Topoľčany – Brezno 2:1 (kon.) | Martin – Humenné 5:2 (kon.) | Skalica – Vlci Žilina 0:5 (kon.)
Žiar nad Hronom – Pov. Bystrica 7:2 (kon.) | Modré Krídla – Levice 3:0 (kon.)
HK VITAR Martin
5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
HC 19 Humenné
sk Neděle 13.11.2022, 17:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 14. kolo

Vyjadrenia po zápase:

Ladislav Kolek (člen realizačného tímu HC 19 Humenné): "Úvodná tretina nám príliš nevyšla, inkasovali sme dva góly počas presilových hier súpera. Vylučovaní sme boli po zbytočných fauloch, herná disciplína nebola z našej strany v poriadku. Rozhodcovia si svoju prácu zastali, nemáme im čo vyčítať. Podarilo sa nám vyrovnať, pred druhým dejstvom sme si v šatni povedali, že ideme zvíťaziť. Disciplína nás ale dnes stála body. Množstvo vylúčených hráčov nám jednoznačne skomplikovalo zápas. Z prehry sa chceme otriasť a naďalej si udržať prvú priečku v tabuľke. Urobíme pre tento cieľ všetko. Nič vážne sa nestalo, ideme ďalej."

Daniel Babka (tréner HK VITAR Martin): "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Využili sme dve presilové hry. Potom sme ale inkasovali dva góly, čo s mužstvom zatriaslo. Stratili sme sebadôveru, čo sa prejavilo aj v nevyužitej presilovej hre o dvoch hráčov. Vzniknuté situácie sme neriešili optimálne, aj tým, že máme novo zložené formácie, sme sa na ľade hľadali. V druhej tretine sme dokázali súperovi odskočiť na dva góly, takisto sme mali možnosť nejakých presilových hier. Niektoré situácie sme riešili lepšie, iné horšie. Dôležité ale bolo, že sme do šatní odchádzali za dvojgólového vedenia. V tretej tretine sme si umnou obrannou hrou držali vedenie, podarilo sa nám pridať ešte jeden gól a zvíťaziť 5:2. Michalovi gratulujeme k hetriku, rovnako tak nás teší, že sme väčšinu stretnutia zvládli fyzicky hrať s troma formáciami. Poraziť lídra tabuľky nie je každodenná záležitosť, zaväzuje nás to do ďalšej práce. Zajtra si oddýchneme, od utorka začíname nový mikrocyklus. V stredu cestujeme do Trnavy, v piatok nás čaká Skalica. Sú to náročné stretnutia, verím preto, že nás dnešné víťazstvo povzbudí a v dobrých výkonoch budeme pokračovať naďalej. Do tímu by sa mal vrátiť Damian Tyczynski, ktorý bol v reprezentácii. Bratia Vaňovci však ukázali veľký potenciál, Damian hral prvý zápas za seniorský tím, pričom sa svojej role zhostil naozaj profesionálne a s prehľadom. Veríme, že Roman tu zostane na istý čas, budeme sa ho tu snažiť udržať do konca sezóny, keďže má takisto potenciál. V dobrom svetle sa ukázal i uplynulú sezónu v Dubnici, o takýto typ hráča máme záujem."

Kristián Horvát (útočník HC 19 Humenné): "Pozeráme sa predovšetkým na tímový úspech a dnes nás disciplína stála veľmi veľa. Proti Martinu nemôžeme mať tak vysoký počet vylúčených hráčov, čo nás stojí veľmi veľa síl. Tieto následne chýbajú v protiútoku, ako mužstvo nemáme veľa možností urobiť niečo s nepriaznivým stavom. Dnes môžeme za príčinu neúspechu jednoznačne určiť nedisciplinovanosť. Výhoda domáceho prostredia hrá svoju úlohu, Martin má výborných fanúšikov, ktorí ich dnes podporili vo vysokom počte. Z našej strany ale zavážil počet vylúčených. Súťaž je nesmierne vyrovnaná, na popredných priečkach je niekoľko tímov, ktoré ašpirujú na titul. Každý sa chce zároveň na lídra tabuľky vytiahnuť, Martin sa pripravil naozaj výborne. Samozrejme, mrzia nepremenené príležitosti, v druhej tretine sme ich mali niekoľko. Nie vždy to ale vyjde. V najbližšom stretnutí by sme si ale chceli túto prehru vynahradiť, Skalica k nám bude merať dlhú cestu, dúfam preto, že toho využijeme a uhráme doma všetky tri body."

