Poprad – Lipt. Mikuláš 2:1 (po pr.) | Humenné – Nové Zámky 5:4 (kon.) | Košice – HC Slovan 4:1 (kon.)
Banská Bystrica – Michalovce 2:5 (kon.) | Trenčín – Zvolen 4:3 (po pr.) | Nitra – Spišská N. Ves 3:2 (kon.)
HC 19 Humenné
5:4 (1:2, 1:2, 3:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 17.11.2023, 17:00 • Zimný Štadión Humenné • Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 18. kola Tipos Extraligy medzi Humenným a Novými Zámkami. Zápas sa bude odohrávať na Zimnom Štadióne v Humennom.

Humenčania sa nachádzajú na poslednom mieste tabuľky – 12. mieste. Na konte majú 12 bodov za 3 výhry v riadnom hracom čase a skóre 42:72. V poslednom zápase, tentoraz už zverenci nového trénera Martina Štrbu, prehrali s domácou Spišskou Novou Vsou stavom 6:2.

Novozámčania sa nachádzajú na 4. mieste tabuľky. Na konte majú 28 bodov a skóre 55:46. Zverenci trénera Erika Čaládiho v poslednom zápase nestačili na hosťujúci Poprad, keď prehrali stavom 1:4.

Posledné meranie síl oboch celkov sa uskutočnilo 6.10.2023, kedy Novozámčania vyhrali nad Humenčanmi na domácom štadióne stavom 5:2.

Úvodné zostavy:

HC 19 Humenné: Galimov (Kozel) – Glazkov, Novický, Šoltés, Kuru, Vaško – Meliško, Sergienko, Lapšanský, Lucenius, Pereskokov – Novota, Diakov, Handlovský, Linet, Kriška – Novák, Michalík, Krajňák, Horvát
    Tréner: Martin Štrba

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Laurenčík, Lee, Mikúš, Roy, Loggins – Mamčics, Novajovský, Farley, Johnson, Stupka – Kozák, Hatala, Fafrák, Ondrušek, Števuliak – Barto, Kováč
    Tréner: Erik Čaládi

Rozhodca: Korba, Krajčík – Jurčiak, Gegáň – Kontšek (VBR).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:10
    Humenčania vyhrali úvodné buly a hneď sa snažia zaútočiť ako prví.

01:00
    Novozámčania pri puku za vlastnou bránou. Čochvíľa budú práve oni rozvíjať útočnú akciu.

01:27
    Zakončenie, ktorým sa prezentoval Hatala. Galimov musel puk prikryť, a tak sa vhadzuje pred jeho bránou.

01:50
    Humenčania posúvajú puk do stredného pásma, no následne puk vyletel mimo hraciu plochu. Vhadzuje sa v strednom pásme.

02:25
    Novozámčania sa snažili dostať opäť dopredu, no stroskotali v strednom pásme na defenzíve domácich.

03:58
    Humenčania sa dostali do brejku, no Šoltés to prekombinoval, a tak stratili obrovskú šancu ohroziť bránu súpera.

04:20
    Mikúš na dvakrát dorážal puk za Galimova, no nedokázal skórovať!

04:49
    Novozámčania vyhadzujú puk cez všetky čiary, no len za cenu zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude po pravici Kantora.

05:45
    Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa presúva pred bránu Kantora.

05:50
    Humenčania vyhrali vhadzovanie, podarilo sa im dostať aj do zakončenia, ktoré však narazilo iba na mantinel.

06:31
    Pekne Novozámčania prenikli do tretiny, Kováč sa nachádzal v ideálnej palebnej pozícií, no nepresná prihrávka na jeho hokejku neumožnila nebezpečnejšie zakončenie na Galimova.

07:46
    Domáci sa pekne dostali do útočného pásma. Lucenius sa dostal do zakončenia, no priestor pred Kantorom bol príliš prehustený.

08:41
    Nastrelenie Novozámčanov, s ktorým si poradil Galimov. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

09:49
    Humenčania v strednom pásme zastavení, Šoltés sa s pukom ďalej nedostal.

