Olomouc – Poruba 4:5 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 4:5 (kon.)
Zlín – Sparta 2:1 (3:1 po s.n.) | K. Vary – Přerov 8:2 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 1:9 (kon.)
Tábor – Kladno 2:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 5:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 5:4 (po pr.)
HC Tábor
2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Rytíři Kladno
Sobota 06.01.2024, 14:45 • Zimní stadion Tábor • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Drama nakonec dopadlo lépe pro domácí, kteři však byli po vetšinu zápasu lepším týmem a vyhráli zaslouženě. Góly začaly padat až v poslední třetině, kdy nejprve ve 41. minutě přesně zakončil Václav Svoboda. Ani ne tři minuty poté se však přesnou ránou Eliáše Hausnera prosadili hosté, Tábor se však znovu ujal vedení po neštastném odrazu od Hájkovy hokejky, do prázdné brány zakončoval Adam Suchan. Zbytek třetiny si už domácí pohlídali, a mohou se tak radovat ze zisku tří bodů. (17:26:46)

59:57
    Ještě zmatek na brankovišti Tábora, puk však neskončil v bráně a je konec!

58:32
    Kladno hraje v šesti hráčích bez brankáře!

58:28
    Toto nahození nemělo gólové parametry, Moustafa jej však podržel a vhazuje se tak v útočném pásmu Kladna.

58:11
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

58:05
    Zakázané uvolnění hostujících, kteří už nemají moc času na vyrovnání.

56:18
    Důležitý Hájkův zákrok proti Suchanově střele z úniku!

55:30
    Hosté si skvěle hlídají útočné výpady Kladna, a to tak nemá moc prostoru.

54:18
    Pytlíkova nepřesná přihrávka pokazila Kladnu postup do útoku.

53:11

52:26
    Střela Suchana ani následná dorážka teď nestačila na překonání Hájka.

51:40
    Hájek vyrazil dělovku od modré do ochranné sítě.

51:11
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Jan Valuš – 2 min., sekání.

50:28
    Těžký Hájkův zákrok vyrážečkou proti Nevšímalově střele.

50:12
    S touto ránou od levého mantinelu neměl Hájek žádný problém.
    47:58 Adam SUCHAN - 2:1

47:58
    6/6
    Tábor právě vstřelil branku! To byla ale obrovská chyba a také smůla hostujícího brankáře! Hájek za bránou zastavoval puk, ten se však po jeho čepeli svezl přímo před bránu, kde ho už Adam SUCHAN musel jen trefit do odkryté brány. Bez asistence.
    Moustafa A., Suchan A., Pufr A., Mohyla Rob., Nevšímal Š., Podzimek F.
    Hájek J., Borkovec J., Beran D. I, Háž R., Klempíř A., Kulich J.

47:20
    Valušova střela Moustafovi vypadla, dokázal ji však přikrýt dřív, než se někdo dostal k dorážce.

46:27
    Domácí opět podnikají jeden útok za druhým.

45:05
    A teď tomu nebyli moc daleko. Hájkem vyraženou střelu však nestihl nikdo dorazit.

44:44
    Na puku jsou teď domácí, kteří by se rádi znovu ujali vedení.
    43:21 Eliáš HAUSNER - 1:1

43:21
    6/6
    Kladno právě vstřelilo branku! Teď se ale naopak prosazují hosté! Eliáš HAUSNER si to zbytečně nekomplikoval a poté, co mu na vrcholu kruhu přenechal puk Jan Valuš trefil nekompromisně levý horní růžek Moustafovy branky. Asistence: Jan Valuš, Matěj Rambousek.
    Hájek J., Hausner E., Valuš J., Rambousek M., Klempíř A., Dörfl D.
    Moustafa A., Bačo A., Špaček V., Podzimek F., Nevšímal Š., Slabý M.

43:10
    Hokejisté Tábora jsou po vstřeleném gólu při chuti, opět se ženou do útoku.

41:53
    Strachota na modré čáře vypálil přiklepem a odjel střídat, jeho střelu kryl Hájek.

41:15
    Zakázané uvolnění domácích.
    40:40 Václav SVOBODA - 1:0

40:40
    5/6
    Tábor právě vstřelil branku! Teď už to však první formaci domácích vyšlo!
    Václav SVOBODA se po ráně Mohyly do boční sítě chopil puku za bránou a rychle jej poslal z ostrého úhlu mezi Hájkovy betony. Asistence: Adam Suchan.
    Moustafa A., Svoboda V., Suchan A., Pánek S., Pufr A.
    Hájek J., Pytlík D., Rambousek M., Valuš J., Borkovec J., Háž R.

