Michalovce – Humenné 1:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Poprad 3:4 (po pr.) | HC Slovan – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.)
Zvolen – Nové Zámky 4:3 (po pr.) | Nitra – Banská Bystrica 3:5 (kon.) | Trenčín – Košice 1:4 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
HC Košice
sk Pátek 26.01.2024, 18:30 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 39. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Trenčiansky štadión Pavla Demitru čaká derby medzi Košičanmi , ktorí po 4 zapasovej víťaznej šnúre prehrali naposledy s Nitrou výsledkom 3:1 a domácim celkom z Trenčína, ktorým sa naopak pri poslednom zápase zadarilo, keď zdolali Humenné hladko 4:0. Podarí sa domácim zvíťaziť pred papierovo silným Košiciam, alebo ich východniari okradnú o body na vlastnej pôde? Sledujte tento zápas s nami a dozvieme sa to spolu!

Úvodné zostavy:

HK DUKLA Trenčín: LaCouveé (Borák) – Kupec, Pietroniro, Petrovický, Švec, Hlaváč, M. Hudec, Stahoň, Hrenák – D. Hudec, Baláž, Immo – Sloboda, Conway, Charbonneau – Krajčovič, Sojčík, Petráš – Škvarek, Mikúš, Giľák
    Tréner: Milan Bartovič

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Zech, Ferenc (A), Deyl (A), Šedivý – Fejes, Pollock, Lunter – Chovan (C), Berger, Jääskeläinen – Lamper, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Havrila, Šimun
    Tréner: Dan Ceman.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:42
    Rýchla akcia Luntera s Bergerom tesne minula bránu.

01:01
    Tak a na druhej strane taktiež veľká šanca Conwaya, lenže Janus chytá.

01:45
    Imova strela bola zblokovaná, puk sa ale dokázal dostať spred Janusa, ktorý musel zakročiť.

02:39
    Pietroniro získal puk a dostal domácich z pásma, ktorí môžu založiť protiútok.

03:19
    PETER SOJČÍK strieľa rýchly gól a dostáva domácich do vedenia! Janus nemal šancu a Košičania zaostali v obrannej hre.
    Asistencie: Pietroniro

04:29
    Trenčania naďalej pokračujú vo veľkom tlaku, tentokrát strieľal Pietroniro.

05:34
    Pekná kombinácia vyustila ofsajdom Petráša.

06:12
    LaCouveé zasiahol po sľubnej šanci Luntera.

06:30
    Pollock pôjde na trestnú lavicu za podrazenie a tak si domáci zahrajú presilovú hru!

07:22
    Immo strieľal dokonca na dvakrát, napokon sa mu nepodarilo trafiť bránu.

08:30
    Nešťastná presilovka domácich, napriek jednej sľubnej šanci toho veľa neukázali.

09:00
    Immo opäť s pokusom o ohrozenie Jánusa, ten mal výhľad čistý.

09:33
    Mikuš podrazil jedného z Košičanov a tak si aj hostia v tejto tretina zahrajú presilovú hru!

10:11
    Chovan prihral Pollockovi, Oceliari sa mohli rozostaviť, napokon puk skončil na ochrannej sieti.

10:59
    Chovan nedokázal podržať puk v pásme, hostia majú už len 20 sekúnd z presilovky.

12:01
    Trenčania už majú puk späť vo svojej moci a tak môžu vystriedať, lenže cez modrú ich práve Oceliari len tak nechcú pustiť.

13:03
    Bretton nabil Slovákovi na strelu, jeho strelu zastavil LaCouveé.

13:10
    Samuel Kupec odchádza na trestnú lavicu za zdržiavanie hry.

14:02
    Laskelainen vypálil z modrej, napokon ho vychytal porozný LaCouveé.

14:59
    Pietronirovy sa nevydarilo vyhodiť puk, Hudcovi už ale áno.

16:10
    Immo dokázal nakrátko zamestnať Oceliarov svojou chybou, zvládol to však napraviť a získal puk späť.

17:22
    Pietroniro nepresne prihrával na Petráša, Rogoň z toho chce niečo vyťažiť.

