Los Angeles – Vegas 4:7 (kon.) | Arizona – Anaheim 7:1 (kon.) | Florida – Tampa 2:4 (kon.)
Minnesota – Dallas 4:0 (kon.) | Detroit – Toronto 4:3 (kon.) | Ottawa – Montreal 4:6 (kon.)
Washington – Columbus 2:4 (kon.) | St. Louis – Chicago 5:3 (kon.)

2. Marco Rossi (MIN) – 1+0
    3. Mats Zuccarello (MIN) – 0+2 (02:45:24)

Minnesota v generálce před novou sezonou NHL porazila Dallas 4:0, když vyrovnaný průběh zápasu rozhodla až ve třetí třetině. Mezi 43. a 52. minutou vsítila tří góly a dokráčela si pro vítězství v posledním utkání přípravného kempu.

59:52
    Ještě jeden zásah Gustavssona, který o čisté konto dnes už nepřijde.

58:44
    V závěru se hra trochu kouskuje. Hosté se snaží alespoň o čestný úspěch a Gustavsson má teď dost práce s tím, aby udržel čisté konto.

58:13
    Jordie Benn nedokázal prostřelit bránícího protihráče, od něhož se kotouč odráží do ochranné sítě.

57:45
    Generálka mezi Minnesotou a Dallasem se pomalu chýlí ke svému konci. Domácí by utkání už rádi v klidu dohráli.

57:05
    Gustavsson přerušuje hru ve svém pásmu, bude se vhazovat po jeho pravici.

56:22
    Kotouč vyletěl v obranné třetině Dallasu po sražené střele do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Wedgewoodem.

55:13
    Gustavsson zlikvidoval střelu Jordieho Benna od modré čáry a přerušuje hru. Komerční brejk.

53:58
    Aniž by došlo k ohrožení branky Minnesoty, tak se Zuccarello vrátil na ledovou plochu.

51:58
    Nakonec byl za vyprovokování bitky ovšem potrestán Mats Zuccarello. Takže následuje přesilová hra Dallasu.

51:58
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Brandon Duhaime – 5 min. + 10 min. osobní trest, bitka,
    Mats Zuccarello – 2 min., vyprovokování bitky.

Vyloučení v týmu Dallas Stars:
    Mason Marchment – 5 min. + 10 min. osobní trest, bitka.

51:58
    A další rvačka ve středním pásmu. Duhaime tak dlouho provokoval Marchmenta, až nakonec docílil svého a porval se s ním ve středním pásmu.

51:23
    Po vhazování se spolu pustili do rvačky Pat Marron a Jamie Benn. Oba jdou na pět minut na trestnou lavici.
    51:20 Marco ROSSI - 4:0

51:20
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Jenže čtvrtý gól v síti Dallasu přichází. Ve hře v pěti na obou stranách se Folignovi povedlo zachytit puk u zadního mantinelu a chyba hostů při rozehrávce je potrestána. MARCO ROSSI v levém kruhu vypálil z voleje a překonal Wedgewooda. Asistence: Marcus Foligno.

50:55
    Marchment se dostal zpět na led. Ve stejnou chvíli přerušil hru brankář Minnesoty, který zastavil nahozený puk. Komerční pauza.

50:15
    Dallas usilovně brání toto oslabení, další inkasovaný gól by už znamenal konec veškerým nadějím.

49:24
    Boldy se Zuccarellem nutí Wedgewooda k dalším těžkým zákrokům, kterých ve třetí třetině už předvedl několik.

48:53
    Mason Marchment – 2 min., hákování.

48:35
    Zblokovaná střela Jona Merilla vyletěla až do ochranné sítě. Komerční přestávka.
    46:32 Kirill KAPRIZOV - 3:0

46:32
    Obrovský tlak Minnesoty ale nakonec brankář Dallasu neustál. Puk létal ze strany na stranu a kombinačně domácí nakonec defenzivu i gólmana pokořili. Boldyho přihrávku do ostřejšího úhlu na pravé straně přetavil v zakončení pod horní tyč KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Matt Boldy, Mats Zuccarello.

46:05
    Obrovský tlak domácího týmu! Wedgewood dvakrát teď zachránil svůj tým ve hře, když dokázal čelit skluzem střelám z pravé i levé strany.

45:43
    Trpělivá kombinace domácích v útočném pásmu. Minnesota se snaží najít gólovou pozici.

44:54
    Domácí sice vyhráli buly, ale Addison neudržel útočné pásmo.

