Kanada – Slovensko 4:3 (po pr.) | USA – Švédsko 3:2 (po pr.)
Los Angeles Kings
4:5 (1:2, 2:2, 1:1) Stav série: 2:4
Edmonton Oilers
Neděle 30.04.2023, 04:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Edmonton dnes dokázal vyhrát na ledě Los Angeles a postoupil jako pátý tým v pořadí do druhého kola play-off po Vegas, Dallasu, Carolině a Torontu. Stejně jako loni kanadský celek přešel v prvním kole přes Krále, tentokrát mu však stačil o jeden zápas méně, uspěl tedy poměrem 4:2 na zápasy. Šesté utkání skončilo 5:4, když hrdinou Oilers se stal Kailer Yamamoto, který překonal brankáře Korpisala na konci 57. minuty. V závěru se sice domácí snažili, ale vyrovnání nepřišlo.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:50:42)

59:55
    Domácí tlak nemají, je jisté, že Edmonton to zvládne.

59:37
    Leon Draisaitl teď předvedl příkladnou bojovnost a znovu dostal puk co nejdále od své klece.

59:13
    Kempemu puk odskočil, takže Kane jej mohl dostat alespoň do neutrální zóny.

58:40
    Hosté se osvobodili tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.

58:23
    Teď už je brankář Kings na střídačce. Za okamžik se bude vhazovat před Skinnerem, ale pochopitelně přichází na řadu oddechový čas domácích.

58:16
    Korpisalo už pádil na střídačku, ale když viděl, že vyhozený kotouč míří na bránu, ještě se stačil vrátit a zachránil svůj celek.

57:49
    Adrian Kempe se musel pro puk vrátit do vlastní třetiny. Edmonton se už samozřejmě nikam nežene.

57:16
    Hned se hra dostala do útočného pásma Králů, kteří na konci musí zatlačit ze všech sil.
    56:57 Kailer YAMAMOTO - 4:5

56:57
    Edmonton právě vstřelil branku!
    KAILER YAMAMOTO bude dost možná hrdinou Oilers. Útočník s číslem 56 na zádech si povyjel na levý kruh, odkud poslal přesnou střelu do šibenice. Los Angeles tedy opět prohrává. 4:5. Asistence: Ryan McLeod a Klim Kostin.

56:13
    Kevin Fiala vyrazil srdnatě směrem dopředu, ale poměrně rychle byl zastaven.

55:32
    Mattias Ekholm sice dostal puk do útočné třetiny, ale moc variant k přihrávce neměl.

54:50
    Anže Kopitar našel přihrávkou do tandemu Doughtyho. Dělovku zkušeného beka zastavili hosté.

54:18
    Warren Foegele poslal obloučkem puk do středního pásma. Oba celky teď střídají.

53:12
    Draisaitl příkladně zabojoval a pak našel Evana Boucharda, který už mohl zakončovat, ale nakonec si to rozmyslel. Puk zavezl za bránu, což jej dostalo z ideální pozice.

52:19
    Los Angeles si nepředalo kotouč zrovna dobře, a proto se pískalo zakázané uvolnění.

51:58
    Anderson vybídl Byfielda, jehož rána byla beky hostů sražena do ochranné sítě.

51:36
    Leon Draisaitl zastavil před svou klecí nahození od modré čáry.

50:59
    Trevor Moore protečoval puk do útočného pásma. Obránci v bílých dresech ale byli u zadního mantinelu dříve.

50:18
    Viktor Arvidsson byl poslán k ledu, ale podle hlavního rozhodčího se o nedovolený zákrok nejednalo.

49:39
    Vincent Desharnais se prodral k rychlé dorážce před brankovištěm, jenže brankový prostor netrefil. To byla velká škoda pro Edmonton.

48:52
    Quinton Byfield vyrazil kupředu rovnou z trestné lavice. Poté se kotouč dostal k modré čáře, odkud přišla střela, kterou Skinner zastavil.

48:42
    47:46 Phillip DANAULT - 4:4

47:46
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno, domácí dávají gól v oslabení po velké chybě brankáře Skinnera! Gólman Oilers se snažil rozehrát, ale puk netrefil a nabídl jej tedy PHILLIPU DANAULTOVI, který měl před sebou prázdnou klec. 4:4. Bez asistence.

