K. Vary – Motor ČB 0:3 (kon.) | Kladno – Třinec 5:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 3:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – Pardubice 1:4 (kon.) | Litvínov – Sparta 3:8 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 5:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 25.02.2024, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 49. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

V nedělním klání bude Energie pokračovat na domácím ledě, kde tentokrát přivítá Motor České Budějovice. V pátečním klání energetici inkasovali čtyři branky a Dominik Frodl byl vyhnán z branky ještě před koncem úvodní dvacetiminutovky. Karlovarským se ve druhé části podařilo srovnat a o vítězi tak rozhodla třetí třetina. V ní se Pardubicím 3 minuty před koncem povedlo poprvé v zápase překonat Vladislava Habala a odvezli si tříbodový zisk.

Na listinu střelců se zapsat například Stříteský, který svou ranou v přesilové hře oživil naděje Energie na bodový zisk. O pár minut později srovnal Jiří Černoch.

Po 29 zápasech se prosadil také finský útočník Iikka Kangasniemi.

Energetici bojují o lepší postavení v play-off jsou jistě motivovaní, a však to samé se dá říci o Motoru, který na čtvrtfinálové pozice potřebuje ztrácí čtyři body. Poslední zápas sehrály Budějovice s Litvínovem. V první třetině Čihákova družina nabrala dvoubrankové manko, ve 35. minutě pak hostující Sukel' zvyšoval na hrůzostrašných 0:6. Budějovičtí sice zbraně nesložili a deset minut před koncem snižoval na 4:6 Gulaš, nicméně Litvínov si závěr divokého duelu pohlídal a nakonec ještě sám jeden gól přidal.

Lídrem produktivity je Milan Gulaš a v brankovišti pak dostává více prostoru Dominik Hrachovina.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Bartejs, Mikyska, McFadden, Stříteský, Havlín, Plutnar, Dlapa – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, O. Procházka – Kangasniemi, Jiskra, Kružík – Redlich, Kofroň, Koffer.
    Trenér: Václav Eismann

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Hrachovina) – Pýcha, Doudera (A), Kachyňa, Gulaši, Hovorka, Štich – Ordoš, Kondelík, Gulaš (C) – M. Beránek, Harris, F. Přikryl – Kubík, Pech (A), Valský – Toman, Koláček, Vopelka.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Jeřábek, Zeliska – Brabec, Rampír.

Soupiska Motoru již byla představena a českobudějovičtí fanoušci slušně zaplňují sektor hostů. Nyní je na řadě soupiska HC Energie.

Na ledovou plochu vyjela čtveřice dnešních dozorců.

V čele s Dominikem Frodlem nastupuje na led jako první domácí Energie.

Mikuláš Hovorka na druhé straně vyvedl z kabiny své spoluhráče. Po tradiční státní hymně bude vše připraveno ke startu dnešního klání.

00:01

00:10
    Úvodní vhazování vyhrály Budějovice, které se sice v mžiku přesunuly před Frodla, ale ke střele nebyly puštěny.

00:30
    Gríger našel u mantinelu zcela volného Matěje Stříteského, který od modré čáry jen nahodil za Strmeňovu klec.

01:34
    Havlínova rozehrávka v obranném pásmu energetiků byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude tedy před Frodlovou svatyní.

02:00
    Havlínovo nahození se ještě pokoušel usměrnit Kofroň.

02:25
    Motor se osvobozuje a Energie vzápětí opět bojuje o útočnou třetinu.

02:47
    I tentokrát se hostujícím podařilo vyhodit Karlovarské z vlastní třetiny, ti se ale okamžitě vrátili a pozornost Strmeně prověřil Tomáš Bartejs z kruhů.

03:40
    A také Dominik Frodl si sáhl na kotouč po střele Filipa Přikryla.

04:04
    Plutnar dostal nahrávku na vrchol kruhu, ale mířil mimo hostující svatyni.

04:22
    Nyní se pokoušel uspět Daniel Kružík, ale i s jeho střelou si gólman Českých Budějovic poradil.

04:36
    Matěj Toman spolu se svým kolegou jeli dva na dva. Toman vzal zodpovědnost na sebe, ale karlovarský gólman proti jeho střele vytáhl rameno.

05:32
    Ondřej Kachyňa byl blízko vstřelení úvodní branky, když operoval s kotoučem přímo před Frodlem, před kterým stál hlouček hráčů, a tak měl znemožněný pohyb. Kachyňa ale nedokázal přemoct bezmocného Frodla.

06:21
    Karlovarští se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

06:47
    Krásná akce Energie. Iikka Kangasniemi projel s kotoučem mezi dvěma hráči a nabil lépe postavenému Danielu Kružíkovi, jehož střelu z mezikruží však zastavil pohotový zákrok Jana Strmeně. Následuje komerční přestávka.

07:10
    Dalimil Mikyska mohl střílet z vrcholu kruhu, ale střela mu nesedla a vzápětí se do útoku hrnul Motor.

07:34
    Dominik Frodl však podržel při střele Motoru, a tak zůstává skóre dosud neměnné.

