Liverpool – Chelsea 0:0 (kon.) | Bournemouth – Nottingham 1:1 (kon.) | Leicester – Brighton 2:2 (kon.)
Southampton – Aston Villa 0:1 (kon.) | West Ham – Everton 2:0 (kon.) | Crystal Palace – Newcastle 0:0 (kon.)
Southampton FC
0:1 (0:0)
Aston Villa FC
Sobota 21.01.2023, 16:00 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 21. kolo

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 8:16. Střely mimo: 5:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 19:9. (18:05:29)

Aston Villa zvládla duel v Southamptonu a vítězí 1:0. Jedinou obrovskou šanci první půle měli hosté, ale Ramseyho vychytal domácí brankář Bazunu. Ve 42. minutě navíc musela být hra na deset minut přerušena, jelikož nad stadionem létal dron. Po změně stran se z vedení dlouho neradoval Ward-Prowse, jehož branku VAR odvolal pro faul. V 77. minutě tak rozhodli hosté, když se hlavou prosadil Ollie Watkins!

90+4

90+3
    Domácí zahrávali rohový kop, jenže brankář Martínez si dal na centr pozor a schoval jej v rukavicích.

90+2
    Mara si ve vápně naskočil na povedený centr, jenže ani jeho hlavička nesměřovala mezi tři tyče.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!

90
    Watkins se individuálním způsobem dostal do pokutového území, kde si chtěl obhodit obránce, ale nakonec mu Lyanco míč špičkou kopačky vypíchl.

89
    Lyanco si dal pozor na napadajícího Watkinse a raději si pomohl malou domů. Aston Villa zvládá závěr duelu s přehledem.

88
    Střídání v týmu Aston Villa FC:
    ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Leander Dendoncker.

88
    Mara se v souboji ve středovém kruhu dopustil faulu, který odnesl Douglas Luiz. Aston Villa tak nasbírá další cenné sekundy.

87
    Watkins bojoval o míč u rohového praporku. Fotbalista Aston Villy jej ale pro hostující celek neudržel.

86
    Oršić dostal přihrávku na křídlo, jenže se nedostal za obranu. Domácím rychle utíká čas.

85
    Střídání v týmu Southampton FC:
    ze hřiště odchází Adam Armstrong, přichází Mislav Oršić,
    ze hřiště odchází Duje Ćaleta-Car, přichází Moussa Djenepo.

84
    Ramsey dostal přihrávku na levou stranu, jenže se nedokázal včas otočit a pomohl si přihrávkou do zadních řad.

83
    James Ward-Prowse zahrával přímý kop domácího celku. Na jeho pobídku si naskočil Salisu, jehož zakončení skončilo nad brankou.

82
    Žlutá karta pro Aston Villu (Álex Moreno).

81
    ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Matthew Cash.

81
    Lyanco zakončil zpoza velkého vápna, nicméně jeho ránu schoval brankář Martínez do rukavic.

80
    Na levé straně se do vápna dostal Perraud, jenže místo zakončení zvolil zasekávačku a už nedokázal zakončit.