Olomouc – Poruba 4:5 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 4:5 (kon.)
Zlín – Sparta 2:1 (3:1 po s.n.) | K. Vary – Přerov 8:2 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 1:9 (kon.)
Tábor – Kladno 2:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 5:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 5:4 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
5:4 (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
Mountfield HK
Sobota 06.01.2024, 16:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Dnešní utkání se muselo rozhodnout až po řádné hrací době, jako už dvakrát v této sezóně při střetnutí dnešních soupeřů. Mountfield přitom začal velmi dobře, vletěl na vítkovické jako velká voda a do poloviny první části vedl už o dvě branky. Vítkovičtí trochu chytili dech v závěru první třetiny, kdy snižoval Rončka. Během druhé části se domácí dostávali více do hry a to i díky soupeřovu vyloučení. Nejprve tedy srovnal v přesilovce Man a před druhou sirénou, kdy už měli domácí hru pod kontrolou, poslal vítkovické do vedení Mareš. Ve třetí třetině zvyšoval na dvoubrankový rozdíl Kisza, ale místo aby to hosty srazilo, spíše je to nakoplo. Vzpomněli si na hru z první části a propracovali se dvěma góly – Šedivého a Páleníka – k vyrovnání. V prodloužení to už už vypadalo, že si prémiový bod odvezou královehradečtí, ale zodpovědnost na sebe vzal Man a bod navíc tak zůstává v Ostravě.
    Pro dnešek je to už opravdu vše, mějte příjemný večer a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (19:48:04)

61:46
    4/4
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí ukončují dnešní utkání, Svozil poslal kotouč k Fojtíkovi, který našel přesně hůl MAXMILIÁNA MANA, který si najel až k Růžičkovi a poslal puk do horní části branky – 5:4. Asistence: Matěj Fojtík, Ladislav Svozil.
    Svozil L., Skoumal M., Man Max., Fojtík M.
    Koklar T., Janeček J., Růžička F., Vítek T.

61:32
    Mountfield se propracoval do útočného pásma, Studnický poslal puk po ledě, Skoumal jej ztlumil holí a rychle přikrývá.

61:01
    Studnický počkal, až se Šedivý dostane k modré a vyslal na něj dlouhou přihrávku, hostující útočník ale nemířil přesně.

60:42
    Hosté s pukem krouží svým obranným pásmem.

60:20
    Nazadova hůl byla zablokovaná, Mareš se nahrávky nedočkal.

60:03
    Vhazování vyhráli vítkovičtí.

60:01

Po krátké přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:00

59:52
    Hosté se protáhli do útočného pásma.

59:42
    Kotouč je nastřelený za Růžičkovu klec.

59:14
    Mountfield je v pásmu, ale kotouč je zašlápnutý u mantinelu, sudí vyzývají ke hře.

58:53
    Kisza narušuje rozvážnou souhru hostujícího týmu.

58:43
    Oddechový čas pro tým Mountfield HK.

58:43
    Nastřelený puk od mantinelu končí ve Skoumalově lapačce, Páleník se přece jen přesunuje k brance a doufá v jeho vypadnutí.

58:32
    Hraje se znova e velmi rychlém tempu, oba gólmani ze sebe vydávají to nejlepší.

57:37
    Na opačné straně se musel mít na pozoru Růžička, ale podařilo se mu branku uhlídat.

56:49
    Hendrych ujel s pukem podél mantinelu, k brance si najížděl Páleník, ale jeho plácnutí do puku poslalo kotouč vysoko nad branku Vítkovic.

56:21
    Studnický zastavuje nahozený puk na modré a vrací hru do středního pásma.

55:59

55:50
    Hraje se ve středním pásmu.

55:28
    Klíma zavezl kotouč za domácí branku, ale neměl komu nahrát.

54:55
    Mountfield hraje v plném počtu.

54:55
    Vítkovickou rozehrávku u branky chtěl narušit Páleník, ale nepodařilo se.

53:59
    Síly na ledě vyrovnává domácí Plško, který putuje na trestnou lavici za hákování.