11:12
    Humenné dáva gól!
    Po vhadzovaní prišlo okamžité zakončenie a domáci sa ujímajú vedenia! Ako blesk z jasného neba prišiel tento gól. LUKÁŠ HANDLOVSKÝ vypálil okamžite po vhadzovaní, Kantor nestihol zasiahnuť proti jeho nebezpečnému projektilu. Stav je 1:0.
    Asistencie: Linet.

11:48
    Novozámčania vypálili a ešte aj chceli dorážať prostredníctvom Farleya. Humenčania sa oslobodili, no len cez zakázané uvoľnenie.

13:00
    Linet nezískal puk na pravom krídle pri mantineli, a tak sa Humenčania sťahujú nachvíľu do stredného pásma.

13:45
    Pekne to dostal Lapšanský do jazdy, vypálil, Lucenius sa následne pokúšal o dorážku, no defenzíva hostí si napokon poradila.

14:44
    Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
    Johnson – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

14:44
    Domáci budú mať k dispozícii prvú presilovú hru, uvidíme ako s ňou naložia.

15:03
    Postavenie mimo hry, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

15:22
    Novozámčania sa oslobodili vyhodením puku až za bránu Galimova.

16:16
    Šoltés vypálil, Lapšanský to chcel dorážať na ľavej tyčke, no nepochodil.

16:44
    Hostia v plnom počte.

17:24
    HC Nové Zámky dali gól!
    Novozámčania vyrovnávajú skóre dnešného zápasu! Strela, ktorú vyslal VÁCLAV STUPKA, prešla cez všetky prekážky a dokázala prejsť aj za bránkovú čiaru Galimova. Stav je vyrovnaný – 1:1.

17:32
    Loggins si vytvoril priestor, vypálil, no priestor pred bránou bol prehustený a puk trafil iba obrancov domácich.

18:21
    Novozámčania získali puk v útočnom pásme. Ondrušek zakončil, následne chcel dorážať Fafrák, no stav sa nemení.

18:52
    Príležitosť pre Kurua, ktorý sa dostal do brejku dvoch proti jednému. Chcel to posunúť svojmu spoluhráčovi, čím spomalil tempo akcie, a tak Humenčania výrazne bránu hostí neohrozili.

19:42
    Linetovi sa dostalo perfektnej prihrávky, ocitol sa zoči-voči Kantorovi, ktorého nedokázal prekonať!

19:42
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
    Linet – 2 min., sekanie.

19:59
    V poslednej sekunde prvej tretiny získavajú Novozámčania gólovú prevahu a využívajú aj presilovku! Sergienko nešťastne tečoval strelu od MIKEA LEEHO, puk prešiel až za chrbát Galimova. Stav je 1:2.
    Asistencie: Roy, Loggins.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme za sebou veľmi zaujímavú prvú tretinu. Videli sme až 3 presné zásahy. Humenčania sa dostali do vedenia v 12. minúte, keď hneď po vhadzovaní vypálil Handlovský. Odpoveď Novozámčanov prišla v 18. minúte, keď vyrovnal na 1:1 Václav Stupka. V poslednej sekunde zápasu sa podarilo hosťom zvýšiť stav na 1:2, keď sa presadil Mike Lee. Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 17:51.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:05
    Vhadzovanie do druhej tretiny vyhrávajú domáci.

20:20
    Strela od modrej v podaní domácich, s ktorou Kantor nemal vôbec problém. Vhadzovať sa tak bude po jeho ľavici.

21:06
    Meliško s problémami pri mantineli, čo vyústilo do zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude pred Galimovom.

21:40
    Do brejku sa rútil osamotený Linet, no defenzíva hostí ho dokázala v poslednú chvíľu obrať o puk, konkrétne to bol Števuliak.

22:18
    Príležitosť pre Mikúša. Vypálil zvnútra ľavého kruhu, ale Galimov bol pozorný.

22:32
    Humenčania pekne prenikli do útočnej tretiny, zakončoval Šoltés, no výborný Kantor!

22:58
    Dobra príležitosť pre Novického, no trafil len hráča pred ním.

