Finsko – Švýcarsko 2:1 (kon.) | Česko – Švédsko 1:5 (kon.)
Česko
1:5 (1:3, 0:0, 0:2)
Švédsko
Pátek 14.04.2023, 17:00 • Zimný štadión Poprad • Turnaj pěti (U20)

Závěr utkání vskutku žádné další pozoruhodnosti nenabídl, naši hokejisté podlehli tedy Švédsku minimálně rozdílem třídy, který je ve skóre vyjádřen poměrem 5:1. Na střely nás soupeř rovněž porazil drtivě, rozdíl celých 20 střel ukazuje poměr 37:17. Velmi těžko se bude při rozborech zápasu v kabině hledat nějaké větší pozitivum, snad by se našlo pár momentů ve druhé třetině, v celkovém vyznění duelu jsou to však jen jehly v kupce zatuchlého sena.

Věřme, že do budoucna se bude českým barvám dařit o poznání lépe než ve dvou prvních zápasech turnaje pěti zemí na Slovensku, které oba prohráli naši hokejisté poměrem 5:1.

To už je za mě dnes vše, doufám, že se v životě vyhnete podobným debaklům, jaký dnes schytal nás národní tým, přeji všem top den! (19:04:56)

58:45
    Švédové kontrolují puk a tak ani v nějaký gól útěchy v úplném závěru duelu nelze příliš doufat.

58:00
    Závěr zápasu je blízko, ani jeden z celků už nepůsobí příliš motivovaně, je to spíše čekání na závěrečný hvizd.

56:05
    U puku jsou teď naši hráči, nepřesná předfinální fáze jim však několikrát za sebou znemožňuje dostat se do fáze finální.

55:00
    Zakázané uvolnění švédského celku pět minut do konce základní hrací doby, alespoň brzký konec může těšit české hráče.

54:30
    Dnešní utkání sleduje v Popradě 242 diváků.

53:50
    A po jejím návratu kupředu jistí svou svatyni lapačkou Jakub Vondraš.

53:30
    Teď přeci jen slabší pasáž přesilovkové formace hostí, která se nedokáže dostat zpět do pásma.

53:00
    Galapředstavení Švédů bohužel pokračuje, přesilovku zatím zvládají skvěle a kombinují v našem obranném pásmu.

52:18
    Vyloučení v týmu Česko:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Vlček.

50:45
    Výbornou šanci si teď vytvořila česká čtvrtá ofenzivní řada, ta dnes předvádí vůbec nejlepší výkon ze všech našich formací. Dorážet se snažil Gardon, bohužel bez úspěchu.

49:40
    Dobrou práci na útočné modré odvádí Matěj Vovsík, Švédové jsou donuceni vyhodit na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude opět před Forsbergem.

48:30
    V jednoznačně gólové pozici těsně před Vondrašem se puk dostal k Hellbergovi, ten v pádu ovšem nedokázal zakončit plnohodnotně a jím směrovaný puk český brankář kryje.

47:00
    Strnad výborně hledal v útočné třetině nebráněného Gaspara, který mohl jet sám na Forsberga, chyběl jen kousíček přesnosti načasování.
    45:26 ENGSTRÖM - 1:5

45:26
    Švédsko právě vstřelilo branku! Tak to je debakl, po sérii akcí hostujícího týmu, jehož tlak nebyl nepodobný přesilové hře je tu pátá branka do sítě plzeňského Jakuba Vondraše. Podruhé v zápase se prosazuje LIAM ENGSTRÖM.

Asistence: Freddie Larson

44:20
    Teď jsme měli poměrně velké štěstí, extrémně zajímavá švédská přihrávka před odkrytou část branky končí pouze v předbrankovém prostoru na hokejce jednoho z bránících plejerů.

43:30
    Střílet z nadějné pozice právě mohl Vesterlund, jeho rána ovšem pouze trefuje boční stranu branky, která se v tentýž moment posouvá a přerušuje se.