08:20
    Mikuláš Hovorka pálil od modré čáry, ale sražená střela mířila nad branku Energie.

09:16
    Mikysk nepřesnou nahrávkou posílá puk až na icing.

10:00
    Redlich srazil nahrávajícího Valského k zemi, a ten tak poslal puk jen na zakázané uvolnění.

10:01
    Po vhazování se napřáhl Ondřej Beránek, jehož pokus nezavítal mezi tři tyče.

10:30
    Milan Gulaš z mezikruží orazítkoval pouze plexisklo za Frodlovými zády.

11:00
    Nahození energetiků skryl Strmeň pod svou lapačku.

11:30
    Z pravého kruhu Iikka Kangasniemi, který nenašel recept na gólmana Motoru.

11:50
    Koffer nahazuje do útočného pásma, kde se kotouče ujímají Budějovice.

13:09
    Energie však zachytila rozehrávku hostů a ještě na okamžik se udržela ve třetině.

13:50
    Jáchym Kondelík se uvolnil na kruhu a mohl otevřít gólový účet zápasu, jenže jeho pokus šel vedle domácí branky.

15:00
    Plutnar našel za brankou Grígera, který ještě před bránou zbystřil Tomáše Rachůnka, o jeho střelu se postaral Strmeň.

15:08
    Následně se napřáhl až ke stropu Ondřej Dlapa, ale rána byla sražena do ochranné sítě. Nyní přichází druhá reklamní přestávka.

16:00
    Před Martinem Beránkem se otevřel prostor, ale ke štěstí energetiků kotouč náhle změnil směr.

16:20
    Jan Štencel prověřil Frodlovu pozornost a karlovarský gólman si připisuje další úspěšný zákrok.

17:30
    Jiří Černoch modré čáry posílá kotouč do ochranné sítě.

17:35
    A další pokus tentokrát Dalimil Mikyska pokoušel uspět střelou od modré čáry, ale minul hostující klec.

18:10
    Při přechodu do útočné třetiny se energetici dopustili ofsajdu a hra se přerušuje.

18:40
    Tomáš Rachůnek zůstal volný přímo před Strmeněm, a však nepodařilo se mu zakončit ideálně.

19:15
    Souhra Kružíka s Jiskrou mohla skončit gólově, když Jiskrova střela vypadla hostujícímu brankáři a kotouče se ujal ještě Daniel Kružík, ale ani jeden nedokázal otevřít skóre zápasu v závěru první třetiny.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Byly k vidění šance na obou stranách, ale oba brankáři předvádí dobrý výkon. Blízko vstřelení branky byl v závěrečných vteřinách Jiskra s Kružíkem. Na druhé straně zahrozil Milan Gulaš či Jan Štencl. Na úvodní góly si ale budeme muset počkat nejméně do druhé třetiny, která začne přibližně v 16:21.

20:01

20:10
    Od modré čáry pálil Hovorka, ale Frodl si v úvodu druhé třetiny připisuje úspěšný zákrok. Poté na druhé straně vystřelil Gulaši, ale gólman Energie opět úspěšný.

20:54
    Karlovarští posílají kotouč až na zakázané uvolnění.

21:20
    Černocha u hrazení masíruje Šír a většina hráčů bojuje o puk v rohu.

21:30
    Nakonec se Karlovarským podařilo získat puk a posílá jej až za Strmeně.

21:50
    Adam Kubík nedokázal do rozjetého kotouče dobře píchnout a poslat jej nad beton Frodla.

22:40
    Také Karlovarští se podívali do útočného pásma, a však Motor domácí k ničemu nepustil.

23:20
    Ondřej Dlapa před sebou měl dálnici od modré čáry, ale Strmeň jeho střelu dobře viděl a s klidem lapil puk do své lapačky.

23:35
    Milan Gulaš se ujal puku ve středním pásmu a z těžkého kruhu pak pálil na gólmana Energie, který byl i tentokrát úspěšný.

24:06
    A znovu to byl Gulaš, který vytvořil šanci Branta Harrise, jenž číhal před Frodlem.

24:23
    Štencův pokus od modré čáry opět zneškodnil Frodl.

24:45
    Ondřej Beránek z mezikruží pokoušel propálit hostujícího brankáře z otočky. Do odraženého puku ne zrovna ideálně poté plácl ještě Černoch.

25:18
    A je tu první vyloučení dnešního zápasu. Na trestnou lavici zamířil Dávid Gríger (KVA), který byl přistižen při hákování.

25:22
    A Energie je v problémech. Ihned po vhazování se nedovoleným zákrokem provinil Ondřej Dlapa (KVA), který za velkého nesouhlasu diváků míří na lavici hříchů a Karlovarští budou téměř celé dvě minuty ve třech.

25:41
    Bombu z vrcholu kruhu vyslal Adam Kubík.

25:47
    5/3
    České Budějovice právě vstřelily branku! Hosté využívají dvojitou přesilovou hru. JAN ORDOŠ si počkal před Frodlem na Pechovu nahrávku a nasměroval kotouč mezi tři tyče. Asistence: Lukáš Pech a Adam Kubík.
    Ordoš J., Pech L., Harris B., Gulaš M., Kubík A.
    Havlín T., Černoch J., Beránek O.