52:55
    Domácí mají šanci strhnout vedení na svou stranu, na trestnou lavici odjíždí Studnický.

52:48
    Domácí v pásmu, Man našel Daňka, ale Růžička byl připraven.

52:27
    Pánek zavezl kotouč do pásma, ale k brance neměl volný přístup, končí i s pukem v rohu.

51:53
    6/6
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno!!! Hosté předvedli zlepšenou hru, po asistenci Klímy překonával Skoumala ONDREJ PÁLENÍK – 4:4. Asistence: Filip Klíma.
    Páleník O., Klíma Fi., Růžička F., Forejtek O., Pánek J., Hornych J.
    Nazad M., Fojtík M., Mareš M., Skoumal M., Szarowski O., Plško A.

51:31
    Pánek se opřel do puku, ale ten ke Skoumalovi ani nedorazil.

51:01
    Mountfield bojuje o více prostoru u domácí klece.

50:21
    Kotouč byl blízko u královehradecké klece, Růžička jej pro jistotu přikrývá lapačkou.

50:06
    Vítkovičtí bojovali o pásmo, nakonec se k puku dostal Šichan a kličkuje do útoku.

49:48
    Dobrý pokus Lyčky končí v Růžičkově lapačce.

49:32
    Kotouč je zašlápnutý u mantinelu v útočném pásmu Vítkovic.

48:40
    Václavíček si najel k brance zleva, ale nemířil přesně.

48:00
    Hra na ledě se přece jen zrychlila, hosté cítí větší šanci.

47:28
    6/6
    Hosté snižují na rozdíl jedné branky, nejprve nevyšla Šichanovi táhlá střela, ale z druhé vlny umístil puk JAROSLAV ŠEDIVÝ – 4:3. Asistence: David Šichan.
    Šedivý J., Šichan D., Růžička F., Vencl R., Pavlík D., Hendrych P.
    Kisza J., Rončka M., Vítek A., Skoumal M., Lyčka D., Sedlák T.

46:53
    Hosté pozapomněli na jednoho spoluhráče, který byl stále v útočném pásmu a zaútočili, sudí pískají ofsajd.

46:41
    Domácí posílají zbrkle puk na zakázaní uvolnění.

46:21
    Páleník se snaží dostat od mantinelu, vítkovičtí jsou proti, ale královehradecký útočník si kotouč hlídá.

46:02
    Rychle se měnící útoky přerušuje zakázané uvolnění domácího týmu.

45:30
    Souhra Nazada s Marešem neprošla.

45:12
    Nahazovaný puk ve středním pásmu zachytil Drábek, vítkovičtí jdou do útoku.

44:41
    Hosté na opačné straně, dobře to myslel Janeček, ale i Skoumal je ve střehu.

44:28
    Vítkovice v pásmu, Rončka kotouč od mantinelu netrefil a poté byl od puku odstaven.

43:55
    Hosté se drží na své útočné polovině, ale nejsou tak draví jako v první třetině.

43:20
    Královehradečtí se bez potíží dostali do pásma, Pánkova střela ale nebyla přesná.

42:18
    6/6
    Domácí se dostali do pásma, JAKUB KISZA dostal nahrávku a hned z první ji posílá za záda překvapeného Růžičky – 4:2. Asistence: Dalibor Lyčka.
    Kisza J., Skoumal M., Sedlák T., Lyčka D., Vítek A., Rončka M.
    Páleník O., Forejtek O., Růžička F., Studnický K., Janeček J., Klíma Fi.

42:01
    Vítkovičtí vyrazili rychle do pásma, ale hosté je přes svou obrannou modrou nepustili.

41:43
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

41:22
    Hosté se drží v pásmu, ale Skoumal zatím příliš práce nemá.

40:37
    Hendrych získal puk a chtěl si najet do pásma, nebyl ale dost důrazný, kotouč posté nahodil Pavlík.

40:22
    Znovu se vhazuje u Růžičky.

40:19
    Mountfield posílá puk na zakázané uvolnění.