47:18
    Connor McDavid vystřelil z první po přihrávce Boucharda, nicméně největší hvězda současného hokeje netrefila touš dle představ.

46:42
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Quinton Byfield – 2 min., držení.

46:34
    Kailer Yamamoto vyrazil bojovat do útočného pásma. Získal kotouč pro Kulaka, jehož ránu zastavil domácí brankář.

45:55
    Kempe a Kopitar si rychle vyměnili černou gumu. Druhý jmenovaný lehce tečoval pobídku spoluhráče, ale pravý beton Skinnera byl na svém místě.

45:42
    Zach Hyman vystřelil z pravé strany útočného pásma. Joonas Korpisalo dával pozor.

44:36
    Velká šance hostů! Důrazný Draisaitl se dostal až před bránu. Kotouč propadl brankáři na brankoviště, ale tam jako první byli hokejisté v černých dresech.

44:10
    Trevor Moore nedokázal přesně předat kotouč do pravé strany. Pak měl štěstí, že hokejisté Oilers neujeli do brejku.

43:11
    Viktor Arvidsson si povyjel až na levý kruh, odkud střílel zápěstím. Švédský útočník trefil připravenou hruď gólmana kanadského mužstva.

42:52
    Skinner si musel poradit s velmi rychlým zakončením Andersona z levého kruhu.

42:13
    Edmonton působí na začátku třetí části lehce aktivnějším dojmem. Uvidíme, co pak předvedou domácí.

41:35
    Connor McDavid se znovu připomněl. Dostal se k bekhendovému zakončení, ale Korpisalo stačil vystrčit svou lapačku.

40:57
    Leon Draisaitl nabral rychlost ve středním pásmu, ale pak jen nahodil kotouč do útočné třetiny.

40:01

Edmonton je dvacet minut od postupu, ale jednoduché to ve třetí periodě mít rozhodně nebude. Na začátku druhé části hosté vedli už o dvě branky, ale trefy Kempeho a Fialy vrátily Los Angeles do hry. Zatím rozdílovou trefu má ale na svědomí Klim Kostin, který se dnes prosadil už dvakrát.

Střely na branku po 2. třetině: 32 – 19

40:00

39:24
    Zakázané uvolnění ale bylo odpískáno také na straně druhé, nyní se hra poměrně hodně kouskuje.

39:05
    Evan Bouchard posílal na McDavida nepřesnou přihrávku, tudíž na řadu přišel další icing.

38:39
    Darnell Nurse odehrál po mantinelu kotouč na zakázané uvolnění.

37:56
    Dvě minuty před koncem prostřední periody se bude vhazovat v obranném pásmu Kings.

37:34
    Domácí předvedli velmi rychlou akci a Skinner chvíli nevěděl, kde touš má. Nakonec měl štěstí, že černá guma se kutálela kousek vedle zadní tyče.

37:06
    Carl Grundström se chtěl probít po levém křídle, ale najednou se ocitl proti třem hráčům Edmontonu, což bylo jednoznačně nad síly švédského forvarda.

36:25
    Evander Kane nedostal za brankou Los Angeles mnoho prostoru od pozorného obránce Drewa Doughtyho.

35:34
    Gabriel Vilardi servíroval puk před bránu, ale obránci Edmontonu se rychle vrátili.

34:56
    První lajna Los Angeles byla v útočném pásmu opětovně cítit. Hlavně Kempe s Kopitarem dnes hrají vynikající utkání.

34:04
    Ryan předvedl skvělý návrat do vlastního pásma, přičemž obral o kotouč jednoho z domácích útočníků.

33:26
    Draisaitlova přihrávka ve středním pásmu nebyla zrovna přesná. Hracího předmětu se pro změnu zmocnil zadák Roy.

32:46
    Kulak přitlačil u zadního mantinelu. Pak se k puku dostal Kane, který chce něco kloudného vymyslet.

31:54
    Nick Bjugstad se snažil rychle vytočit na levém kruhu, ale o puk přišel. Dopředu se pak hnali domácí, což musel hasit obránce Cody Ceci.

31:36
    Phillip Danault chtěl Skinnera překvapit z nulového úhlu. Brankář Edmontonu si ale poradil.
    30:54 Klim KOSTIN - 3:4

30:54
    Olejáři jsou dnes až neuvěřitelně produktivní. Rychlé nahození od modré čáry tečoval Kailer Yamamoto, který před brankou soupeře udělal rozruch. Pak se ke střele z druhé vlny dostal KLIM KOSTIN, jenž dnes skóroval podruhé. 3:4. Asistence: Kailer Yamamoto a Vincent Desharnais.

