AEK Atény – Ajax 1:1 (kon.) | Aris Limassol – Rangers 2:1 (kon.) | Real Betis – Sparta 2:1 (kon.)
Freiburg – West Ham 1:2 (kon.) | Marseille – Brighton 2:2 (kon.) | Raków – Sturm Graz 0:1 (kon.)
Sporting – Atalanta BC 1:2 (kon.) | Bačka Topola – Olympiakos 2:2 (kon.) | AS Řím – Servette 4:0 (kon.)
Häcken – Karabach 0:1 (kon.) | Liverpool – St.Gilloise 2:0 (kon.) | Maccabi Haifa – Panathinaikos 0:0 (kon.)
Molde – Leverkusen 1:2 (kon.) | Slavia – Šeriff Tiraspol 6:0 (kon.) | Toulouse – Linz 1:0 (kon.)
Villarreal – Rennes 1:0 (kon.)
AEK Atény
1:1 (0:1)
Ajax Amsterdam
Čtvrtek 05.10.2023, 18:45 • Olympic Stadium, Atény • Evropská liga • Skupina B

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit u dalšího Onlajnu. (20:50:12)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 12:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:10.

Domácí AEK Atény remizovali v 2. kole skupinové fáze Evropské ligy s Ajaxem Amsterdam 1:1. Ve 30. minutě se ze značky pokutového kopu prosadil hostující Bergwijn. Do poločasu byl fotbal vyrovnaný, leč útočný. Gól ale nepadl. Poločasové skóre bylo 0:1. Po změně stran nastoupilo úplně jiné AEK. Domácí drželi balón, měli více šancí a v 75. minutě přišel tížený vyrovnávací gól, když se po rohu prosadil Domagoj Vida. Zbytek zápasu se nesl v poklidném duchu, a proto zápas skončil 1:1. Domácí tak se 4 body zůstávají na 1. příčce skupiny B. Hostující Ajax je se 2 body stále 3.

90+7
    Hlavní rozhodčí ukončil dnešní zápas.

90+6
    Hra se odehrává ve středu pole. Oba týmy už hrají opatrně.

90+5
    Akpom si převzal přihrávku a vystřelil. Jeho projektil minul domácí svatyni.

90+4
    S rohem Ajaxu si domácí obrana poradila.

90+3
    Taylor bude zahrávat volný přímý kop.

90+2
    Szymanski zblokoval nebezpečnou střelu Ajaxu.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut nad rámec základní hrací doby.

90
    Amrabat sestřelil Berwijna a od rozhodčího vidí žlutou kartu. Ajax bude mít k dispozici volný přímý kop.

89
    Sergio Araujo vidí za svůj prohřešek žlutou kartu.

87
    AEK se snaží vykombinovat hostující obranu. Ta zatím odolává.

86
    Domácí se hodně rozčilují. Domnívají se, že by měli zahrávat rohový kop. Rozhodčí Jug ale ukázal na odkop od brány.

85
    Rohový kop budou zahrávat domácí.

84
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam:
    ze hřiště odchází Carlos Borges, přichází Amourricho van Axel Dongen,
    ze hřiště odchází Benjamin Tahirović, přichází Branco van den Boomen.

82
    Domácí se dožadují penalty po podezřelém střetu ve vápně. Rozhodčí penaltu nepíská.

81
    Bergwijn proběhl s míčem přes půl hřiště a předal jej Taylorovi, který nebezpečně vypálil. Brankář předvedl dobrý zákrok.

80
    Hráči Ajaxu rychle kombinují a snaží se najít skulinu v obraně domácích, kterou by se mohli dostat k šanci.

79
    Střídání v týmu AEK Atény:
    ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Milád Mohammadí.

78
    Mantalos si naběhl na průnikovou přihrávku ze středu hřiště. Jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče.
    75. Domagoj VIDA - 0:1

75
    Nordin Amrabat vyslal nádherný nadýchaný centr, na který si naskočil DOMAGOJ VIDA, který z blízkosti hlavičkoval do sítě. Brankář Gorter se jen ohlédl.

74
    ze hřiště odchází Ehsán Hadžsáfí, přichází Niclas Eliasson.

73
    ze hřiště odchází Brian Brobbey, přichází Chuba Akpom.