Michal Juščák (útočník HK VITAR Martin): "Pokladník má určite z môjho hetriku nesmiernu radosť, nie je to malá suma, skôr taká jubilejná. Presnú čiastku však neprezradím. Stretnutie to však bolo vyrovnané, víťazstvo sa nerodilo ľahko. Po úvodnej tretine bol stav 2:2, v druhom dejstve sa nám podarilo pridať dva góly, stále sme si však nemohli byť istí víťazstvom. Tri strelené góly ma samozrejme tešia, dôležitejšia je ale výhra a zisk troch bodov. Vedenie o dva góly je veľmi zraniteľný stav, kedy jeden inkasovaný gól môže mnohé zmeniť. Príde nervozita z podcenenia vedenia, ľahko môže prísť aj druhý gól, čo sa dnes stalo. Ako tím sme sa ale nezosypali, dostali sme sa späť do vedenia a zvíťazili 5:2. Fauly či poľavenie v disciplíne patria k hokeju. My sme si takisto pred druhou časťou museli mnohé povedať. Emócie ale patria k športu, bez nich to nejde. Ak sa následne podarí streliť góly, je dôležité nezabúdať na obranu, ktorá je záležitosťou celého tímu. V nohách sme zo začiatku cítili náročné stretnutie z Topoľčian, dobre sme sa ale pripravili a chceli splniť cieľ, ktorým bol zisk troch bodov z domáceho ľadu. V najbližšom zápase v Trnave chceme takisto zvíťaziť a predĺžiť si víťaznú sériu. O našom možnom víťazstve nikto nepochybuje, ideme všetci za ním a nepripúšťame si nič iné. V piatok by sme následne doma chceli opäť privítať našich priaznivcov, tentoraz v súboji so Skalicou." (20:58:31)

Siedme víťazstvo Martina v rade, tentoraz nad Humenným 5:2. Góly: 3. Tiainen (Charvát), 7. Juščák, 25. Poliaček (Vaňo), 28. Juščák (Petran, Toma), 54. Juščák (Toma, Nauš) – 12. Horvát (Markuš, Lačný), 12. Ragan.

59:54
    Jacko ešte v závere poslal strelu na brankára. Domáci sa však môžu radovať z víťazstva.

59:39
    Jackova strela zrazená Tiainenom. Následne tu máme zakázané uvoľnenie na domácej strane.

58:52
    Rozohrávka Jasečka. Vyváža puk cez stredné pásmo.

58:02
    Dírer v súboji s Feretom. Berie mu puk.

57:28
    Krajňak spomedzi kruhov. Triafa protihráča.

56:55
    Nastrelený puk. Z hokejky Poliačeka.

56:24
    Damián Vaňo sa takisto zapája do útočnej akcie. Tentoraz aj so zakončením.

55:58
    Tiainen za modrou. Skúša vystreliť.

55:34
    Ďurina za domácou bránkou. Rozohráva na Tiainena.

54:57
    Roman Vaňo na Poliačeka. Ten dáva vyniknúť brankárovi.

54:26
    Poliačekom vyvezený puk. Domáci kontrolujú hru.

53:57
    Martin dal gól! Lukáš Toma vybojoval puk v strednom pásme. Tento posunul na MICHALA JUŠČÁKA, ktorý bez okolkov zakončil a skompletizoval svoj hetrik. Druhú asistenciu si pripisuje Tomáš Nauš.

53:24
    Marcinko udržal puk v útočnom pásme. Hľadá spoluhráča na ľavej strane.

52:36
    Hostia v plnom počte. Vrábeľ na ľadovej ploche.

52:12
    Roman Vaňo z prvej. Tento pokus mu nevyšiel.

51:34
    Dírer atakovaný v útočnom pásme. Rozhodcovia vylučovať nebudú.

50:57
    Nauš sa vrútil do útočného pásma. Puk mu nesadol na hokejku.

50:35
    Filip Vrábeľ (HUM) inkasuje dve minúty za údery.

49:53
    Safaraleyev pred bránkou. Spolu s ním aj Vrábeľ.

