Vítkovice – Sparta 3:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 5:1 (kon.)
Kladno – Litvínov 5:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Pardubice – Olomouc 4:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
HC Olomouc
Pátek 03.02.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 44. kolo

Z dnešního utkání je to vše, přeji hezký večer. (20:29:38)

Střely – 38:25

Nejlepší hráči utkání:
    HC Dynamo Pardubice – Lukáš Sedlák
    HC Olomouc – Jan Káňa

Pardubice slaví deváté vítězství v řadě a aktuálně mají na svém kontě 101 bodů. Výhra je to vzhledem k výkonu především ve druhé a třetí třetině zasloužená. Na góly Patrika Poulíčka a Lukáše Sedláka sice odpověděl olomoucký Jan Knotek, ve třetí části nicméně tříbodový zisk Dynama potvrdili David Musil a David Cienciala.

59:46
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Tomáš Hyka – 2 min., podrážení.

59:30
    Zápas už se pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

58:44
    Rutar zprava trefil pouze boční síť. Tohle oslabení hosté zvládají dobře.

58:12
    Kusko byl sám před Willem, ale pardubického gólmana nepřekonal.

57:35
    Dynamo neudrželo útočné pásmo a musí začínat ze své poloviny.

56:55
    Před Lukášem tečoval nahození od modré čáry Sedlák, ale pouze vysoko do ochranné sítě.

56:46
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    David Škůrek – 2 min., hákování.

56:30
    Dynamo má závěr třetí třetiny pod svojí kontrolou, navíc si vytváří další šance.

55:39
    Oba týmy už jsou na ledě v plném počtu.

54:54
    Hyka vystřelil z levého kruhu, Lukáš zasáhl svým betonem a poté přikryl kotouč pod lapačku.

54:00
    Pardubice mají početní výhodu čtyř proti třem a opět kombinují v útočném pásmu.

Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice v přesilovce zvyšují na 4:1. Po zblokované ráně se puk dostal na pravou stranu k Davidu Ciencialovi, jenž se už nemýlil.

52:40
    Dynamo se hned po buly vyhnalo z útočného pásma.

52:36
    Olomouckou obranu zřejmě čekají další těžké chvíle, protože Východočeši budou po komerční přestávce díky Knotkově faulu hrát přesilovou hru.

52:36
    Jan Knotek – 2 min., hákování.

52:28
    Pardubice mají výhodu, Kolář vystřelil těsně vedle.

52:07
    Odpískáno zakázané uvolnění Dynama.

51:15
    Také Bučko trefil konstrukci olomoucké brány.

50:21
    Hanáci po dlouhé době zažívají klidnější pasáž hry.

49:17
    Mora není schopna čelit pardubickému napadání, tím pádem je neustále pod tlakem.

Dnešní utkání sleduje 9126 diváků.

48:33
    Kohouti se zmohli pouze na zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpátky do jejich obranného pásma.

48:01
    Brankář Lukáš opět radši přikryl kotouč pod lapačku. Hanáci se stejně jako většinu prostřední periody pouze brání.

47:28
    Fanoušci ženou domácí tým za čtvrtým gólem, který visí ve vzduchu.

46:40
    Dvořák trefil horní tyč Lukášovy brány.

46:22
    Sedlák se ocitl sám před olomouckým brankářem, který si připsal další těžký a důležitý zákrok, ačkoliv chvíli nevěděl, že puk leží vedle něho. Hned se však zorientoval a schoval ho do lapačky.

45:54
    Další nápor Pardubic, během něhož měl šanci například Mandát, znovu přerušuje Lukáš přikrytím puk pod lapačku.

45:00
    Kohouti v útočné třetině dlouho nevydrželi.

44:33
    Radil z pravé strany nedostal puk do sítě, protože mu v cestě stál olomoucký gólman, jenž přerušil hru.

44:08
    Kolář vystřelil tvrdě, ale nepřesně. Tlak Dynama pokračuje.

43:10
    Hyka mířil sám na Lukáše, ale netrefil bránu.

