Akademici Plzeň – VUT Cavaliers Brno 9:1 (kon.) | HC MUNI – North wings Ústí 6:3 (kon.)
Akademici Plzeň
9:1 (4:0, 5:0, 0:1)
VUT Cavaliers Brno
Středa 12.10.2022, 19:30 • KOOPERATIVA ARÉNA, Plzeň • Univerzitní liga ledního hokeje • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Hezký středeční večer, všechny formy života, a vítejte u univerzitního hokeje! Ve třetím kole dnes plzeňští Akademici vyzvou Kavalíry z Vysokého učení technického v Brně! Jde o souboj středpolařského týmu s úplně posledním celkem a já doufám, že si ho patřičně užijete!

Akademici Plzeň: Štekr (Černý) – Jankovský, Marguš, Beer (C), Sysel, Malý, Štochl, Soukup, Sklenička – Roubal (A), Reitspies, Markov – Princl, Hanzlík, Fořt – Kalus (A), Rejzek, Říha – Šiška, Šibra, Vavřička
    Trenér: Tomáš Ceperko

VUT Cavaliers Brno: Vašátko (Martinčík) – Pejkovič, Cekr, Běhal, Orsech, Uhlíř, Jančí, Pernický (C) – Rogozník, Malíř (A), Balát – Pöschl, Kmoníček, Zemánek – Ďuriš, Plitko, Kaukič (A), Malý, Šišma

00:58
    Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku!

Ovšem Akademici se z první střely prosazují! Jeden z plzeňských zatáhl puk křižně přes útočnou třetinu do rohu, čímž na sebe natáhl obranu. Následně ale bekhendem posal puk do brankoviště, kam si sjel JAN KALUS a doklepl puk do sítě! Asistence: Vít Reitspies a Marek Princl.
    00:58 KALUS - 1:0

02:27
    Akademici pokračovali dále v okupaci. Brno ale také mělo několik dobrých střel.

02:35
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň:
    Martin Fořt – 2 min., podrážení.

02:46
    Plzni se podařilo vyhodit.

02:50
    A hostující gólman špatně rozehrál a na moment si tak pěkně zavařil.

03:21
    Pejkovičovi utekl při nápřahu puk.

03:35
    A z druhé strany hřiště jeden z brněnských trefil jen ochrannou síť.

03:52
    Akademici opět vyhodili.

04:03
    Dva dobré zákroky Štekra, který musel lítat v brankovišti.

04:22
    Ďuriš se v dobré pozici nedostal k zakončení.

04:35

04:59
    A domácí hned přešli do útoku. Zkazila to ale nepřesná kombinace.

05:15
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno:
    Martin Ďuriš – 2 min., sekání.

05:27
    Princlova střela od modré neprošla do branky.

05:47
    Kalus zakončil rychlou kombinaci Plzně. Vašátko ale byl v pozoru.

06:05

Dělovka ŠTĚPÁNA HANZLÍKA ale už do branky prošla a Plzeň využívá přesilovku! Vašátko měl absolutně zakrytý výhled a střelu vůbec neviděl. Asistence: Jakub Sysel a David Roubal.
    06:05 HANZLÍK - 2:0

07:24
    Domácí zatím hrají klidně a nenechávají se útočnou hrou Brna nějak rozhodit.

08:01
    David Vašatko vychytal Marka Princla.

08:14
    Lehká mela v brněnském brankovišti. Princl se snažil přehodit Vašátkův beton, ale minul branku.

09:32

A Západočeši vedou už 3:0! Přihrávku zpoza branky přetavil ve střelu v kleče do víka DAVID ROUBAL! Asistence: Jakub Vavřička.
    09:32 ROUBAL - 3:0

10:22
    Jan Rejzek – 2 min., nedovolené bránění.

11:28
    Plzeň šla do přečíslení, bylo ale rychle dojeto.

12:22

13:00
    Vavřička s Roubalem operoval okolo brněnské branky, nic z toho ale nebylo.

13:19
    A střelu Beera Vašátko zachytil.

13:42
    Rejzek křížem přihrával na Malýho, puk ale poslal příliš dopředu.

14:02
    Štekr měl po chvíli dobrý zákrok a hned hokejkou rozehrál na brejk Plzně.

14:23
    A ten měl takovou razanci, že Vašátka ještě s jedním z hostí zatlačil do branky.

14:40
    Další velká akce Brna, nebyla z toho ale střela.

14:59
    Brno zachytilo rozehrávku Plzně, byla to ale hodně laxní hra.

15:33
    Špatných rozehrávek je ale dost na obou stranách.

16:06

Krásná akce Plzně vede k další brance! Rychlá přihrávka z vlastní třetiny dostala Akademiky do přečíslení dva na jednoho a po pěkné přihrávce JAKUB ŠTOCHL ukázkově trefil bližší růžek! Asistence: Jan Kalus a Marek Princl.
    16:06 ŠTOCHL - 4:0

17:29
    Jindřich Sklenička – 2 min., hákování.