49:13
    Hostia v plnom počte. Ťavoda na ľadovej ploche.

48:56
    Tiainen mal pred sebou odkrytú bránku. Okamžite sa chytá za hlavu.

48:28
    Juščákova strela. A zákrok brankára.

47:50
    Roman Vaňo z prvej. Krasanovský sa dokázal presunúť.

47:12
    Ján Ťavoda (HUM) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

46:55
    Ťavoda sa musel vrátiť na striedačku. Pre problémy s prilbou.

46:21
    Horvátov dôraz pred bránkou. Nepustil puk zo svojej hokejky.

45:56
    Vaško v súboji so Semaňákom. Hosťujúci hráč nemohol pokračovať v akcii.

45:22
    Safaraleyev z prvej. Hostia už zúžili hru na tri formácie.

44:43
    Domáci v plnom počte. Tiainen na ľadovej ploche.

44:14
    Toma na druhý pokus odpálil puk do bezpečia. Domáci sa oslobodzujú.

43:45
    Horvát si pripravil pozíciu. Tú nedokázal využiť.

43:15
    Safaraleyev zavelil do útoku. Dorážať mohol Lenďak.

42:42
    Riku Petteri Tiainen (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

42:32
    Krajňak spoza brániaceho hráča. Puk u Rychlíka.

42:23
    Toma a Sokoli pred bránkou súpera. Puk sa k nim nedostal.

41:57
    Ščurko z prvej. Poslal strelu po ľade.

41:21
    Vaško sa zrazil s rozhodcom. Hostia tak prišli o výhodu.

40:32
    Vrábeľ získal puk od Horváta. Domáci akoby zabudli, že už sa hrá.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhom dejstve sa domácim hráčom podarilo prinavrátiť si dvojgólové vedenie. Na to hostia zatiaľ nedokázali odpovedať.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:54
    Petranova strela v závere tretiny. Tesne vedľa.

39:01
    Jakub Ragan (HUM) inkasuje dve minúty za údery.

39:01
    Sebastián Jasečko (MAR) inkasuje dve minúty za údery.

39:01
    Norbert Miškuf (HUM) inkasuje dve minúty za napadnutie.

39:01
    Potýčka pred domácou bránkou. Po faule na brankára.

38:57
    Miškuf pred bránkou. Tlačil puk dnu.

38:18
    Domáci v plnom počte. Semaňák na ľadovej ploche.

37:54
    Ščurko v obrovskej príležitosti. Séria chýb brániacich hráčov.

37:36
    Stripaiova strela. Ščurkova dorážka.

36:44
    Vrábeľ medzi kruhmi. Puk sa k nemu nedostal.

36:17
    Martin Semaňák (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

35:46
    Nastrelená bočná sieť. Šťastie skúšal Horvát.

34:56
    Poliaček z ľavej strany. Pokus po ľade.

34:25
    Roman Vaňo z prvej. Vo vysokej rýchlosti.

33:59
    Charvát od modrej. Pokus zblokovaný Stripaiom.

33:22
    Juščák v spolupráci s Charvátom. Je to však z pohľadu domácich statické.

32:54
    Sokoli z pravej strany. Jeho pokus zrazil Jacko.

32:31
    Dírer nastrelil žŕdku. Tiainen následne netrafil prázdnu bránku.

31:58
    Petran od modrej. Fereta sa mu snaží zabrániť v zakončení.

31:21
    Tiainen za bránkou. Charvát pripravený usmerniť puk do bránky.

30:56
    Filip Vrábeľ (HUM) inkasuje 2 + 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou. Odniesol si to Michal Juščák.

30:12
    Vaško spoza Dírera. Nepresné zakončenie.

29:17
    Ščurko nedostihne puk. Bude z toho zakázané uvoľnenie.

29:11
    Jasečko od modrej. Dírer puk sklepával.

28:51
    Toma z ľavej strany. Krasanovského zákrok.

28:21
    Poliaček v súboji s Lačným. Zvíťazil hosťujúci hráč.

27:58
    Safaraleyev sa hnevá na rozhodcu. Ten sa upískol pri posudzovaní postavenia mimo hry za čo sa hráčovi ospravedlnil.