24:04
    Pekná akcia Humenného, no snažili sa to vyšperkovať, čo vyústilo v prekombinovanie akcie, a tak stratili určité tempo, ako aj šance na vyrovnanie skóre.

25:09
    Handlovský – 2 min., držanie.

25:09
    Nasleduje presilovka hostí, tú prvú sa im podarilo využiť a uvidíme, ako naložia s touto.

25:13
    Strela na Galimova vyrazená na ochrannú sieť. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

25:40
    Výborná kombinácia Novozámčanov priniesla aj pozitívny výsledok! Druhá využitá presilovka hostí. Števuliak z ľavej tyči vyslal prihrávku na TROYA LOGGINSA, ktorý sa nachádzal pri pravej žrdi, a tak to mal jednoduché trafiť do odkrytej časti siete. Stav je 1:3.
    Asistencie: Števuliak, Roy.

26:52
    Pekné vysunutie. Šoltés to dával do jazdy Pereskokovovi, ktorý mal však prihrávku na dlhú hokejku.

27:30
    Pereskokov vypálil spoza obrancu, no Kantor si s jeho projektilom poradil.

28:32
    Dobre vystihnutá prihrávka. Meliško musí ísť až do vlastného obranného pásma.

28:45
    Zakázané uvoľnenie v podaní domácich. Vhadzovať sa bude po ľavici Galimova.

29:01
    Johnson – 2 min., podrazenie.

29:01
    Humennému sa črtá presilovka, ktorú musia využiť, ak chcú mať v dnešnom zápase ešte šancu.

29:35
    Handlovský stratil puk a Novozámčania sa oslobodili.

29:56
    Pereskokov sa ocitol v ideálnej palebnej pozícií, no Pereskokova vychytal famózny Kantor!

30:05
    Novozámčania sa opäť oslobodili.

30:53
    Pereskokov vypálil od pravého kruhu, ale opäť nestačil na výborného Kantora. Vhadzovanie v útočnom pásme domácich.

31:01

31:15
    Pekne Humenčania prešli do útočnej tretiny. Zblokovaný pokus, ktorým sa prezentoval Lapšanský. Vhadzovanie pred Kantorom.

31:20
    Roy vyhral vhadzovanie, Loggins to dobre odpálil mimo nebezpečenstvo.

32:11
    Novozámčania dávajú už štvrtý gól. Hostia rozpohybovali obranu domácich. TROY LOGGINS si pekne nakorčuľoval do predbránkového priestoru, dostalo sa mu prihrávky a prekonal Galimova, ktorý si trochu nešťastne puk betónom dorazil sám za chrbát, každopádne, šťastie praje pripraveným. Stav je 1:4.
    Asistencie: Novajovský, Roy.

32:55
    Sergienko – 2 min., hrubosť.

32:55
    Novozámčania si opäť zahrajú presilovku a zlá správa pre Humenné je to, ako dopadli presilovky hostí predtým.

33:28
    Royova strela končí na korčuli obetavého obrancu. Novozámčania ostávajú aj naďalej v útočnej tretine.

34:05
    Humenčania sa oslobodili vyhodením puku do bezpečia a môžu prestriedať.

34:23
    Johnson stratil puk, a tak sa postup hostí do útočnej tretiny spomalil.

34:55
    Domáci v plnom počte.

35:00
    Mamčics pálil od modrej, no trafil iba zadné plexisklo.

35:33
    Farley individuálne pred bránou, no nepochodil proti Galimovovi!

35:52
    Števuliak vypálil zvnútra pravého kruhu, no Galimov kryje.

36:40
    Lucenius si to krásne hodil, prihrával na Lapšanského, no tomu nešťastne poskakoval puk.

37:00
    Humenné znižuje na 2:4. JAKUB LINET sa strelecky presadil, keď sa mu dostalo prihrávky na ľavé krídlo a vypálil na bránu Kantora, ktorý sa nestihol presunúť k ľavej žrdi. Stav je 2:4.
    Asistencie: Handlovský, Meliško.

37:30
    Glazkov trocha zariskoval, stratil puk. Novozámčania sa dostali do zakončenia, no následnú skrumáž pred bránou nedokázali využiť.

