Chelsea – Aston Villa 0:1 (kon.) | Arsenal – Tottenham 2:2 (kon.) | Brighton – Bournemouth 3:1 (kon.)
Liverpool – West Ham 3:1 (kon.) | Sheffield Utd. – Newcastle 0:8 (kon.)
Chelsea FC
0:1 (0:0)
Aston Villa FC
Neděle 24.09.2023, 15:00 • Stamford Bridge, Londýn • Anglická Premier League • 6. kolo

Divoký zápas mezi Chelsea a Aston Villou je po 102 minutách u konce. Oba týmy si v zápase vypracovaly několik velkých šancí. Ve 20. minutě pálil z voleje za vápnem Digne a Sánchez měl co dělat, aby vyrazil jeho pumelici na rohový kop. Ve 25.minutě šel po krásné přihrávce Mudryka sám na bránu Nicolas Jackson, ale na Martíneze nevyzrál. Ve 39.minutě pálil po přihrávce hlavou Zaniolo, ale Sánchez předvedl parádní reflex. Do druhého poločasu vstoupila lépe Chelsea, když už v 50.minutě měla dvě velké šance, Sterling ani Jackson gól vstřelit nedokázali. V 58.minutě přišel asi rozhodující verdikt, když rozhodčí po zhlédnutí videa poslal Mala Gusta předčasně do sprch. Netrvalo dlouho a Aston Villa početní převahy využila, v 73.minutě se z rychlého brejku po asistenci Diabyho prosadil Ollie Watkins. Hned po inkasované brance mohl vyrovnat Chilwell, ale v 75.minutě nedokázal samostatný únik na bránu přeměnit v gól. Chelsea tak doplatila na neefektivitu na útočné polovině a je stále na 14.místě, zatímco Aston Villa se díky výhře posunula na 6.místo hned za Arsenal, který v North Londo Derby remizoval 2:2 s Tottenhamem. (17:09:41)

90+12

90+11
    Armando Broja měl obrovskou šanci, ale případný gól by neplatil, jelikož se v moment centru nacházel v ofsajdu.

90+11
    The Blues bude zahrávat standardku, na útočnou polovinu jde i brankář Robert Sánchez.

90+10
    Chelsea se dokázala ubránit nebezpečnému útoku soupeře a jde do útoku.

90+9
    Po ruce Johna Durana bude Chelsea zahrávat standardní situaci na polovině Aston Villy.

90+7
    Broja seslal tvrdým zákrokem k zemi Konsu.

90+5
    Villa aktuálně kombinuje na polovině soupeře a ještě k tomu bude zahrávat rohový kop.

90+3
    Palmer byl v ofsajdu, na míči bude Aston Villa.

90+2
    Obrovská šance Chelsea! Zakončoval Cole Palmer, jehož střelu zablokoval na poslední chvíli Konsa, kdyby střele Konsa nezabránil byl by to pravděpodobně gól.

90+1
    Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Douglas Luiz).

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 11 minut.

90
    Střídání v týmu Aston Villa FC:
    ze hřiště odchází Ollie Watkins, přichází Jhon Durán,
    ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Leander Dendoncker.

90
    Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Ben Chilwell).

89
    Akce Chelsea skončila nepřesnou přihrávkou Colwilla.

87
    Přetažený centr na zadní tyč byl na Broju příliš dlouhý.

86
    Boubacar Camara fauloval Connora Gallaghera a Chelsea tak získává velmi nebezpečnou standardní situaci.

85
    Po desátém rohovém kopu Aston Villy následuje rozehrávka od brány Chelsea.

84
    Velká šance Aston Villy! Po přihrávce do křídla od Leona Baileyho si Jacob Ramsey zasekl míč na pravou nohu a vypálil na zadní tyč. Jeho technickou střelu vytáhl Sánchez na rohový kop.

Pavel Budař

Branky: 73. Watkins (Diaby)

Karty:   51. Jackson (CHE), 90. Chilwell (CHE) – 90+1. Luiz (ASV)   56. Gusto (CHE)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:8. Rohy: 5:11. Ofsajdy: 10:1. Fauly: 8:10.
    Chelsea FC: R. Sánchez – Gusto, Disasi, T. Silva, Colwill – Gallagher (C), Caicedo (79. Broja) – Sterling, Fernández (68. Ugochukwu), Mudryk (61. Chilwell) – Jackson (68. Palmer).
    Náhradníci: Bergström, Petrović – Cucurella, Maatsen, Washington.

Trenér: Pochettino M.

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Torres, Digne – Kamara (90. Dendoncker), Luiz – McGinn (C) (76. J. Ramsey), Diaby, Zaniolo (76. Bailey) – Watkins (90. Durán).
    Náhradníci: Olsen – Chambers, Kellyman, Tielemans.

Trenér: Emery U.

Rozhodčí: Gillett J.