Olomouc – Poruba 4:5 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 4:5 (kon.)
Zlín – Sparta 2:1 (3:1 po s.n.) | K. Vary – Přerov 8:2 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 1:9 (kon.)
Tábor – Kladno 2:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 5:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 5:4 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
5:4 (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
Mountfield HK
Sobota 06.01.2024, 16:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Dnešní utkání se muselo rozhodnout až po řádné hrací době, jako už dvakrát v této sezóně při střetnutí dnešních soupeřů. Mountfield přitom začal velmi dobře, vletěl na vítkovické jako velká voda a do poloviny první části vedl už o dvě branky. Vítkovičtí trochu chytili dech v závěru první třetiny, kdy snižoval Rončka. Během druhé části se domácí dostávali více do hry a to i díky soupeřovu vyloučení. Nejprve tedy srovnal v přesilovce Man a před druhou sirénou, kdy už měli domácí hru pod kontrolou, poslal vítkovické do vedení Mareš. Ve třetí třetině zvyšoval na dvoubrankový rozdíl Kisza, ale místo aby to hosty srazilo, spíše je to nakoplo. Vzpomněli si na hru z první části a propracovali se dvěma góly – Šedivého a Páleníka – k vyrovnání. V prodloužení to už už vypadalo, že si prémiový bod odvezou královehradečtí, ale zodpovědnost na sebe vzal Man a bod navíc tak zůstává v Ostravě.
    Pro dnešek je to už opravdu vše, mějte příjemný večer a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (19:48:04)

61:46
    4/4
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí ukončují dnešní utkání, Svozil poslal kotouč k Fojtíkovi, který našel přesně hůl MAXMILIÁNA MANA, který si najel až k Růžičkovi a poslal puk do horní části branky – 5:4. Asistence: Matěj Fojtík, Ladislav Svozil.
    Svozil L., Skoumal M., Man Max., Fojtík M.
    Koklar T., Janeček J., Růžička F., Vítek T.

61:32
    Mountfield se propracoval do útočného pásma, Studnický poslal puk po ledě, Skoumal jej ztlumil holí a rychle přikrývá.

61:01
    Studnický počkal, až se Šedivý dostane k modré a vyslal na něj dlouhou přihrávku, hostující útočník ale nemířil přesně.

60:42
    Hosté s pukem krouží svým obranným pásmem.

60:20
    Nazadova hůl byla zablokovaná, Mareš se nahrávky nedočkal.

60:03
    Vhazování vyhráli vítkovičtí.

60:01

Po krátké přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:00

59:52
    Hosté se protáhli do útočného pásma.

59:42
    Kotouč je nastřelený za Růžičkovu klec.

59:14
    Mountfield je v pásmu, ale kotouč je zašlápnutý u mantinelu, sudí vyzývají ke hře.

58:53
    Kisza narušuje rozvážnou souhru hostujícího týmu.

58:43
    Oddechový čas pro tým Mountfield HK.

58:43
    Nastřelený puk od mantinelu končí ve Skoumalově lapačce, Páleník se přece jen přesunuje k brance a doufá v jeho vypadnutí.

58:32
    Hraje se znova e velmi rychlém tempu, oba gólmani ze sebe vydávají to nejlepší.

57:37
    Na opačné straně se musel mít na pozoru Růžička, ale podařilo se mu branku uhlídat.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 18. Rončka (Kisza, Sedlák), 22. Max. Man (A. Daněk), 39. M. Mareš (Plško, A. Drábek), 43. Kisza (Lyčka), 62. Max. Man (M. Fojtík, Svozil) – 4. Václavíček (Hendrych, Šichan), 9. Fi. Klíma (Vencl, Janeček), 48. Šedivý (Šichan), 52. Páleník (Fi. Klíma)

HC Vítkovice Ridera: Skoumal (Varga) – Zatloukal, A. Drábek (A), M. Fojtík (C), Szarowski, Lyčka, A. Vítek – Nazad, M. Mareš, Plško – Max. Man, Svozil, A. Daněk – Sedlák, Rončka, Kisza (A) – Šebesta.
    Trenér: Jan Vavrečka

Mountfield HK: Růžička (M. Záruba) – Forejtek (A), Studnický, D. Pavlík, Vencl, Wališ, J. Pánek – Janeček, Páleník, Fi. Klíma – Hendrych (A), Šichan, Šedivý – Hornych, Koklar, Václavíček – T. Vítek (C).
    Trenér: Filip Luňák

Rozhodčí: L. Blaževič – F. Návrat, J. Cygal