Akademici Plzeň – VUT Cavaliers Brno 9:1 (kon.) | HC MUNI – North wings Ústí 6:3 (kon.)
Akademici Plzeň
9:1 (4:0, 5:0, 0:1)
VUT Cavaliers Brno
Středa 12.10.2022, 19:30 • KOOPERATIVA ARÉNA, Plzeň • Univerzitní liga ledního hokeje • 3. kolo

Divoké utkání tak nakonec končí debaklem Brna 9:1, ještě více ale napadalo trestů, a to včetně trestů do konce utkání a dokonce i jednoho trestu ve hře! Všechny ještě postupně doplním, už teď se ale s vámi rozloučím. Hezký večer! (21:48:50)

59:58
    Princl ještě jednou nevyzrál na gólmana.

59:54
    Princlovu dělovku velmi šikovně vyrazil ramenem Martinčík.

59:40
    Plzeň si na posledních dvacet vteřin zahraje ještě jednu přesilovku. Richard Rogozník se dopustil sekání.

Cavaliers právě vstřelili branku!

A Jonáš Štekr neodejde dnes s čistým kontem! Od pravého mantinelu se prosadil střelou k zadní tyči LUKÁŠ KAUKIČ. Asistence: Antonín Běhal a Richard Rogozník.

55:48
    Polovina z pětiminutového trestu je pryč. Brno se zatím moc nepředvedlo.

55:03
    Jan Rejzek mohl jít do brejku, byl ale přetlačen.

53:22
    Z hokeje se během pár vteřin stala naprostá mela a je tu další trest do konce utkání! Plzeňský Jan Kalus krom dvou minut za hrubost dokonce dostal trest ve hře za zásah do oblasti hlavy a krku! Dvouminutové vyloučení odpyká Jan Šibra, pětiminutové pak Daniel Šiška.

Trest dostanou i hosté, konkrétně celá lavice za napadání rozhodčích. Odpyká Martin Ďuriš.
    51:28 Napadení Malého rozpoutalo divoké bitky.

51:28
    V rohu Plzně se strhly dvě hodně tvrdé bitky a sudí to nechávají! Na trestnou odchází za Brno Pejkovič a Pöschl, na straně Plzně to je Malý a Štochl, který na dálku posílá ještě děkovné polibky směrem k domácímu kotli. Všichni dostávají 5+20 za bitku, Malý ještě dvojku za napadení.

51:01
    Reitspies a Princl se dostali do brejku, první jmenovaný se ale nezbavil obránce.

50:53
    Tyč zvoní i u Štekra!

50:31
    A po šarvátce přichází další trestání. Odnesl to jen Jan Šibra za nedovolené bránění.

50:27
    Šibra trefil tyč!

49:39
    Zatím se ale stále hraje ve třetině Cavaliers.

49:20
    Plzeň trestuhodně nevyužilo sérii přesilovek a Brno tak stále odolává desítce.

48:05
    Brno je ve čtyřech a za dvě vteřiny bude i v plném počtu.

47:52
    Zblokovaná střela Soukupa.

47:38
    NA to, že je Brno ve třech, hraje hodně rozlítaně.

47:10
    1:47 zbývá z přesilovek Plzně.

46:57
    Martinčík odolává jedné střele za druhou, dokonce kryje puky i hlavou.

46:41
    Plzni vázne koncovka, operuje ale prakticky na hranici brankoviště Brna.

45:55
    Oddechový čas pro tým VUT Cavaliers Brno.

45:55
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno:
    Vojtěch Pernický – 2 min., krosček.

45:40
    Brno půjde opět do tří, a to konkrétně na dvě a čtvrt minuty!

45:08
    Nahození Sysla pokryl Martinčík. Plzeň je zatím v plném počtu.

44:31
    Dobrá souhra Plzně nekončí gólem! Brno se tak dostane opět do čtyřech.

44:05
    Josef Kaukič – 2 min., hrubost + 2 min., napadání rozhodčích.

43:53
    Brno se dostalo do přečíslení, Princl ale situaci zachránil.

43:08
    Bude se celkem dlouho hrát 4 na 4! Malý dostává trest za vražení na hrazení.

42:58
    Vavřička to zkusil středem kluziště, puk ale končí mimo brankoviště.

42:39
    Sysel od modré nevyzrál na Martinčíka. Gólman měl čistý výhled.

42:33
    Josef Pöschl – 2 min., hákování.