39:05
    Novozámčania za vlastnou bránou, uvidíme, akú útočnú akciu založia.

39:36
    Výborné napádanie defenzívy Humenného, ktorá vyviezla puk až do stredného pásma.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme videli 3 presné zásahy, podobne ako v tej predchádzajúcej. Najprv Loggins využil presilovku v 26. minúte a v 33. minúte ten istý hráč zvýšil na 1:4 po perfektnej prihrávke, smolu mal aj Galimov, že si puk zrazil do bránky. Kontaktný gól prišiel v 37. minúte, keď domáci útočník Linet znížil stav na 2:4. Uvidíme, aké vyvrcholenie nám prinesie tretia tretina, ktorá sa začne približne o 18:40.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:05
    Buly do tretej tretiny vyhrali Novozámčania.

40:21
    Laurenčíkova strela z pravého kruhu letí vedľa tyče brány Galimova. Novozámčania aj naďalej v útočnom pásme.

40:52
    Šoltés nedostal puk na Kurua, a tak sa puku zmocnili vo vlastnom obrannom pásme Novozámčania.

41:10
    Zakázané uvoľnenie, ktorým sa prezentovali práve hostia. Vhadzovať sa tak bude pred očami Kantora.

41:48
    Hatala do jazdy pre Fafráka, ktorý vypálil na Galimovovu svätyňu, Galimov však kryje. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

43:12
    Luceniusovo zakončenie ešte poskakovalo pred bránou Kantora, Humenčania ostávajú v útočnom pásme.

43:30
    Novozámčania vyhodili puk cez všetky čiary.

44:13
    Obrovská šanca domácich, ktorí ani po sérií striel a dorážok nedávajú gól! Výborný Kantor marí akékoľvek šance na skórovanie.

44:44

44:45
    Šoltésova rana od ľavého kruhu, ale opäť len do náručia Kantora.

45:02
    Humenčania znižujú na rozdiel jedného gólu! JAKUB LINET strieľa svoj druhý presný zásah v dnešnom zápase. Skvelá práca Vaška za bránkou, následná Šoltésova prihrávka a zakončenie strelca gólu. Kantor nevidel ten puk, ktorý mieril rovno do jeho svätyne. Stav je 3:4.
    Asistencie: Šoltés.

45:33
    Humenné vyrovnáva! To sú obrovské veci na štadióne v Humennom! Lapšanský prihrával pred bránu, kde sa nachádzal osamotený JAKUB MELIŠKO. Vypálil smerom na bránu, a hoc aj netrafil puk tak, ako si predstavoval, tak vidíme vyrovnané skóre! Stav je 4:4.
    Asistencie: Lapšanský, Pereskokov.

46:30
    Humenčania s pukom za vlastnou bránou. Novozámčania sa budú musieť nakopnúť, pretože po inkasovaných 2 góloch sú akoby "obarení".

47:18
    Hatala – 2 min., sekanie.

47:18
    Nasleduje veľmi dôležitá presilová hra pre Humenčanov, uvidíme, ako s ňou naložia.

47:53
    Lucenius vypálil, no trafil iba obrancu. Humenčania naďalej pri puku v útočnom pásme.

48:14
    Vypichnutie puku v podaní Novozámčanov. Do samostatného nájazdu sa dostal Števuliak, ktorého však dokázal odstaviť v poslednej chvíli Pereskokov!

48:30
    Novozámčania sa oslobodili vyhodením puku do bezpečia.

48:46
    Neuveriteľné sa stáva skutočným! Humenčania zvyšujú stav na 5:4. Využitá presilová hra je tiež veľmi raritná záležitosť v podaní domácich. FILIP VAŠKO krásne tečoval strelu od modrej, bol tam aj Novajovský pred bránou, ktorý nedokázal zabrániť strelcovi gólu tečovať puk. Stav je 5:4.
    Asistencie: Diakov.

49:32
    Lucenius – 2 min., faul kolenom.

49:43
    Po buly Humenčania upratali puk do stredného pásma.

