Polsko – Rumunsko 6:2 (kon.) | Litva – J. Korea 1:2 (kon.) | Itálie – Velká Británie 3:5 (kon.)
Dallas Stars
4:2 (0:0, 3:1, 1:1) Stav série: 1:1
Seattle Kraken
Pátek 05.05.2023, 03:45 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

Je za námi druhé utkání série mezi Dallasem a Seattlem. Domácí dnes dokázali srovnat stav, když Kraken na svém ledě porazili 4:2. První třetina góly nenabídla, ale ta druhá už ano. Nejprve skóroval Wyatt Johnston, na kterého brzy navázal Jevgenij Dadonov. Hosté sice snížili, ale poslední slovo v prostřední periodě měl Dallas. Ve třetí části pak zvyšoval Tyler Seguin, načež se sice v 57. minutě trefil Jordan Eberle, ale to bylo ze strany Kraken vše.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:33:56)

59:28
    Hosté ještě mají nápor, ale zároveň už moc dobře ví, že vyrovnat nestačí.

58:25
    Vyhození přes všechny čáry zhruba o metr minulo prázdnou klec, takže rozhodnuto zatím není.

58:12
    Oliver Bjorkstrand si hledal prostor před brankou, ale rychlejší byli obránci domácího celku.

57:52
    Na řadu přichází oddechový čas hostujícího mužstva.

57:46
    Seattle ale má územní převahu, navíc formace Dallasu už je na ledě poměrně dlouho.

57:26
    Justin Schultz tvrdě střílel od modré čáry, dělovka obránce Seattlu nedoputovala mezi tři tyče.

57:00
    Přesně tři minuty před třetí sirénou hrají hosté bez brankáře.
    56:33 Jordan EBERLE - 4:2

56:33
    Seattle právě vstřelil branku!
    Přece jen se ale hosté dostávají zpět do hry! Miro Heiskanen na útočné modré čáře zlomil hokejku, což hrálo do karet Seattlu. JORDAN EBERLE pak beka Stars objel a precizně poslal puk pod horní tyč. 4:2. Asistence: Yanni Gourde.

55:59
    Will Borgen musel rychle odehrávat puk, jinak by se domácí dostali do přečíslení. Zadák s číslem 3 na zádech to zvládl.

55:08
    Thomas Harley se už vrátil na ledovou plochu, takže domácí hrají v plném počtu.

54:39
    Je tady další vyhození. Už jen zhruba třicet vteřin mají hosté před sebou ze své přesilovky.

54:09
    Dallas zapracoval v obranném pásmu velice dobře. Konkrétně Radek Faksa dostal černou gumu přes všechny čáry.

53:31
    Daniel Sprong si najel do celkem výhodné pozice, ze které rychle střílel, avšak Oettingerova lapačka byla připravená.

53:08
    Vyloučení v týmu Dallas Stars:
    Thomas Harley – 2 min., podrážení.

52:14
    V této chvíli to vypadá, že Seattle s tímto zápasem už nic neudělá. Po celé utkání je horším mužstvem a není pravděpodobné, že by se nyní rapidně zvedl.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 24. W. Johnston (C. Miller, Domi), 30. Dadonov (Ja. Benn, Suter), 37. Pavelski (W. Johnston, Seguin), 51. Seguin (Harley, Hintz) – 32. Kartye (Dunn), 57. Eberle (Gourde)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Suter, Hakanpää, Lindell (A), C. Miller, Harley – Seguin (A), Hintz, J. Robertson – Pavelski, Domi, Marchment – Dadonov, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Dellandrea, Faksa, Glendening.
    Trenér: Peter DeBoer

Seattle Kraken: Grubauer (M. Jones) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Soucy – Eberle, Beniers, Kartye – Geekie, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Sprong, Donato, Tanev.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Kozari, Lee – Cormier, Berg

Diváci: 18 532