44:49
    Oskar Back – 2 min., držení.

44:40
    Bude se vylučovat na straně Dallasu. Domácí mají výhodu.

43:59
    Postavení mimo hru zastavilo rodící se akci Minnesoty.

43:22
    Oba potrestaní jsou zpět na ledě.
    42:52 Jon MERRILL - 2:0

42:52
    Domácí využívají více prostoru při nižším počtu hráčů na hřišti a zvyšují své vedení! Přečíslení dvou proti jednomu vyřešil Mats Zuccarello parádně. Po najetí do pravého kruhu se rozhlédl, nacentroval před brankoviště a JON MERRILL protečoval puk pod horní tyč Wedgewoodovy klece. Asistence: Mats Zuccarello.

42:21
    Robertson byl při útočném výpadu zblokován Brodinem a kotouč vyletěl až do ochranné sítě v pásmu Minnesoty.

41:22
    Bude se hrát ve čtyřech. Eriksson Ek dostal trest za nedovolený úder do oblasti hlavy, byť ho do hlavy netrefil, ale trefil jeho hokejku, kterou se Benn sám trefil do obličeje. Jamie Benn pak dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí.

41:22
    Ve středním pásmu se Eriksson Ek dopustil faulu proti Bennovi, který se protočil kolem své osy a nekontrolovatelně trefil Erikssona Eka hokejkou do obličeje. Rozhodčí nyní přemýšlí, jak to vyřešit. Eriksson Ek totiž nedovoleným bráněním způsobil, že ho soupeř trefil do obličeje.

40:01
    Dallas vstoupil do třetí třetiny s novým mužem v brankovišti. Místo Oettingera si vyrazil zachytat Wedgewood.

40:01

Další třetina začne přibližně v 01:55.

Druhá třetina přinesla už o poznání živější a pohlednější hokej z obou stran. Oproti první periodě však ovšem nenabídla branku, takže i po 40 minutách vede Minnesota nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

40:00

39:44
    Brodin minul branku Dallasu, která byla zčásti odkrytá po předchozím pohybu Oettingera. Brodinovi scházela přesnost.

39:00
    Roberston obkroužil defenzivu z pravé strany a na levé straně brankoviště chtěl zasunout puk za záda povyjetého Gustavssona, jenž ale výborně zasáhl betonem. A Wild následně vyhazují na zakázané uvolnění. Robertson se skvělým pohybem dostal do velké šance na vyrovnání.

38:43
    Sražená střela od modré čáry končí v ochranné síti. Vhazuje se před Gustavssonem.

38:05
    Pro změnu se v útočném pásmu usadil Dallas. Prozatím se ale spíš snaží vymanit od mantinelu.

37:34
    Boldyho střelecký pokus z pravého kruhu končí při návratu Minnesoty do útočného pásma na tyči za zády Oettingera, kterého zachránila branková konstrukce.

36:41
    Zblokovaná střela Addisona se odráží do středního pásma. Minnesota ale zatím zůstává u puku.

36:14
    Krátce poté už má Oettinger kotouč v lapačce a přerušuje dění na hřišti. Komerční brejk.

36:05
    Addison se protlačil po levé straně útočného pásma až do zakončení, puk ale byl protečován jen do pravého rohu k mantinelu.

34:51
    Tlak domácích pokračoval, za zády Oettingera dokonce zazvonila tyčka (byť vnější část) a Dallas situaci vyřešil vyhozením na icing.

34:28
    Minnesota vyrazila do útoku. Dewar se už dostával mezi kruhy ke střele, ale na poslední chvíli mu byl puk vypíchnut.

33:45
    Blümel a Duchene mají mezi sebou zajímavou chemii. Na ledě jim to šlape, dostávají defenzivu Wild docela pod tlak. Ale ani z toho zatím nevzešel vyrovnávací gól.

32:46
    A nakonec je z rozlétaného kotouče suvenýr pro jednoho z diváků.

32:29
    Hra se nyní přelévá rychle ze strany na stranu. Ani jeden z týmů se neudrží na puku po delší časový úsek.

31:18
    Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru hostů a následuje další komerční brejk.

30:22
    Zaváhání defenzivy domácích dostalo do šance mezi kruhy osamoceného Stankovena. Gustavsson ale měl své betony v pohotovosti. Dallas vede na střely 14-11.