40:09
    Laxně zahraný puk Studnického dostal pod kontrolu domácí Nazad.

40:01

Z kraje druhé třetiny využili vítkovičtí přesilovku Manem, díky čemuž srovnali stav na světelné tabuli. Oba gólmani museli předvádět své umění, postupně se ale vítkovičtí osmělovali více a více a vzali otěže utkání do svých rukou. Odměnou jim byl vedoucí gól, kterého se dočkali zhruba minutu před druhou sirénou, když Růžičku překonal Mareš. Třetí třetina bude ještě boj, buďte u toho s námi.

Další třetina začne přibližně v 18:03.

40:00

39:45
    Mountfield v pásmu, ale vítkovičtí se rychle dostávají k puku.

39:33
    Domácí pokračují ve svém útočném pásmu, Růžičkova lapačka byla tentokrát rychlejší.

38:47
    6/6
    Domácí se dostávají do vedení, po nahrávce Plška překonal jinak pozorného Růžičku MAXMILIAN MAREŠ – 3:2. Asistence: Adam Plško, Adam Drábek.
    Mareš M., Plško A., Nazad M., Skoumal M., Zatloukal P., Drábek A.
    Pavlík D., Růžička F., Hendrych P., Šichan D., Šedivý J., Vencl R.

38:38
    Vítkovičtí okupují hostující branku, ale Růžička je ve střehu.

38:25
    Hosté se rozjeli na domácí branku, Pánek našel lépe postaveného Klímu, ale ten vítkovickou klec přestřelil, následně to ještě zkusil v přehuštěném prostoru Janeček, ale hraje je přerušena pro útočícího hráče v brankovišti.

38:05
    Vítkovičtí se dostali k puku, před branku se dostal Man, ale Růžička má puk ve své náruči.

37:42
    Královehradečtí mají kotouč pod kontrolou, musejí rozehrát od svého gólmana.

37:17
    Hosté tečovali puk do pásma, ale Drábek byl u něj první a jeho tým může zaútočit.

36:50
    Mareš si našel v útočném pásmu kotouč, ale u mantinelu o něj přišel.

36:10
    Šedivý to zkusil z kruhu, ale nepřesně.

35:51
    Hosté se dostali k puku a rozjíždějí se do pásma.

35:27
    Sedlákovu dělovku dokázal královehradecký gólman zblokovat.

35:11
    Domácí mají puk pod kontrolou a drží se ve svém útočném pásmu.

34:44
    Hosté v pásmu, do dobré pozice se dostával Václavíček, ale nechal puk za sebou.

34:30
    Rychlý atak hostující klece předvedl Man, ale Růžička drží naděje hostů.

34:19
    K brance si sjel domácí Mareš, ale Růžička byl na místě.

34:00
    Vítkovičtí se sesypali na hostující branku jako vosy na med, ale Růžička drží.

33:37
    Mountfield se rychle přesunul do pásma, Klíma se projel kolem branky, ale bez efektu.

33:14
    Drábek zastavuje na modré pokus o vyhození kotouče, ale při dalším pokusu už jsou hosté úspěšnější.

32:49
    Závar u hostující klece, hra je přerušena, ale puk ve hře, sudí se omlouvají.

32:45
    Vhazuje se u královehradecké branky.

32:35
    Hosté na skok v pásmu, ale vítkovičtí se přesunují zpět k hostující kleci.

31:54
    Oba týmy by rády strhly vedení na svou stranu, domácí však v této fázi bojují přece jen urputněji.

31:27
    Vítkovice se drží u Růžičky, Nazad mířil příliš nad, Plško trefil Růžičku.

30:10
    Královehradečtí v plném počtu.

29:49
    Další vyhození hostujícího týmu, Pánek zdatně narušuje vítkovickou rozehru.

29:25
    Před hostující brankou bojoval Svozil s Nazadem, ale místo v Růžičkově kleci se nenašlo.

29:10
    Hosté vyhazují puk do bezpečí.

28:57
    Dobrý pokus Daňka od kruhu, ale kotouč byl tečován.

