Zlaté Moravce – Trnava 1:1 (kon.) | Podbrezová – Žilina 2:0 (kon.)
2:0 (0:0)
MŠK Žilina
sk Neděle 06.08.2023, 20:30Niké liga • 2. kolo

Odo mňa je to pre dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok dňa. Dočítania priatelia. (22:41:40)

Roman Skuhravý (Podbrezová): "Využili sme to, že Žilina má za sebou náročný program. Prvý polčas bol z našej strany kostrbatý, ale aj cez to sme mali nejaké náznaky šancí. Počas prestávky sme si k tomu niečo povedali, upravili sme rozostavenie, pressing a som rád, že som v druhom polčase videl tím, ktorý si šiel pre výhru. Gratulujem mojim hráčom."

Jaroslav Hynek (MŠK Žilina): "Dnes nemôžeme byť spokojní, náš výkon nebol dobrý. Niekedy môžete prehrať, ale môžete byť spokojní s výkonom, u nás to dnes neplatí. Hlavne v prvom polčase sme boli nepresní, čo sa prenieslo aj do druhého polčasu. Šance sme mali až v závere zápasu, gól nám neplatil pre faul, tam nie je o čom špekulovať. Súper bol presnejší, dal góly a zaslúžene vyhral."

90+5

90+4
    Podbrezová v kombinácii na polovici súpera.

90+3
    Z ničoho nič sa ku lopte na polovici súpera dostal Jambor, z pravej strany naservíroval loptu pred Ludhovu bránku, kde však na ňu Rusnák nedosiahol a následne znovu skvele v obrane zapracoval domáci Bartoš.

90+2
    Mário Sauer sa snažil vysunúť po ľavej strane Essombu, toho si však spoľahlivo postrážil pozorný Bartoš.

90+1
    Žilina kombinuje na polovici súpera. Následne Matúš Rusnák skúsil strelu ľavačkou, ale lopta mu vôbec nesadla.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne 5 minút.

89
    Ďalšia pekná akcia domáceho tímu, Paraj v kombinácii s Blahútom, Kabongo následne priťukol loptu nabiehajúcemu Špyrkovi, ktorý delovkou vyprášil rukavice Ľubomíra Belka!

88
    Kaprálik skvele zapracoval v súboji s Matejom Grešákom, našiel ideálne Javorčeka, ktorý dáva gól! Ten však neplatí, pretože Kaprálikovi bol odpísaný ešte skorší faul na Petra Kováčika!

87
    Žilina so snahou o útok, Sauerova krížna prihrávka však Kaprálika nenašla.

86
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová:
    z ihriska odchádza Marek Kuzma, prichádza Mikuláš Bakaľa.

84
    Patrik Myslovič si výborne pripravil loptu na strelu ľavačkou, mieril však nad Ludhovu bránku.

82
    Minárik pri rozohrávke prišli špekuloval a loptu mu zobral Paraj. Toho však následne čisto od lopty odstavil Ndjeungoue.

81
    Blahút v kombinácii s Ďatkom, ktorému lopta nesadla. Následne sa k voleju dostal Paraj, ale mieril vysoko nad Belkovu bránku.

80
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút, Podbrezová na domácom štadióne vedie nad Žilinou 2:0.

79
    Domáci železiari jednoznačne vládnu v strede poľa, Žilinčania sa cez tento val nedokážu presadiť.

78
    Hostia robia stále obrovské chyby v obrane.

77
    Domáci pokračujú v nápore, Kabongo zakombinoval s Parajom, následne Kuzma cez Belka do siete nepretlačil! Gól by však aj tak neplatil, pretože Kuzmovi bolo následne odpískané postavenie mimo hru.

77
    z ihriska odchádza Martin Talakov, prichádza Samuel Ďatko.

76
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Adrián Kaprálik).

75
    Patrik Blahút sa predieral s loptou po pravej strane, následná prihrávka pred Belkovu bránku už prišla spoza čiary.

74
    Belko pred dobiedzajúcim hráčom Podbrezovej odkopol loptu za postrannú čiaru, domáci tak môžu znovu zaútočiť.

73
    z ihriska odchádza Roland Galčík, prichádza Patrik Blahút.

72
    Striedanie v tíme MŠK Žilina:
    z ihriska odchádza Dávid Ďuriš, prichádza Antoin Essomba.

72
    z ihriska odchádza Xavier Adang, prichádza Mário Sauer.

70
    Podbrezová dala gól! CHRISTOPHE KABONGO sa dostal s loptu do šestnástky Žiliny, prvú strelu mu obrana Šošonov ešte zblokovala, no následne mu nechala príliš veľa priestoru a český útočník v službách Podbrezovej pohodlne upratal loptu do siete!

