Třinec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | K. Vary – Litvínov 1:4 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 3:4 (po pr.)
Pardubice – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 06.10.2023, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Svěřenci Davida Bruka se chystají k dalšímu domácímu zápasu a hodlají potvrdit dosavadní pravidlo "Můj dům, můj hrad." Z obou předchozích domácích klání vyšli energetici s tříbodovým ziskem do tabulky. Karlovarští vstupují do zápasu s lehkou psychickou pohodou. V zádech mají dvě výhry. V tabulce se nachází na 5. místě s 12 body a jedním zápasem k dobru.

Branku energetiků statečně hájí Dominik Frodl, který s procentuální úspěšností nad 94% patří mezi nejlepší brankáře extraligy. Za svá záda propustil gólman Energie pouze 11 gólů, a tak je Energie inkasovala nejméně gólů ze všech týmů. V kanadském bodování se daří Tomáši Rachůnkovi, Dávidu Grígerovi a Janu Hladonikovi. První extraligový gól zaznamenal v předchozím klání Iika Kangasniemi.

Dominantou Karlových Varů jsou přesilové hry, ve kterých se řadí mezi elitu soutěže. Při hře v oslabení jsou energetici nadprůměrní.

Energie zastavila šňůru Hradce, zastaví i rozjetý Litvínov?

Svěřenci Karla Mlejnka zažívají velice povedený start soutěže. Po úvodní porážce se vezou na vítězné vlně. Na kontě mají už šest výher v řadě. Chemici jsou střelecky velice aktivní a v průměru vstřelí 3,7 gólu na zápas. V brankovišti Litvínova se nachází primárně Matej Tomek s 92,21% inkasuje zhruba 2,5 gólu na zápas.

Bodově se daří Jindřichu Abdulovi, Davidu i Ondřeji Kaše. Co se týká oslabení, je Verva nejúspěšnějším týmem v počtu ubráněných oslabení. V přesilových hrách jsou chemici taktéž vcelku úspěšní a promění přibližně každou čtvrtou přesilovou hru.

Dle statistik to vypadá na napínavý souboj, který rozhodne výkon brankáře. Který ze dvou maskovaných mužů dovede své mužstvo k vítězství?

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Havlín, Dlapa, Pulpán (A), Stříteský, Mikyska – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Koffer, Kofroň, O. Procházka.
    Trenér: David Bruk

HC VERVA Litvínov: Zajíček (M. Tomek) – Zile, Demel (A), Baránek, Jaks, Czuczman, Zeman, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše (A) – Válek, Kirk, Abdul – Jurčík, Gut, Havelka.
    Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Hynek, Hnát.

Hokejoví příznivci,
    vítám vás u dnešního onlajn přenosu ze zápasu karlovarské Energie a litvínovské Vervy. Před několika minutami odstartovalo rozbruslení a začátek klání se pomalu blíží.

Do KV Arény by mělo přijít přes 5 000 diváků.

KV Aréna se plní tábory obou fanoušků a nyní se představují soupisky obou mužstev.

Ještě před úvodním vhazování proběhne slavnostní ceremoniál na počest Pavla Holého, kustoda mládeže Energie.

00:01

00:10
    A je odstartováno. Prvního kotouče se zmocnili domácí, kteří se hbitě přesouvají do útočné třetiny.

00:30
    První střela. Od modré to zkoušel Jan Hladonik, jehož střelu zpacifikoval Zajíček.

01:00
    Úspěšný zákrok si připisuje na druhé straně Frodl, který Hlavou střelu vyrazil ramenem.

01:23
    Po střetu zůstal na ledě ležet Dávid Gríger, který za pomoci kolegy Stříteského a doktora míří na střídačku.

01:23
    Energie se snaží udržet v útočné třetina a nakonec se propracovala také ke střele, kterou litvínovský brankář zlikvidoval.

02:12
    Nebezpečná šance chemiků. Abdul to zkoušel z levého kruhu z otočky. Scházely pouze milimetry, aby puk prošel za brankovou čáru.

02:19
    Litvínov právě vstřelil branku! Zpoza kruhu otevřel gólový účet zápasu ONDŘEJ JURČÍK a karlovarský brankář se za ránou pouze stačil ohlédnout. Asistence: Martin Havelka, Patrik Demel.

