Montreal – Boston 4:5 (kon.) | Florida – Carolina 4:6 (kon.) | Tampa – Detroit 5:0 (kon.)
Washington – New Jersey 4:5 (po pr.) | Buffalo – Ottawa 4:3 (po pr.) | Columbus – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
NY Rangers – Toronto 2:3 (kon.) | Nashville – Minnesota 4:3 (po pr.) | Dallas – St. Louis 1:0 (kon.)
Colorado – Winnipeg 4:2 (kon.) | Chicago – Philadelphia 4:5 (po pr.) | Edmonton – San Jose 5:2 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 3:5 (kon.) | Arizona – Vancouver 4:5 (po pr.) | Seattle – Vegas 1:3 (kon.)
Nashville Predators
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Minnesota Wild
Pátek 14.04.2023, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný pátek i víkend a všem Vincencům vše nejlepší k svátku! (04:47:32)

Statistika
    Střely na bránu: 31 – 24 | Přesilová hra: 0/3 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
    Juuse Saros (NSH) – 21 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,5 %, odchytal 62:44
    Filip Gustavsson (MNS) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1 %, odchytal 62:44

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
    1. Juuso Pärssinen (NSH) 1+1
    2. Juuse Saros (NSH) 21 zákroků, úspěšnost 87.5
    3. Mark Jankowski (NSH) 1+0

V první třetině utkání měli navrch domácí, kteří v této části jednoznačně soupeře přestříleli a dvakrát se dostali do vedení. Minnesota už dnes šetřila několik svých nejdůležitějších hráčů, ale zápas rozhodně nevzdala. Ve druhé třetině hru vyrovnala jak opticky, tak gólově. Třetí perioda rovnovážnost souboje potvrdila, skóre se jen během jistých 17 sekund posunulo na 3:3, takže muselo přijít prodloužení. V něm se blýsknul nádherným gólem Juuso Pärssinen, který se tím přihlásil do sestřihů nejkrásnějších akcí konce základní části NHL.

Utkání v Bridgestone Arena sledovalo 17 519 diváků.

62:44 Juuso PÄRSSINEN - 4:3

62:44
    Nashville právě vstřelil branku!
    Tak tohle skutečně stálo za to! Domácí vypadali s pukem dost bezradně, až Ryan McDonagh z pravé strany prostrčil kotouč za obránce na JUUSA PÄRSSINENA. Mladý finský forvard zachoval chladnou hlavu, prostrčil si kotouč mezi nohama a zakončením pod horní tyčku mimořádně stylově rozhoduje o vítězství Nashvillu. Asistence: Ryan McDonagh a Cody Glass.

61:56
    Domácí si na vlastní akci dávají hodně záležet, Sherwood raději opouští útočné pásmo, aby nepřišel o puk.

60:53
    Gustav Nyquist se pěknou otočkou u pravého mantinelu uvolnil ke střele zápěstím na vzdálenější tyč, Saros zasahuje vyrážečkou.

60:01

Ve třetí třetině měly oba týmy své šance, tu největší v 55. minutě využili domácí. Radost jim ale vydržela jen chviličku, protože hned z další akce hosté zase srovnali, a tak se půjde do prodloužení.

60:00

59:27
    Dewar ještě stihnul nepříjemně vypálit od levého hrazení, což Saros pouze vyrazil před sebe.

58:48
    Jakov Trenin byl na útočný výjezd úplně sám proti dvěma obráncům, a tak mu nezbylo než vystřelit už ze značné vzdálenosti.

56:40
    Hosté si dávali načas s rozehráním útočné akce, ale ta velmi rychle skončila bez ohrožení Sarosovy branky.

55:35
    Najednou si oba týmy uvědomují, že už nesmí chybovat, a tak poprvé za celé utkání vidíme opatrnou hru.
    54:20 Nic PETAN - 3:3

54:20
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Tak tohle vedení domácím opravdu dlouho nevydrželo! Kiefer Sherwood si před vlastní brankou neporadil zrovna ideálně se zpracováním vysokého obloučku ze středního pásma, načež se tam nenasytně přihnal Samuel Walker. Toho podpořil také NIC PETAN, jehož dorážka nějakým způsobem přeskočila Sarose až do sítě. Asistence: Samuel Walker a Damien Giroux.
    54:04 Jakov TRENIN - 3:2

54:04
    Zrovna po vlastní dobré pasáži udělali hosté strašidelnou chybu ve středním pásmu. Oba obránci zcela bez zájmu o hru odjeli na střídačku, zrovna když se domácí dostali z vlastního pásma ven. Díky tomu jeli sami na branku Juuso Pärssinen a JAKOV TRENIN, druhý jmenovaný zakončil logickou kombinaci nechytatelnou střelou. Asistence: Juuso Pärssinen a Colton Sissons.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 9. Jankowski (Barrie, McCarron), 17. Sherwood (Novak, Evangelista), 55. Trenin (Pärssinen, Sissons), 63. Pärssinen (McDonagh, Glass) – 15. F. Gaudreau (Merrill, Nyquist), 31. F. Gaudreau (M. Foligno, Nyquist), 55. Petan (Sa. Walker, D. Giroux)

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, McDonagh (A), Livingstone, Barrie (A), C. Foote, Stastney – Tomasino, Glass, Sanford – Evangelista, Novak, Sherwood – Trenin, Sissons (A), Pärssinen – McCarron, Jankowski, Asplund.
    Trenér: John Hynes.

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Faber, Middleton, Dumba (A), Merrill, Klingberg, Goligoski, Addison – M. Foligno (A), F. Gaudreau, Nyquist – Reaves (A), Dewar, Duhaime – Sa. Walker, Rossi, Petan – Giroux, Swaney.
    Trenér: Dean Evason.

Rozhodčí: O'Rourke, Sandlak – Gawryletz, Mills.

Diváci: 17 519.