18:11
    Draveckého pokus neuspel, ale takmer LaCouveého oklamal, keďže nikto nečakal, že puk sa bude strieľať.

19:17
    Trenčania sa nikam neponáhľajú, pomaly zakladajú akciu, Oceliari ich za to potrestali a zobrali puk.

19:39
    Tak napokon Pollock pôjde na trestnú lavicu a Trenčania budú hrať presilovku ešte počas druhého dejstva.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po 20. minútach sme videli sľubné akcie na obidvoch stranách, pričom efektívnejší boli zatiaľ domáci, zásluhou Petra Sojčíka, ktorý strelil úvodný gól stretnutia. Podarí sa domácim tento stav udržať, alebo si dokonca zlepšia manko? Určite nepôjde o jednoduchú vec, keďže Košice mali v závere tretiny na vrch. Sledujte s nami tento zápas a spoločne sa dozvieme, ktorý tím získa body do tabuľky.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:46
    Fastastický Jánus obral Petráša o gól! Po teči sa ešte dokázal pripraviť na dorážku a Oceliari tak stále zvládajú presilovku.

21:39
    Pietroniro je už na modrej a posúva puk Chardonnayovi, ten netrafil bránu.

22:37
    Košice sa vrátili do pásma domácich, napokon sa tam dlhšie nezdržali.

23:14
    Rogoň ešte stihol vystreliť, ale LaCouveé je dnes zatiaľ bezchybný.

23:40
    Lunter nahodil puk Bergerovi, lenže Starosta dokázal len vyhodiť puk.

24:02
    Chovan bol faulovaný a za podrazenie pôjde na trestnú lavicu Phil Pietroniro.

24:51
    Sojčik to prehnal a Košice hrajú 5 na 3!

25:49
    ALEX BRETON s hokejovým inštinktom vyrovnáva po strele z prvej a vyrovnáva tak stav stretnutia na 1:1

26:30
    SAMUEL HUNTER FEJES následne dostáva hostí do vedenia! LaCouveé opäť nič nevidel a tak sa Košičania môžu tešiť z rýchlého otočenia zápasu.

27:34
    Košičanom teraz chutí hokej a Trenčín prežíva ťažké minúty.

28:32
    Šimun zachytil puk a Bartoš okamžite vystrelil, lenže LaCouveé opäť podržal domácich.

30:03
    Rýchla kombinácia Košičanov nevyustila v nebezpečnú strelu.

30:51
    Ahl bol podrazený, napokon sa nebude vylučovať, Trenčania sú nespokojní, pričom išli konfrontovať arbitra.

31:29
    Rogoň prihral na Šimuna, ten nedokázal zakončiť a LaCouveé nemusel zakročovať.

32:00
    A na druhej strane Kielb nenápadnou strelou vyskúšal aj Jánusa.

32:20
    Poriadna bitka medzi oboma mužstvami, Charbonnay si poriadne dovolil na Jánusa a to sa hosťom nepáčilo.

33:19
    Jokeľ nakoniec pôjde na trestnú lavicu, Rovnako aj Denis Hudec práve za tú šarvátku. 2. Košičan bude Róbert Bačo a napokon aj 2. Trenčan Scott Conway

33:49
    Jánus doslova vyčaroval zákrok na Kiehla, toto bude patriť do zákrokov mesiaca pri najmenšom!

34:10
    Kielb prekombinoval akciu domácich, tí mali posledné sekundy naozaj gólové šance.

34:10
    Jánus má problémy s korčuľov a tak ho na krátko musí nahradiť Riečický!

34:50
    Jánus je späť, ale horšie je pre hostí, že Trenčín bude hrať takmer 2 minútovú presilovú hru o 2 hráčov

36:12
    Trenčania kombinujú, no nevedia zakončiť do Jánusovej bránky.

37:01
    Hostia v plnom počte.

38:10
    Košičania vystriedali a ukľudňujú túto priam šialenú časť hry.

38:54
    Napokon Trenčania dostanú aj ďalšiu presilovú hru, Marek Slovák vyhodil puk za plexisklo.