71
    Hato bude zahrávat volný přímý kop.

67
    ze hřiště odchází Orbelín Pineda, přichází Jens Jönsson,
    ze hřiště odchází Ezequiel Ponce, přichází Petros Mantalos,
    ze hřiště odchází Djibril Sidibé, přichází Lazaros Rota.

66
    Hadžsáfí vyslal nebezpečnou střelu. Brankář Gorter jeho pokus reflexivně vyrazil.

63
    Domácí záložník Szymanski je v péči lékařů. Má rozraženou hlavu, která silně krvácí. Hra je tak pozastavena.

61
    Šutalo teď předvedl nebezpečný zákrok. Trefil domácího hráče kopačkou do hlavy a vidí žlutou kartu. Na hřiště jsou povolání zdravotníci.

59
    Berghuis nebezpečně vystřelil zpoza pokutového území. Jeho pokus jen těsně minul branku.

58
    Domácí měli nadějně rozjetou akci, nicméně Hadžsáfí pílil z velké vzdálenosti hodně nad a celou akci zazdil.

56
    Emoce teď na hřisti vzplály. Brobbey se hodně rozčiluje, neboť se mu nelíbil faul na jeho osobu. Od rozhodčího vidí za vzteklou reakci žlutou kartu.

55
    Brobbey předvedl drobný útočný faul.

54
    Domácí Amrabat se snažil rychle vhodit míč do hry. Ponce ale jeho míč nezpracoval a míč skončil za čárou.

52
    Pineda musel hasit požár, který způsobili jeho spoluhráči nepřesnou přihrávkou. Po zásluze vidí žlutou kartu.

50
    Hadžsáfá si naběhl na průnikovou přihrávku a snažil se najít Arauja. Jeho centr ale zachytil brankář Gorter.

49
    Střelu z velkého úhlu vyslal Pineda. Jeho pokus jen těsně minul zařízení.

48
    Napadání se teď domácím vyplatilo. Z ničeho vybojovali rohový kop.

46
    Domácí záložník Amrabat se snažil utéct hostující obraně. Nepohlídal si ale offside.

46

Začátek poločasu je očekáván v 19:48.

1. poločas skončil. Z počátku poločasu byla hra vyrovnaná bez vážných šancí. 1. vážnou šanci měl hostující Borges, ale na domácího brankáře nevyzrál. V 28. minutě domácí obraně utekl Bergwijn, kterého fauloval ve vápně Pineda a kopala se penalta. S tou si sám faulovaný Bergwijn poradil a Ajax šel do vedení 1:0. Ke konci poločasu se hrál atraktivní fotbal. Gól měli na kopačkách oba týmy, ale skóre se nezměnilo.

45+3

45+2
    Mizernou rozehrávku hostí chtěl potrestat Gačinovič. V poslední chvíli mu míč utekl do zámezí.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45
    Na rohový kop si naběhl Szymanski. Bránu těsně minul.

45
    Ponce si naběhl na centr Arauja. Jeho hlavička byla sražena na rohový kop.

44
    Ponechanou výhodu naložil Berghuis skoro dokonale, když po přihrávce od Bergwijna zpoza vápna střílel z první. Brankář Stankovic se vyznamenal famózním zákrokem.

42
    Odražený míč si zpracoval Bergwij, položil si Salibého a nebezpečně vystřelil. Brankář Stankovic s problémy jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče.

40
    Vida se teď dopustil prohřešku proti pravidlům, když zadržel unikajícího Brobbeyho. Za svůj zákrok vidí zaslouženě žlutou kartu.

39
    Salibé si našel centr od Gačinoviče. Jeho hlavička mířila ale nad.

38
    Borges se vehementně hlásil o rohový kop. Asistent rozhodčího však ukázal na odkop od brány.

35
    Gačinovič se prokličkoval hostující obranou a vystřelil. Brankář jeho pokus vyrazil jen k Salibému, který nabídnutou šanci tristně spálil, když bránu přestřelil.

33
    Volný přímý kop hostující brankář vyboxoval ven z vápna. Následný centr již neměl potřebnou kvalitu.

32
    Domácí budou zahrávat volný přímý kop.
    30. Steven BERGWIJN - 0:1

30
    Sám faulovaný STEVEN BERGWIJN se postavil ke značce pokutového kopu a neomylně proměnil. Poslal svůj pokus k pravé tyči. Brankář Stankovic vystihl stranu, ale zasáhnout už nedokázal.
    28. Penaltový zákrok

28
    Hlavní rozhodčí právě odpískal pokutový kop.
    Domácí Pineda se snažil zastavit unikajícího Bergwajna, který se po faulu skácel k zemi. Hlavní rozhodčí si byl jistý a odpískal penaltu.