43:00
    A Švédové nás přehrávají i nadále, tenhle turnaj se nám zatím vůbec nedaří, trenér Kalous bude muset na zbývající dvě utkáních tým připravit zcela jinak.
    40:54 KANT - 1:4

40:54
    Švédsko právě vstřelilo branku! České obraně se bohužel nevydařil odpal puku a hned v první minutě závěrečné části hry je pravděpodobně definitivně zpečetěn osud našich juniorů. Pohotovou reakci a přesnou ránu prokázal JOEL KANT.

40:01

Tak bohužel, českým lvům se nepodařilo využít ke vstřelení branky ani dlouhou přesilovku 5 na 3 a do kabin se tak jde za stejného stavu jako po první třetině. Nás, jakožto fanoušky českého hokeje, může jistě těšit určité zlepšení výkonu, přestože střelecky ztrácíme již poměrem 9:25, ve druhé třetině již bylo nemálo momentů i šancí, z nichž se náš mančaft měl možnost prosadit. Každopádně je nutné říct, že pokud chceme v závěrečné třetině soupeři vyrvat vítězství z náručí, musíme ještě hodně přidat, na naše soupeře nám dnes chybí nemálo hokejové kvality.

40:00

39:06
    Opět je puk u Forsberga, tentokráte ho prověřil jediný dosavadní český střelec v zápase Adam Šikl.

38:45
    Švédům se stále nedaří dostat puk z obranného pásma, tohle je dobrá přesilovka našich, chybí jen více střelby.

38:22
    Pěknou ránu zkoušel Matyáš Gardon, Forsberg ji bohužel chytá.

37:25
    Tak pozor, čeká nás více než minuta a půl přesilovky pět na tři, doufejme, že Češi dokáží vstřelit kontaktní gól.

36:00
    V tlaku jsou teď Švédové, už zhruba 60 vteřin ovládají naše pásmo, viděli jsme několik poměrně nebezpečných pokusů, především střel z dálky.

34:20
    V útoku je sice český tým, nedaří se však vypracovat žádnou dobrou pozici, k vidění bylo pouze pár poměrně zoufalých puků od modré čáry.

33:00
    Sám na branku jel Hellberg, Vondraš si dokázal výtečně poradit, následně v něm bohužel skončil jeden ze zpět spěchajících obránců, oba jsou viditelně otřesení, ale snad budou moct v zápase pokračovat.

32:30
    Zápas teď příliš nemá tempo, sledujeme velké množství soubojů ve středním pásmu.

30:01
    Díky dobrému útočnému snažení českého týmu získáváme přesilovku, na dvě minuty je vyloučen za držení soupeře Filip Nordberg.

29:29

29:00
    Švédové krouží kolem naší branky jako supi, zatím chybí střelecké pokusy.

27:29
    Za hru vysokou holí je vyloučen Tomáš Cibulka.

26:35
    Sudí přerušují útok hostujícího celku a vykazují jejich hráče z brankoviště.

26:00
    Branku Vondraše málem ohrozil obránce Larsson, série nepřesných střel však pokračuje.

25:00
    Našim se podařilo zkvalitnit napadání a srovnávají obraz hry.

24:30
    Zápolení za brankou soupeře naši hráči bohužel prohrávají a dopředu se opět žene švédská mašinérie.

22:30
    Nyní opět útočí hráči ve žlutém, tedy Švédové, kteří vysílají několik střeleckých pokusů těsně vedle Vondrašovy branky.

21:00
    Poměrně intenzivní útočný nápor českého týmu na počátku druhé třetiny končí bohužel ofsajdem.

20:01

První třetinu bohužel náš mančaft příliš nezvládl, Švédové nás přestříleli poměrem 10:5 a hlavně vedou 3:1, což je ještě o poznání bolestivější skóre. Našim hokejistům se nevydařil především vstup do utkání, dvě branky inkasovali hned během prvních 85 sekund zápasu. Na druhou stranu se po urputném boji podařilo skórovat alespoň zásluhou Šikla v přesilové hře a dramatizuje tak jinak poměrně jednoznačný průběh zápasu. Doufejme, že ve zbytku mače se nám bude dařit lépe a dokážeme utkání otočit!

