Poprad – Lipt. Mikuláš 2:1 (po pr.) | Humenné – Nové Zámky 5:4 (kon.) | Košice – HC Slovan 4:1 (kon.)
Banská Bystrica – Michalovce 2:5 (kon.) | Trenčín – Zvolen 4:3 (po pr.) | Nitra – Spišská N. Ves 3:2 (kon.)
HC 19 Humenné
5:4 (1:2, 1:2, 3:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 17.11.2023, 17:00 • Zimný Štadión Humenné • Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

Humenné napokon vyhráva na domácom štadióne proti Novým Zámkom stavom 5:4. V 12. minúte poslal do vedenia domácich Handlovský. Odpoveď Novozámčanov prišla v 18. minúte cez Stupku a následne v 20. minúte dokázali Novozámčania uštedriť súperovi gól do šatne prostredníctvom Leeho. V druhej tretine navýšil na 1:3 Loggins a v 33. minúte ten istý strelec zvýšil aj na 1:4. Humenčania ešte 3 minúty pred koncom druhej tretiny dokázali znížiť na 2:4. V tretej tretine znížili domáci prostredníctvom Lineta na 3:4 a o minútu neskôr v 46. minúte cez Meliška vyrovnali stav. Následne v 49. minúte cez Vaška dokázali zvýšiť na 5:4. Humenčania predviedli parádnu otočku, za ktorú si určite zaslúžia plný zisk bodov. Novozámčnia to skúšali na konci aj odvolaním Kantora, no snaha bola marná. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok piatkového večera. (19:29:56)

59:38
    Lee trafil iba Pereskokova, ktorý vybojoval puk.

59:25
    Humenné sa oslobodilo za cenu zakázaného uvoľnenia.

58:56
    Veľká šanca Mikuša, ktorý sa nachádzal pri pravej tyči, no výborný Galimov!

58:30
    Roy vypálil, Galimov puk nevyrazil pred seba, no prikryl ho. Veľmi napínavý záver zápasu. Vhadzovanie pred Galimovom.

57:54
    Humenné vyhralo vhadzovanie a vysoko napádajú rozohrávku Novozámčanov.

57:48
    Zakázané uvoľnenie. Kantor pôjde dole a hra sa presťahuje do útočného pásma hostí.

57:40
    Asi sa Kantor vráti do bránky, pretože Novozámčania sa dopustili ofsajdu. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

57:03
    Novozámčania odvolali Kantora. Nevyhrali buly, no Humenné sa zatiaľ neoslobodilo.

57:02
    Oddychový čas pre tím HC MIKRON Nové Zámky.

57:02
    Nepresná prihrávka domácich vyústila v zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred Galimovom.

55:58
    Humenčania vybojovali puk a hneď to využil na strelu Meliško, no jeho projektil opečiatkoval iba tak plexisklo.

55:54
    Zakázané uvoľnenie v podaní Novozámčanov. Hra sa presťahuje pred Kantora.

55:37
    Pokus o vysunutie Logginsa, ale už práve Humenčania môžu ísť dopredu.

54:49
    Mamčics to nemal na strelu z prvej, Galimov sa stihol presunúť.

54:37
    Domáci v plnom počte.

53:42
    Loggins sa dostal do ideálnej palebnej pozície, no trafil iba pred ním brániaceho hráča domácich.

53:09
    Nepresná akcia v podaní hostí, domáci opäť vyhadzujú puk.

Adam Kovaľ

Branky a nahrávky: 12. Handlovský (Linet), 37. Linet (Handlovský, Meliško), 46. Linet (Šoltés), 46. Meliško (Lapšanský, Pereskokov), 49. Vaško (Diakov) – 18. Stupka, 20. Lee (Roy, Loggins), 26. Loggins (Števuliak, Roy), 33. Loggins (Novajovský, Roy)

HC 19 Humenné: Galimov (Kozel) – Glazkov, Novický, Šoltés, Kuru, Vaško – Meliško, Sergienko, Lapšanský, Lucenius, Pereskokov – Novota, Diakov, Handlovský, Linet, Kriška – Novák, Michalík, Krajňák, Horvát
    Trenér: Martin Štrba

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Laurenčík, Lee, Mikúš, Roy, Loggins – Mamčics, Novajovský, Farley, Johnson, Stupka – Kozák, Hatala, Fafrák, Ondrušek, Števuliak – Barto, Kováč
    Trenér: Erik Čaládi

Rozhodčí: Korba, Krajčík – Jurčiak, Gegáň – Kontšek (VBR)