28:45
    Vítkovice se stále drží před hostující brankou, ale překonat Růžičku se jim nedaří.

28:10
    Za podrážení je vyloučen hostující Koklar, domácí tak mohou pokračovat v tlaku na Růžičkovu klec.

27:31
    Vítkovičtí v pásmu, Mareš se tlačil do branky, ale zleva nastřelil jen kovovou konstrukci hostující branky.

26:50
    Velká šance hostujícího celku, Klíma si najížděl k brance, poslal jen doleva na Pánka, ale ten i díky bránícímu hráči kotouč nedokázal zasáhnout.

26:25
    Vítkovičtí v plném počtu.

26:08
    Domácí se teď brání dobře, hraje se převážně ve středním pásmu.

25:40
    Snaha Mountfieldu je tečována do ochranné sítě.

25:20
    Vítkovice odehrávají kotouč a mohou na pár vteřin vydechnout.

25:01
    Hosté okupují prostor před vítkovickou brankou a zkoušejí střílet z různých pozic, Šichan zdatně cloní výhled domácímu gólmanovi.

24:25
    Dlouho se v plném počtu nehrálo, za faul kolenem je vyloučen domácí Rončka.

23:57

23:37
    Vítkovice zpět v pásmu, z mezikruží to zkoušel Svozil, ale Růžička měl dobrý výhled.

23:16
    Domácí musejí rozehrát od své branky, kotouč až téměř ke Skoumalovi zavezl Páleník.

22:50
    Vítkovičtí kombinují v pásmu, ale Mountfield se brání velmi dobře.

22:20
    Hosté vybojovali puk a odehrávají ho do bezpečí.

21:57
    Za krosček je potrestán hostující Václavíček.

21:50
    Hosté se rychle přesunuli k vítkovické brance, ale Koklarovi střela nesedla.

21:21
    6/5
    Je vyrovnáno!! Vítkovice využívají přesilovku, Daněk našel volného MAXMILIÁNA MANA, který poslal puk do horní části branky – 2:2. Asistence: Adam Daněk.
    Man Max., Daněk A., Svozil L., Skoumal M., Fojtík M., Szarowski O.
    Hendrych P., Pavlík D., Růžička F., Vencl R., Páleník O.

21:10
    Hosté jsou ve čtyřech.

20:59
    Za faul kolenem putuje za katr hostující Studnický, Vítkovice budou hrát jedenáct vteřin dvojnásobnou přesilovku.

20:35
    Jejich další vyhození a Hendrych, který jede narušovat domácí rozehrávku.

20:19
    Hosté okamžitě posílají puk do rohu k brance Vítkovic.

20:01
    Vítkovičtí mají před sebou ještě 1:09 dlouhou přesilovku.

20:01

Hosté vstoupili do zápasu lépe, už ve čtvrté minutě skóroval Václavíček. První vyloučení domácích potrestal přesnou trefou Filip Klíma a dostal svůj tým do dvoubrankového náskoku. Vítkovickým se nedařilo odpovídat na hru svého soupeře, ale postupně se osmělovali a dokázali se dostat před Růžičku. Před první sirénou se tak i domácí fanoušci dočkali branky, když hostujícího gólmana vyšachovala dvojice Kisza – Rončka.

Další třetina začne přibližně v 17:16.

20:00

19:55
    Bude se vhazovat u domácí branky.

19:51

19:35
    Mountfield si brání pásmo dobře, vítkovickým se nedaří prosadit k Růžičkovi.

19:10
    První přesilovka pro domácí, za vyhození kotouče mimo hrací plochu je vyloučen Šedivý.

18:43
    Královehradečtí se vřítili do pásma, ale Skoumal nakonec zasahovat nemusel.

18:16
    Domácí znovu v pásmu, Růžička je ale pozorný.

17:44
    6/6
    Vítkovičtí snižují, Kisza nahrál křižně na MATTHIASE RONČKU, který trefil odkryté místo v Růžičkově kleci – 1:2. Asistence: Jakub Kisza, Tomáš Sedlák.
    Rončka M., Kisza J., Zatloukal P., Drábek A., Skoumal M., Sedlák T.
    Pánek J., Koklar T., Růžička F., Václavíček M., Wališ J., Hornych J.