39:41
    Immo kombinuje s Ahlom, opäť neprišlo k strele a Košičania vyhadzujú puk.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Videli sme jednu z najlepších tretín tohto ročníka Tipos Extraligy, hlavne z pohľadu diváka išlo o dramatických 20 minút plných vylúčení, obratov a fantastických zákrokov brankárov, dámi a páni, spoločne sa tešme na to, čo nám tento zápas prinesie v poslednej tretine tohto zápasu, kde Košice otočili stav stretnutia z 1:0 na 1.2. Tretia tretina sa začne približne o 20:17.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:37
    Trenčanská presilovka je oficiálne skončená, lenže Trenčania majú puk v útočnom pásme.

41:32
    Baláž prihal Hlaváčovi, napokon ho zblokoval Jánus.

41:54
    SAMUEL HUNTER FEJES strieľa druhý gól v tomto zápase a dáva Košičanom už 2-gólový rozdiel oproti domácim.

43:01
    Chovanová strela z uhla získala pásmo Košičanom.

44:22
    Fejes poslal prihrávku zadovkou na Jääskeläinena, ten nestihol spracovať puk, nechýbalo veľa a mohlo ísť o další brejk Košičanov.

45:02
    Pietroniro nastrelil puk na Jánusa, ten sa ale pretečoval do bočného mantinelu.

45:49
    CHASE BERGER strieľa 10. gól sezóny a dáva tak Košiciam 3-gólové vedenie v zápase!

46:39
    Zakázané uvoľnenie Košičanov indikuje zvýšenú aktivitu domácich, ktorý dnes trpia na efektivite, čo Košice nemôžu povedať.

47:38
    LaCouveé si po dlhšej dobe mohol poťažkať puk, bolo to po strele Fejesa.

48:34
    Hra sa veľmi často prerušuje, takže sa oba tímy nedostávajú do výraznych šancí.

50:27
    Chardonnay nastrelil puk do Košického pásma, domáci sa však neusadili v pásme a Jánus sa veľmi nemusel namáhať.

52:00
    Breton našiel Jääskeläinena, ale ten spoza brány nevymyslel veľa a Pietroniro mu vzal puk.

52:53
    Lunter napádal Stahoňa, ten si s ním podaril, ale hra ostáva v strednom pásme.

53:40
    Jääskeläinen preveril LaCouveého prutkým tečom, ten ho ale dokázal prečítať.

54:39
    Baláž sa po kratšom tlaku Košíc nestihol vrátiť pre puk, čo Krajčovič takmer využil.

55:30
    LaCouveé napokon prerušil hru, pretože sa hralo už cez 4-minúty bez prerušenia, no a Trenčania sa musia brániť.

56:15
    Berger narušil prechod Petráša, napokon aj tak prišla strela Petráša na Jánusa, ktorý musel zakročiť.

57:12
    Drgoň rozohrával na Pietronira, ktorý vystrelil, nešlo však o nebezpečnú strelu pre Jánusa.

58:08
    Krajčovič sa nabehol na strelu z uhlu, bola však nepresná a puk skončil na ochrannej sieti.

59:03
    Trenčania napokon nebudú hrať vabank a vyzerá to, že tento zápas sa už len dohrá.

59:42
    Bartovič nahrával Bretonovi a ešte chcú Košice streliť gól, už to ale nestihnú.

V dnešnom zápase medzi tímami HK DUKLA Trenčín a HC Košice sme videli aj svetlé aj hluché miesta oboch tímov, úvodnú 20-minútovku boli domáci lepším celkom, no potom sa to za nimi začalo valiť a určite v tom hrála úloha aj vysoká efektivita Košíc spoločne s pribúdajúcimi faulami na strane domácich, čím Košice ukázali svoju silu a potvrdili svoje dominantné postavenie v tabuľke, kde okupujú 3. miesto.
    Ďakujeme Vám za sledovanie tohto prenosu a tešíme sa znova na ten ďalší! Dovidenia a pekný zbytok večera! (20:52:17)

Branky a nahrávky: 4. Sojčík (Pietroniro) – 26. Breton, 27. FEJES, 42. Fejes, 46. Berger

Trenér: Milan Bartovič

Trenér: Dan Ceman