20:00

19:50
    V samém závěru první třetiny zajímavě pálil Dvořák, střela jde ovšem příliš vysoko.

18:15
    Hezky napadají Němec s Vlček, málem se jim podařilo přerušit rozehrávku soupeře a dostat se tak do velké šance.

17:00
    Výtečné krytí prostoru teď po ráně obránce Johanssona předvedl Jakub Vondraš, který se dokázal včas přesunout ke druhé tyči.

16:45
    Kotouč na modré čáře naší třetiny dobře vybojoval Matěj Vovsík.

16:00
    Češi kombinují za vlastní brankou, je patrné, že mají ze švédského uragánu respekt, nechtějí dovolit, aby jim celé utkání proteklo mezi prsty již během první třetiny a tak hrají raději na jistotu.
    13:46 PAHLSSON - 1:3

13:46
    Švédsko právě vstřelilo branku! Autorem branky je ERIK PAHLSSON, který skóruje těsně po konci přesilové hry parádní prudkou střelou do odkryté části branky a zapisuje tak již svůj druhý bod v dnešním utkání.

Asistence: Egor Polin a Anton Johannson.

13:00
    V oslabení brání čeští hráči dobře, daří se jim vyhánět soupeře z pásma, po ráně Erika Pahlssona pěkně zakročil Vondras.

11:42
    Na dvě minuty je vzápětí vyloučen jihlavský Matěj Vovsík za podražení.
    11:25 ŠIKL - 1:2

11:25
    Česko právě vstřelilo branku! Nakonec se ale přeci jen daří využít přesilovou hru a zkorigovat zatím velmi nepříznivě se vyvíjející mač. Přímočarou individuální akcí se prosazuje ADAM ŠÍKL.

Asistence: Tomáš Cibulka, Matyáš Borák

10:45
    I v oslabení jsou si zatím Švédové jistí v kramflecích a s jistotou vyhazují puk.

10:10
    Nordberg – 2 min., sekání.

08:40
    Do pásma se zásluhou individuální šikovnosti málem dostal zlínský obránce Matěj Zavřel, nakonec ho ovšem hráči Tre Kronor zastavují před přechodem modré.

07:40
    Našim hráčům se nyní daří držet kotouč, zatím však nelze přejít do útočení, Švédové mají nasazený opravdu silný presink a díky bleskovému dobruslování zatím naše reprezentanty k ničemu nepouštějí.

06:00
    Útočnou třetinu bohužel prakticky okamžitě ztrácíme, Švédové jsou dnes mnohem rychlejší než naši hráči.

05:45
    Naši hokejisté konečně získávají buly v útočném pásmu a mohou předvést něco ze svých ofenzivních dovedností.

04:00
    Češi bohužel dnes stále příliš nestíhají, s vypětím všech sil jsou nuceni opět bránit soupeři v navyšování rozdílu ve skóre.
    01:25 ENGSTROM - 0:2

01:25
    Švédsko právě vstřelilo branku! Tragický vstup českého týmu do zápasu, na obranné modré ztratil během rozehrávky puk Patrik Brůna a i druhé formace našeho týmu inkasuje. Hlavním hrdinou této útočné akce hostujícího týmu je Hemstrom, který dokázal svou střelou de facto překonat Vondrase, dorážkou se prosazuje LIAM ENGSTROM!

Asistence: Linus Hemstrom, Erik Pahlsson.
    00:11 WAGNER - 0:1

00:11
    Švédsko právě vstřelilo branku! Pouhých 11 vteřin po začátku duelu bohužel Češi prohrávají, parádní individuální akci hned po vyhraném prvním buly zápasu předvedl FABIAN WAGNER z Linköpingu. Naprosto zkušeně a bez potíží obešel Vondraše a otevírá skóre.

