Mountfield HK – Eisbären cz 8:2 (kon.) | Wolfsburg – TPS 5:4 (kon.) | Fehérvár – Katowice 1:0 (kon.)
Stavanger – Ilves 4:2 (kon.) | Fribourg – Salzburg 3:2 (1:0 po s.n.) | Zug – Lublaň 5:2 (kon.)
Grizzlys Wolfsburg
5:4 (1:3, 3:1, 1:0)
TPS Turku
Středa 12.10.2022, 18:00 • Eis Arena, Wolfsburg • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost (20:24:55)

Střely na branku: 21 – 29.

Grizzlyové se dnes velmi pomalu probouzeli ze zimního spánku. V první polovině zápasu na finské rivaly nestačili a ve hře zůstali jen díky mnoha Poggeho zákrokům. Turku vedlo 3:0 a 4:1. Mezi 30. a 40. minutou ale polevilo a do šatny se šlo za nerozhodného stavu. Třetí třetina se už mohla překlopit na kteroukoliv stranu. Jediným přesným zásahem z 55. minuty rozhodl o výhře Wolfsburgu Spencer Machacek, který potrestal minelu Tammely.

59:46
    Domácí přestáli dva golfáky z vrcholku levého kruhu. Po boji na zadním mantinelu se vysvobozují.

59:16
    Roni Allén si vybruslil na osu, jenže Pogge na střelu zápěstím celou dobu viděl a bez nervů ji pokryl.

59:02
    Janik Möser stál v cestě centrovaného kotouče a málem si ho srazil za vlastního gólmana. Pogge měl velkou kliku, že se tak nestalo.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:35
    Noa Vali opět opouští své pracoviště a pouští do hry šestého bruslaře do pole.

58:14

57:56
    Valtteri Pulli nezachránil puk uvnitř útočné třetiny. Turku ztrácí drahocenné sekundy.

57:22
    Dlouhé hledání dobré palebné pozice skončilo u Rafkina. Příklep z levého kruhu Pogge zneškodnil.

56:40
    Start početní výhody hostům nevyšel. Až po půlminutě se pořádně usazují v útočném pásmu.

56:14
    Vyloučení v týmu Grizzlys Wolfsburg:
    Ryan Button – 2 min., sekání.

56:10
    Pyyhtiä se netrefil do voleje z pravé strany. Úplně stejně dopadl i jeho spoluhráč v levé části hřiště.

55:36
    V ponechané výhodě odjel Vali mezi spoluhráče na střídačku. TPS zkouší štěstí v šesti proti pěti.
    54:11 Spencer MACHACEK - 5:4

54:11
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    Domácí comeback z 1:4 je hotov! Velkou minelou v rozehrávce z obranného pásma k tomu přispěl Jonne Tammela. Dárek od něj dostal SPENCER MACHACEK a švihem k tyči poprvé vystřelil Wolfsburgu vedení. Bez asistence.

53:41
    Jonne Tammela narušil rozehrávku Wolfsburgu, jenže Pogge neměl s jeho švihem od levého kruhu žádné větší potíže.

53:22
    Ani teď Finům přechodová fáze neklapla podle plánu. Zakázané uvolnění stěhuje hru k Valiho bráně.

53:03
    Jeden z mála ofsajdů v podání Turku. Dáme si poslední power break a potom napínavé finále.

52:46
    Od modré nahazující Button trefil jen prvního soupeře, od kterého se kotouč odrazil zpátky do středního pásma.

51:56
    Pyyhtiä se uvolnil krásným manévrem u útočné modré. Přesnou střelou to však nepodpořil.

51:20
    Z kroužení kolem domácího brankoviště byla jen jedna nepřesná rána příklepem.

50:30
    Zase v akci ochranná síť. Skončila v ní sražená střela hostujícího obránce Anttalainena.

49:15
    Pfohl stál u modré čáry. Golfákem zasáhl jen nohu projíždějícího hráče a puk skončil na krátkém mantinelu.

48:36
    Vali využil svou vyrážečku při likvidaci projektilu od modré čáry. Wolfsburg i proti pěti souvisle tlačí.

48:02
    Turku bylo v přečíslení. V otevřené obraně svou akci překombinovali a nakonec ani pořádně nezakončili, přestože Pogge v jeden moment nechal prázdnou klec.

47:37

47:29
    Noa Vali byl plně zkoncentrován na švih zpoza pravého kruhu. Nevadil mu ani clonící Machacek.

47:16
    Bittnerovi ideálně nesedla střela příklepem. Puk kompletně opustil hrací plochu.

