyrazil na rohový kop Ciprian Tătăruşanu.

45
    Následná standardní situace hostujícího mužstva nepřinesla nic vážnějšího a Milán dostal balón do bezpečí.

45
    Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

45+2
    Anglický celek má nyní zápas jednoznačně ve své režii a drží balón na polovině soupeře.

45+3
    Hosté v nastaveném čase první půle rozhodně nikam nespěchají a kombinují na straně Milánu bez větších problémů.

45+5
    Reece James hledal centrem Sterlinga, ale mezitím se Pierre-Emerick Aubameyang dopustil faulu na domácího obránce.

45+5
    Chelsea vede v Miláně 2:0.

První poločas utkání je za námi a Chelsea vede na půdě AC Milánu 2:0. Už v 17. minutě si Mount sběhl za obranu, ovšem tam byl zfaulován uvnitř pokutového území Tomorim, jenž obdržel červenou kartu. Následnou penaltu si vzal na starost Jorginho a poslal hosty do vedení. Ve 28. minutě se dostal ke hlavičce Giroud, ale jeho zakončení letělo těsně vedle. O šest minut později se po Mountově přihrávce dostal k míči Aubameyang a zakončil k pravé tyči.

Druhý poločas začne přibližně v 22:06.

46

46
    Střídání v týmu Chelsea FC:
    ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Conor Gallagher.

47
    Olivier Giroud si nedokázal poradit s nákopem jeho spoluhráče a k míči se tak dostala jen obrana Chelsea.

48
    Ben Chilwell si sbíhal po levé straně, ale míč si nezpracoval ideálně a navíc se ocitl v ofsajdovém postavení.

49
    Sergiño Dest dostal míč na Tonaliho dovnitř vápna a následná zpětná přihrávka před bránu skončila na vytažené noze Kepy Arrizabalagy. AC Milán byl blízko střele z bezprostřední blízkosti.

50
    Trevoh Chalobah dostal Conora Gallaghera do velké šance, mladý talent si ještě posunul míč okolo brankáře, ale z úhlu zakončil pouze do boční sítě!
    50. Gallagher trefil pouze boční síť!

51
    Chelsea se znovu dostala do zakončení, ale pokus Reeceho Jamese nebyl podařený a skončil vedle brány.

52
    Matteo Gabbia odkopl míč před Aubameyangem, který si sběhl na přihrávku Koulibalyho do šestnáctky. Následuje rohový kop Chelsea.

53
    Ben Chilwell se postaral o centr ze standardní situace, ale ten nepřinesl nic vážnějšího. Domácí ale zbytečně zadarmo odevzdali balón soupeři.

54
    Mateo Kovačić z voleje vypálil, ovšem míč mu sjel a Pierre-Emerick Aubameyang tak zakončoval z první, ovšem Ciprian Tătăruşanu byl připraven a udržel Milánu naději.

56
    Reece James nyní zfauloval Thea Hernándeze, ale žlutou kartu tentokrát rozhodčí nevytáhl.

57
    Reece James je nyní ošetřován a hra je přerušena.

58
    Nyní už se opět pokračuje a Rafael Leão vybojoval rohový kop po jeho zblokovaném centru.

60
    Hodina utkání je za námi a Chelsea stále vede v San Siru o dvě branky. AC Milán se ale také v oslabení snaží něco vymyslet a vyvíjí si tlak.

61
    Rafael Leão si na levé straně fantasticky poradil se dvěma hráči a následně tak připravil střeleckou pozici pro Sergiño Desta, ale ten vypálil vedle hostující brány!
    61. Dest v dobré příležitosti pálil vedle.

62
    ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Ante Rebić,
    ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Tommaso Pobega.

ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Ruben Loftus-Cheek,
    ze hřiště odchází Reece James, přichází César Azpilicueta.

