Olomouc – Poruba 4:5 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 4:5 (kon.)
Zlín – Sparta 2:1 (3:1 po s.n.) | K. Vary – Přerov 8:2 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 1:9 (kon.)
Tábor – Kladno 2:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 5:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 5:4 (po pr.)
po s.n. (3:1)
Berani Zlín
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
HC Sparta Praha
Sobota 06.01.2024, 12:30 • Zlín, CCM Aréna • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Ve čtvrtém kole skupiny O účast v play-off se dnes střetne domácí Zlín a hosté ze Sparty.

V posledním odehraném kole si Zlín připsal dva body za výhru 3:2 po nájezdech, v neúplné tabulce jsou na 6. místě s bilancí 0-1-0-1, skóre 3:6 a 2 body. Stejný počet bodů mají ale také další dva týmy. V pátečním kole se rozhodlo až po nájezdech i v zápase Sparty, která na ledě Komety vyhrála 3:2. Společně s Olomoucí se dělí o 4. místo, s bilancí 1-0-1-0-0 a při skóre 3:2 má na svém kontě 2 body.

Nejproduktivnějším hráčem Zlína je s jednatřiceti kanadskými body útočník Dominik Kos (17+14), nejlepším obráncem je se čtrnácti body Jáchym Mořkovský (5+9). Nejtrestanějším hráčem je s 56 trestnými minutami obránce Tadeáš Schmied. Z trojice gólmanů má nejvíce odchytaných zápasů Radek Šimšálek s jedním čistým kontem, průměrem 3,27 a úspěšností 89,27 %.

Lídrem kanadského bodování Sparty je útočník Filip Novák s čtyřiačtyřiceti body (20+24), který je zároveň s 39 trestnými minutami nejtrestanějším hráčem. Nejlepším střelcem je se čtyřiadvaceti góly útočník Václav Nestrašil (24+19). Mezi obránci se nejvíce daří s osmnácti body Radoslavovi Cichoňovi (2+16). Nejvíce zápasů odchytal Tobiáš Tvrzník s jednou vychytanou nulou, dvěma asistencemi, průměrem 3,52 a úspěšností 89,60 %.

00:01

03:19
    První přesilovka zápasu pro hosty, Matula je vyloučen za podrážení.

05:19

05:24
    Přesilovku si zahrají i zlínští, za podrážení putuje na trestnou lavici Toms.

07:24

13:16
    Za podrážení je vyloučen hostující David Novotný, zlínští hrají opět v přesile.

15:16

16:55
    Za zašlapování puku jsou vyloučeni domácí Mořkovský a hostující Jáchym Novák.

18:55
    Oba týmy hrají v plném počtu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:22.

20:01

22:22
    Podrážením se provinil Toms a zlínští mohou hrát přesilovku.

24:20
    Domácí špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Pluskal.

24:22
    Sparta hraje v plném počtu a zahajuje přesilovku.

25:36
    Síly na ledě srovnává hostující Hrubý, který si pomohl sekáním.

26:16
    Zlín jde na pár vteřin do tří, Matula odjíždí za sekání mezi trestoměřiče.

26:20
    Do hry naskakuje Pluskal, oba týmy hrají ve čtyřech.

27:36
    Sparta hraje v plném počtu, má před sebou klasickou přesilovku.

27:50
    Za hrubost bude pykat domácí Schmied. Sparta má přesilovku 5 na 3.

28:16
    Zlínští hrají ve čtyřech, do hry jim přibyl Matula.

29:50
    Zlín hraje v plném počtu.

30:50
    6/6
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají skóre, po nahrávce Kosa se trefuje MICHAL SEDLÁČEK – 1:0. Asistence: Dominik Kos.
    Sedláček Mi., Kos D., Šimšálek R., Uřičář J., Holba M., Pečner L.
    Makarius T., Popovych I., Trachta T., Nedvěd M., Toms M., Čížek J.
    30:50 Michal SEDLÁČEK - 1:0

31:19
    Domácí jsou znovu do oslabení, držením se provinil Schmied.

33:19
    Zlín v plném počtu.