03:09
    Na ledové ploše je vidět Dávid Gríger, který se po střetu vrátil na ledovou plochu a pokračuje v zápase.

03:30
    Litvínovští se drží v pásmu a bombu od modré vyslal Demel.

03:50
    Další pokus si připsala Nicolas Hlava, ale Frodl opět úspěšný.

04:20
    Chemici rozjíždí další útočnou akci, která končí až v útočném pásmu.

04:43
    Nakonec se energetikům podařilo vymanit ze spáru Litvínova.

04:57
    Redlich se vší silou pokoušel dotlačit puk i se Zajíčkem do brány Litvínova, ale maskovaný muž Vervy se nenechal.

05:16
    Domácí si zahrají přesilou hru. Na trestnou lavici míří Matúš Sukel' (LIT), který se provinil sekáním soupeře.

05:30
    Energie se točí v útočné třetině. Zodpovědnost na sebe vzal Kangasniemi, ale trefil pouze hokejku Zajíčka.

06:10
    Jiskrovu střelu zblízka lapil brankář Vervy do své výstroje a bude se znovu vhazovat.

06:25
    Karlovarští už přes minutu drží útočnou třetinu. Dělovku od modré čáry vyslal Michal Plutnar.

07:00
    Z předbrankového prostoru to zkoušel Redlich, ale taktéž nebyl v koncovce úspěšný. Litvínov přečkal oslabení bez újmy a drží si hubené vedení.

08:00
    Nyní jsou opět v akci chemici, kteří okupuju pásmo Energie.

08:05
    Z mezikruží vyzkoušel pozornost Frodla Abdul, ale brankář Karlových Varů si připsal další zákrok. Po komerční přestávce si přesilovou hru zahrají hosté.

08:12
    Dvě minuty za sekání inkasoval od sudích Michal Plutnar (KVA).

08:20
    Karlovarští posílají puk až k Zajíčkovi.

08:21
    David Kaše dostal puk zpět do pásma a Verva se už zabydlela ve třetině.

08:43
    Litvínov právě vstřelil branku! Dělovkou od modré čáry využil přesilovou hru JANIS JAKS a Verva je před polovinou první třetiny už ve dvoubrankovém vedení. Asistence: David Kaše.
    08:43 Janis JAKS - 0:2

09:20
    Rozehrávku Energie zachytil Matúš Sukel', který se během několika málo vteřin řítil sám na Dominika Frodla. V koncovce však přestřelil karlovarskou svatyni.

10:34
    Tomáš Havlín z vrcholu levého kruhu vyslal ostrou střelu, kterou Zajíček zastavil.

10:50
    Kaše se při přechodu do útočné třetiny dopustil ofsajdu.

11:20
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, ale Energie těžko hledá cestu za litvínovskou obranu.

11:44
    U kotouče je Michal Plutnar a snaží se se svým kolegou rozehrát útok.

12:40
    Nakonec se domácí přeci jen dostali před Zajíčka.

13:02
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energie snižuje na rozdíl jedné branky. DALIMIL MIKYSKA si počkal na vhodný okamžik a ve správnou chvíli vyslal dělovou ránu, která zapadla do litvínovské brány. Asistence: Ondřej Beránek.

14:00
    Litvínov posílá kotouč k Frodlovi pouze za cenu zakázaného uvolnění.

14:10
    Rachůnek zavezl puk do třetiny, poté dostal prostor ke střele Lukáš Pulpán.

14:39
    Z vrcholu levého kruhu pálil Tomáš Rachůnek, jeho bomba minula klec Vervy.

15:10
    Zile poslal dopředu Andreje Kudrnu, který pospíchal po levé straně kluziště a u kruhu zkusil vystřelit. O jeho pokus se postaral brankář Energie.

15:40
    Ihned po vhazování od modré pálil Czucman, ale gólman energetiků sklapl betony a nepustil puk za svá záda.

15:44
    Další oslabení na straně Energie. Na trestnou lavici zamířil Ondřej Beránek (KVA).

16:00
    Domácí se brzy osvobozují a Verva tak musí znovu zakládat útok.

16:25
    Střelu Ondeřeje Kaše zblokoval Tomáš Redlich.

16:58
    Lukáš Válek byl dobře postavený na vrcholu levého kruhu, odkud prověřil karlovarského maskovaného muže. Vzápětí se Energii podařilo osvobodit.