30:09
    Fiala tentokrát obral o kotouč jednoho z hostujících hráčů a poté se dostal k zakončení. Švýcarský forvard trefil rameno brankáře Skinnera.

29:40
    Ocitáme se zhruba v polovině řádné hrací doby a tento zápas nám zatím nabízí skvělou podívanou.
    28:16 Kevin FIALA - 3:3

28:16
    Další využitá přesilovka znamená vyrovnání! Drew Doughty poslal puk po své levé ruce na KEVINA FIALU, jenž chvíli počkal a následně od tyče odrazil hrací předmět do sítě. Znovu měl Skinner zakrytý výhled. 3:3. Asistence: Drew Doughty a Viktor Arvidsson.

27:17
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Mattias Ekholm – 2 min., vysoká hůl.
    26:36 Adrian KEMPE - 2:3

26:36
    Králové se dostávají zpět do hry! ADRIAN KEMPE znovu dostal přihrávku na kruh, tentokrát si vybral opačný kout branky a rozhodně udělal dobře. Puk si přebral a vymetl šibenici u bližší tyče. 2:3. Asistence: Kevin Fiala a Viktor Arvidsson.

25:52
    Viktor Arvidsson vybídl z brankoviště na pravém kruhu Kempeho, který se do puku opřel z první, avšak hostující muž v masce dával pozor.

25:22
    Nick Bjugstad – 2 min., držení.
    24:06 Leon DRAISAITL - 1:3

24:06
    Hosté přece jen využívají početní výhodu a dostávají se už do dvoubrankového náskoku! McDavid si přebral kotouč na levém kruhu a pak na kruhu opačném našel LEONA DRAISAITLA, jehož střela z první byla naprosto přesná. 1:3. Asistence: Connor McDavid a Evan Bouchard.

23:43
    Celek v černých dresech už opět dokázal poslat kotouč přes všechny čáry.

23:12
    Padnout gól ale mohl v oslabení Králů. Ti se dostali do přečíslení, které táhl Kempe, avšak trefil pouze připravenou vyrážečku Skinnera.

22:54
    Edmonton už hraje zkrácenou přesilovku, dokáže ji proměnit?

22:27
    Alex Iafallo – 2 min., podrážení.

21:59
    Kevin Fiala dostal ideální pobídku na pravý kruh. Švýcarský útočník okamžitě střílel, ale Skinner se přesunul opravdu rychle.

21:25
    Adrian Kempe si na pravém kruhu nepřebral puk úplně nejlépe, ale domácí pokračují na kotouči v útočném pásmu.

20:49
    Zach Hyman – 2 min., faul loktem.

20:29
    Znovu hosté úřadovali už na začátku třetiny. Evander Kane se pohyboval v předbrankovém prostoru a pak byl zřejmě zasažen vysokou holí do obličeje, ale poprvé se vylučovat nebude.

20:01

Ačkoliv mají domácí střeleckou převahu, opticky jsme viděli spíše vyrovnanou třetinu s tím, že více šancí měli hosté. Ti se brzy dostali do vedení, když už ve 2. minutě přesně tečoval McDavid. Následně sice vyrovnal Sean Durzi, ale kanadskému celku vrátil náskok Klim Kostin. Po dvaceti minutách tedy Edmonton vede 2:1.

Střely na branku po 1. třetině: 17 – 11

20:00

19:12
    Trevor Moore zabral a dostal se do útočného pásma. Křídelník druhé formace vypálil po ledě, nicméně pro Skinnera to složitá práce zrovna nebyla.

18:32
    Matt Roy dokázal odstavit jednoho z edmontonských útočníků při jeho útočné snaze.

18:03
    Stuart Skinner s dalším pokusem z křídla neměl větší potíže. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho levé ruce.

17:37
    Viktor Arvidsson rychle předal rozjetému Kempemu, který se ale až ke střele neproháčkoval.

16:56
    Pískáno bylo zakázané uvolnění hostujícího celku. Těžiště hry se stěhuje před brankáře Skinnera.

16:00
    Do konce první části chybí čtyři minuty. Aktivní Edmonton teď podržel puk v obranném pásmu.

