Spišská N. Ves – Zvolen 6:3 (kon.) | Trenčín – Prešov 1:4 (kon.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 0:1 (kon.)
HC Slovan – Nové Zámky 2:4 (kon.) | Michalovce – Poprad 2:4 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 2:4 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
HC Prešov
sk Neděle 05.03.2023, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 44. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Posledné kolo základnej časti TIPOS Extraligy prináša šesť zápasov a jedným z nich je aj duel medzi HK DUKLA Trenčín a HC MV TRANSPORT Prešov.
    Vo vzájomných konfrontáciách je na tom lepšie Dukla, ktorá sa tešila z víťazstva dvakrát a raz prehrala.
    Trenčanom sa v piatkovom zápase podarilo zdolať Nitru 4:2. Vojaci po základnej časti môžu ešte skončiť na ôsmom mieste, ale to by museli zdolať dnešného súpera a Poprad by musel prehrať s Michalovcami, tým by mali domáci lepšiu pozíciu v predkole play-off.
    Prešovčania sa po sezóne rozlúčia s najvyššou súťažou a poputujú na do prvej ligy. Rozhodlo sa o tom v piatok, keď podľahli Zvolenu vysoko 0:7 a Liptovský Mikuláš porazil Slovan 3:1. Hosťom už nejde o nič, ale rozlúčiť sa s Extraligou víťazstvom by pre nich bola aspoň malá útecha.

Úvodné zostavy:

HK DUKLA Trenčín: LaCouvee (Borák) – Tourigny, Ozols – Nemčík, Martiška – Kupec, Ulrych; – Dalecký, Čacho, Petráš – Drábek, Flick, Thelin – Obdržálek, Jurík, Krajčovič – Gaťár, Jakubec, Sloboda
    Tréner: Róbert Döme

HC MV TRANSPORT Prešov: Rabčan (Bespalov) – Giles, Fekiač – Khlystov, Nátny – Jendroľ D., Turan – Rajnoha, Thomka; – Nauš, Girduckis, Gerlach – Avtsin, Salituro, Tkáč – Ščurko, Klíma, Žilka – Jendroľ K., Šimun, Lalík
    Tréner: Juraj Faith

Rozhodca: Stano, Hronský – Durmis, Konc ml.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:14
    Nepresná prihrávka prešovských hráčov a Tourigny sa dostal k puku, vystrelil z medzikružia, ale netrafil bránu.

01:44
    Trenčanom nevyšla rozohrávka a je odpískané zakázané uvoľnenie.

02:01
    Opäť vhadzovanie pred LaCouveem. Rovnaká situácia ako tá predchádzajúca.

03:27
    Domáci sú v útočnom pásme, ale kombinujú len pri mantineloch.

04:41
    Strela od Avtsina, ktorú pred bránou chcel tečovať Ščurko, ale LaCouvee puk vyrazil dobre.

05:37
    Tím Prešov práve strelil gól! Prešovčania vyhrali vhadzovanie, jemnú strelu LaCouvee vyrazil a puk sa odrazil na hokejku MAXA GERLACHA, ktorý s kľudom triafa odkrytú bránu.
    Asistencia: Girduckis.

07:54
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
    Nemčík – 2 min., krosček.

08:43
    Hostia poriadne tlačia, šancu mal Gerlach, ale spoza brány sa nepresadil.

09:00
    Kupec – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

09:33
    Gerlachovu strelu LaCouvee prečítal a pohodlne chytá.

09:50
    Dobrý zákrok LaCoveeho, keď vychytal Avtsina a ukázal mu semafor.

10:02
    Nemčík je späť na ľade a domáci brankár zmaril šancu Girduckisa.

10:42
    Vojakom sa podarilo dostať puk aspoň do stredného pásma.

11:00
    Tentokrát im to vyšlo lepšie a puk má Rabčan.

11:26
    Nepríjemná jedovka od Salitura, LaCouvee vyrazil k mantinelu.