27:19
    Martin dal gól! Strela z rohu klziska v podaní Marcela Petrana. Následne sa k puku dostal MICHAL JUŠČÁK, ktorý ho efektne podvihol a dostal do bránky. Druhú asistenciu si pripisuje Lukáš Toma.

26:21
    Damian Vaňo prihrával z rohu klziska. Prihrávka smerovala k Poliačekovi.

25:46
    Fereta z prvej. Triafa rameno brankára.

25:06
    Na ľade pri striedačke hostí zostáva ležať Lačný. Napokon mu spoluhráči pomáhajú a odchádza po vlastných.

24:29
    Martin dal gól! Vyšachovaná hosťujúca obrana. Roman Vaňo z ľavej strany našiel spolu s ním korčuľujúceho FRANTIŠKA POLIAČEKA, ktorý sa teší z gólu.

23:21
    Ďurina na Jasečka. Chýbal len kúsok.

22:56
    Stanček si zobral puk a zakončil z diaľky. Tento pokus nemohol hosťujúceho brankára prekvapiť.

22:10
    Dvořákom vyhodený puk. Do stredného pásma.

21:43
    Ťavoda z prvej. Trafil zadný mantinel.

21:12
    Horvátova odpoveď na opačnej strane. Zákrok Rychlíka.

20:23
    Tiainen v úvode tretiny skúšal prekvapiť brankára. Krasanovský jeho pokus vyrazil.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina priniesla najskôr dvojgólové vedenie domáceho tímu. Následne vyrovnanie hosťujúceho.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:56
    Petran ešte skúsil šťastie strelou z prvej. V závere tretiny sa už nič nezmení.

19:25
    Martin Krajňak (HUM) inkasuje dve minúty za hákovanie.

18:59
    Horvátov prienik na opačnej strane. Takisto s efektným brankárskym zákrokom.

18:47
    Tiainen po uvoľnení Ďurinom vyšprintoval do zakončenia. Jeho efektné zakončenie neprinieslo gól.

17:56
    Pokus Krajňaka. Zákrok Rychlíka.

17:23
    Ťavodom nahodený puk. Naslepo.

16:47
    Ďurina s problémami udržal puk v útočnom pásme. Potrebuje však nájsť spoluhráča.

16:17
    Hostia v plnom počte. Domácim sa nepodarilo využiť dvojnásobnú presilovú hru.

15:50
    Prienik Juščáka. Veľmi rýchlo zastavený.

15:18
    Petran do lapačky brankára. Efektný zákrok Krasanovského.

14:53
    Tlačenica pred bránkou. Ďurina dokonca z ľadu v leže doloval puk.

14:16
    Igor Safaraleyev (HUM) inkasuje dve minúty za nešportové správanie. Navyše aj 10-minútový osobný trest za nešportové správanie.

14:16
    Potrestaná hráčska lavica Humenného za príliš veľa hráčov na ľade. Dvojminútový trest si odchádza odsedieť Matej Farkaš.

13:54
    Nemec stráca puk. Musí sa vrátiť späť.

13:11
    Lačného strela. Prvý Rychlíkov zákrok.

12:56
    Stanček sa ďaleko nedostal. Puk mu zobral Ščurko.

12:44
    Domáci potrebujú ukľudniť hru. Ďurina posiela puk do stredného pásma.

11:53
    Striedanie v tíme HK VITAR Martin:
    z klziska odchádza Glosár, prichádza Rychlík.

11:53
    Humenné dáva gól! Je vyrovnané. JAKUB RAGAN prekvapil domáceho brankára, ktorý sa musel na chvíľku začervenať.

11:43
    Humenné dáva gól! Využitá presilová hra. Strelu Denisa Markuša dostal do bránky z ľavej strany KRISTIÁN HORVÁT. Druhú asistenciu si pripisuje Lukáš Lačný.

11:08
    Safaraleyev nedokázal spracovať prihrávku Vrábeľa. Tá končí u brankára.

10:32
    Ščurko na dvakrát. Glosár musel prerušiť hru.

10:04
    Lukáš Toma (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

10:01
    Marcinko spoza ľavého kruhu. Puk preletel popred bránku.

09:46
    Toma bez puku. Ten mu skĺzol po čepeli hokejky.

09:16
    Zakázané uvoľnenie. Farkaš puk nedostihne.

09:08
    Farkaš odstavený Krempaským. Puk smeruje do stredného pásma.