14:55
    McDavid objel branku soupeře a poté naservíroval puk na pravý kruh, odkud pálil Darnell Nurse. Obránce Edmontonu před sebou měl poloprázdnou bránu, ale pravděpodobně trefil obránce Doughtyho.

14:15
    Evander Kane se chtěl dostat do útočné třetiny, ale mezi beky do pásma Králů neproskočil.

13:29
    Phillip Danault si přebral kotouč mezi kruhy. Centr druhé lajny vypálil bekhendem, ale branku minul o kousek.

13:07
    Vladislav Gavrikov vypálil hned po vhazování od modré čáry. Ruský bek mířil do šibenice, ale vyrážečka Skinnera byla v pohotovosti.

13:00
    Drew Doughty byl u vyhozeného puku jako první, tudíž se pískalo zakázané uvolnění hokejistů Oilers.
    12:12 Klim KOSTIN - 1:2

12:12
    Olejáři jdou podruhé v utkání do vedení. Rychlou předávku puku zachytil KLIM KOSTIN, který pak projel do útočného pásma a precizní střelou zápěstím našel prostor nad vyrážečkou Korpisala. 1:2. Asistence: Ryan McLeod a Vincent Desharnais.

11:03
    Bouchard našel před brankovištěm Kanea, který se ještě snažil připravit kotouč pro McDavida, jenž byl ale hlídán.

10:34
    McDavid posunul do pravého křídla na Kanea, který se postaral o další střelecký pokus. Útočník s číslem 91 na zádech ale netrefil branku.

09:56
    Kopitar nastartoval Arvidssona, který tvrdě střílel z pravé strany. Prostor mezi třemi tyčemi ale švédský forvard netrefil.

09:33
    Zach Hyman si klepl o puk na útočné modré čáře, ale mezitím byl sražen k ledu.
    08:13 Sean DURZI - 1:1

08:13
    Rázem ale máme srovnáno! Fiala zavezl touš do útočné třetiny a křížnou přihrávkou našel na levém kruhu obránce SEANA DURZIHO. Ten vystřelil zápěstím, přičemž touš procedil pod betonem Skinnera, jenž toho v danou chvíli mnoho neviděl. 1:1. Asistence: Kevin Fiala a Quinton Byfield.

07:49
    V úvodu šestého střetnutí je zatím Edmonton lepším celkem. Další ofenzivní akci pravděpodobně založí Brett Kulak.

07:03
    Velká šance hostů, kteří se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Connor McDavid vzal zakončení na sebe, ale Joonas Korpisalo vytáhl vynikající zákrok vyrážečkou.

06:35
    Joonas Korpisalo se dostal za svou bránu, aby kolegům pomohl s rozehrávkou.

05:57
    Connor McDavid do toho opět šlápl už ve střední třetině. Snadno projel po levém křídle, ale klec Králů minul.

05:31
    Kotouč byl sražen do hlediště. Po krátkém přerušení se bude vhazovat ve střední třetině.

05:03
    Evander Kane nabral rychlost na levém křídle. Jako tank se dostával před bránu, ale pravý beton Korpisala byl připraven.

04:30
    Alex Iafallo se na druhé straně ocitl v šanci po přihrávce Danaulta, nicméně ze vstřelené branky se radovat nemohl.

03:58
    Zach Hyman zajímavě operoval před bránou. Snažil se tečovat pobídku od modré čáry, ale touš nesklepl přesně.

03:18
    Gavrikov podržel puk za brankou svého celku. Čeká na nabídku spoluhráčů.

02:39
    Hosté museli vyklidit útočnou třetinu, poněvadž jinak by se pískal ofsajd. Los Angeles tedy už míří vpřed.
    01:25 Connor MCDAVID - 0:1

01:25
    Hned ve druhé minutě se hosté dostávají do vedení! CONNOR MCDAVID před brankou správně nastavil hůl na pobídku Boucharda a přesně tečoval hrací předmět do sítě. Skvělý začátek od kanadského celku. 0:1. Asistence: Evan Bouchard a Mattias Ekholm.

00:45
    Mattias Ekholm zkusil štěstí na druhé straně od modré čáry. Švédský zadák trefil připraveného Korpisala.

00:12
    Kempe hned na začátku velice rychle střílel, jeho pokus byl tečován Kopitarem, ale Stuart Skinner dokázal zasáhnout levým betonem.