17:24
    Vítkovičtí se dali více do pohybu, a hra se přelévá na obě strany v krátkých intervalech.

16:36
    Páleník poslal do šance Klímu, ale ten na domácího gólmana nevyzrál.

15:53
    Od modré to zkusil Vítek, ale lehkou střelu nedokázal nikdo tečovat.

15:44
    Páleník vystartoval do pásma, ale očekávanou přihrávku mu zblokoval Nazad, který se rychle vrátil.

15:16
    Kisza odehrál kotouč ze svého obranného pásma, domácí mohou vystřídat.

14:44
    Václavíček se i s pukem protáhl do pravého kruhu, ale jeho lehká střela Skoumala nepřekvapila.

14:01
    Svozil v útočném pásmu narazil do Hendrycha, ale puk stačil nahrát za branku.

13:47
    Vítkovice se rozjely do pásma, ale zastavuje je ofsajd.

13:31

13:12
    Zleva zkusil Skoumalovu pozornost Páleník, ale puk poslal za branku.

12:45
    Závar před svou brankou ukončuje Skoumal přikrytím puku.

12:40
    Mountfield v pásmu, ale spoléhá spíše na prudké výpady než na kombinace.

12:06
    Svozil výborně narušuje hostující rozehrávku u Růžičkovy klece.

11:31
    Forejtek si dokázal uhlídat kotouč a projet půl hřiště, vítkovický Fojtík musel zatáhnout za záchrannou brzdu a teď bude pykat za podrážení.

10:57
    Zbrklá přihrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

10:45
    Šedivý se protáhl do mezikruží, ale vystřelil jen do rohu.

10:25
    Hraje se v rychlém tempu od branky k brance, ale více práce má přece jen domácí Skoumal.

09:01
    Vítkovičtí si připravili rychlé výpady, ale ty nic nemění, Růžička zareagoval přesně i při pokusu Sedláka.

08:13
    6/5
    Mountfield využívá přesilovku, rychlý nájezd až před branku zakončuje úspěšně FILIP KLÍMA – 0:2. Asistence: Radek Vencl, Josef Janeček.
    Klíma Fi., Růžička F., Páleník O., Janeček J., Pánek J., Vencl R.
    Rončka M., Plško A., Zatloukal P., Skoumal M., Drábek A.

08:06
    Další vyhození Vítkovic, Růžička rozehrává.

07:54
    Vítkovice vyhazují puk až k Růžičkovi.

07:30
    Královehradečtí ostřelují vítkovickou klec, jedna ze střel se jen odrazila od betonů Skoumala, ale Šichan byl příliš blízko, aby mohl kotouč dorazit.

07:01
    Za podrážení bude potrestán domácí Daněk.

06:47
    Hosté se dostávali do přečíslení, ale vítkovičtí se stačili vrátit.

06:06
    Domácí se znovu prosadili až před Růžičku, Svozil našel u opačné tyče Daňka, ale ten kotouč do pootevřeného prostoru nedostal.

05:35
    Další snaha domácích, ale puk končí na zadním mantinelu.

04:55
    Vítkovičtí kombinují u hostující branky, ale královehradečtí hrají pozorně.

03:58
    6/6
    Hosté nakonec přece jen otevírají skóre, po nahrávce Hendrycha propálil Skoumala MARTIN VÁCLAVÍČEK – 0:1. Asistence: Patrik Hendrych, David Šichan.
    Václavíček M., Hendrych P., Šichan D., Vencl R., Růžička F., Pavlík D.
    Daněk A., Skoumal M., Man Max., Fojtík M., Svozil L., Szarowski O.

03:45
    Dobře to myslel Šedivý, ale ani on na domácího gólmana nevyzrál.

03:10
    U vítkovické klece zakončoval Šichan, ale Skoumal byl na místě. Vhazuje se po jeho levoci.

