Bochum – Dortmund 1:1 (kon.) | Darmstadt – Union Berlín 1:4 (kon.) | Freiburg – W. Brémy 1:0 (kon.)
Heidenheim – Hoffenheim 2:3 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Wolfsburg 1:2 (kon.) | Mönchengladbach – Leverkusen 0:3 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
0:3 (0:2)
Bayer Leverkusen
Sobota 26.08.2023, 18:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 2. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:46:48)

Žluté karty: 2 – 3.

Týden po bláznivé remíze 4:4 se Mönchengladbachu nepovedlo zastavit krvácení v obraně. Leverkusen od začátku velmi jednoduše procházel do šancí a regionální derby ovládl výsledkem 3:0. Rozhodnuto bylo krátce po startu druhé půle, kdy se podruhé v zápase střelecky uplatnila letní akvizice z belgického Unionu, Nigerijec Victor Boniface. Zbývající trefu ve frenetickém nastavení prvního poločasu obstaral obránce Tah. Od většího debaklu Mönchengladbach uchránil brankář Jonas Omlin, v jednom případě si na něm vylámal zuby i Adam Hložek, který nastoupil v 81. minutě. Borussia začala pravidelněji hrozit až v poslední půlhodině, a paradoxně se o to starali obránci. Několikrát nebyl daleko od gólu Friedrich, ale asi největší šancí byla lapená hlavička Itakury.

90+3

90+2
    Wirtz si v levé části pokutového území udělal místo k přihrávce. Adresoval ji do malého vápna, ale Puerta se v těchto místech nenacházel.

90+1
    Z Ranosovy levačky vypálený míč přes obranu Bayeru neprošel. Hráči Borussie chtějí odměnit fanoušky za jejich neutichající podporu.

90
    Nastavují se 3 minuty.

89
    Střídající hráči ještě pozvedli hostující chuť útočit. Ta nechybí ani Wirtzovi, po jehož přihrávce se středem neprodral do vápna Arthur.

88
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Victor Boniface, přichází Gustavo Puerta.

88
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Ko Itakura, přichází Lukas Ullrich.

86
    Bofinace vyvinul rychlost na levém křídle. V touze dovršit hattrick se přesunul až do střelecké pozice, jenže Omlin byl i v tomto případě na správném místě.

85
    Hodně ambiciózní Scallyho střela z dálky Hrádeckého opravdu neznervózněla. Jedinou práci mu přidělá odkop od branky.

84
    Wirtz se z půlící čáry vydal vstříc domácí brance. Špičkově načasoval přihrávku na rozběhnutého Hložka, kterému vzal gólovou radost Omlinův vynikající zákrok levou nohou.

82
    Bofinace si zaútočil z levé strany. Po přihrávce před branku toužil Hložek, nicméně vzduchem letící balon zapadl do Omlinových rukavic.

81
    ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Adam Hložek.

81
    ze hřiště odchází Odilon Kossounou, přichází Josip Stanišić.

80
    Sanches si hned po příchodu chtěl vystřelit. Po rohu Hacka se mu do do cesty připletl Reitz a domácí museli přejít do zdlouhavější kombinace.

79
    ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Yvandro Borges Sanches.

Michal Břuchanský

Branky: 18. Boniface (Grimaldo), 45+6. Tah (J. Hofmann), 53. Boniface (Wirtz)

Karty:   45+4. Čvančara (MNC), 45+5. Itakura (MNC) – 16. Boniface (LEV), 45+4. Tah (LEV), 45+4. Frimpong (LEV)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 11:14. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:8.
    Borussia Mönchengladbach: Omlin (C) – Scally, Friedrich, Itakura (88. Ullrich), Wöber – Weigl, Neuhaus (67. Reitz) – Honorat (79. Borges Sanches), Pléa, Ngoumou (67. Hack) – Čvančara (79. Ranos).
    Náhradníci: Nicolas – Herrmann, Chiarodia, Jantschke.

Trenér: Gerardo Seoane

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou (81. Stanišić), Tah, Tapsoba – Frimpong (69. Arthur), Palacios (70. Andrich), Xhaka, Grimaldo – J. Hofmann (81. Hložek), Wirtz – Boniface (88. Puerta).
    Náhradníci: Kovář – Amiri, Fosu-Mensah, Mbamba.

Trenér: Xabi Alonso

Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Kimmeyer