69
    Kaprálik po prvý raz v zápase v typickej krídelnej akcii, tentoraz však Dávida Ďuriša prihrávkou nenašiel.

69
    V strede poľa bol faulovaný Dominik Javorček, dopredu tak pôjdu Žilinčania. Tí chystajú znovu dvojité striedanie, do hry príde napríklad Loic Essomba.

68
    Ďuriš sa s dávkou šťastia mohol dostať po pravej strane až ku bránke domáceho tímu, skvelým zákrokom ho však čisto zastavil obranca Grešák.

67
    Bartošov center pred číhajúcim Kabongom upratal do bezpečia Ján Minárik.

66
    Podbrezová však vysoko napáda žilinskú rozohrávku a futbalistom spod Dubňa to robí značné problémy.

65
    Opäť pekná kombinácia Podbrezovej, Kuzma sklepol loptu pod seba pre Kabonga, ktorý však mieril presne do náruče Ľubomíra Belka.

64
    Myslovič ľavačkou vystrelil veľmi dobre, opečiatkoval však pravú tyč Ludhovej bránky!

63
    Myslovič výborne vysunul Jambora, ktorého fauloval René Paraj. Hostia tak majú znovu výhodu priameho kopu z výbornej pozície.

61
    Rusnák na pravej strane hľadal prihrávkou Adanga, ktorý si však so spoluhráčom nerozumel.

60
    Máme za sebou hodinu hry, Podbrezová vedie nad Žilinou už 1:0.

58
    Podbrezová dala gól! To, čo nevyšlo ROLANDOVI GALČÍKOVI pred niekoľkými sekundami, to mu vyšlo teraz! Z pravej strany sa dostal na hranicu šestnástky, vystrelil a loptu aj s prispením teču žilinského obrancu končí pri ľavej tyči Belkovej bránky!

56
    Galčíkov gól sa ešte preveruje, napokon teda definitívne neplatí a pokračujeme v zápase za stavu 0:0.

56
    z ihriska odchádza Martin Gomola, prichádza Matúš Rusnák.

56
    z ihriska odchádza Samuel Gidi, prichádza Patrik Myslovič.

56
    z ihriska odchádza Patrik Iľko, prichádza Adrián Kaprálik.

55
    Žilina však chystá trojité striedanie. Galčík sa v tomto momente rútil sám na Belka, ktorého aj obstrelil, ale následne mu bolo odpískané postavenie mimo hru!

54
    Rohový kop Žiline vôbec nevyšiel podľa predstáv, následne bol Iľkovi odpískaný ešte aj útočný faul.

53
    Jambor sa z pravej strany predieral k bránke domáceho tímu, čisto mu loptu na rohový kop vypichol striedajúci Špyrka.

52
    Belko bude loptu odkopávať od vlastnej bránky, Žilina opticky pokračuje vo výkone z prvého polčasu.

51
    Ďalší skvelý zákrok Belka, ktorý tentoraz reflexívne vyrazil Parajovu hlavičku po rohovom kope!

50
    Kabongo našiel napravo voľného Galčíka, ktorý si hodil loptu na slabšiu pravú nohu, vystrelil, Belko loptu vyrazil na tyč a následne na rohový kop!

50
    Päťdesiat minút hracieho času je za nami, v Zelpo Aréne sme však gól stále nevideli.

49
    Žilinský kouč Jaroslav Hynek od postrannej čiary rázne rozdáva pokyny svojim hráčom, rovnako tak však činí aj domáci kouč Roman Skuhravý.

48
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, oba tímy znovu robia chyby v kombinácii.

47
    Žilina nastúpila do druhého polčasu bez zmeny v zostave.

46
    z ihriska odchádza Mahmudu Bajo, prichádza Jozef Špyrka.

46
    z ihriska odchádza Andy Masaryk, prichádza Christophe Kabongo.

46
    Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase máme v Podbrezovej stav 0:0. Druhý polčas sa začne približne o 21:32.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45
    Z priameho kopu zahrali domáci nacvičený signál, Talakov však strelou Belka na hruškách nenachytal.

45
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Andrej Stojčevski).

44
    Aj domáci tentoraz kazia kombináciu v strede poľa, dopredu tak pôjdu Žilinčania.

43
    Kováčik z pravej strany prihrávkou hľadal Galčíka, ten následne Kuzmu. Odpískané je však následne postavenie mimo hru v podaní Rolanda Galčíka.

