Chelsea – Aston Villa 0:1 (kon.) | Arsenal – Tottenham 2:2 (kon.) | Brighton – Bournemouth 3:1 (kon.)
Liverpool – West Ham 3:1 (kon.) | Sheffield Utd. – Newcastle 0:8 (kon.)
Brighton & Hove Albion
3:1 (1:1)
AFC Bournemouth
Neděle 24.09.2023, 15:00 • Amex Stadium, Falmer • Anglická Premier League • 6. kolo

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:17. (16:59:45)

Brighton po hrubé chybě brankáře Verbruggena prohrával, ale ze zápasu vybojoval tři body, když mu v nastavení první půli pomohl vlastní gól do šatny hostujícího Kerkeze a po přestávce se stal rozdílovým hráčem střídající Kaoru Mitoma. Ten otočil skóre ve 24. vteřině druhého poločasu a hlavičkou ho i zpečetil. Brighton dnes soupeře ze spodku tabulky nepřehrál, ale měl účinnější zakončení a Bournemouth dál čeká na první ligové vítězství.

90+6

90+6
    Za opakovaný faul na Pedra dostává žlutou kartu Marcos Senesi (Bournemouth)

90+6
    Začala poslední minuta avizovaného nastavení, hosté se dostali konečně k míči a ještě se útokem do plných pokusí o zázrak.

90+4
    Ve vápně to po rohovém kopu vypadalo dost zajímavě, domácí však kličkovali, hledali si lepší pozici pro střelu a té se nakonec nedočkali. Vysvobozením pro ně byl zbytečný faul Senesiho, po kterém kopou další krátký roh, avšak z opačné pravé strany.

90+3
    Znovu se hraje, Brighton vybojoval rohový kop.

90+2
    Hostům se zrovna nehodí, že po úderu do zátylku leží na trávníku Max Aarons.

90+2
    Traorého ránu ze střední vzdálenosti nepouští modrobílá obrana ani do pokutového území.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Slibný krátký roh však „rackové“ nedokázali nijak využít.

89
    Žlutá karta pro AFC Bournemouth. David Brooks podrazil Mitomu, který z levého křídla mířil v rychlosti do šestnáctky.

89
    Dnešní utkání sleduje 31 617 diváků.

88
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
    ze hřiště odchází Simon Adingra, přichází Tariq Lamptey.

86
    Rychle rozehraný rohový kop směřuje přímo do Verbruggenových rukavic.

86
    Kerkez pronikal po křídle, Webster ho zastavuje za cenu rohu.

84
    Bart Verbruggen se dnes na spoluhráče může spolehnout. Semenyův centr před bránu odvrací patou Veltman, k dorážce se dostal Brooks, ale napálil jen Webstera, který mu obětavě padl do střely.

83
    AFC Bournemouth má dostřídáno, teď si smolně vyplýtval dvě časová okna:
    ze hřiště odkulhal zraněný Lloyd Kelly, přichází Marcos Senesi.

83
    Sotva hosté vystřídali, mohou si chystat další změnu. Na hřišti je vsedě ošetřován Kelly a zřejmě nebude schopen pokračovat.

Karel Jedlička

Branky: 45+2. Kerkez (vla.), 46. Mitoma (Fati), 77. Mitoma (Estupiñán) – 25. Solanke (Christie)

Karty:   37. Veltman (BRN), 45+3. Gilmour (BRN), 75. Dunk (BRN) – 40. Zabarnyj (BTH), 89. D. Brooks (BTH), 90+6. Senesi (BTH)

Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:17.
    Brighton & Hove Albion: Verbruggen – Veltman, Webster, Dunk /C/, Estupiñán – Dahoud (74. Baleba), Gilmour – Adingra (88. Lamptey), Buonanotte (46. Mitoma), Welbeck (64. Pedro) – Ferguson (46. Fati).
    Náhradníci: Steele – dos Santos, Lallana, March.

Trenér: De Zerbi

AFC Bournemouth: Neto /C/ – Aarons, Zabarnyj, Kelly (83. Senesi), Kerkez – Cook, Billing (82. Brooks) – Tavernier (64. Ouattara), Christie (82. Traorè), Kluivert (64. Semenyo) – Solanke.
    Náhradníci: Radu – Smith, Rothwell, Sinisterra.

Trenér: Iraola