Leeds – Manchester City 1:3 (kon.)
Leeds United
1:3 (0:1)
Manchester City
Středa 28.12.2022, 21:00 • Elland Road, Leeds • Anglická Premier League • 17. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 4:12. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:14. (23:04:20)
    Erlingovi Haalandovi stačilo na prvních 20 gólů v Premier League 14 zápasů. K tomu se žádný jiný fotbalista ani nepřiblížil.

Fotbalisté Manchesteru City splnili v Leedsu roli favorita, když dokázali zvítězit 3:1. V tabulce se tak přiblížili vedoucímu Arsenalu na rozdíl pěti bodů. Domácí naopak zůstávají jen dva body od pásma sestupu.

Hosté měli v prvním poločase jasnou převahu, ale dlouho pálili šance. Gólu se dočkali až v nastavení. Střelu Mahrize vyrazil brankář Meslier jen k Rodrimu a ten si už věděl rady. Po změně stran pak úřadovalo duo Jack Grealish – Erling Haaland. Prvně jmenovaný dvakrát nahrával a Haaland dvakrát úspěšně zakončoval. Domácí se dočkali gólu v 73. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil obránce Pascal Struijk. To Leeds přeci jen nakoplo, a pokud by Gelhardt proměnil svou velkou příležitost, případně by přímák Greenwooda směřoval o něco níže, mohl být závěr ještě zajímavý. Zbylé minuty si už pak svěřenci Pepa Guardioly pohlídali a dovedli utkání k očekávané výhře.

90+5

90+5
    Ještě přišla chyba v rozehrávce a dopředu tak mohl postupovat Wilfried Gnonto. Proti obraně City se však nedokázal prosadit.

90+4
    Hosté dohrávají zápas s míčem na kopačkách. Dopředu už moc nepospíchají.

90+3
    Právě Cole Palmer teď dostal žlutou kartu za taktický faul.

90+2
    Rodri uvolnil Colea Palmera. Vypadalo to, že půjde na pravé straně šestnáctky do zakončení, ale nakonec ještě nahrával pod sebe Joãovi Cancelovi. Jeho střela byla zablokována a přes obrannou hráz neprošla ani dorážka Haalanda.

90+1
    Zahrával ho Roca. Jeho pravačka míč točila směrem do brány. Ederson si centr pohlídal.

90+1
    Rozhodčí nastaví pět minut. Domácí budou kopat roh...

90
    Ederson musel rychle z brány, aby odkopl míč před dotírajícím Wilfriedem Gnontem. Zvládl to, balón letěl až za půlící čáru.

89
    Gnonto nahrával do pokutového území Mateuszovi Klichovi, který si nenašel prostor ke střele. Stejně pak dopadl i sám Gnonto.

88
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Rijád Mahriz, přichází Cole Palmer.

87
    Hosté se teď snaží hrát na útočné polovině. Leeds přeci jen začal po snížení kousat a Citizens nechtějí připustit další komplikace.

85
    Sam Greenwood si prohlédl žlutou kartu po faulu na Kevina De Bruyneho.

84
    Ederson si šel pro míč, ke kterému měl blíž než nabíhající Gelhardt, ovšem po jeho zachycení se srazil se spoluhráčem Akanjim. Ten reklamuje, že ho domácí útočník postrčil, hra však pokračuje.

83
    Střídání v týmu Leeds United:
    ze hřiště odchází Brenden Aaronson, přichází Darko Gyabi.

82
    Rozehrávku si vzal na starost Sam Greenwood. Ten svou střelu zamířil nad zdí, ale také nad břevno!

Martin Augustin

Branky: 73. Struijk (S. Greenwood) – 45+1. Rodri, 51. Haaland (Grealish), 64. Haaland (Grealish)

Karty:   70. Klich (LDS), 71. Gnonto (LDS), 85. S. Greenwood (LDS) – 62. R. Lewis (MAC), 81. Rodri (MAC), 90+3. Palmer (MAC)

Leeds United: Meslier – Kristensen (65. Ayling), Koch, Cooper (C) (72. Llorente), Struijk – S. Greenwood, Forshaw (65. Klich), Roca – Gnonto, Rodrigo (72. Gelhardt), Aaronson (83. Gyabi).
    Náhradníci: Robles – Firpo, Harrison, Summerville.

Trenér: Jesse March

Manchester City: Ederson – R. Lewis (68. Cancelo), Stones, Akanji, Aké – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) – Mahriz (88. Palmer), Haaland, Grealish (72. Foden).
    Náhradníci: Ortega – Laporte, B. Silva, Walker, Ka. Phillips, Gómez.

Trenér: Pep Guardiola

Rozhodčí: Attwell – Lennard, Cann