42
    Galčíkov vysoký center na zadnú tyč hľadal Baja, no Belko pred futbalistom Podbrezovej loptu odvážne vyboxoval do bezpečia.

41
    Kováčik vysunul po pravej strane rýchleho Galčíka, skvelý obranný sklz predviedol Ndjeungoue. Domáci však budú zahrávať štvrtý rohový kop v zápase.

40
    Začalo sa posledných 5 minút prvého polčasu, stav zápasu je stále 0:0.

39
    Domáci Bajo v súboji fauloval Gidiho, no získal loptu a rútil sa sám na Belka. Prišiel však hvizd hlavného rozhodcu kvôli spomínanému faulu a futbalista Podbrezovej sa preveľmi hnevá na arbitra.

38
    Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (René Paraj).

37
    Ndjeungoue si pri preberaní lopty nebol úplne istý, napokon však súboj s dobiedzajúcim Galčíkom zvládol.

36
    Domáci sa postupným útokom dostali až ku pokutovému územiu Žiliny, ale tam to zatiaľ končí.

35
    Na trávniku ostáva ležať žilinský stopér Andrei Stojčevski, po krátkom čase je však späť na nohách a bude pokračovať v zápase.

34
    Ndjeungoue poslal na Ďuriša príliš prudkú prihrávku, domáci získali loptu, ale pätička Grešáka na Galčíka bola nepresná.

33
    Železiari opäť kombinujú na žilinskej polovici trávnika.

32
    V týchto momentoch sa nepresnosti striedajú na oboch stranách.

31
    Polhodina zápasu je za nami, Podbrezová hrá so Žilinou stále nerozhodne 0:0.

30
    Domáci sa dostávajú do tempa, z pravej strany pálil k ľavej tyči Martin Talakov, no Belko solídnym zákrokom vyrazil loptu na ďalší rohový kop pre Podbrezovú.

29
    Rohový kop zahrali domáci nakrátko, následne center Galčíka zblokoval Samuel Gidi.

28
    Roland Galčík sa z pravej strany znovu dravo predieral do žilinskej šestnástky, skúsil vystreliť, ale loptu mu Adang opäť tečoval na rohový kop.

27
    Domáci kombinujú na polovici súpera, Kováčik našiel Baja, no ten si tentoraz so spoluhráčmi nerozumel.

26
    A ďalší skvelý zákrok Ludhu, ktorý tentoraz musel vyraziť tvrdú ranu Andreja Stojčevského! Severomacedónsky stopér Žiliny sa z pravej strany z veľkého uhla skutočne poriadne oprel do lopty.

25
    Loptu z priameho kopu zakrútil k pravej tyči Timotej Jambor, no Richard Ludha bravúrnym zákrokom loptu vyrazil!

24
    Bajo v sklze fauloval Patrika Iľka, Žilina bude mať výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.

23
    Prvý raz v zápase v útočnej akcii reprezentant Dávid Ďuriš, neprešiel však cez obetavo brániaceho Grešáka.

22
    Lopta je znovu na kopačkách Ľubomíra Belka, ktorý ju bude rozohrávať od vlastnej bránky.

21
    Na trávniku ostáva po súboji s Bajom ležať Samuel Gidi, ktorý je už v opatere žilinského lekára Jaroslava Hanuláka. Zdá sa však, že bude v poriadku a bude môcť pokračovať v zápase.

20
    Máme za sebou 20 minút zápasu, Podbrezová hrá so Žilinou zatiaľ nerozhodne 0:0.

19
    Javorček v rozohrávke opäť nepresne s Dávidom Ďurišom, dopredu tak idú znovu domáci futbalisti.

18
    Do rozohrávky Podbrezovej sa zapája aj brankár Richard Ludha. Následne jeho dlhý výkop končí v moci brankára Žiliny Ľubomíra Belka.

17
    Adang v tomto momente obetavo získal loptu v strede poľa, skúsil nájsť prihrávkou na hrot Jambora, ktorý však bol v postavení mimo hru a na prihrávku tak ani nereagoval.

16
    Na futbalistom Žiliny je badateľná aj značná nervozita, aktuálne sa snažia rozohrávku riešiť jednoduchým nákopom lopty za obranu Podbrezovej na Patrika Iľka.

15
    Žilinčania robia v kombinácii chybu za chybou, Kuzma si na ich šťastie po zisku lopty nerozumel s Masarykom.

14
    Gidi si v strede poľa nerozumel s Adangom, čím sa otvoril priestor pre Martina Talakova. Ten sa však do zakončenia napokon nedostal.