18:19
    Cavaliers se zatím moc ke střele nedostávají.

19:01
    Poslední minuta třetiny.

19:10
    Střela Pöschla nebyla přesná.

19:29

19:49
    Pöschl měl další dobrou akci, dorážet ještě mohl Orsech.

19:53
    Jakub Štochl – 2 min., nedovolené bránění.

20:00

V první třetině Akademici rychle nabrali vysoký náskok a Brnu uděluje lekci z produktivity. Zároveň ale jsou častými obyvateli trestné lavice, čehož by mohli hosté těžit.

20:01

20:13
    Brno ještě má přesilovku, tlačí se tak ke střele.

20:40
    Obrana Plzně ale dobře pracuje.

21:18
    Daniel Malý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

21:35
    Brno má přesilovku 5 na 3, vůbec toho ale nevyužívají.

21:53
    Plzeň je ve čtyřech.

22:14
    A Soukup s Vavřičkou zdržují v útočné třetině.

23:18

23:20
    Richard Rogozník – 2 min., vysoká hůl.

23:49
    První útok Brno odrazilo.

24:12
    Princl na dobrém místě nedostal puk na střelu z první.

24:38

A Plzeň skóruje popáté a mají další využitou přesilovku! Obrana Brna byla totálně rozhozená a po několika odrazech se kotouč dostal mezi kruhy na JAKUBA MALÉHO, který přesně zvedl puk do růžku! Asistence: Jan Kalus a Marek Princl.
    24:38 MALÝ - 5:0

24:31
    A pro Davida Vašátka toho už bylo dost a přepouští branku Michalu Martinčíkovi!

25:33
    Fořt měl dobrou pozici, střela mu ale nesedla a střídající gólman tak má první zákrok.

25:51

Nevinné nahození končí šestou brankou! Martinčík měl zakrytý výhled a střela od modré mu propadla! Jako autor je označen ŠTĚPÁN ŘÍHA. Asistence: Martin Fořt a Tomáš Soukup.
    25:51 ŘÍHA - 6:0

28:30
    Brno se stále snaží něco vymyslet, útočnou modrou ale nepokořili už dlouho.

29:01

Za to Akademici prohlubují debakl! Proti první střele ještě Martinčík dobře zakončil, obránce hostí ale ztečoval kotouč před branku a DAVID ROUBAL udělal dva rychlé kroky a doklepl puk do prázdné brány. Asistence: Jakub Vavřička a Štěpán Hanzlík.
    29:01 ROUBAL - 7:0

29:49
    Peter Pejkovič – 2 min., krosček.

30:59
    Brno hraje oslabení velmi dobře, drží hru u Štekra.

31:20
    Už je tu ale plzeňský zámek.

31:35
    Zblokovaná střela Hanzlíka.

31:46
    Přihrávku Sysla na Hanzlíka obrana zablokovala.

31:49

31:55
    A další střelu Vavřičky bez problémů Martinčík zastavil.

32:34
    Brno se po chybě domácích dostalo do přečíslení, Beer ale střelu zablokoval.

32:55
    Tomáš Zemánek – 2 min., nedovolené bránění.

Dnešní utkání sleduje 183 diváků, což je hezká návštěvnost. Vzhledem k tomu, že za dvacet minut začíná v Plzni utkání fotbalové LM.

33:12
    Richard Orsech – 2 min., krosček.

33:14
    Plzeň má déle než minutu a půl dvojitou přesilovku. To jestli neskončí osmým gólem, bude velká ostuda.

33:56
    Princlova dělovka v pádu šla nad branku.

34:10

Plzeň to zvládla a vede 8:0! Princl několik vteřin signalizoval střelbu, místo toho ale křižně přihrál JANU KALUSOVI a jeho střela Martinčíkovi propadla mezi nohami. Asistence: Marek Princl a Jakub Štochl.
    34:10 KALUS - 8:0

34:38

A další branka Plzně! JAKUB SYSEL napřáhl kousek od modré a trefil se do bližšího růžku! Asistence: Štěpán Hanzlík a Jakub Vavřička.
    34:38 SYSEL - 9:0

36:00
    Plzeň se žene za desátým gólem až moc rychle a puky létají mimo hřiště.

36:10
    Rychlá střela z buly Martinčíka nepřekvapila.

37:00
    Za vyhozeným pukem musel sprintovat i Štekr, brněnský hráč by totiž u něho byl dřív.

37:37
    Princl nebyl přesný.

37:48
    Martinčík měl problémy u pravé tyčky, puk se ale z brankoviště odrazil pryč.

38:09
    Štochl byl až příliš blízko brankovišti a jeho střela nemohla mít razanci, aby prošla skrz gólmana.

38:49
    Šance Plzně byla až moc laxní a je z toho brejk.

39:01

39:05
    A Plzeň dostává opět trest v poslední minutě třetiny. David Roubal se dopustil podražení.