40:24
    Pánek ve velké šanci minul odkrytou branku!

40:01

Ani druhá třetina nepřinesla gól, přestože byly k vidění tři přesilovky. V těch se však oba týmy spíš trápily a nevypracovaly si žádné velké šance. Je však nutné opět pochválit oba brankáře, ti v tomto zápase dominují. Další třetina začně přibližně v 16:18.

40:00

39:48
    Další zákrok, tentokrát proti ráně Suchana.

37:38
    V akci opět Hájek, který vyrazil Svobodovu střelu z protiútoku.

37:29
    Na druhé straně objel bránu Kostka, jeho bekhendový pokus však ztroskotal na betonu Moustafy.

37:03
    Se střelou z ostrého úhlu si Hájek poradil a vhazuje se opět před jeho brankou.

36:40
    V situaci 2 na 1 zablokoval Suchanovu přihrávku jeden z obránců Kladna, následně hosté vyhodili na icing.

35:21

35:20
    Poslední střela v této přesilovce byla zblokována.

33:26
    Domácí teď v útočném pásmu až moc kombinovali, ztratili kotouč a hosté vyhodili.

33:21
    Jakub Kulich – 2 min., podrážení.

32:49

32:14
    Hosté se teď ve vlastním oslabení na chvíli dostali do útočného pásma a Moustafa musel zasáhnout lapačkou.

31:24
    Strachotovi střela z první vůbec nesedla a skončila až v rohu.

30:49
    Adam Klempíř – 2 min., krosček.

29:52
    Beran při postupu útočným pásmem přestal bruslit a přišel o puk.

28:52
    Znovu jsou u puku hosté, kteří posledních pár minut přehrávají svého soupeře.

28:10
    Domácí se konečně dostali z pásma a Hájek si po delší době připisuje úspěšný zákrok.

27:48
    Moustafa si teď poradil se čtyřmi střelami v rychlém sledu, při posledním zákroku navíc přišel o masku, a hra je tak přerušena.

27:05

26:40
    Tato přesilovka hostujícím vůbec nevychází, po špatné přihrávce na modré čáře se teď sami vyprovodili z pásma.

25:38
    Při vlastním oslabení zahrozil Svoboda, byl však zastaven a dost se zlobil na rozhodčího, že tento zákrok nevyhodnotil jako faul.

25:05
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Sebastian Pánek – 2 min., podrážení.

24:36
    Tábor vybojoval kotouč u mantinelu za vlastní bránou a vyrazil do útoku, nakonec z toho však byl další zákrok Moustafy.

23:34

23:17
    Před brankou se nabízel Kulich, příhrávka však byla zblokována, načež odrazený kotouč Moustafa přikryl lapačkou.

22:20
    Teď se v útočném pásmu konečně zdrželi i kladenští, bránu však neohrozili.

21:42
    U puku opět Tábor, střela Suchana však byla sražena do ochranné sítě.

21:08
    Teď ale brankář hostí vyzkoušel trpělivost rozhodčích, když po zastavení puku za brankou poslal k zemi napadajícího útočníka.

20:32
    Opět skvělý Hájek, který nejprve betonem vykopl dělovku Suchana od modré a následně si poradil i s dorážkou.

20:30
    Hájek radši přikryl kotouč odražený od zadního mantinelu.

20:07
    Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním domácích.

20:01

V této bezbrankové třetině měli mírně navrch domácí, kteří si připsali mnoho střel, Hájek však dnes působí v bráně velmi sebevědomě a překonat ho nebude lehké. Na druhé straně si počínal skvěle i Moustafa, ten měl sice méně práce, ale přesto mu moho být domácí vděční za vyrovnaný stav. Uvidíme, jestli se hráčům podaří prolomit bezbrankový stav. Další třetina začne přibližně v 15:34.

20:00

18:55
    Slívko se po čistém hitu těžko zvedal a pomoct mu museli spoluhráči.

18:05
    Po dobré pasáži domácích v útočném pásmu má puk znovu Hájek.

17:24
    Pytlík chtěl nahodit na bránu, trefil však obránce před sebou a Tábor vyrazil do protiútoku.

16:55
    Kladno vyhazuje na zakázané uvolnění.

16:20
    Strachota se dobře natlačil před bránu, jeho střelu však drží Hájek.