46:20
    Trevor Mingoia se pustil do pěkného slalomu, ale finální blafák už prováděl moc blízko Valimu. Bekhendem zasáhl beton.

46:02
    Hezká sehrávka ve slotu. Na konci byl Schinko, který z jedničky minul.

45:37
    Vyloučení v týmu TPS Turku:
    Jonne Tammela – 2 min., sekání.

45:17
    Reichel nezasáhl puk ve snaze o střelu z levého kruhu. Místo toho ztratil balanc a nepěkně naboural do hrazení.

44:33
    Jasse Ikonen viděl místo u vzdálenější tyče. O pár centimetrů ale přestřelil.

43:40
    Arttu Ilomäki si rovnal puk na bekhend. Na ose mu ale utekl a u hrazení už čekali domácí obránci.

43:26
    Machacek se chvilku nacházel v úniku dvou na gólmana. Suomi ho dojel a narušil mu finální přihrávku na druhou tyč.

42:36
    Thomas Reichel nenašel skulinu v postoji Valiho. Napravo se nenacházel v optimálním úhlu.

42:08
    Wolfsburg urychleně zatáhl puk do útočného pásma. Ještě před koncovkou se z něj sám vyhnal.

41:47
    Justin Pogge nemusel zasahovat proti prudkému švihu z vrcholku pravého kruhu.

40:36
    Aktivní do ofenzivy je také obránce Ruben Rafkin. Puk po jeho dalším zakončení proletěl vedle branky.

40:15
    TPS mělo k dispozici první útok třetí třetině. Mikael Pyyhtiä ztroskotal na ramenu domácího brankáře.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 9 – 23.

V šesté minutě třetí třetiny skóroval Saari a za stavu 4:1 pro Turku vypadalo všechno jednoznačně. Domácím vykřesal naději Pfohl. Finové naopak šance neproměňovali a po gólu Archibalda se jim rozklepala kolena. Stejný muž navíc překonal Valiho i podruhé a stanovil dílčí remízu 4:4.

40:00
    39:30 Darren ARCHIBALD - 4:4

39:30
    Je vyrovnáno! Pogge z vlastního brankoviště rozehrál přes půl hřiště na Morleyho. Následovala přihrávka pod sebe a střela Schinka, kterou po zákroku Valiho duchapřítomně dorazil DARREN ARCHIBALD. Asistence: Luis Schinko, Tyler Morley.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:39
    Beaudin si vybruslil na osu. Dovolil si i vystřelit, ale puk byl vyražen do ochranné sítě.

37:59
    Morley vyhnal spoluhráče ven z útočného pásma. Za tuto přihrávku podél modré se určitě nepochválí.
    36:11 Darren ARCHIBALD - 3:4

36:11
    Už je to pouze o jeden gól! Schinko s DARRENEM ARCHIBALDEM vydolovali puk ze souboje u hrazení. Druhý jmenovaný se přesunul k brankovišti a dorazil za Valiho střelu Pfohla. Asistence: Fabio Pfohl, Nolan Zajac.

33:51
    Pogge potvrzuje, že je nejlepším hráčem Wolfsburgu v probíhající třetině. Bez možnosti dorážky vychytal střelu z osy.

33:42
    Pfohl na pár minut starý gól nenavázal. Tato střela měla slabší parametry a Vali ji kontrolovaně vyrazil.

33:01
    Zakázané uvolnění TPS.

32:32
    Morley byl postrčený do gólmana Valiho, když mu nabízel puk před bránu Mingoia. Nejspíše se to obejde bez trestu.

32:15
    Anttalainen střílel od modré. Pro Poggeho byla složitější předchozí rána do protipohybu.
    30:38 Fabio PFOHL - 2:4

30:38
    Grizzlys opět skórují bezprostředně po power breaku. Od stojícího Mösera si na útočné modré vzal kotouč FABIO PFOHL. Vyrazil k pravému kruhu a Vali na prudký švih přes obránce takřka nezareagoval. Asistence: Janik Möser.

30:24
    Turku propadlo před střídačkou. V přečíslení dvou na jednoho Vali nic těžkého neřešil. Tammela rychle otočil hru a zadovkou přihrál Rafkinovi, jehož střela byla sražena.

29:06
    Obránce Sisu-Petteri Lehtonen nabral rychlost podél levého mantinelu. Pogge byl na střelecký pokus připraven.

28:33
    Jasse Ikonen netrefil bránu příklepem z levého kruhu. Wolfsburg je v těchto minutách úplně mimo.