40:00

Prostřední dějství pro Plzeň dopadlo ještě o gól lépe, než to první a Akademici jsou tak jen kousek od dvouciferného debaklu.

40:01

40:17
    Střelu Kaukiče zablokoval malý.

40:33
    A Pernický trefil Štekra jen do masky.

40:51
    Akademici přetáhli hru na druhou stranu.

41:05

41:49
    Brno vyhodilo kootuč na icing.

42:09
    Plzeň bude muset založit akci v klidu od své brány.

42:33
    Josef Pöschl – 2 min., hákování.

42:39
    Sysel od modré nevyzrál na Martinčíka. Gólman měl čistý výhled.

42:58
    Vavřička to zkusil středem kluziště, puk ale končí mimo brankoviště.

43:08
    Bude se celkem dlouho hrát 4 na 4! Malý dostává trest za vražení na hrazení.

43:53
    Brno se dostalo do přečíslení, Princl ale situaci zachránil.

44:05
    Josef Kaukič – 2 min., hrubost + 2 min., napadání rozhodčích.

44:31
    Dobrá souhra Plzně nekončí gólem! Brno se tak dostane opět do čtyřech.

45:08
    Nahození Sysla pokryl Martinčík. Plzeň je zatím v plném počtu.

45:40
    Brno půjde opět do tří, a to konkrétně na dvě a čtvrt minuty!

45:55
    Vojtěch Pernický – 2 min., krosček.

45:55
    Oddechový čas pro tým VUT Cavaliers Brno.

46:41
    Plzni vázne koncovka, operuje ale prakticky na hranici brankoviště Brna.

46:57
    Martinčík odolává jedné střele za druhou, dokonce kryje puky i hlavou.

47:10
    1:47 zbývá z přesilovek Plzně.

47:38
    NA to, že je Brno ve třech, hraje hodně rozlítaně.

47:52
    Zblokovaná střela Soukupa.

48:05
    Brno je ve čtyřech a za dvě vteřiny bude i v plném počtu.

49:20
    Plzeň trestuhodně nevyužilo sérii přesilovek a Brno tak stále odolává desítce.

49:39
    Zatím se ale stále hraje ve třetině Cavaliers.

50:27
    Šibra trefil tyč!

50:31
    A po šarvátce přichází další trestání. Odnesl to jen Jan Šibra za nedovolené bránění.

50:53
    Tyč zvoní i u Štekra!

51:01
    Reitspies a Princl se dostali do brejku, první jmenovaný se ale nezbavil obránce.

51:28
    V rohu Plzně se strhly dvě hodně tvrdé bitky a sudí to nechávají! Na trestnou odchází za Brno Pejkovič a Pöschl, na straně Plzně to je Malý a Štochl, který na dálku posílá ještě děkovné polibky směrem k domácímu kotli. Všichni dostávají 5+20 za bitku, Malý ještě dvojku za napadení.
    51:28 Napadení Malého rozpoutalo divoké bitky.

53:22
    Z hokeje se během pár vteřin stala naprostá mela a je tu další trest do konce utkání! Plzeňský Jan Kalus krom dvou minut za hrubost dokonce dostal trest ve hře za zásah do oblasti hlavy a krku! Dvouminutové vyloučení odpyká Jan Šibra, pětiminutové pak Daniel Šiška.

Trest dostanou i hosté, konkrétně celá lavice za napadání rozhodčích. Odpyká Martin Ďuriš.

55:03
    Jan Rejzek mohl jít do brejku, byl ale přetlačen.

55:48
    Polovina z pětiminutového trestu je pryč. Brno se zatím moc nepředvedlo.

56:08
    Cavaliers právě vstřelili branku!

A Jonáš Štekr neodejde dnes s čistým kontem! Od pravého mantinelu se prosadil střelou k zadní tyči LUKÁŠ KAUKIČ. Asistence: Antonín Běhal a Richard Rogozník.

59:40
    Plzeň si na posledních dvacet vteřin zahraje ještě jednu přesilovku. Richard Rogozník se dopustil sekání.

59:54
    Princlovu dělovku velmi šikovně vyrazil ramenem Martinčík.

59:58
    Princl ještě jednou nevyzrál na gólmana.

Divoké utkání tak nakonec končí debaklem Brna 9:1, ještě více ale napadalo trestů, a to včetně trestů do konce utkání a dokonce i jednoho trestu ve hře! Všechny ještě postupně doplním, už teď se ale s vámi rozloučím. Hezký večer! (21:48:50)

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 1. Kalus (Reitspies, Princl), 7. Hanzlík (Sysel, Roubal), 10. Roubal (Vavřička), 17. Štochl (Kalus, Princl), 25. Malý (Kalus, Princl), 26. Říha (Fořt, Soukup), 30. Roubal (Vavřička, Hanzlík), 35. Kalus (Princl, Štochl), 35. Sysel (Hanzlík, Vavřička) – 57. Kaukič (Běhal, Rogozník)

Rozhodčí: Jílek – Štofa, Charvát