64
    César Azpilicueta si neporadil s balónem na pravé straně a AC Milán tak má k dispozici autové vhazování.

65
    Trevoh Chalobah posunul balón doprava Césaru Azpilicuetovi, ale jeho pokus o centr byl zblokován do zámezí.

66
    Chelsea opět drží míč bezpečně ve středu hrací plochy a nechce v dnešním utkání dopustit nějakému dramatu.

66
    Tommaso Pobega uviděl za svůj první faul okamžitě žlutou kartu.

68
    Stále je k vidění stejný obrázek, kdy anglický celek drží míč a postupně se vydává dopředu.

69
    Ben Chilwell se dostal k odraženému míči mimo vápno, ale ani jeho pokus se nevtísnil mezi tři tyče.

71
    Trevoh Chalobah to zkusil z dálky, ale jeho rána nebyla gólová ani náhodou.

72
    Nyní čisté zákroky v soubojích o míč na polovině italského Milánu. AC se snaží rychle něco vymyslet, ale má to v oslabení velmi těžké.

74
    Momentálně se toho na hrací ploše příliš neděje, neboť Chelsea drží balón.

75
    Trevoh Chalobah si ovšem s míčem poradil špatně a Rafael Leão se snažil prodrat dopředu, ovšem obrana hostů si poradila.

76
    Ruben Loftus-Cheek poslal přímou přihrávku na Aubameyanga do vápna, ale Sergiño Dest k němu okamžitě přistoupil a zblokoval jeho zakončení.

77
    Nyní je to opravdu tiki taka v podání Chelsea, která se nikam nežene a krátkými přihrávkami drží balón.

79
    Chelsea už dobrý pět minut nepůjčila svému soupeři balón a momentálně toho za hlasitého pískotu není moc k vidění.

80
    ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Divock Origi,
    ze hřiště odchází Theo Hernández, přichází Fodé Ballo-Touré.

ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Kai Havertz.

81
    Mateo Kovačić přišel o míč na hranici vápna soupeře a Milán se rychle vydal dopředu, ale opět z toho nebylo zakončení.

82
    Centr Milána z pravé strany skončil pouze v rukou Kepy a hosté tak mají opět balón v držení.

83
    Ben Chilwell si nyní přidržel soupeře a Milán byl u míče na své polovině, ovšem tam daroval soupeři autové vhazování.

85
    Opět útočný faul hostů, kterého se tentokrát dopustil Conor Gallagher.

86
    Posléze právě Conor Gallagher uviděl žlutou kartu za řeči vůči rozhodčímu.

87
    Kepa Arrizabalaga se znovu zapojil do kombinace svého mužstva a Chelsea už si s velkou pravděpodobností tento zápas pohlídá a opět získá tři body.

88
    Conor Gallagher se otáčel v pokutovém území, ale nedokázal zakončit.

89
    Sandro Tonali sejmul Chilwella a uviděl kartu žluté barvy.

89
    ze hřiště odchází Ben Chilwell, přichází Marc Cucurella.

90
    Fodé Ballo-Touré obdržel další kartu žluté barvy a Milán je ke konci utkání frustrován.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

90+1
    Divock Origi se dostal do zakončení, ale Kepa Arrizabalaga si v nastaveném čase připisuje úspěšný zákrok.

90+2
    Nyní se ještě Ante Rebić dostal ke střele, ovšem jeho pokus byl zblokován.

90+3
    Kepa Arrizabalaga byl opět připraven a poradil si s centrem z levého křídla.

90+4
    Ruben Loftus-Cheek se odhodlal vystřelit, ale trefil pouze Havertze, který stál v ofsajdu.

90+4
    Chelsea porazila AC Milán 2:0.

Je konec. Chelsea opět zvítězila nad AC Milánem, tentokrát poměrem 2:0.
    Vše podstatné se odehrálo v první půli. Už v 17. minutě si Mount sběhl za obranu, ovšem tam byl zfaulován uvnitř pokutového území Tomorim, jenž obdržel červenou kartu. Následnou penaltu si vzal na starost Jorginho a poslal hosty do vedení. Ve 28. minutě se dostal ke hlavičce Giroud, ale jeho zakončení letělo těsně vedle. O šest minut později se po Mountově přihrávce dostal k míči Aubameyang a zakončil k pravé tyči. V 50. minutě se Gallagher dostal ke střele, ale tu poslal jen do boční sítě. V 61. minutě se ještě Dest dostal do zakončení, ovšem minul svatyni hostů. Konec zápasu si londýnský celek pohlídal bez větších komplikací.

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:18.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (23:00:03)