50:05
    Domácim sa nepodarilo vyhodiť puk, a tak Novozámčania môžu roztáčať kolotoč v útočnom pásme.

50:35
    Farley išiel k bráne, dokázal výborne prejsť, no defenzíva domácich ho odzbrojila a vyhadzuje puk do bezpečia.

51:07
    Loggins si to chystal na strelu, ale výborný Galimov! Vhadzovanie v obrannom pásme domácich.

51:32

51:55
    Hatalova strela nevydarená. Kuru pri mantineli.

52:37
    Lucenius – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.

52:41
    Novozámčania vyhrali vhadzovanie, ale nie sú rozostavení v útočnej tretine. Humenčania sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.

53:09
    Nepresná akcia v podaní hostí, domáci opäť vyhadzujú puk.

53:42
    Loggins sa dostal do ideálnej palebnej pozície, no trafil iba pred ním brániaceho hráča domácich.

54:37

54:49
    Mamčics to nemal na strelu z prvej, Galimov sa stihol presunúť.

55:37
    Pokus o vysunutie Logginsa, ale už práve Humenčania môžu ísť dopredu.

55:54
    Zakázané uvoľnenie v podaní Novozámčanov. Hra sa presťahuje pred Kantora.

55:58
    Humenčania vybojovali puk a hneď to využil na strelu Meliško, no jeho projektil opečiatkoval iba tak plexisklo.

57:02
    Nepresná prihrávka domácich vyústila v zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred Galimovom.

57:02
    Oddychový čas pre tím HC MIKRON Nové Zámky.

57:03
    Novozámčania odvolali Kantora. Nevyhrali buly, no Humenné sa zatiaľ neoslobodilo.

57:40
    Asi sa Kantor vráti do bránky, pretože Novozámčania sa dopustili ofsajdu. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

57:48
    Zakázané uvoľnenie. Kantor pôjde dole a hra sa presťahuje do útočného pásma hostí.

57:54
    Humenné vyhralo vhadzovanie a vysoko napádajú rozohrávku Novozámčanov.

58:30
    Roy vypálil, Galimov puk nevyrazil pred seba, no prikryl ho. Veľmi napínavý záver zápasu. Vhadzovanie pred Galimovom.

58:56
    Veľká šanca Mikuša, ktorý sa nachádzal pri pravej tyči, no výborný Galimov!

59:25
    Humenné sa oslobodilo za cenu zakázaného uvoľnenia.

59:38
    Lee trafil iba Pereskokova, ktorý vybojoval puk.

Humenné napokon vyhráva na domácom štadióne proti Novým Zámkom stavom 5:4. V 12. minúte poslal do vedenia domácich Handlovský. Odpoveď Novozámčanov prišla v 18. minúte cez Stupku a následne v 20. minúte dokázali Novozámčania uštedriť súperovi gól do šatne prostredníctvom Leeho. V druhej tretine navýšil na 1:3 Loggins a v 33. minúte ten istý strelec zvýšil aj na 1:4. Humenčania ešte 3 minúty pred koncom druhej tretiny dokázali znížiť na 2:4. V tretej tretine znížili domáci prostredníctvom Lineta na 3:4 a o minútu neskôr v 46. minúte cez Meliška vyrovnali stav. Následne v 49. minúte cez Vaška dokázali zvýšiť na 5:4. Humenčania predviedli parádnu otočku, za ktorú si určite zaslúžia plný zisk bodov. Novozámčnia to skúšali na konci aj odvolaním Kantora, no snaha bola marná. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok piatkového večera. (19:29:56)

Adam Kovaľ

Branky a nahrávky: 12. Handlovský (Linet), 37. Linet (Handlovský, Meliško), 46. Linet (Šoltés), 46. Meliško (Lapšanský, Pereskokov), 49. Vaško (Diakov) – 18. Stupka, 20. Lee (Roy, Loggins), 26. Loggins (Števuliak, Roy), 33. Loggins (Novajovský, Roy)

Trenér: Martin Štrba

Trenér: Erik Čaládi

Rozhodčí: Korba, Krajčík – Jurčiak, Gegáň – Kontšek (VBR)