03:06
    Svozil se snažil zavést puk do pásma, ale nepodařilo se.

02:37
    Hosté si před domácí brankou tak dlouho dávali přednost, až přišli o kotouč.

01:59
    Na opačné straně se do šance dostával Rončka se Sedlákem, ale první jmenovaný končí na ledě.

01:34
    Hornych s Václavíčkem se prodrali přes vítkovické hráče, ale nakonec končí v rohu.

01:20
    Vítkovická útočná akce je přerušena ofsajdem.

00:54
    Puk nahozený do pásma končí jen u Vencla, který rozehrává.

00:31
    Vítkovičtí získali kotouč, ale musejí rozehrát od své branky.

00:10
    Hosté vyhráli úvodní vhazování a okamžitě se přesunuli ke Skoumalovi.

00:01

V letošní sezóně se oba celky potkaly už třikrát, Vítkovice z těchto zápasů vydolovaly více bodů za výhru 6:3, prohru po prodloužení 4:5 a výhru po samostatných nájezdech 3:2.

Nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu je s jednačtyřiceti kanadskými body útočník Ondřej Páleník (19+22). Se třinácti body patří mezi nejlepší obránce Oliver Forejtek (4+9) a Josef Janeček (5+8). Po dvaceti trestných minutách mají útočník Ondřej Páleník a obránce Oliver Forejtek. Z dvojice gólmanů má lepší statistiky Marek Záruba se čtyřmi čistými konty, jednou asistencí, průměrem 2,43 a úspěšností 91,35 %.

Lídrem kanadského bodování Vítkovic je se sedmadvaceti body útočník Michael Nazad (13+14), nejlepším střelcem je se čtrnácti přesnými zásahy útočník Šimon Fasner (14+10). Nejlepším bekem je s třiadvaceti body Alex Drábek (1+22). Nejvíce trestných minut stačil nasbírat obránce Jakub Kisza, který jich má celkem 49. Z trojice gólmanů má nejlepší statistiky Sebastian Varga s průměrem 2,29 a úspěšností 90,29 %.

Vítkovičtí v pátečním kole porazili Mladou Boleslav 5:3, po dvou odehraných zápasech v této nadstavbové části jim v neúplné tabulce patří 3. místo s bilancí 2-0-0-0 a aktivním skóre 6:3, za což jim patří 6 bodů. V nedalekém Třinci sehráli včera zápas hráči Mountfieldu, kteří z tohoto utkání vydolovali bod za prohru 3:4 po prodloužení. Po dvou odehraných kolech jsou na 7. místě a za bilanci 0-0-1-1 a pasivní skóre 3:9 mají 1 bod.

Čtvrtým kolem pokračuje extraliga dorostu, která dospěla do své nadstavbové části a týmy Vítkovic a Hradce Králové hrají ve skupině, která určí pořadí pro závěrečné boje play-off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 18. Rončka (Kisza, Sedlák), 22. Max. Man (A. Daněk), 39. M. Mareš (Plško, A. Drábek), 43. Kisza (Lyčka), 62. Max. Man (M. Fojtík, Svozil) – 4. Václavíček (Hendrych, Šichan), 9. Fi. Klíma (Vencl, Janeček), 48. Šedivý (Šichan), 52. Páleník (Fi. Klíma)

HC Vítkovice Ridera: Skoumal (Varga) – Zatloukal, A. Drábek (A), M. Fojtík (C), Szarowski, Lyčka, A. Vítek – Nazad, M. Mareš, Plško – Max. Man, Svozil, A. Daněk – Sedlák, Rončka, Kisza (A) – Šebesta.
    Trenér: Jan Vavrečka

Mountfield HK: Růžička (M. Záruba) – Forejtek (A), Studnický, D. Pavlík, Vencl, Wališ, J. Pánek – Janeček, Páleník, Fi. Klíma – Hendrych (A), Šichan, Šedivý – Hornych, Koklar, Václavíček – T. Vítek (C).
    Trenér: Filip Luňák

Rozhodčí: L. Blaževič – F. Návrat, J. Cygal