Ajaccio – Angers 1:0 (kon.) | Troyes – Nantes 0:0 (kon.) | Auxerre – Monaco 2:3 (kon.)
Clermont Foot – Lille 0:2 (kon.) | Brest – Lyon 2:4 (kon.) | PSG – Štrasburk 2:1 (kon.)
Stade Brestois 29
2:4 (1:3)
Olympique Lyon
Středa 28.12.2022, 21:00 • Stade Francis Le Blé, Brest • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 16. kolo

A to je ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (23:00:21)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 7:1. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:19.

Nakonec se nám zrodil hokejový výsledek, hosté v úvodu druhého poločasu navýšili svůj náskok a poté jej prakticky hlídali, dvacet minut před koncem sice také inkasovali, ovšem žádné drama se poté už nekonalo a Lyony si dokráčel pro nejspíš zasloužené tři body.

90+5

90+5
    Rozehrávka nebyla zrovna povedená, ovšem hostující tým to mrzet už nemusí.

90+4
    Lyon ještě rozehraje jednu standardku.

90+4
    Karl Toko Ekambi mohl dát výsledku konečnou podobu, v pokutovém území ale střílel jen do protihráče.

90+3
    Hugo Magnetti ještě prověřil Lopese, když zamířil na vzdálenější tyč, brankář hostů však skočil a míč sebral do rukou. Těžký zákrok to nebyl.

90+2
    Lyon vyrazil ve třech proti třem, celou akci však zbytečně překombinoval.

90+1
    A jsou to čtyři minuty.

90
    Hosté drží hru daleko od své svatyně a jdou si pro tři body. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

88
    Domácí rozehráli rohový kop, ale do šance se v tomto případě nedostali.

87
    Hra se nyní odbývá u středové lajny, což vyhovuje jistě více hostujícímu mužstvu.

85
    Sinaly Diomande hodně tvrdě fauloval domácího Slímáního, kartu však nevidí.

84
    Střídání v týmu Stade Brestois 29:
    ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Axel Camblan II.

82
    Jean-Kévin Duverne nebojácně vyrazil s balón směrem pokutové území, na jeho hranici padl k zemi a vybojoval pro svůj tým zajímavou standardku.

81
    Střídání v týmu Olympique Lyon:
    ze hřiště odchází Maxence Caqueret, přichází Thiago Mendes.

81
    ze hřiště odchází Tetê, přichází Moussa Dembélé.

Petr Frömel

Branky: 29. Pereira Lage, 72. Mounié (Del Castillo) – 21. Caqueret (Lacazette), 32. Cherki (Caqueret), 35. Lacazette (pen.), 49. Tetê (Toko Ekambi)

Karty:   34. Chardonnet (BST), 38. Ma. Camara (BST) – 31. Cherki (LYO), 44. Caqueret (LYO)

Stade Brestois 29: Bizot – Fadiga (75. Hérelle), Chardonnet (C), Brassier, Duverne – Ma. Camara (67. Magnetti), Belqebla, Pereira Lage (67. Slímání) – Del Castillo (84. Camblan II), Mounié, Honorat (76. K. Dembélé).
    Náhradníci: Blázquez – Uronen, Arconte.

Trenér: B. Grougi.

Olympique Lyon: Lopes – Kumbedi, Diomande, Lukeba, D. Da Silva – Caqueret (81. T. Mendes), Tolisso (58. Lepenant) – Tetê (81. M. Dembélé), Cherki (70. Faivre), Toko Ekambi – Lacazette (C).
    Náhradníci: Riou, Bonnevie – Reine-Adélaïde, Mam. Sarr, Barcola.

Trenér: L. Blanc.

Rozhodčí: B. Dechepy – B. Parinet Le Tellier, J. Haulbert