42:30
    Pardubice jsou opět ofenzivně aktivnější a ostřelují Lukášovu klec ze všech stran.
    40:13 David MUSIL - 3:1

40:13
    Lepší vstup do třetí třetiny si Dynamo nemohlo přát. Na 3:1 svojí přesnou trefou zvyšuje obránce David Musil. Lukáš Sedlák si navíc připsal už svoji třetí asistenci v dnešním zápase.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:47.

Střely po druhé třetině – 23:23

Dlouho se zdálo, že druhá třetina bude mít jasného vládce, když velký pardubický tlak gólově zužitkovali Poulíček a Dvořák. Jenže ve 35. minutě v přesilovce snížil Knotek, a tak je skóre po čtyřiceti minutách 2:1.

40:00

39:50
    Sedlák přihrával na druhé straně útočného pásma postavenému Zemanovi, jemuž ale puk přeskočil čepel hokejky.

39:15
    Odpískán icing Olomouce.

38:54
    V posledních sekundách bylo k vidění několik nepřesných přihrávek z holí domácích i hostujících hráčů.

38:06
    Kusko nebezpečně dorážel Pláškovu střelu, pardubický gólman si ale se vším poradil a drží jednogólový náskok svého týmu.

37:00
    Káňa z úhlu trefil pouze Willovu vyrážečku.

36:30
    Čerešňákovu prudkou střelu nadvakrát zneškodnil gólman Lukáš. Následuje buly po jeho levici.

36:13
    Východočeši se pokouší zareagovat na snížení, teď jim v tom ovšem zabránil ofsajd.

35:20
    Po Rutarově zblokovaném nahození se Dynamo vymanilo z tlaku a míří do útoku.
    34:37 Jan KNOTEK - 2:1

34:37
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomoucká přesilovka vypadala dobře a po sérii neúspěšných střel je také využita. U levé tyče byl Jan Knotek, který uklidil puk do Willovy brány.

33:42
    Ondruškovu střelu vyrazil pravým betonem gólman Will.

33:05
    Přesilovku si zahrají i hosté a mohou tak utlumit nápor Dynama a zároveň vstřelit kontaktní branku.

33:05
    Jan Kolář – 2 min., nedovolené bránění.
    32:17 Tomáš DVOŘÁK - 2:0

32:17
    Tomáš Dvořák zvyšuje na 2:0. Další nápor Pardubic už Hanáci neustáli, když si útočník Dynama vybruslil do lepší pozice a z levé strany se trefil do horní části brány.

31:37
    Po ojedinělé šanci Kohoutů ale opět kombinovaly v útočné třetině domácí. Lukáš si připsal další zákrok.

30:29
    Káňa jel sám na brankáře Willa, svoji sólo akci ale pokazil nepřesnou střelou.

30:09
    Po nepříliš povedené přesilovce si pardubičtí hráči vytvořili další tlak. Vše zakončil Vála nahozením do Lukášovy lapačky.

29:27
    Přesilová hra se Pardubicím tolik nevydařila. Olomouc už je v plném počtu.

27:58
    Čerešňák třikrát nahazoval puk na Lukášovu bránu, následně se hosté osvobodili.

27:25
    Domácí budou mít po komerční přestávce díky Oleszově faulu další přesilovku. To není dobrá zpráva pro Hanáky, kteří jsou ve druhé třetině prakticky neustále pod tlakem.

27:25
    Rostislav Olesz – 2 min., podrážení.

27:00
    Olomoučtí hráči se v posledních minutách pouze brání, Východočeši se snaží o navýšení náskoku.
    25:37 Patrik POULÍČEK - 1:0

25:37
    Dynamo brzy využilo svoji přesilovku a gólově potvrdilo svůj dobrý nástup do druhé třetiny. Z dorážky Košťálkova nahození se prosadil kapitán Patrik Poulíček.

25:23
    Lukáš Klimek – 2 min., podrážení.

24:44
    Další útok Pardubic zastavil ofsajd.

24:08
    Ve druhé třetině jsou zatím lepší domácí, při dalším tlaku si vypracovali dvě slušné šance.

