Columbus – Arizona 2:3 (kon.) | Montreal – Vegas 5:6 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 2:5 (kon.)
Chicago – Tampa 2:4 (kon.) | Calgary – Vancouver 5:2 (kon.) | Seattle – NY Islanders 4:3 (3:2 po s.n.)
Los Angeles – Florida 2:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 5:1 (kon.) | Detroit – Toronto 2:3 (kon.)

3. Lawson Crouse (ARI) 1+0 (03:49:04)

Arizona v rozmezí 28 sekund na přelomu 50. a 51. minuty dvakrát skórovala, čímž utkání rozhodla. Columbus sice v závěru hrál přes tři a půl minuty bez brankáře a dokonce vsítil dvě minuty před koncem kontaktní gól, ale vyrovnat se mu nepovedlo, a tak Coyotes zvítězili 3:2. Blue Jackets prohráli 11 z posledních 12 zápasů a pokračují jejich hodně tragické výkony.

59:50
    Werenskimu na modré čáře přeskočil puk hokejku a domácí přichází o útočné pásmo!

59:30
    Columbus je stále nasáčkován v útočném pásmu a hledá ideální střeleckou pozici.

59:00
    Oddechový čas pro tým Columbus Blue Jackets.

59:00
    Marčenko tentokrát protlačil svou střelu až na Ingrama, zpoza pravého kruhu však trefil brankáře soupeře do hrudi. Ingram vyrazil puk před sebe a rychle po něm skočil.

58:26
    Marčenko měl před sebou po střele Fantilliho zcela odkrytou klec, ale trefil nohu bránícího protihráče, od něhož jde puk do ochranné sítě a ne do brankové sítě.

58:16
    Icing Arizony. Merzlikins jde znovu na střídačku!
    58:03 Damon SEVERSON - 2:3

58:03
    Columbus právě vstřelil branku!
    Columbus se však poměrně rychle vrátil do útočného pásma, vybojoval puk u mantinelu a DAMON SEVERSON z okraje pravého kruhu dává svůj druhý gól v utkání! Asistence: Zach Werenski, Alexandre Texier.

57:45
    Coyotes se povedlo vyhodit puk do středního pásma a mohou prostřídat. Důležitý okamžik pro hostující tým.

57:12
    Domácí mají dlouho puk v držení v útočném pásmu. Zatím se ale pouze snaží něco vymyslet. A zkouší také obranu Arizony unavit.

56:27
    Blue Jackets vyrazili do přečíslení tří proti dvěma. K ohrožení branky to nevedlo, Arizona vyhazuje na zakázané uvolnění. A Merzlikins míří na střídačku!

55:44
    Pokus domácích o rychlý přechod středního pásma končí zakázaným uvolněním.

55:35
    Werenski zblokoval střelu O'Briena, čehož využívá Merzlikins k přerušení hry, když se jako první dostal ke sraženému puku. Komerční pauza.

54:53
    Až Zucker po takřka dvou minutách zkusil střelecké štěstí. Z dálky ale poslal puk mimo pravou tyč.

54:35
    Hraje se delší úsek bez přerušení, v tuto chvíli ale také bez šancí.

52:53
    Severson se dostal hned po buly ke střele, Ingram jeho pokus vyráží až k postrannímu hrazení.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 22. Severson (Voronkov, Provorov), 59. Severson (Werenski, Texier) – 27. Hayton (Kesselring, Dumba), 50. L. Cooley (Durzi, Keller), 51. Crouse (Bjugstad)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (S. Martin) – Provorov, Severson, Werenski (A), Gudbranson, Bean, Jiříček – Voronkov, Fantilli, Marčenko – Činachov, Jenner (C), Laine – J. Gaudreau, Sillinger, Fix-Wolansky – Texier, Kuraly (A), Danforth.
    Trenér: Pascal Vincent

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Moser, Durzi, Dumba, Kesselring, Stecher, J. Brown – Keller (A), Hayton, Schmaltz (A) – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Carcone, L. Cooley, Zucker – O'Brien, Kerfoot, Boyd.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Pochmara, Dunning – Flemington, McNamara

Diváci: 15909