42:09
    Plzeň bude muset založit akci v klidu od své brány.

41:49
    Brno vyhodilo kootuč na icing.

41:05

40:51
    Akademici přetáhli hru na druhou stranu.

40:33
    A Pernický trefil Štekra jen do masky.

40:17
    Střelu Kaukiče zablokoval malý.

40:01

Prostřední dějství pro Plzeň dopadlo ještě o gól lépe, než to první a Akademici jsou tak jen kousek od dvouciferného debaklu.

39:05
    A Plzeň dostává opět trest v poslední minutě třetiny. David Roubal se dopustil podražení.

39:01

38:49
    Šance Plzně byla až moc laxní a je z toho brejk.

38:09
    Štochl byl až příliš blízko brankovišti a jeho střela nemohla mít razanci, aby prošla skrz gólmana.

37:48
    Martinčík měl problémy u pravé tyčky, puk se ale z brankoviště odrazil pryč.

37:37
    Princl nebyl přesný.

37:00
    Za vyhozeným pukem musel sprintovat i Štekr, brněnský hráč by totiž u něho byl dřív.

36:10
    Rychlá střela z buly Martinčíka nepřekvapila.

36:00
    Plzeň se žene za desátým gólem až moc rychle a puky létají mimo hřiště.
    34:38 SYSEL - 9:0

34:38
    Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku!

A další branka Plzně! JAKUB SYSEL napřáhl kousek od modré a trefil se do bližšího růžku! Asistence: Štěpán Hanzlík a Jakub Vavřička.
    34:10 KALUS - 8:0

34:10

Plzeň to zvládla a vede 8:0! Princl několik vteřin signalizoval střelbu, místo toho ale křižně přihrál JANU KALUSOVI a jeho střela Martinčíkovi propadla mezi nohami. Asistence: Marek Princl a Jakub Štochl.

33:56
    Princlova dělovka v pádu šla nad branku.

33:14
    Plzeň má déle než minutu a půl dvojitou přesilovku. To jestli neskončí osmým gólem, bude velká ostuda.

33:12
    Richard Orsech – 2 min., krosček.

Dnešní utkání sleduje 183 diváků, což je hezká návštěvnost. Vzhledem k tomu, že za dvacet minut začíná v Plzni utkání fotbalové LM.

32:55
    Tomáš Zemánek – 2 min., nedovolené bránění.

32:34
    Brno se po chybě domácích dostalo do přečíslení, Beer ale střelu zablokoval.

31:55
    A další střelu Vavřičky bez problémů Martinčík zastavil.

31:49

31:46
    Přihrávku Sysla na Hanzlíka obrana zablokovala.

31:35
    Zblokovaná střela Hanzlíka.

31:20
    Už je tu ale plzeňský zámek.

30:59
    Brno hraje oslabení velmi dobře, drží hru u Štekra.

29:49
    Peter Pejkovič – 2 min., krosček.
    29:01 ROUBAL - 7:0

29:01

Za to Akademici prohlubují debakl! Proti první střele ještě Martinčík dobře zakončil, obránce hostí ale ztečoval kotouč před branku a DAVID ROUBAL udělal dva rychlé kroky a doklepl puk do prázdné brány. Asistence: Jakub Vavřička a Štěpán Hanzlík.

28:30
    Brno se stále snaží něco vymyslet, útočnou modrou ale nepokořili už dlouho.
    25:51 ŘÍHA - 6:0

25:51

Nevinné nahození končí šestou brankou! Martinčík měl zakrytý výhled a střela od modré mu propadla! Jako autor je označen ŠTĚPÁN ŘÍHA. Asistence: Martin Fořt a Tomáš Soukup.

25:33
    Fořt měl dobrou pozici, střela mu ale nesedla a střídající gólman tak má první zákrok.

24:31
    A pro Davida Vašátka toho už bylo dost a přepouští branku Michalu Martinčíkovi!
    24:38 MALÝ - 5:0

24:38

A Plzeň skóruje popáté a mají další využitou přesilovku! Obrana Brna byla totálně rozhozená a po několika odrazech se kotouč dostal mezi kruhy na JAKUBA MALÉHO, který přesně zvedl puk do růžku! Asistence: Jan Kalus a Marek Princl.

24:12
    Princl na dobrém místě nedostal puk na střelu z první.

23:49
    První útok Brno odrazilo.

23:20
    Richard Rogozník – 2 min., vysoká hůl.

23:18

22:14
    A Soukup s Vavřičkou zdržují v útočné třetině.

