Kanada – Švédsko 3:2 (po pr.) | Švýcarsko – Japonsko 5:1 (kon.) | Finsko – Německo 8:2 (kon.)
Švýcarsko
5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Japonsko
Pátek 14.04.2023, 02:30 • CAA Centre, Brampton, Kanada • Mistrovství světa žen • Čtvrtfinále

55:49
    Vyloučení v týmu Japonsko:
    Akane Šigaová – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

52:20
    Hezká akce Švýcarek téměř do prázdné brány. Lara Stalderová našla na levém kruhu Alinu Müllerovou, ta se podívala, oslovila záhy na hraně brankoviště jeětě Kaleigh Quennecovou, ta ovšem poslala puk jen do připravené lapačky.

51:57
    Akane Hosojamadaová – 2 min., krosček.
    48:29 Rahel ENZLEROVÁ - 5:1

48:29
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarky využívají početní výhodu a o postupujícím do semifinále je zřejmě definitivně rozhodnuto. RAHEL ENZLEROVÁ vystřelila z vrcholu pravého kruhu a její rána zapadla přesně k tyči. Asistence: Alina Müllerová, Lara Stalderová.

47:07
    Aoj Šigaová – 2 min., podrážení.

39:01
    Začala poslední minuta druhé periody a to hned velkou šancí Švýcarska ve vlastním oslabení. Alina Müllerová se dostala přes obránkyně až před brankářku, tu už měla položenou, avšak poté branku netrefila.

Střídání v týmu Japonsko:
    ze hřiště odchází Mijuu Masuharaová, přichází Riko Kawagučiová.
    26:10 Rahel ENZLEROVÁ - 4:1

26:10
    Velmi povedená třetina švýcarského celku. Lara Christenová poslala puk zpoza branky do mezukruží, kde proběhla výměna mezi Larou Stalderovou a RAHEL ENZLEROVOU, která kotouč poslala mezi betony japonské gólmanky. Asistence: Lara Stalderová, Lara Christenová.
    24:26 Lara STALDEROVÁ - 3:1

24:26
    Švýcarsko odskakuje na rozdíl dvou branek. Kapitána LARA STALDEROVÁ zakočnila přečíslení tří na dvě přesnou střelou pod horní tyč. Asistence: Rahel Enzlerová.

20:29
    Švýcarky zkraje druhé třetiny otáčí vývoj zápasu. Lara Stalderová zavezla puk po křídle do pásma a nahodila jej na branku, kde už ho pak ALINA MÜLLEROVÁ protlačila pod betony japonské gólmanky. Asistence: Lara Stalderová.
    18:12 Lara CHRISTENOVÁ - 1:1

18:12
    Švýcarky využily přesilovou hru k tomu, aby se po delší doba usadily v útočném pásmu. A podařilo se. O vyrovnávací trefu se postarala LARA CHRISTENOVÁ, která z levého kruhu zamířila nad gólmančin vzdlánejěší beton. Asisetnce: Alina Müllerová, Lara Stalderová.

17:52
    Akane Hosojamadaová – 2 min., podrážení.
    08:17 Haruka TOKOOVÁ - 0:1

08:17
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    A tři sekundy po návratu vyloučené Itoové na led skóruje HARUKA TOKOOVÁ, která se nejlépe zorientovala v proszoru mezi kruhy. Asistence: Ruj Ukitaová, Kanami Sekiová.

06:14
    Makoto Itoová – 2 min., hákování.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 19. Christenová (Müllerová, Stalderová), 21. Müllerová (Stalderová), 25. Stalderová (Enzlerová), 27. Enzlerová (Stalderová, Christenová), 49. Enzlerová (Müllerová, Stalderová) – 9. Tokoová (Ukitaová, Sekiová)

Švýcarsko: Braendliová (Maurerová) – Baechlerová, Christenová, Vallarioová, Hauserová, Wetliová, Sigristová, Forsterová, Hofstetterová – Enzlerová, Müllerová, Stalderová – Leemannová, Martiová, Zimmermannová – Lutzová, Ingoldová, Quennecová – Jorayová, Rosselová.
    Trenér: Colin Muller.

Japonsko: Masuharaová (27. Kawagučiová) – Ao. Šigaová, Hitosatová, Koikeová, Hosojamadaová, Š. Jamašitaová, Sekiová, Satoová – Ukitaová, Tokoová, Miuraová – H. Jamašitaová, Itoová, Ak. Šigaová – Suzukiová, Enomotoová, Kojamaová – Rir. Norová, Mijazakiová, Wadžimaová – Rio Norová.
    Trenér: Yuji Lizuka.

Rozhodčí: Kainbergerová, Nurmiová – Cameronová, Zachová