26
    Amrabat sestřelil hostujícího Ávilu. Od rozhodčího vidí poslední varování.

25
    Amrabat se snažil najít Gačinoviče. Jeho pokus byl zablokovaný a z následné dorážky pálil Hadžsáfí vedle.

22
    Po rychlé kombinaci hostů se ke střílené přihrávce dostal Bergwijn. Jeho centr byl nepřesný a skončil jen u brankáře Stankovice.

19
    Gačinovič se teď dožadoval odpískání pokutového kopu po souboji s hostujícími obránci, rozhodčí Jug ale rozpažil a penaltu nezapískal. Z následného protiútoku mohl skórovat Brobbey. Brankář AEK jeho pokus skvěle chytil.

18
    Napadání se hráčům Ajaxu vyplatilo. Vybojovali outové vhazování na útočné polovině.

16
    Moukoudi nechtěně trefil hráče Ajaxu s číslem 23, Berghuise, do citlivých míst. Ten tak v bolestech leží na trávníku.

14
    Na průnikovou přihrávku ze středu pole se snažil naběhnout Amrabat, ale chyběl mu půlkrok, a proto se bude kopat od hostující brány.

12
    Hostující útočník Borges přešel přes tři obránce AEK a vystřelil. Jeho pokus domácí brankář Stankovic pohotově zneškodnil.

11
    Hato se centrem snažil najít některého ze svých spoluhráčů, nicméně jeho přihrávka byla velmi nepřesná.

9
    Průnikovou přihrávku se snažil zachytit jeden z domácích. Hostující obrana na poslední chvíli odpravila míč na roh. Z následného rohového kopu pálil Amrabat. Jeho střela byla sražena na roh.

7
    Ávila posílal střílenou přihrávku. Brankář domácích odrazil jeho pokus na rohový kop.

6
    Po sérii soubojů a odrazů bude vhazovat Ajax.

5
    Marocký záložník v barvách AEK Amrabat předvedl útočný faul u hostující branky. Rozehrávku bude mít k dispozici Ajax.

3
    Ajax bude rozehrávat volný přímý kop.

1
    Úvodní akci domácích přerušil útočný faul Sidibého.

1

Úvodní rozehrávku obstarají hráči Ajaxu Amsterdam.

Hlavní rozhodčí přivádí aktéry dnešního utkání na hrací plochu.

AEK Atény: Stankovic – Sidibé, Vida, Moukoudi, Hadžsáfí – Amrabat, Szymański, Gaćinović – Pineda – Ponce, Araujo.
    Náhradníci: Theocharis, Athanasiadis – Eliasson, Galanopoulos, Jönsson, Mantalos, Mitoglou, Mohammadí, Pizarro, Rota.
    Trenér: Almeyda M.

Ajax Amsterdam: Gorter – Rensch, Šutalo, Ávila, Hato – Berghuis, Tahirović, Taylor – Borges, Brobbey, Bergwijn.
    Náhradníci: Ramaj, Pasveer – Akpom, Gaaei, Medić, Mikautadze, Salah-Eddine, Sosa, van Axel Dongen, van den Boomen.
    Trenér: Steijn M.

Rozhodčí: Jug – Žunič, Vidali.

Hostující Ajax Amsterdam si v prvním kole skupinové fáze Evropské ligy připsal jeden bod za remízu s Marseille 1:1, přičemž zápas dohrával v deseti, neboť Vos viděl v 90. minutě druhou žlutou kartu. V tabulce se tak nachází na místě 3. Poslední ligové kolo vedl Ajax 3:2 na hřišti Waalwijku, ale zápas byl přerušen z důvodu vážného zranění hostujícího brankáře.

Domácí AEK Atény, hrající své zápasy na Olympijském stadionu v Aténách, si v úvodním klání EL poradili s Brightonem na jeho hřišti 3:2. V tabulce jim tak po jednom odehraném utkání patří 1. místo. Domácí mužstvo se na zápas EL nenaladilo příliš dobře, neboť v posledním ligovém zápase prohrálo na hřišti OFI Kréta 0:2.

V rámci 2. kola skupinové fáze Evropské ligy se mezi sebou, ve skupině B, utkají AEK Atény a Ajax Amsterdam.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.