23:15
    Adam Musil střílel z pravého kruhu, ale neúspěšně. Teď jsou na tahu hosté.

22:52
    Kohouti se v útočném pásmu dlouho neohřáli, ale vrátí se tam. Dynamo totiž poslalo puk na zakázané uvolnění.

22:20
    Olomoucký gólman zakročil tentokrát betony, poté musely Pardubice začít další útok ze své poloviny.

22:05
    Teď už Lukáš musel zasahovat, když se před něho odrazil kotouč.

21:30
    Druhou třetinu zahájili aktivněji domácí, k větší šanci se ale nedostali.

20:36
    První útočná snaha Pardubic střelu nepřinesla. Oba týmy střídají.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

Střely po první třetině – 8:11

První třetina dnešního utkání nabídla na obou stranách zajímavé útočné akce a střelecké příležitosti. Gólu jsme se však zatím nedočkali. V závěru periody měli olomoučtí hokejisté výhodu přesilové hry, ale příliš se jim nevydařila. Ze Sedlákova trestu zbývá ještě šest sekund.

20:00

19:44
    Druhá polovina přesilové hry se Kohoutům moc nedaří. Teď jejich postup utnul ofsajd.

19:32
    A opět je kotouč až u Lukáše.

19:08
    Pardubice vyhodily puk až na druhou stranu kluziště.

18:57
    Hanáci v přesilovce trpělivě kombinují. Ondrušek se rozhodl vystřelit od modré čáry, ale Will si s jeho pokusem poradil.

18:26
    Domácí při svém oslabení dostali puk do středního pásma.

18:05
    Lukáš Sedlák – 2 min., nedovolené bránění.

16:25
    Teď si Paulovič se Zemanem ne úplně vyhověli, když si při přečíslení přihráli navzájem do bekhendu a ani jeden tím pádem nemohl dobře zakončit.

15:40
    Olomouc sice dostala puk do svého držení, kvůli nepřesné přihrávce se ale dopustila dalšího icingu.

15:10
    Tohle byl docela zajímavý závar v podání Dynama. Navíc v něm Východočeši mohou pokračovat, protože jejich soupeř vyhodil jen na zakázané uvolnění.

14:39
    Nahození Davida Musila opět ukryl do své lapačky brankář Lukáš.

14:08
    A postavení mimo hru odpískáno i Pardubicím.

13:59
    Sérii nepřesných rozehrávek obou mužstev přerušil ofsajd hanáckého celku.

12:45
    Teď se ani jednomu týmu úplně nedaří projít do útočného pásma a udržet se v něm.

12:25
    Čárový rozhodčí nepřehlédl další ofsajdové postavení Olomouce.

12:03
    Rutar mezi dvěma bránícími Východočechy neprojel a k jeho zakončení tak nedošlo.

11:26
    Další útok Dynama přerušil opět gólman Lukáš. Vhazovat se bude po jeho pravici.

10:31
    Po Rašnerově nahození byla v u brankoviště Pardubic k vidění nepřehledná situace, ale gól z toho nebyl. Na druhé straně pak Poulíček neproměnil svoji velkou příležitost.

09:35
    David musil nahodil puk na olomouckou bránu, Lukáš schoval puk do své lapačky.

09:14
    Odpískán icing Dynama.

08:53
    Po Willově nejistém zásahu lapačkou se snažila dorážet dvojice Hanáků.

07:48
    Olomoučtí trefili tyč Willovy svatyně. Tohle byla zatím největší šance Kohoutů.

07:13
    Will svým zákrokem přerušuje rušnou pasáž zápasu. Dvě velké šance měli pardubičtí i olomoučtí hráči, gól jsme ale zatím neviděli. Vypadá to však, že tempo utkání se po ospalejších minutách rozjelo.

06:28
    Klimkovo nahození se snažil ztečovat olomoucký Musil.

05:15
    Po Mandátově nahrávce střílel z pravé strany Poulíček, ale nepřesně. Úspěchem neskončila ani následná rána Mandáta.

04:05
    Dvořák dostal puk do ideální pozice, ale přestřelil Lukášovu bránu.