27:58

27:46
    Pogge si pohlídal levou tyč a především bekhendovou koncovku z bezprostřední blízkosti.

27:25
    Po další šanci se finský tým musel smířit se ztrátou útočného pásma. Ne na dlouho.

26:39
    Jonne Tammela pronikl skrz bránící kvarteto. Narazil až na poslední překážku v osobě Justina Poggeho.

25:58
    Spencer Machacek – 2 min., sekání.
    25:30 Eemeli SAARI - 1:4

25:30
    TPS právě vstřelilo branku!
    Turku nepolevilo v tlaku a opět je napřed o tři góly! EEMELI SAARI přebral přihrávku před levým kruhem. Posunul se o pár metrů a přízemní střelou na zadní tyč zvýšil na 4:1. Asistence: Jasse Ikonen, Kasper Koskinen.

24:12
    Steenbergen obdržel od Rafkina přihrávku do levého kruhu. Nebezpečnou střelu schoval Pogge do lapačky.

23:33
    Wolfsburg stále více vděčí Poggemu za to, že ztrácí jen dva góly. Teď tento maskovaný muž zlikvidoval i samostatný únik Tammely.

22:50
    Justin Pogge vykryl prostor u své pravé tyčky, kam jeden z hostů posílal svůj bekhend.

22:02
    Zakázané uvolnění z nepovedené rozehrávky Wolfsburgu. Beaudin zůstává na ledě.

21:46
    Beaudin nabral dobrou rychlost, jenže ani tak se po levé straně do palebné pozice neuvolnil.

21:20

20:39
    Talentovaný Pyyhtiä měl volno v pravém kruhu. Pogge šanci zhatil jedním z nejlepších zákroků.

20:20
    Turku bude ještě minutu hrát přesilovou hru. Zatím se ale nachází na vlastní polovině.

20:01

Oba týmy naskakují zpět na led.

Kvůli problému s ledem u jedné ze střídaček se start druhé třetiny odkládá minimálně o pět minut.

Střely na branku po 1. třetině: 4 – 10.

Turku mělo snový začátek. Z minima střel na branku vsítilo tři góly a dost možná tím celé utkání rozhodlo. Domácí začali hrát až potom, co jim vynadal trenér Stewart. Mělo to okamžitý efekt, neboť Braun v přesilovce snížil na současných 1:3.

20:00

19:54
    Fauser v oslabení předložil puk do kapsy mezi obránce a gólmana. Na branku ho prodloužil Bittner a Valiho před dorážejícími hráči zachránil předčasný hvizd hlavního rozhodčího.

19:26
    Pyyhtiä hned po buly otáčel těžiště na volnou levou stranu. Do kruhu si sjel Suomi, ale Pogge byl u bližší tyče dostatečně včas.

19:20
    Darren Archibald – 2 min., krosček.

19:02

19:01
    Rafkinova rána byla zablokována. Na konci oslabení odvezl puk na protější stranu Archibald.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:02
    Pyyhtiä našel společnou řeč se Skalickým. Střela z mezikruží ale nebyla nebezpečná a Pogge přerušil hru.

17:46
    Německý tým skvěle brání modrou čáru a dlouhé desítky sekund nepouští Turku do útočného pásma.

17:30
    Domácí zvládli úvod dalšího oslabení. Opakovaně odhodili puk do bezpečí a TPS se provinilo ofsajdem.

17:02
    Luis Schinko – 2 min., podrážení.

16:24
    Pogge neměl problém se střelou z levého kruhu. Byl to snad první zákrok provedený s naprostým přehledem.

15:47

15:13
    Vali si zachytal ve vlastním oslabení. Zprava ho pozdravil Luis Schinko.

14:35
    V bránění předbrankového prostoru domácí propadávají. Jen se štěstím tam nyní hosté nevyužili dvou centrů.

13:47
    11:38 Laurin BRAUN - 1:3

11:38
    Důrazná promluva trenéra zjevně pomohla, Wolfsburg v přesilovce snižuje na 1:3. Hosté už počítali s ofsajdem a vyjeli s obranou daleko od Valiho. Beaudin naopak převzal nahrávku od modré a okamžitě ji distribuoval dále před branku, kde Schinko z jedničky našel LAURINA BRAUNA a ten už zakončoval do poloprázdné klece. Asistence: Jean-Christophe Beaudin a Luis Schinko.

11:15
    Během power breaku byl na domácí střídačce velmi hlasitý hlavní kouč Michael Stewart. Rozhodně nešetřil se sprostými slovy.