33:26
    Přesilovka pro zlínské, Nestrašil je potrestán za držení.

35:26

35:45
    Za sekání bude pykat Venený. Sparta má možnost srovnat.

Sparta právě vstřelila branku!
    Je srovnáno. ONDŘEJ KADLEC si nabruslil na přihrávku, kterou si zpracoval na červené čáře, kličkou obešel soupeře a rychlou střelou z pravého kruhu se trefil ke vzdálenější tyči Šimšálkovy branky.
    Makarius T., Kadlec O., Cichoň R., Dufek A., Trachta T., Čížek J.
    Šimšálek R., Sedláček F., Uřičář J., Kočica V., Matula A., Doležal D.
    46:46 Ondřej KADLEC - 1:1

55:50
    Venený se hnal do útoku, ale byl přitom sražen na hranici pravidel.

56:21
    Mořkovský prověřil brankáře soupeře z dálky a vybojoval buly.

56:29
    Jáchym Mořkovský zabránil brejku 2 na 1 jen za cenu sekání, když Hrubémi přerazil hokejku. Toto budou těžké dvě minuty pro domácí.

57:05
    Nestrašil pálil z levé strany, ale jen do betonů brankáře.

57:37
    Burda si vybruslil do mezikruží, ale pálil jen doprostřed brány.

58:00
    Tlak Sparty pokračuje.

58:13
    Sparta si pokazila možnost pokračovat v útoku kvůli špatnému přechodu modré čáry.

58:30

58:54
    Zakázané uvolnění domácích.

59:16
    David Novotný pálil z úhlu, takže brankáře nalepeného k tyčce neměl šanci překonvat.

59:38
    Sparťané v posledních 5 minutách dominují, Berani jen čekají na závěrečný klakson.

59:58
    Dvě vteřiny před koncem základní hrací doby se bude vhazovat před brankou ševců.

60:00

Ve třetí třetině dokázali hosté srovnat zásluhou Ondřeje Kadlece, takže nás bude čekat 5minutové prodloužení.

60:01

60:01
    Buly pro domácí.

60:40
    Hosté šli dva na jednoho, ale žabka letěla moc vysoko, takže si ji musel jeden ze sparťanů zpracovat rukou.

61:30
    Brejk i na opačné straně, ale puk se domácím z hokejky svezl.

61:30
    Šimšálek má problém s jeho brankou, musejí úřadovat ledaři.

63:10
    Novák dlouho kličkoval s pukem, ale šanci si nevytvořil.

63:32
    Mořkovský jell sám na branku, ale jeho střela Makaria nepřekonala.

64:26
    Zlínští drží pár vteřin před koncem prodloužení puk.

64:56
    Venený dvakrát pálil, ale Makarius byl pozorný, jde se na nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodoužení jsme viděli několik šancí, ale brankáři vždy zaúřadovali, takže nás budou čekat nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Kadlec se rychle rozjel a zakončil do pravého rožku.

1. série
    1:1
    Kos to provedl naprosto stejně, nekompromisní střela pod víko.

2. série
    1:1
    Prichodko míchal, míchal, ale nevymíchal.

2. série
    1:1
    Holba se pokusil o kličku do forehandu, ale beton byl rychlejší.

3. série
    1:1
    Hrubý trefil jen beton Šimšálka.

3. série
    2:1
    Pečner naznačil, vystřelil a dal branku.

4. série
    2:1
    Novákova klička do beckhandu nebyla úspěšná.

4. série
    3:1
    Pluskal předvedl jednoduché naznačení a střelu, čímž rozhodnul o výhře Beranů, dva body zůstávají doma.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Berani Zlín.
    Autorem vítězné branky je LUCA PEČNER.
    Luca PEČNER - 2:1

Tak nakonec byl šťastnějším týmem tým Beranů, který dokázal v samostatných nájezdech zvítězit. Díky tomu si připisuje dva důležité body do tabulky. (15:04:20)

Monika Baloghová

Marek Valkovič

Branky a nahrávky: 31. Mi. Sedláček (Kos, Uřičář), rozh. náj. Pečner – 47. Kadlec (Cichoň, Dufek)