21:53
    Plzeň je ve čtyřech.

21:35
    Brno má přesilovku 5 na 3, vůbec toho ale nevyužívají.

21:18
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň:
    Daniel Malý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

20:40
    Obrana Plzně ale dobře pracuje.

20:13
    Brno ještě má přesilovku, tlačí se tak ke střele.

20:01

V první třetině Akademici rychle nabrali vysoký náskok a Brnu uděluje lekci z produktivity. Zároveň ale jsou častými obyvateli trestné lavice, čehož by mohli hosté těžit.

20:00

19:53
    Jakub Štochl – 2 min., nedovolené bránění.

19:49
    Pöschl měl další dobrou akci, dorážet ještě mohl Orsech.

19:29

19:10
    Střela Pöschla nebyla přesná.

19:01

18:19
    Cavaliers se zatím moc ke střele nedostávají.

17:29
    Jindřich Sklenička – 2 min., hákování.
    16:06 ŠTOCHL - 4:0

16:06

Krásná akce Plzně vede k další brance! Rychlá přihrávka z vlastní třetiny dostala Akademiky do přečíslení dva na jednoho a po pěkné přihrávce JAKUB ŠTOCHL ukázkově trefil bližší růžek! Asistence: Jan Kalus a Marek Princl.

15:33
    Špatných rozehrávek je ale dost na obou stranách.

14:59
    Brno zachytilo rozehrávku Plzně, byla to ale hodně laxní hra.

14:40
    Další velká akce Brna, nebyla z toho ale střela.

14:23
    A ten měl takovou razanci, že Vašátka ještě s jedním z hostí zatlačil do branky.

14:02
    Štekr měl po chvíli dobrý zákrok a hned hokejkou rozehrál na brejk Plzně.

13:42
    Rejzek křížem přihrával na Malýho, puk ale poslal příliš dopředu.

13:19
    A střelu Beera Vašátko zachytil.

13:00
    Vavřička s Roubalem operoval okolo brněnské branky, nic z toho ale nebylo.

12:22

11:28
    Plzeň šla do přečíslení, bylo ale rychle dojeto.

10:22
    Jan Rejzek – 2 min., nedovolené bránění.
    09:32 ROUBAL - 3:0

09:32

A Západočeši vedou už 3:0! Přihrávku zpoza branky přetavil ve střelu v kleče do víka DAVID ROUBAL! Asistence: Jakub Vavřička.

08:14
    Lehká mela v brněnském brankovišti. Princl se snažil přehodit Vašátkův beton, ale minul branku.

08:01
    David Vašatko vychytal Marka Princla.

07:24
    Domácí zatím hrají klidně a nenechávají se útočnou hrou Brna nějak rozhodit.
    06:05 HANZLÍK - 2:0

06:05

Dělovka ŠTĚPÁNA HANZLÍKA ale už do branky prošla a Plzeň využívá přesilovku! Vašátko měl absolutně zakrytý výhled a střelu vůbec neviděl. Asistence: Jakub Sysel a David Roubal.

05:47
    Kalus zakončil rychlou kombinaci Plzně. Vašátko ale byl v pozoru.

05:27
    Princlova střela od modré neprošla do branky.

05:15
    Martin Ďuriš – 2 min., sekání.

04:59
    A domácí hned přešli do útoku. Zkazila to ale nepřesná kombinace.

04:35

04:22
    Ďuriš se v dobré pozici nedostal k zakončení.

04:03
    Dva dobré zákroky Štekra, který musel lítat v brankovišti.

03:52
    Akademici opět vyhodili.

03:35
    A z druhé strany hřiště jeden z brněnských trefil jen ochrannou síť.

03:21
    Pejkovičovi utekl při nápřahu puk.

02:50
    A hostující gólman špatně rozehrál a na moment si tak pěkně zavařil.

02:46
    Plzni se podařilo vyhodit.

02:35
    Martin Fořt – 2 min., podrážení.

02:27
    Akademici pokračovali dále v okupaci. Brno ale také mělo několik dobrých střel.
    00:58 KALUS - 1:0

00:58

Ovšem Akademici se z první střely prosazují! Jeden z plzeňských zatáhl puk křižně přes útočnou třetinu do rohu, čímž na sebe natáhl obranu. Následně ale bekhendem posal puk do brankoviště, kam si sjel JAN KALUS a doklepl puk do sítě! Asistence: Vít Reitspies a Marek Princl.