Vyškov – Val. Meziříčí 6:1 (kon.) | Benátky n/J – Příbram 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Kobra 4:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Havířov 2:7 (kon.) | Technika Brno – Kopřivnice 3:2 (kon.) | SHKM Hodonín – Opava 3:2 (po pr.)
Hronov – Mostečtí Lvi 2:1 (kon.) | Letňany – Tábor 3:2 (po pr.) | Vel. Meziříčí – Šumperk 1:6 (kon.)
Žďár n/S – Nový Jičín 3:4 (0:2 po s.n.) | Kralupy n. Vltavou – Cheb 5:6 (po pr.) | Vrchlabí – Chomutov 0:2 (kon.)
Děčín – Řisuty 6:3 (kon.)
SHKM Baník Hodonín
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
HK Opava
Sobota 13.01.2024, 17:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín. • 2. liga skupina Východ • 29. kolo

36:13
    Přesilovka Baníku je minulostí, Matěj Novák před opavskou brankou podrazil soupeře a putuje na dvě minuty za katr.

34:46
    Niko Ervasti si v souboji před svou brankou pomohl dle rozhodčích nedovoleným bráněním, byť bych spíš řekl, že se jednalo o evidentní podražení. Na dvou minutách pro finského beka to však nic nemění.

29:18
    Vyloučených je dnes opravdu hodně a další trest dostává za vysokou hůl Adam Beránek. Ten ve vlastní třetině soupeře zasáhl do obličeje po odehrání kotouče.

25:28
    Hodně dlouho teď rozhodčímu Čechovi trvalo, než odpískal nesmyslné nedovolené bránění Davida Rauše, který v rohu kluziště zbytečně masíroval soupeře. Hvizd ale přichází a Opava může vyrovnat.

17:55
    Oním hříšníkem je Matěj Novák, který soupeře zasáhl vysokou holí. Půl minuty budeme hrát ve čtyřech, pak začne zkrácená přesilovka Opavy.

16:21
    Jakub Hendrych se ve středním pásmu hokejkou ohnal po rozehrávajícím Vyrůbalíkovi, který se poroučel k zemi a jsou z toho dvě minuty za hákování.

07:28
    Po faulu v obranném pásmu už se ale Opavě dvě minuty nevyhnou. Adam Beránek si půjde odpočinout za faul kolenem, který jeden z domácích hráčů zřejmě odnesl hodně nepříjemným koňarem.

03:51
    První početní výhoda také pro Hodonín, dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jakub Hendrych.

00:41
    Prvním vyloučeným zápasu je domácí Sedláček, který dostává dvě minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 24. Mat. Novák (M. Mach), 38. Riedl (Luža, Dobiáš), 64. Weintritt (P. Krejčí, D. Rauš) – 26. Rousek (Šindelář, K. Stuchlík), 31. Šindelář (Rousek)

SHKM Baník Hodonín: Piták (Dolíška) – Riedl, D. Rauš (A), Sedláček, Vyrůbalík, L. Stuchlík, J. Švejda – Hložánek, Luža, Dobiáš – Mat. Novák, M. Mach, Sajdl (C) – Bachánek, Weintritt, P. Krejčí (A) – Štědrý.
    Trenér: Aleš Bachánek.

HK Opava: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Kalus, Lehotský, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Bílek – Brada, K. Stuchlík (A), Rousek (A) – Kotásek, Häring, Hendrych – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Wendelín, Štindl, Buršík.
    Trenér: Pavel Zdráhal.

Rozhodčí: Čech – Smetková, Vískot.