10:48
    Vili Munkki – 2 min., podrážení.
    10:04 Arttu ILOMÄKI - 0:3

10:04
    Mikael Pyyhtiä vyzkoušel střelecké štěstí z levého křídla. Pogge vyrazil puk před brankoviště a kvůli nedůslednosti stojícího Beaudina nestačil na dorážku ARTTU ILOMÄKIHO. Asistence: Mikael Pyyhtiä a Sisu-Petteri Lehtonen.

09:40
    Valentino Klos napadal rozehrávku TPS. Soupeřům malinko zavařil, ale od kotouče je neoddělil.
    07:44 Roni ALLÉN - 0:2

07:44
    Hosté z rychlého protiútoku zvyšují na 2:0! Steenbergen přihrál mezi nohama Mösera na hokejku RONIHO ALLÉNA, jenž se jako obránce vysunul na samotný hrot útoku. Rychle si připravil forhend a Poggeho lapačka máchla do prázdna. Asistence: Tyler Steenbergen, Vili Munkki.

07:09
    Button nahazoval od modré. Asi šlo o pobídku na teč, která za Valiho opět nezapadla.

06:55
    Klos tečoval střelu od modré čáry. Branka stála trochu někde jinde.

06:27
    Hře chybí lepší náboj. Je citelné, že v tomto zápase o nic nejde.

05:43
    Kalle Väisänen se přetlačoval s jediným zbývajícím obráncem. K zakončení se neuvolnil a puk doklouzal pod rukavici Poggeho.

03:34
    Nolan Zajac přidělal první vážnější práci Valimu. Zleva mu vyprášil beton.

02:37
    Topias Haapanen se metr před Poggem mohl otočit kolem vlastní osy. Zblízka kotouč do sítě nepropasíroval.

02:12
    Väisänenův švih byl sražen do ochranné sítě za domácím brankovištěm.
    00:45 Pavol SKALICKÝ - 0:1

00:45
    Výtečný start pro finský tým. Svou vlastní střelu si v mezikruží dorazil do Poggeho branky PAVOL SKALICKÝ. Obraně Grizzlys trestuhodně scházel důraz a důslednost ve slotu. Asistence: Ruben Rafkin.

00:20
    Zahajovací vhazování vyhráli domácí, kteří nastupují v oranžových dresech. TPS je v bílém.

00:01

Grizzlys Wolfsburg: Pogge (Strahlmeier) – Zajac, Möser, Mass, Button, Wurm, Bittner, Krupp – Machacek, Morley, Mingoia – Archibald, Beaudin, Fauser – Braun, Schinko, Reichel – Klos, Pfohl, Dumont.
    Trenér: Michael Stewart

TPS Turku: Vali (Rimpinen) – Anttalainen, Rafkin, Suomi, Pulli, Lehtonen, Allén, Saari – Skalický, Ilomäki, Pyyhtiä – Kantola, Ikonen, Koskinen – Tammela, Munkki, Steenbergen – Väisänen, Marjala, Haapanen.
    Trenér: Jussi Ahokas

Rozhodčí: Šindel, MacFarlane – Gerth, Jürgens.

Ve skupině B jsou před posledním hracím dnem karty rozestupy takové, že se žádný ze čtyř týmů nemůže nikam posunout.

Pro Wolfsburg je dnešní duel jakousi generálkou na vyřazovací fázi, kam postupuje z druhého místa. Jediným přemožitelem německého týmu je Zug, jenž vede tabulku o čtyři body.

Finské Turku má zajištěné třetí místo, protože v pěti předchozích zápasech vstřelilo jen devět branek a porazilo pouze beznadějně poslední Lublaň. O nepostupu TPS se definitivně rozhodlo minulou středu, kdy doma prohrálo s Wolfsburgem 1:4.

Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu Champions Hockey League. V rámci skupiny B se od osmnácti hodin můžeme těšit na konfrontaci mezi Wolfsburgem a TPS Turku!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 12. Braun (Beaudin, Schinko), 31. Pfohl (Möser), 37. Archibald (Pfohl, Zajac), 40. Archibald (Schinko, Morley), 55. Machacek – 1. Skalický (Rafkin), 8. Allén (Steenbergen, Munkki), 11. Ilomäki (Pyyhtiä, Lehtonen), 26. Saari (Ikonen, Koskinen)

Rozhodčí: Šindel (CZE), MacFarlane (USA) – Gerth (GER), Jürgens (GER)

Diváci: 1 529