Olomouc – Poruba 4:5 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 4:5 (kon.)
Zlín – Sparta 2:1 (3:1 po s.n.) | K. Vary – Přerov 8:2 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 1:9 (kon.)
Tábor – Kladno 2:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 5:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 5:4 (po pr.)
HC Tábor
2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Rytíři Kladno
Sobota 06.01.2024, 14:45 • Zimní stadion Tábor • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Drama nakonec dopadlo lépe pro domácí, kteři však byli po vetšinu zápasu lepším týmem a vyhráli zaslouženě. Góly začaly padat až v poslední třetině, kdy nejprve ve 41. minutě přesně zakončil Václav Svoboda. Ani ne tři minuty poté se však přesnou ránou Eliáše Hausnera prosadili hosté, Tábor se však znovu ujal vedení po neštastném odrazu od Hájkovy hokejky, do prázdné brány zakončoval Adam Suchan. Zbytek třetiny si už domácí pohlídali, a mohou se tak radovat ze zisku tří bodů. (17:26:46)

59:57
    Ještě zmatek na brankovišti Tábora, puk však neskončil v bráně a je konec!

58:32
    Kladno hraje v šesti hráčích bez brankáře!

58:28
    Toto nahození nemělo gólové parametry, Moustafa jej však podržel a vhazuje se tak v útočném pásmu Kladna.

58:11
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

58:05
    Zakázané uvolnění hostujících, kteří už nemají moc času na vyrovnání.

56:18
    Důležitý Hájkův zákrok proti Suchanově střele z úniku!

55:30
    Hosté si skvěle hlídají útočné výpady Kladna, a to tak nemá moc prostoru.

54:18
    Pytlíkova nepřesná přihrávka pokazila Kladnu postup do útoku.

53:11

52:26
    Střela Suchana ani následná dorážka teď nestačila na překonání Hájka.

51:40
    Hájek vyrazil dělovku od modré do ochranné sítě.

51:11
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Jan Valuš – 2 min., sekání.

50:28
    Těžký Hájkův zákrok vyrážečkou proti Nevšímalově střele.

50:12
    S touto ránou od levého mantinelu neměl Hájek žádný problém.
    47:58 Adam SUCHAN - 2:1

47:58
    6/6
    Tábor právě vstřelil branku! To byla ale obrovská chyba a také smůla hostujícího brankáře! Hájek za bránou zastavoval puk, ten se však po jeho čepeli svezl přímo před bránu, kde ho už Adam SUCHAN musel jen trefit do odkryté brány. Bez asistence.
    Moustafa A., Suchan A., Pufr A., Mohyla Rob., Nevšímal Š., Podzimek F.
    Hájek J., Borkovec J., Beran D. I, Háž R., Klempíř A., Kulich J.

47:20
    Valušova střela Moustafovi vypadla, dokázal ji však přikrýt dřív, než se někdo dostal k dorážce.

Ema Jaworská

Branky a nahrávky: 41. V. Svoboda (Suchan, S. Pánek), 48. Suchan (Pufr) – 44. Hausner (Valuš, Rambousek)

HC Tábor: Moustafa (A. Spálenka) – Céza, V. Mašek, Rob. Mohyla, Pufr (A), Bačo, Špaček, Kostka – Suchan, Podzimek, Nevšímal – Slívko, S. Pánek (C), V. Svoboda – Strachota, Slabý, Šustík – Bartuška.
    Trenér: Milan Dančišin

Rytíři Kladno: J. Hájek (Voráček) – Háž, Borkovec, Hausner, Dörfl, Krása (A), Müller – Pytlík (C), Rambousek, Valuš – Klempíř, Kulich, D. Beran I (A) – T. Kozák, V. Trojna, Pěch – O. Polášek.
    Trenér: Radek Hlavatý

Rozhodčí: Honza – Obr, Topolský