00:01

Los Angeles Kings: Korpisalo (Copley) – Doughty (A), Anderson, M. Roy, Gavrikov, Se. Walker, Durzi – Kempe, Kopitar (C), Arvidsson – Iafallo, Danault (A), Moore – Vilardi, Byfield, Fiala – Kupari, Lizotte, Grundström.
    Trenér: Todd McLellan

Edmonton Oilers: Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak, Broberg – Draisaitl, McDavid (C), E. Kane – Hyman, Bjugstad, Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, R. McLeod, Foegele – Ryan, Kostin.
    Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: McCauley, L’Ecuyer – Murchison, Suchánek.

Favoritem této série je bezesporu Edmonton, který má také první postupový mečbol. Úvodní duel Olejáři prohráli po prodloužení, ale hned o dva dny později dokázali zareagovat, když Krále porazili poměrem 4:2. Série se pak přesunula na led Los Angeles, kde si oba týmy taktéž rozdělily po jedné výhře, oba duely navíc dospěly až do prodloužení. V minulém střetnutí jsme v Kanadě viděli parádní první třetinu, ve které padlo hned pět branek. O své výhře Edmonton rozhodl v prostředním dějství, trefili se útočníci Bjugstad a Hyman. Králové už ztrátu nedokázali dotáhnout.

Průběh série

1. zápas
    Edmonton – Los Angeles 3:4 po prodl.

Branky a nahrávky: 7. Draisaitl (Janmark), 13. Bouchard (Nugent-Hopkins, Hyman), 49. Draisaitl (E. Kane) – 41. Kempe (M. Roy, Kopitar), 52. Kempe (Byfield, Kopitar), 60. Kopitar (Danault, Arvidsson), 70. Iafallo (Arvidsson, Kopitar)

2. zápas
    Edmonton – Los Angeles 4:2

Branky a nahrávky: 3. Ryan (Draisaitl, Nurse), 13. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 43. Kostin, 60. E. Kane (Draisaitl) – 35. Danault (Kempe, Anderson), 40. Vilardi (Moore, Gavrikov)

3. zápas
    Los Angeles – Edmonton 3:2 po prodl.

Branky a nahrávky: 20. Iafallo (M. Roy, Kopitar), 30. Kempe (Arvidsson, Doughty), 64. Moore – 28. McDavid (Bouchard, Nugent-Hopkins), 30. McDavid (Bouchard, Draisaitl)

4. zápas
    Los Angeles – Edmonton 4:5 po prodl.

Branky a nahrávky: 10. Vilardi (Fiala, Iafallo), 17. Arvidsson (Moore, Danault), 19. Kopitar (Fiala, Kempe), 45. M. Roy (Arvidsson, Danault) – 25. Bouchard (Draisaitl, McDavid), 30. Draisaitl (McDavid, Hyman), 40. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Bouchard), 57. E. Kane (McDavid, Ekholm), 71. Hyman (Bouchard)

5. zápas
    Edmonton – Los Angeles 6:3

Branky a nahrávky: 9. E. Kane (Nurse, Ekholm), 11. Draisaitl (McDavid, Ekholm), 15. Kulak (R. McLeod, Foegele), 32. Bjugstad (Ceci, Nurse), 36. Hyman (Bouchard, McDavid), 45. Bjugstad (Nugent-Hopkins) – 14. Iafallo (Kempe, Kopitar), 18. Kempe (Grundström, Doughty), 47. Byfield (Vilardi, Fiala)

Hezkou hokejovou noc při sledování šestého duelu série mezi Los Angeles a Edmontonem. Dokáží dnes hokejisté Oilers postoupit mezi nejlepších osm týmů letošní sezony? V sérii vedou 3:2 na zápasy, tudíž jim k tomu chybí jediný krůček. Úvodní buly padne krátce po 4:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 9. Durzi (Fiala, Byfield), 27. Kempe (Fiala, Arvidsson), 29. Fiala (Doughty, Arvidsson), 48. Danault – 2. McDavid (Bouchard, Ekholm), 13. Kostin (R. McLeod, Desharnais), 25. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 31. Kostin (Yamamoto, Desharnais), 57. Yamamoto (R. McLeod, Kostin)

Rozhodčí: McCauley, L’Ecuyer – Murchison, Suchánek

Diváci: 18 230