Asistence: Mattias Hävelid, Rasmus Larsson

00:01

Česko: Vondraš (Vopravil); Zavřel, Burian, Brůna, Cibulka, Hebek, Vovsík; Soukup, Borák, Dvořák, Čechmánek, Přibyl, Šikl, Ekrt, Vlček, Němec, Gardon, Gaspar, Strnad
    Trenér: Jiří Kalous

Švédsko: Forsberg (Hävelid H.); Larsson, Hävelid M., Fransson, Johansson, Lagerberg, Haara, Nordberg; Hellberg, Wagner, Rudslätt, Larsson, Kant, Polin, Engström, Pahlsson, Hemström, Vesterlund, Laband, Nässén
    Trenér: Tomas Montén

Rozhodčí: Orolin, Žák, Šoltés, Knižka, Kontšek.

Koho sledovat?

Adam Šikl (Malmö) – letos v třetí nejvyšší švédské dorostenecké soutěži v 11 zápasech 34 bodů (lídr týmu proti hráčům více než dvojnásobkem zápasů, následně přesun do nejvyšší dorostenecké soutěže, v ní v 11 zápasech 11 bodů (9 branek)

Štěpán Vopravil (Kouvola) – ve finské první lize dorostu průměr chycených střel 91.4%

Adam Dvořák (Plzeň) – již 40 startů v Tipsport extralize

X

Erik Pahlsonn (HV71) – 63 bodů ve 46 utkáních v nejvyšší švédské dorostenecké soutěži

Hannes Hellberg (Leksands) – 57 bodů ve 42 utkáních v nejvyšší švédské dorostenecké soutěži

Oskar Pettersson (Rögle) – již 29 startů v SHL (nejvyšší švédská hokejová soutěž)

Vážení fanoušci českého hokeje, hlásí se Zimný štadión Poprad, kde se v pátek odpoledne v rámci turnaje pěti zemí utká český tým do 20 let se Švédy.

Vstup do tohoto přípravného turnaje se o poznání lépe vydařil našemu dnešnímu soupeři, který dokázal porazit reprezentaci Švýcarska poměrem 5:1.

Stejným výsledkem, ovšem v neprospěch ČR dopadlo utkání Česko-Finsko, které jste měli možnost sledovat ve středu. Češi inkasovali v tomto duelu již po necelých dvou minutách, prohráli všechny tři třetiny a těšit je rozhodně nemůže ani hrůzný poměr střel 13:31. Trest pět + do konce navíc v tomto utkání obdržel Jakub Koudelka, přidáme-li k tomu ještě 4 dvouminutové tresty o spokojenosti nemůže rozhodně být řeč ani z pohledu kázně.

Věřme, že dnes se našim hokejistům zadaří lépe a poměrně výrazného favorita ze země, jejíž počet obyvatel je tomu českému vůbec nejbližší z celého světa, dokáže porazit!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tadeáš Rulf

Branky a nahrávky: 12. Šikl (Cibulka, Borák) – 1. Wagner (Havelid, Larsson), 2. Engstrom (Hemstrom, Pahlsson), 14. Pahlsson (Polin, Johannson), 41. Kant, 46. Engström (Larson)

Česko: Vondraš (Vopravil) – Zavřel, Burian, Brůna, Cibulka, Hebek, Vovsík – Soukup, Borák, Dvořák – Čechmánek, Přibyl, Šikl – Ekrt, Vlček, Němec – Gardon, Gaspar, Strnad

Švédsko: Forsberg (Hävelid H.) – Larsson, Hävelid M., Fransson, Johansson, Lagerberg, Haara, Nordberg – Hellberg, Wagner, Rudslätt, Larsson, Kant, Polin, Engström, Pahlsson, Hemström, Vesterlund, Laband, Nässén

Rozhodčí: Orolin, Žák, Šoltés, Knižka, Kontšek