17:26
    Cheza si však znovu našla cestu k domácí bráně. Od modré čáry pálil Baránek, ale na Frodla si nepřišel. Na led se vrací trestanec Beránek a Karlovarští jsou v plném počtu.

18:14
    Ondřej Jurčík si dobře počínal v pásmu a z otočky chtěl znovu překonat Dominika Frodla, který udržel puk pod rukavicí i během následného tlaku ze strany útočícího litvínovského hráče.

18:40
    Huttula nahazuje do třetiny hostů a domácí se snaží něco vymyslet.

18:59
    Dotěrná a tvrdá hra chemiků se Energii nelíbí a nepřichází jí na chuť.

19:20
    Huttulovu lehkou střelu od modré čáry vyrazil Zajíček bez větších obtíží.

19:48
    Na konci se ještě snažil prosadit Liam Kirk, ale jeho snažení ukončila siréna signalizující konec první třetiny.

20:00

Úvodní a náročná první třetina je za námi. Litvínov vstoupil do utkání velice aktivně a už ve 3. minutě otevřel gólový účet zápasu Ondřej Jurčík. Vedení navýšil v přesilové hře Janis Jaks. Domácí dokázali v 14. minutě odpovědět, když hbitou střelou propálil Zajíčka Dalimil Mikyska. Utkání nabité osobními souboji a šance na obou stranách bude pokračovat zhruba v 18:26.

Střely na branku 12:17

20:01

20:03
    Prostřední dějství právě začalo a do útočné třetiny se hbitě nahrnula Energie.

20:20
    Karlovarští v rohu bojují o puk a nakonec kotouč získal Beránek.

20:43
    Vervě se brzy podařilo osvobodit a domácí se přesouvají znovu do útočné třetiny.

21:08
    Na druhé straně si úspěšný zákrok připisuje Frodl.

21:40
    Po špatné nahrávce ve středním pásmu se do útoku znovu přesunula Verva. Czuczman to zkusil z levého kruhu, ale recept na Frodla nenašel.

22:24
    Další střelu si připsal Denis Zeman, ale gólman Energie drží svůj tým.

22:53
    Hra se na mžik přesunula před Zajíčka, který musel zasahovat proti střele Huttuly.

23:00
    Domácí fanoušci se domáhají vyrovnání.

23:48
    Litvínov právě vstřelil branku! Jenže je to právě Verva, která dokázala navýšit skóre. Do úniku dva jednoho se vydal Nicolas Hlava s PETREM KOBLASEOU. První jmenovaný potáhl kotouč a počkal si střelce gólu, před kterým zůstala částečně otevřená brána a šikovný snajpr v koncovce nemýlil. Asistence: Nicolas Hlava.

24:26
    Tomáš Rachůnek byl v neuvěřitelné šanci, když se k němu dostal odražený kotouč, ale Šimon Zajíček vytasil životní zákrok a zastavil puk na čáře.

25:02
    Zajíček opět nechal volnou bránu a prostor měl Tomáš Redlich, který minul prázdnou brázdu chemiků.

25:53
    Další střelecký pokus energetiků už raději Zajíček schoval do své výstroje.

26:13
    Zakázané uvolnění Karlových Varů a hra se vrací před Frodla.

26:20
    Domácí ztěží hledají cestu přes střední pásmo a důslednou hru chemiků.

27:20
    Po pasáži, ve které se Energie snažila získat třetinu, následuje komerční brejk.

Střely na branku 20:22

28:00
    Litvínov právě vstřelil branku! David Kaše se prokličkoval až do pásma a předal puk MARKU BARÁNKOVI, který střelou z mezikruží navýšil vedení chemiků. Asistence: David Kaše.

29:10
    Zile chtěl navýšit a pokoušel se o to z levého kruhu, ale mířil vysoko nad bránu Energie.

30:00
    Tomáš Havlín prověřil Zajíčka střelou od modré čáry, ten však puk lapil do svých spár.

30:41
    Karlovarští si mohli zahrát přesilovou hru, ovšem faulovaný Dávid Gríger předvedl gesto fair-play a ve hře se bude pokračovat ve standardním počtu hráčů na ledě.

31:10
    Iika Kangasniemi byl v dobré pozici na pravém kruhu, ale minul bránu.