03:11
    Postavením mimo hru se provinili také pardubičtí hokejisté.

02:48
    Ani teď útočná kombinace domácích netrvala dlouho a musí začínat opět od své brány.

02:23
    Dynamo se poprvé usadilo v útočném pásmu, ale o puk brzy přišlo.

01:50
    Odpískán ofsajd Kohoutů.

01:37
    Navrátil zavezl puk do útočné třetiny a vystřelil. Will si ránu doprostřed pohlídal.

00:48
    Radil nepřešel přes modrou čáru, a tak jsou na tahu znovu hosté.

00:28
    Rozhodčí poprvé přerušili hru, když při útoku Olomouce byla posunuta pardubická klec.

00:01

Vzájemná bilance v této sezoně:
    Úvodní vzájemné střetnutí těchto celků v rámci letošního ročníku Tipsport extraligy se uskutečnilo 27. října v Olomouci, kde v pátém kole domácí prohráli těsně 1:2. Dynamo ovládlo i druhý duel s Hanáky, když 3. listopadu v 18. kole v enteria areně udrželo čisté konto a vyhrálo 3:0. Naposledy se nicméně radovali Hanáci, protože udolali soupeře 3:2 po prodloužení. Vítězný gól si tehdy na druhý svátek, kdy se hrálo 31. kolo, připsal expardubický útočník Lukáš Nahodil.

HC Olomouc

Hanáci se se 64 získanými body nachází na sedmé místě extraligové tabulky, přičemž jsou bodově vyrovnaní se šestým Libercem a osmou Plzní. Vůči nim má ovšem Olomouc utkání k dobru. Na Třinec, nacházející se na čtvrté příčce zaručující jistou účast ve čtvrtfinále, před kláním v Pardubicích ztrácí šest bodů. Poslední utkání svěřenci kouče Jana Tomajka odehráli na svém zimním stadionu s Karlovými Vary, s nimiž prohráli 3:4 gólem v poslední sekundě základní hrací doby.

Nejproduktivnější hráči:
    Jan Káňa – 28 bodů (11+17)
    Lukáš Nahodil – 27 bodů (13+14)
    Jakub Orsava – 20 bodů (7+13)

Favoritem zápasu je východočeské mužstvo, vedené trenérem Radimem Rulíkem. Pardubice naposledy prohrály 10. ledna, když podlehly Spartě 0:3. Poté následovala série osmi vítězství, naposledy na Dynamo nestačila Mladá Boleslav v poměru 3:5. Vedoucí celek drží na druhé Vítkovice náskok patnácti bodů a na svém kontě jich má aktuálně 98. Případnou výhrou nad Olomoucí tak tým z města perníku může pokořit stobodovou hranici. V týdnu klub navíc představil posilu do brankoviště v podobě Jana Růžičky, hostujícího z Hradce Králové, což by měla být náhrada za zraněného Dominika Frodla.

Lukáš Radil – 35 bodů (11+24)
    Tomáš Zohorna – 33 bodů (14+19)
    Robert Kousal – 29 bodů (10+19)

Zdravím všechny hokejové fanoušky u on-line přenosu ze zápasu 44. kola Tipsport extraligy. V pardubické enteria areně nastoupí domácí Dynamo proti soupeři z Olomouce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 26. Poulíček (L. Sedlák, Košťálek), 33. T. Dvořák (Košťálek, L. Sedlák), 41. D. Musil (L. Sedlák, Hyka), 54. Cienciala (Hyka, Košťálek) – 35. Knotek (J. Káňa, Ondrušek)

HC Dynamo Pardubice: Will (J. Růžička) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, J. Kolář (A), Bučko – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, Poulíček (C), T. Zeman – Mandát, A. Musil, Vondráček.
    Trenér: Radim Rulík

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (C), Dujsík, Rašner, Škůrek, Mareš, Švrček, T. Černý – J. Káňa (A), Knotek (A), Bambula – Klimek, Nahodil, P. Musil – Plášek ml., Kusko, Navrátil – Olesz, Anděl, Rutar.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Šír, Veselý – Hlavatý, Lederer