12:00
    Nepresná strela Girduckisa vyhnala hostí z útočného pásma.

12:18
    Tím Prešov práve strelil gól! Avtsin svojím pokusom neuspel, keď LaCouvee vyrazil betónom, ale len ku EDUARDOVI ŠIMUNOVI a ten nemal problém úspešne zakončiť. Využitá presilová hra.
    Asistencie: Avtsin, Nauš.

14:25
    Trenčania s pukom vo svojom pásme, ale nevedia sa z neho dostať preč.

15:27
    Vojaci sa dlhšie držali v blízkosti Rabčana, chýbala im k tomu už len poriadna strela.

17:03
    Rabčanov úspešný zákrok, keď strieľal z ľavého kruhu Sloboda.

18:19
    Čacho posúval puk Petrášovi, ale tomu v nie ideálnej chvíli odskočil od hokejky.

19:00
    Jedna minúta do konca prvej tretiny.

19:54
    Ešte uvidíme jedno vhadzovanie v trenčianskom obrannom pásme.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Trenčania prvú tretinu zaspali a naopak Prešovčania si svojou hrou dokázali získať dvojgólové vedenie, keď sa presadil Gerlach a Šimun. Hostia síce po sezóne opustia najvyššiu súťaž, ale svoju kožu dnes nedarujú ľahko a chcú jasne vyhrať. Druhá tretina začne približne o 17:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:18
    Tím Prešov práve strelil gól! LaCouvee nemá dnes svoj deň. Hostia vyhrali buly, puk sa motal pri ľavom kruhu, pristál na hokejku MAXA GERLACHA, ktorý vymietol šibenicu trenčianskej brány.
    Bez asistencie.

22:01
    Domáci gólman má práce viac ako dosť. Strelu z pravej strany chytil.

25:15
    Krajčovič zblokoval strelu Khlystova od modrej čiary.

26:29
    Tím Prešov práve strelil gól! Trenčania sú v dnešnom stretnutí úplne stratení. Gerlach mohol sám zakončovať, ale neulakomil sa a nabil ALEXANDROVI AVTSINOVI, ktorého strela skončila v bráne domácich.
    Asistencie: Gerlach, Nauš.

27:37
    Prihrávka pri modrej čiare domácim nevyšla, keď ju zblokoval hráč Prešova.

28:29
    Trenčín dal gól! Tourigny vystrelil od modrej, ale puk k brankárovi neprešiel, keď skončil len v skupinke hráčov, odtiaľ sa odrazil k PATRIKSOVI OZOLSOVI a ten úspešne zakončil bekhendom.
    Asistencie: Tourigny, Obdržálek.

29:39
    Dukla je nabudená po góle, ale dve väčšie šance Rabčan zneškodnil.

29:56
    Vylúčenie v tíme HC MV TRANSPORT Prešov:
    Žilka – 2 min., hákovanie.

30:12
    Rabčan chytil puk aj po strele Petráša z osi ihriska.

30:58
    Domáci to skúšali cez Tourignyho, ale trenčiansky bek nemal dobrú pozíciu na strelu.

31:56
    Hostia v plnom počte.

32:50
    Prešovčania pokračujú vo svojej dobrej hre a Trenčania vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

34:06
    LaCouvee dnes puky len vyráža, stalo sa tak aj po strele Tkáča.

35:13
    Ščurko vypálil z osi, bránu ale minul.

37:03
    V týchto momentoch sa na ľade veľa nedeje. Vidíme len nepresnosti na jednej aj druhej strane.

38:28
    Thelin sa predral až pred Rabčana, ktorého si položil na ľad, ale brankár hostí ukázal dobrý zákrok.

39:19
    Ozvala sa horná žŕdka Rabčanovej brány!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina dopadla lepšie opäť pre hostí, ktorým sa podarilo streliť dva góly a viedli tak 4:0. Stav korigoval Ozols, ktorý znížil, ale zo strany domácich to bolo málo. Tretia tretina začne približne o 18:42.