32:10
    Lukáš Pulpán nahodil puk zpět do útočné třetiny a brankář chemiků vyrazil puk do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

32:40
    Při Karlovarských nestojí ani kapka nutného štěstí. Naopak rozjetá Verva je nebezpečná z každé šance, kterou si vytvoří.

33:00
    A máme tu další icing domácích.

Střely 26:26.

33:20
    Verva se zabydluje v pásmu Energie. Dělovou ránu od modré vyslal Marek Baránek a odražený kotouč skoro zapadl za Frodlova záda.

34:14
    Nyní zakázané uvolnění Vervy a Karlovarští se konečně podívají do útočné třetiny.

34:24
    Od modré čáry po vhazování vypálil Dalimil Mikyska, ale tentokrát nebyl v koncovce úspěšný.

35:00
    Na druhé straně se Verva při přechodu do útočné třetiny dopustila ofsajdu.

35:20
    Blízko snížení byl nyní Vít Jiskra, který zůstal sám mezi kruhy, odkud se mu nepodařilo překonat maskovaného muže chemiků.

36:13
    Ondřej Beránek manipuloval s kotoučem a nakonec si našel vhodnou pozici.O puk se pak strhla mela v předbrankovmé prostoru, když kotouč vyjel na volného Havlína, jehož střela z vrcholu kruhu skončila v náruči Šimona Zajíčka.

37:50
    Zakázané uvolnění Vervy.

Střely 29:26.

38:00
    Mikyska nabíjej na Jiskru, kterému však přeskočil puk.

38:19
    Další rána v podání Mikyska a Energie bombarduje litvínovskou bránu střelami.

38:59
    Domácí se znovu pokouší projít skrze střední pásmo, ale namotivovaná Verva je k ničemu nepustí.

39:16
    Po přihrávce od Hladonika pálil Beránek z mezikruží, ale přízemní střelou se trefil pouze do betonu.

39:41
    Domácí si v závěru zahrají přesilovou hru. Na lavici hříchů usedl Radim Šalda, který se provinil držením hole.

40:00

Ve druhé části Litvínov navýšil svůj náskok o dvě branky. nejprve se prosadil Petr Koblasa po úniku dva na jednoho a tvrdou ránou od modré čáry pak poslal Vervu do dvoubrankové vedení Marek Baránek. Na začátku třetí třetiny budou domácí dohrávat přesilovou hru, ze které zbývá minuta a čtyřicet jedna vteřin.

Karlovarským hokejistům se nedaří přechod přes střední pásmo. Litvínov kvalitně napadá rozehrávky domácích a Energie má tak spoustu práce. Při domácích nestojí ani štěstí, když měli hráči Karlových Varů před sebou dvakrát zcela prázdnou bránu.

Dovede Verva zápas k vítězství nebo přijde drama ve třetí třetině? Závěrečná dvacetiminutovka začíná v 19:21.

Střely po druhé třetině: 32:27.

Do začátku třetí třetiny zbývají necelé 3 minuty.

40:01

40:05
    Týmy právě vstoupily do závěrečné dvacetiminutovky.

40:25
    Na kruhu zůstal úplně volný Jiří Černoch, který se do střely příliš opřel a poslal puk vysoko nad litvínovskou bránu.

41:00
    Chemici posílají kotouč až k bráně Energie, a tak Karlovarští zakládají nový útok.

41:40
    Litvínov hraje v plném počtu.

41:49
    Tomáš Rachůnek to zkusil od střídačky hostů, Šimon Zajíček jen nastavil svou náruč, do které uklidil kotouč.

42:16
    Kofferovi nevyšla rozerhávka zpoza hostující brány ideálně, a tak se od útoku hrnou hosté.

42:52
    Z kruhu pálil Czuczman, ale přestřelil domácí síť.

43:15
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

Střely 33:27.

43:50
    Hosté operují v útočném pásmu, ale nakonec se Jiřímu Černochovi podařilo vyhodit, ovšem jen za cenu zakázaného uvolnění.

43:57
    Slušně nabitý sektor hostů si žádá o pátou branku.

44:30
    Přechod do pásma se energetikům stále absolutně nedaří. Nahození ze střední třetiny ukryl brankář Vervy.