08:38
    Ťavoda priamo do lapačky Glosára. Ten prerušil hru.

07:56
    Lačný z pravej strany. Pokus o prihrávku.

07:28
    Nastrelený puk do útočného pásma. Skúsil to Ragan.

06:21
    Oddychový čas pro tím HC 19 Humenné.

06:21
    Martin dal gól! Využitá presilová hra. MICHAL JUŠČÁK prepálil z blízkosti všetkých, ktorí mu stáli v ceste.

06:13
    Ján Ťavoda (HUM) inkasuje dve minúty za nešportové správanie.

06:07
    Ešte Ďurinov pokus. Až teraz je hra prerušená.

06:03
    Ďurinova strela. Vyrážačka brankára.

05:47
    Krempaského pokus o prienik. Nedostal sa za modrú čiaru.

05:37
    Markušov prienik. Dorážka Lačného.

05:16
    Roman Vaňo potiahol puk až pred hosťujúcu bránku. Tam ho prikryl Krasanovský.

04:55
    Safaraleyev sa dostával do úniku. Stíhaný Jasečkom.

04:16
    Jasečko z pravej strany. Hra je prerušená.

03:56
    Prihrávka Nauša. Puk sa vrátil k Ďurinovi.

03:14
    Prechod Farkaša. Skúsil to cez Petrana.

02:37
    Martin dal gól! Využitá presilová hra. Strela Mareka Charváta s tečom RIKU PETTERIHO TIAINENA.

02:11
    Markuš vyviezol puk do útočného pásma. Získal tým niekoľko sekúnd.

01:59
    Roman Vaňo sa tlačil do bránky. Hneď za ním Toma.

01:21
    Petran od modrej. Krasanovského zákrok.

00:56
    Vylúčenie na strane Humenného za príliš veľa hráčov na ľade. Dvojminútový trest si odchádza za tím odsedieť Lukáš Lačný.

00:24
    Semaňák nevyviezol puk z pásma. Využiť toho mohol Vaško.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK VITAR Martin: Glosár (Rychlík) – Dvořák, Charvát – Krempaský, Jasečko – Semaňák, Petran – Belica, Nemec – Poliaček, Vaňo D., Vaňo R. – Ďurina, Dírer, Tiainen – Nauš, Toma, Juščák – Stanček, Sleziak, Sokoli
    Tréner: Daniel Babka

HC 19 Humenné: Krasanovský (Balogač) – Lenďak, Jacko – Ťavoda, Marcinko – Stripai, Fereta – Miškuf – Vaško, Vrábeľ, Safaraleyev – Borov, Krajňak, Horvát – Lačný, Markuš, Ščurko – Ragan, Farkaš, Bakala
    Tréner: Andrey Parfenov

Rozhodca: Adamec, Lesay – Danko, Ševčík, Lauff (inštruktor).

Martin si v dohrávke 7. kola pripísal víťazstvo na ľade Topoľčian, kde zvíťazil 1:2 po nájazdoch. Skóre duelu najskôr otváral Stanček, v nájazdoch rozhodol Toma. Martin tak natiahol víťaznú šnúru na šesť duelov.

Humenné si naopak v 13. kole pripísalo prehru na ľade Žiliny, a to 2:1 po predĺžení. Za hostí v stretnutí vyrovnával Ragan, ďalší gól sa už hosťujúcim hráčom pridať nepodarilo.

Aktuálne patrí Martinu piata priečka s 25 bodmi. Humenné je naďalej lídrom súťaže s 32 bodmi.

Obaja dnešní súperi sa už v tejto sezóne stretli. Martin podľahol Humennému na jeho ľade 6:2. Za domácich sa dvakrát presadil Safaraleev, po jednom góle pridali Plokhotnik, Markuš, Ťavoda a Ščurko. Za hostí sa darilo iba Juščákovi, ktorý strelil oba góly.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 3. Tiainen (Charvát), 7. Juščák, 25. Poliaček (Vaňo), 28. Juščák (Petran, Toma), 54. Juščák (Toma, Nauš) – 12. Horvát (Markuš, Lačný), 12. Ragan

Trenér: Daniel Babka

Trenér: Andrey Parfenov

Rozhodčí: Adamec, Lesay – Danko, Ševčík, Lauff (inštruktor)