29:34
    Stars se vrátili do útočného pásma, křižný pas na pravou stranu našel Blümela, jehož prudkou střelu má Gustavsson pod kontrolou. Komerční pauza.

28:48
    Gustavsson měl také menší práci. Vyráží zakončení Craiga Smitha, který je dnes jednoznačně nejaktivnějším hráčem v dresu Dallasu.

27:40
    Ještě střela Merrilla od modré čáry. Dallas se už definitivně ubránil náporu a dostává puk pod kontrolu.

26:52
    Zatím největší šanci druhé třetiny ale měli hosté. Oettingerovi musel pomáhat s bráněním brankoviště Duchene, aby se přes něho po střele Rossiho nedostal k dorážce Duhaime, před kterým byla dálnice do odkryté klece.

25:38
    Hra je přerušena po dalším útočném výpadu Dallasu, který v posledních minutách ožil a usiluje o srovnání skóre.

24:52
    Minnesota sice dostala puk do neutrální zóny, ale hned o něho přišla a Smith bleskově probruslil po levé straně až k brankovišti. Beton Gustavssona ovšem nepodstřelil.

24:25
    Hosté jsou nasáčkováni v útočném pásmu a snaží se vykombinovat do střelecké pozice.

23:55
    Matěj Blümel, který bojuje o místo u hlavního týmu, v němž by se rád usadil, se dnes poprvé zapsal do statistik. Gustavsson jeho střelecký pokus likviduje a přerušuje hru.

23:05
    Icing, kterého se dopustili hosté po nepřesné přihrávce do středního pásma.

22:22

21:45
    Kaprizov se procpal ke dvěma střelám z prostoru mezi kruhy. Oettinger znovu úspěšně zasahuje.

20:39
    Addison a Zuccarello ohrozili zkraje oslabení branku Oettingera, který oba pokusy vyráží mimo brankoviště.

20:22
    Thomas Harley – 2 min., nedovolené bránění.

20:01

Další třetina začne přibližně v 01:03.

První třetina generálky mezi Minnesotou a Dallasem nenabídla příliš pohledný hokej. Ve hře obou celků bylo až příliš nepřesností, což se promítlo i do nízkého počtu střel. Oficiální nakonec Dallas vyhrál v této statistice 7-6, k čemuž mu pomohly dvě nezužitkované přesilovky. Jediný gól tedy zaznamenali domácí, konkrétně Jake Middleton.

20:00

19:46
    Smith vyslal po přebruslení útočné modré na Gustavssona první střelu mimo početní převahu. Brankář Minnesoty vykopává.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:26
    Stars se dopouští zakázaného uvolnění. Jakmile nemá Dallas přesilovku, je v ofenzivě trochu bezzubý. O přestávce bude mít trenér DeBoer toho hodně na srdci.

16:51
    Oettinger se nenechal zaskočit nahozením Johanssona od modré čáry. Puk drží a nesvolil k žádnému odrazu a dorážce.

16:25

15:56
    Těsně před tím, než se puk odráží do středního pásma, ohrozil Gustavssona z pravého kruhu Benn. Brankář domácích vyráží.

15:27
    Hosté dlouze kombinují v útočném pásmu, snaží se ostřelovat branku soupeře, ale přesnost jejich pokusům nyní dost schází.

14:42
    Wild vyhazují přes všechny čáry.

14:30
    Rychlá Robertsonova střela po buly. Gustavsson má puk pod kontrolou.

14:25
    Komerční pauza.

14:25
    Marco Rossi – 2 min., krosček.

13:44
    Kotouč ve středním pásmu vyletěl na střídačku Dallasu.

13:12
    Oettinger nenechal nic náhodě, Boldyho nahození zachytil a nepustil už Zuccarella k puku.

12:44

11:54
    Tak přeci první projektily letěly na Gustavssona, který Duchena i Seguina dokázal vychytat. Jeho spoluhráči následně opět vyhazují.

11:24
    Duchene pálil jen do zadního mantinelu a Minnesota vyhazuje puk ze svého pásma.

11:09
    Dallas ještě v utkání nevystřelil na branku. Tyč Smitha z páté minuty se mezi střely na branku nepočítá.

10:44

10:44
    Jake Middleton – 2 min., vražení na hrazení.
    10:07 Jake MIDDLETON - 1:0

10:07
    První gól zápasu by mohl tempo utkání nastartovat! JAKE MIDDLETON měl kotouč zpoza levého kruhu postavený na hraně, čehož využil k prudké střele zhruba půl metru nad ledem k pravé tyči. Oettinger nedokázal letící puk zastavit. Asistence: Alex Goligoski, Marcus Foligno.