13
    Bajo získal loptu od Gidiho, domáci sa následne okamžite snažili vysunúť do priestoru Masaryka. Belko však výborne čítal hru a loptu pred útočníkom Podbrezovej včas skryl do svojich rukavíc.

12
    Treba však povedať, že po zápase s Gentom Šošoni pomerne výrazne obmenili základnú zostavu, je badať, že súhra si ešte musí sadnúť.

11
    Domáci futbalisti zatiaľ vládnu v strede poľa, Žilinčania tam strácajú veľké množstvo lôpt.

10
    Máme za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu, Podbrezová hrá so Žilinou zatiaľ nerozhodne 0:0.

9
    V Podbrezovej takmer celý deň pršalo, i teraz znovu začína, napriek tomu je však trávnik fantasticky pripravený.

8
    Samuel Gidi zastavený v strede poľa faulom, hostia si tak môžu na chvíľku vydýchnuť, úvod zápasu im nevyšiel úplne podľa predstáv.

7
    Belko sa musí cítiť ako na strelnici, po rohovom kope Bajo priťukol loptu Grešákovi, ktorý ju však z dobrej pozície napálil nad brvno žilinskej bránky!

6
    Železiari kombinujú na polovici Žiliny, proti Galčíkovej strele vystúpil Adang, domáci budú zahrávať rohový kop z pravej strany.

5
    Loptu zakrútil z priameho kopu domáci obranca Bartoš, tá však napokon končí nad bránkou Ľubomíra Belka.

4
    Talakov sa predieral ku šestnástke Žiliny, tesne pred jej hranicou bol faulovaný a Podbrezová tak bude zahrávať priamy kop z veľmi zaujímavej pozície!

3
    Podbrezová sa pomocou vhadzovaní od postrannej čiary posúva bližšie k bránke Žiliny. Po ďalšom vhadzovaní však domáci faulovali Patrika Iľka, dopredu tak pôjdu hráči MŠK.

2
    Paraj zachytil rozohrávku Javorčeka, rovnako tak však o chvíľku neskôr Gidi zastavil loptu z nohy útočníka Podbrezovej Masaryka.

1
    Hostia do rozohrávky zapájajú aj brankára Belka, ktorý razantným odkopom posiela loptu na polovicu domáceho celku.

1
    Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom MŠK Žilina.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Oba tímy máme na trávniku, čochvíľa sa začne samotný zápas. Ten bude pikantný najmä pre Rolanda Galčíka, ktorý z Podbrezovej zamieril do Žiliny a následne sa po uplynulej sezóne vrátil späť k Železiarom.

V drese Žiliny dnes zažije ligový debut 21-ročný martinský rodák Martin Gomola, dnes nastúpi na pravej strane žilinského stredu poľa.

Úvodné zostavy:

FK Železiarne Podbrezová: Ludha (C) – Bartoš, Oravec, Grešák – Kováčik, Bajo, Paraj, Talakov – Galčík, Masaryk, Kuzma.
    Náhradníci: A. Danko, Macej – Ďatko, Špyrka, Bakaľa, Kabongo, Ridwan, Blahút.
    Tréner: Roman Skuhravý

MŠK Žilina: Belko – Minárik (C), Stojčevski, Ndjeungoue – Gomola, Gidi, Adang, Javorček – Ďuriš, Jambor, Iľko.
    Náhradníci: Badžgoň – Leitner, Myslovič, Essomba, Kaprálik, Bari, Nemčík, Rusnák, Sauer.
    Tréner: Jaroslav Hynek

Rozhodca: Micheľ – Štrbo, Hrmo.

Príjemný dobrý deň z Podbrezovej, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu druhého kola futbalovej Niké ligy, v ktorom futbalisti FK Železiarne Podbrezová privítajú na domácom trávniku hráčov MŠK Žilina. Zápas sa začína o 20:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Podbrezovej patrí v aktuálnej tabuľke Niké ligy priebežné prvé miesto so ziskom troch bodov. Zverenci trénera Romana Skuhravého v prvom kole zvíťazili v derby na trávniku MFK Dukla Banská Bystrica vysoko 4:1, pričom tromi gólmi sa prezentoval obranca Peter Kováčik, ktorý je vďaka tomu i aktuálne najlepším strelcom súťaže.

Žilina patrí v tabuľke ligy druhé miesto rovnako so ziskom troch bodov. Šošoni na domácom štadióne porazili MFK Ružomberok 3:1 (góly MŠK 2x Addo, 1x Mário Sauer). Ghanský útočník Henry Addo je vďaka dvom gólom aktuálne druhým najlepším strelcom Niké ligy.

Zápas sa začína o 20:30, veríme, že si ho vychutnáte v našej spoločnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.