New Jersey – Buffalo 6:2 (kon.) | Philadelphia – Columbus 4:3 (po pr.) | Carolina – Detroit 4:1 (kon.)
Tampa – Toronto 3:4 (kon.) | Boston – Washington 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 2:5 (kon.)
Minnesota – Winnipeg 1:3 (kon.) | Colorado – Edmonton 1:2 (po pr.) | Vegas – Seattle 4:1 (kon.)

Erik Černák (TBL) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 15:34
    David Kämpf (TOR) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:48 (03:55:22)

Třetí třetina přinesla také zajímavé momenty. A také skončila výsledkem 1:1. Poté, co se v 53. minutě prosadil Ryan O'Reilly, vypadalo to, že je pomalu rozhodnuto. Jenže jen o minutu a pár sekund později skóroval také Michail Sergačjov. Tampě se ale ani přes tři minuty bez brankáře nakonec nepovedlo srovnat a připisuje si čtvrtou prohru v řadě.

Oddechový čas pro tým Tampa Bay Lightning.

59:44
    Woll ještě předvedl parádní zákrok rukavicí.

59:17
    Tentokrát se Torontu nepovedlo vyhodit, hráči Maple Leafs trefili pouze u modré pstávajícího obránce.

58:49
    Toronto se dvakrát uvolnilo a vyslalo kotouč na druhou stranu. Branku ale ještě netrefilo.

58:29
    Perry skvěle přes brankoviště našel Kučerova, ten se ale s ránou docela zpozdil a tak se brankář stihl přesunout.

58:22
    Hostům se málem povedlo vyhodit kotouč, ale Sergačjov ho zachytil rukou na modré lajně.

58:03
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
    TJ Brodie – 2 min., krosček.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:47
    Cirelli obdržel krosček a tak si Tampa ještě zahraje přesilovou hru. Nyní zatím hraje v sedmi.

57:27
    Ani další pokus, nyní Astona-Reese, nekončí v brance. Zachytil ho jeden z obránců.

57:03
    Tampa už to zkouší bez gólmana. Stamkosova rána ale nevyšla a soupeř vyhodil kotouč do středního pásma.

56:53
    Schenn se snažil atakovat Coltona, ten se mu ale vyhnul a následně předal kotouč na Sergačjova, který už pálil, ovšem neúspěšně.

56:16
    Po komerční pauze se hra opět rozjela, a to vhazování před pásmem Tampy. Ta se ale rychle dostala na druhou stranu.
    53:49 Michail SERGAČJOV - 3:4

53:49
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí se okamžitě do duelu vrací! MICHAIL SERGAČJOV totiž dostal přihrávku na slot. Odtamtud vyslal parádní střelu, která šla pod víko, a na kterou Wall neměl nárok. Bez asistence.
    52:33 Ryan O'REILLY - 2:4

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 14. Killorn (Sergačjov, Stamkos), 26. Perbix (Kučerov, Point), 54. Sergačjov – 13. W. Nylander (O'Reilly, Järnkrok), 17. L. Schenn, 37. Järnkrok (Tavares, W. Nylander), 53. O'Reilly (Knies, W. Nylander)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Perbix, Hedman (A), D. Raddysh, Sergačjov, Černák, Cole – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos (C) – Eyssimont, Cirelli, Colton – Perry, Bellemare, Maroon.
    Trenér: J. Cooper

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Brodie, McCabe, L. Schenn, Rielly (A), Liljegren, Holl, Timmins (A), Giordano – W. Nylander, Tavares, Bunting – Järnkrok, O'Reilly, Kerfoot – Kämpf, Aston-Reese, Acciari – Knies.
    Trenér: Sheldon Keefe