Mohuč – Freiburg 0:1 (kon.) | Leverkusen – Dortmund 1:1 (kon.) | Augsburg – Frankfurt 2:1 (kon.)
FC Augsburg
2:1 (1:0)
Eintracht Frankfurt
Neděle 03.12.2023, 19:30 • WWK Arena, Augsburg • Německá Bundesliga • 13. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (21:43:35)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 5:6. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 7:2. Fauly: 9:10.

Augsburg pod vedením Jesse Thorupa ještě neprohrál a díky šestému bodovému zisku v řadě povyskočil v bundesligové tabulce na deváté místo. Naopak Frankfurt v tomto anglickém týdnu potřetí za sebou prohrál 1:2 a na sedmé pozici zůstal dva body za Hoffenheimem.

Až na jednu šanci Aaronsona z osmé minuty byl Augsburg lepším týmem a díky gólům Jensena s Iagem jednoznačně kráčel za vítězstvím. Razítko na něj mohl dát Demirović. Penaltu v 75. minutě bosenský kapitán ale nedal a místo toho Frankfurt průběh druhé půle zdramatizoval vlastním gólem brankáře Dahmena. V nejmrazivějším zápase sezony nakonec bylo fanouškům bavorského týmu ještě velké horko. Eintracht odhodlaně tlačil a na úplném konci nastavení málem vyrovnal z šance střídajícího Ngankama.

90+6

90+6
    Rexhbecaj se málem podepsal pod fatální chybu a vyrovnávající gól Eintrachtu. Hlavou nesmyslně prodloužil neškodný nákop Pacha směrem do vlastního vápna. Za obránci Augsburgu se vynořil Ngankam a ze čtrnácti metrů vypálil z otočky vedle levé tyče.

90+5
    Sven Michel nenaložil nejlépe se samostatným únikem, který stejně vznikl díky ofsajdu. Trapp rychle rozehrál a Frankfurt se na konci páté nastavené minuty asi naposledy stěhuje na útočnou polovinu.

90+4
    Felix Uduokhai si nadvakrát poradil s nákopem Nkounkoua. Současně byl faulován a následný Götzeho volej už byl mimo soutěž.

90+3
    Beiljo a Michel odvedli důležitý kus práce na levém křídle. Frankfurtu dlouho nepůjčili balon a hosté tak nemohli v přesilovce zaútočit.

90+2
    Tuta z bezprostřední blízkosti hlavičkoval do obličeje Iaga. Tomu se spustila krev z nosu a Augsburg bude během jeho ošetřování v oslabení.

90+1
    Nastavuje se 5 minut.

90
    Pachův nákop odhlavičkoval Uduokhai jenom na Marmúše. Šikovný Egypťan se bleskově zhotovil ke střele zpoza vápna a znovu ji umístil jenom k dobře postavenému Dahmenovi.

89
    Marmúšův trestňák z nějakých dvaadvaceti metrů byl ve zdi ztečován Gouweleeuwem. Balon se zpomalil a Dahmen měl dostatek času na jeho chycení.

88
    Arne Engels neobratně přišlápl chodidlo Marmúše. Sudí Osmers ani sekundu neváhal a nařídil nebezpečný přímý kop.

87
    Niels Nkounkou nedostatečně zaobalil střelu ze střední vzdálenosti. Dahmenovi přiletěl míč do rukavic, aniž by se musel přesouvat.

86
    Götze ukradl balon Rexhbecajovi. Do protiakce Eintrachtu se však zapojit nestihl. Nkounkou byl velmi rychle zastaven.

85
    Iago to přehnal s délkou centru. Michel ještě udržel míč ve hře, jenže si ve finále nezpracoval narážečku od Vargase.