44:40
    Kangasniemi vybojoval kotouč a nabil na modrou Havlínovi, jenž pálil od modré čáry. Nikdo však nezůstal před bránou a Zajíček vše viděl.

45:20
    Abdul na druhé straně vzal zodpovědnost na sebe. Sjel si s pukem mezi kruhy a mířil mezi Frodlovy betony, které karlovarský brankář v pravý čas sklapl.

45:44
    Stříteského pokus z ostrého úhlu se od tyčky odrazil nad bránu Vervy.

46:30
    Procházka hledal mezi kruhy Koffera. Jenže špatná komunikace způsobila, že druhý jmenovaný nebyl ve správný čas na správném místě.

47:00
    Dělovka v podání Huttuly skončila v chumlu bránících hráčů před Zajíčkem.

47:20
    Nyní u šance Havlín, ale ani karlovarský obránce nedokázal snížit gólové manko.

48:22
    Na druhé straně se v dobré šanci ocitl Liam Kirk. Po jeho akci přichází reklamní brejk.

Střely 38:30.

48:35
    Zakázané uvolnění hostů, hra se přesouvá před Šimona Zajíčka.

49:14
    Dalimil Mikyska ze středního pásma projel až ke kruhům, kde byl o kotouč obrán Litívnovem.

49:26
    Signalizující trest pro Litvínov. Energie si zahraje přesilovou hru.

50:05
    David Kaše (LIT) se usadí na trestnou lavici za podrážení.

50:05
    Karlovarští mají jedinečnou šanci ovlivnit zápas.

50:20
    Z levé kruhu mířil na bránu Jan Hladonik, ale minul bránu.

50:41
    Po chybě Lukase Zetterberga se do úniku dostal Matúš Sukel', ale Dominik Frodl byl výrazně proti inkasování páté branky a vytáhl perfektní zákrok.

51:20
    Střelené nahození Kangasniemiho o pár centimetrů minulo klec.

52:13
    Litvínov přečkal další oslabení bez újmy.

52:22
    Obrovská neschopnost energetiků trefit prázdnou bránu. Na tři pokusy se Karlovarští pokoušeli dobít bránu Zajíčka, ale ani Jan Hladonik, který stál s kotoučem přímo u branky nedokázala uklidit puk za brankovou čáru.

52:57
    Střely 41:32.

53:20
    Ondřej Procházka shledal mezi kruhy volného Huttulu, jenže nahrávky se dříve ujal litvínovský hráč a Verva mířila do rychlého protiútoku.

Dnešní utkání sleduje 5477 diváků.

54:30
    Beránek si počkal na najíždějícího Jiřího Černocha. Kapitán mířil někam k tyčce, ale na gólmana Vervy si nepřišel a Energie má nadále tříbrankové manko.

54:47
    Ihned po vhazování se dostal ke střele Ondřej Beránek, Zajíček znovu připravený.

55:30
    Chemici se snaží splnit přání svých fanoušků a vstřelit pátou branku. Blízko byl Zile svou střelou, ale Frodl stačil zasáhnout.

56:50
    Zakázané uvolnění.

Diváci se pomalu zvedají ze sedaček a opouštějí ochozy KV Arény.

57:40
    Czuczmanova střela z levého kruhu skončila ve výstroji Frodla.

57:56
    Do konce zápasu zbývají dvě minuty a o vítězi je asi už rozhodnuto.

58:01
    Fanoušci Litvínova ve svém sektoru rozjíždí mexickou vlnu a baví se výsledkem svého týmu.

58:30
    Skrytá střela Ondřeje Beránka z kruhů byla zastavena zákrokem litvínovského brankáře.

59:00
    Poslední minuta.

59:16
    Dobře si najížděl Koffer na Havlínovu nahrávku, ale nedokázal ji zpacifikovat.

A je konec. Energie si připisuje první porážku na domácím ledě v letošním extraligovém ročníku. Litvínov však navázal na vítěznou vlnu a zaznamenal už sedmou výhru v řadě.

Nejlepšími hráči zápasu je Vít Jiskra a Liam Kirk.

Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se Kamila Stříteská Ströer. (19:54:42)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 14. Mikyska (O. Beránek, Černoch) – 3. Jurčík (Havelka, Demel), 9. Jaks (D. Kaše), 24. Koblasa (Hlava), 28. Baránek (D. Kaše)

Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Hynek, Hnát