09:57
    Znovu kotouč vyletěl v obranné třetině Dallasu mimo kluziště.

09:33
    Oba celky jsou v plném počtu.

08:50
    Průnik domácích do útočného pásma končí kotoučem v ochranné sítě po zblokované střele.

08:10
    Probíhá hra ve čtyřech na obou stranách. Prozatím se více prostoru na kluzišti na nějakém zvýšenějším tempu neprojevuje.

07:33
    Vylučuje se na obou stranách. Za Dallas putuje na trestnou lavici Jamie Benn, za Minnesotu Ryan Hartman, oba za nesportovní chování. Komerční pauza.

06:56
    Icing Dallasu.

06:18
    Faber vypálil z nápřahu, ale přímo do Oettingera. Ten si připisuje druhý zákrok v utkání. Jeho protějšek nemá ještě ani zákrok.

05:29
    Benn se blýskl obrannou prací proti Duhaimeovi, který od modré čáry branku Dallasu neohrozil. Pokračuje nastolený obrázek hry, který příliš pohledného útočného hokeje nenabízí.

04:23
    Prakticky z ničeho přišla první velká šance! Hosté vyrazili do útoku z vlastního pásma a Craig Smith se zjevil s pukem nebráněn mezi kruhy, odkud ho zastavila až tyč domácí klece!

04:01
    Oettinger si pohlídal nahození Zuccarella do útočného pásma a přerušuje hru. Prozatím utkání nabízí spíš oťukávání plné nepřesností.

02:43
    Pro změnu icing zapisují domácí po Middletonově rozehrávce.

01:54
    Dallas se dopouští zakázaného uvolnění po nepřesné přihrávce.

00:31
    Hostující Harley měl vychýlenou mušku, branku soupeře netrefil. Brankář Minnesoty se ovšem dostal jako první k odraženému puku.

00:01

Minnesota Wild: Fleury (Gustavsson) – Addison, Merrill, Middleton, Faber, Brodin, Goligoski – Boldy, Eriksson Ek, Foligno, Maroon, Duhaime, Rossi, Dewar, Zuccarello, Hartman, Gaudreau, Johansson, Kaprizov
    Trenér: Dean Evason

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Lundkvist, Bichsel, Lindell, Harley, Jo. Benn – Dellandrea, Stankoven, Ja. Benn, Smith, Steel, Robertson, Bourgue, Blümel, Marchment, Back, Seguin, Duchene
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Schlenker, Hiff – Hunt, Berg.

Domácí Wild mají za sebou prozatím velmi vydařený přípravný kemp. Dokázali totiž z pěti zápasů hned čtyři vyhrát, navíc během tohoto kempu předběžně prodloužili kontrakty se třemi svými hráči – Marcusem Folignem, Matsem Zuccarellem a Ryanem Hartmanem. Zkrátka, zatím vše v této organizaci vypadá před novým ročníkem v nejlepším pořádku.

Dallas ovšem může být s přípravou také poměrně spokojený. Povedlo se mu vyhrát čtyři z šesti zápasů, a tedy za Minnesotou příliš nezaostává. Navíc právě s Wild jeden z přípravných zápasů už odehrál a zkraje kempu své soupeře deklasoval na svém ledě 6:1.

Příprava na novou sezonu NHL je prakticky u konce a v noci na neděli se chystá poslední várka zápasů. Svou generálku absolvují také Minnesota Wild a Dallas Stars.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 11. Middleton (Goligoski, Foligno), 43. Merrill (Zuccarello), 47. Kaprizov (Boldy, Zucarello), 52. Rossi (Foligno)

Minnesota Wild: Gustavsson (Fleury) – Addison, Merrill, Middleton, Faber, Brodin, Goligoski – Boldy, Eriksson Ek, Foligno, Maroon, Duhaime, Rossi, Dewar, Zuccarello, Hartman, Gaudreau, Johansson, Kaprizov

Dallas Stars: Oettinger (41. Wedgewood) – Heiskanen, Lundkvist, Bichsel, Lindell, Harley, Jo. Benn – Dellandrea, Stankoven, Ja. Benn, Smith, Steel, Robertson, Bourgue, Blümel, Marchment, Back, Seguin, Duchene

Rozhodčí: Schlenker, Hiff – Hunt, Berg