Columbus – Arizona 2:3 (kon.) | Montreal – Vegas 5:6 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 2:5 (kon.)
Chicago – Tampa 2:4 (kon.) | Calgary – Vancouver 5:2 (kon.) | Seattle – NY Islanders 4:3 (3:2 po s.n.)
Los Angeles – Florida 2:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 5:1 (kon.) | Detroit – Toronto 2:3 (kon.)

2. Anže Kopitar (LAK) – 1+0
    3. Cam Talbot (LAK) – 30 zákroků (07:23:33)

Utkání přihlíželo 17 243 diváků.

Los Angeles v napínavém utkání tahali za pomyslný delší konec provazu, v domácí hale udolali Floridu těsným výsledkem 2:1.

Každá třetina přinesla jednu branku. Během čtyřiceti minut domácí mužstvo získalo dvoubrankový náskok zásluhou tref Kevina Fialy a kapitána Anže Kopitara. V závěrečné dvacetiminutovce měli herně navrch Panteři, kteří snížili v 52. minutě ránou Sama Reinharta nad levé rameno gólmana. Kýženého srovnání se nicméně hosté nedočkali, Králové ubránili i závěrečnou powerplay.

Svěřenci trenéra McLellana se díky vítězství posunuli v tabulce Západní konference na čtvrté místo před Colorado, Florida zůstává na Východě třetí za Bostonem a newyorskými Rangers.

59:42
    Už to vypadalo, že by do prázdné brány mohl dovézt kotouč Quinton Byfield, ovšem Oliver Ekman-Larsson obětavě skočil soupeři pod nohy a kotouč mu vypíchl.

59:25
    Matthew Tkachuk nahrával do předbrankového prostoru, kde se pohyboval Evan Rodrigues, před ním ovšem puk do středního pásma poslal Kevin Fiala.

58:30
    Oddechový čas pro tým Florida Panthers.

58:30
    Zpoza levého kruhu vyprodukoval střelu zápěstím Aleksander Barkov, jenže přímo doprostřed brány, takový pokus Talbota nemohl ohrozit.

58:00
    Hráči v bílých dresech získali útočné pásmo a Sergej Bobrovskij dostal signál k opuštění brány. Panteři zkouší powerplay.

57:42
    Ruského gólmana ve službách Panthers zaměstnal i Carl Grundström, forhendovou střelou zápěstím z levého kruhu na zadní tyč na něj nevyzrál.

57:15
    Razítko na vítězství Kings mohl dát Jordan Spence, tvrdou střelu od modré čáry ovšem Sergej Bobrovskij pokryl vyrážečkou.

56:57
    Finský zadák Niko Mikkola nabral vysokou rychlost po pravém mantinelu a dojel až za domácí svatyni, odtud bekhendem přihrál mimo dosah Barkova.

56:16
    Trevor Moore zabojoval a získal puk u obranné modré čáry, bekhendem potom kus černé gumy poslal mimo bezprostřední nebezpečí.

55:39
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Floridy. Aleksander Barkov se rval statečně, ale nedokázal se protlačit mezi dvěma konkurenty včas.

55:00
    Forhendovou střelou po ledě vyprodukoval od levého mantinelu Carl Grundström, Sergej Bobrovskij úspěšně zasáhl pravým betonem.

54:38
    Blake Lizotte udržel puk u pravého mantinelu proti dvěma a bekhendovou zadovkou posléze přihrál Trevoru Mooreovi těsně za brusle.

54:14
    Do levého kruhu dobruslil Nick Cousins, jenž volil svižnou střelu zápěstím přes Doughtyho, Cam Talbot bez problémů skryl puk ve výstroji.

53:58
    Vysokou rychlost vyvinul Pierre-Luc Dubois, procpal se za záda Dmitrije Kulikova, leč forhendový blafák mu nevyšel, touš mu ještě předtím sjel z čepele hole.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 2. Fiala (Danault, Moore), 34. Kopitar (Fiala, Doughty) – 52. Reinhart (Verhaeghe, Barkov)

Los Angeles Kings: Talbot (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Moore, Danault (A), Fiala – Kaliyev, Dubois, Anderson-Dolan – Lewis, Lizotte, Grundström.
    Trenér: Todd McLellan

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekman-Larsson, Forsling, Kulikov, Mikkola, Balinskis, Mahura – Reinhart (A), Barkov (C), Rodrigues – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Cousins, Lundell, Luostarinen – Lorentz, Stenlund, Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Skilliter, Samuels-Thomas – Cherrey, Grillo

Diváci: 17 243