26:40
    Pokračuje se při hře 4 na 5.

27:00
    Energie byla znovu v problémech, když se Dominik Frodl pokoušel zastavit kotouč, který ležel přímo před ním. Zachránit situaci se vydali další Karlovarští a nakonec se jednomu z domácích hráčů podařilo vyhodit.

27:32
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

27:46
    Z předbrankového prostoru se pokoušel prosadit Ondřej Dlapa, který se před chvilkou vrátil z trestné lavice.

28:22
    Lehké nahození Milana Doudery Frodl nezastavil a od skórování tak dělily Douderu jen centimetry.

28:33
    Milan Gulaš získal kotouč ve středním pásmu. Nikým nehlídaný se vydal sám na Frodla, ale v koncovce zamířil vysoko nad bránu Energie.

29:18
    Zakázané uvolnění Motoru, hra se přesouvá před branku hostí.

29:35
    Znovu blesková akce Černocha s Beránkem. Kapitán Energie vypíchl kotouč obránci Motoru a vydal se na bránu. Z druhé strany najížděl Ondřej Beránek, který svou pohotovou střelou ale nedokázal srovnat gólové manko.

30:13
    Přichází první komerční přestávka druhé třetiny.

Yzomandias – český raper je právě v kotli Energie a v dresu podporuje domácí hráče.

30:40
    Icing Motoru.

31:20
    Tomáš Havlín prověřil pozornost hostujícího brankáře, ale ten si opět připisuje zákrok a také Energie si zahraje početní převahu.

31:28
    Na dvě minuty odchází Pavel Pýcha (CEB), jenž si vysloužil trest za podrážení.

32:00
    Po vhazování však Energie přišla o útočnou třetinu a musí si své místo v hostující třetině pracně získat.

32:30
    Karlovarští získali třetinu a nyní hledají pozici ke střele.

32:50
    Zpoza brány se Motor dokázal osvobodit a domácím zbývá zhruba 30 vteřin.

33:20
    Oslabení Budějovice přečkaly bez gólové újmy. Pavel Pýcha se po svém návratu chtěl vydat na Frodla, ale Bartejs mu cestu znemožnil.

34:10
    Motor se opět tlačí do útoku. Milan Gulaš se napřáhl ke střele na modré čáře a do rány ochotně padl Filip Koffer, který ihned odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku.

35:16
    Nepovedené střídání zapříčinilo hru Karlových Varů se šesti hráči v poli, a tak čeká na domácí dvouminutový trest. Ten odpyká po komerční přestávce Jan Hladonik.

35:40
    Z pravého kruhu pálil Lukáš Pech.

36:13
    5/4
    České Budějovice právě vstřelily branku! Hosté využívají druhou přesilovku. Kondelík přes osu na brankovišti nabil na JANA ORDOŠE, který doklepl kotouč za bezmocného gólmana Energie. Asistence: Jáchym Kondelík.
    Pech L., Ordoš J., Kondelík J., Štencel J., Gulaš M.
    Jiskra V., Redlich T., Stříteský M., Bartejs T.

37:10
    Hosté okupují útočnou třetinu. O střelu si řekl Jakub Valský.

37:54
    Adam Kubík vybojoval kotouč pro Lukáše Pecha, který střelou z první minul karlovarskou svatyni.

38:20
    Mezi kruhy si znovu udělal prostor Milan Gulaš, ale ani na třetí pokus nepropálil svého exkolegu Frodla.

39:22
    Střela Lukáše Pecha byla McFaddenem sražena do ochranné sítě.

39:35
    Energetiky zastavil při přechodu do útočné třetiny ofsajd.

40:00

Ve druhé třetině padaly branky jen za Frodlova záda. Přesilovou hru ve 26. minutě využil Jan Ordoš, který zůstal při chuti a ve 37. minutě se znovu prosadil v přesilovce. Karlovarští se pokoušeli odpovědět, ale recept na Strmeně hledali marně. Závěrečná dvacetiminutovka začne v 17:14.

Střely na branku v první třetině – 11:12

Střely na branku ve druhé třetině – 5:11

40:01

40:10
    Kotouč brzy po vhazování vyletěl z hrací plochy a tak se bude buly opakovat ve středovém kruhu.

40:30
    Icing hostů.

40:38
    McFadden vypálil od modré čáry, jeho střelu Strmeň vyrazil a kotouče se ujal Dávid Gríger, který zpoza brány ještě našel před gólmanem Kangasniemiho, jenž z těsné blízkosti nedokázal propasírovat kotouč za záda českobudějovického brankáře.

41:50
    Adam Kubík koketoval s pukem přímo před Frodlem, který pokus z těsné blízkosti zneškodnil.

42:30
    Redlich aktivně napadá rozehrávku Motoru.

43:25
    Dvě minuty za držení Ondřeje Beránka si vyloužil Ondřej Kachyňa (CEB) a Karlovy Vary před sebou mají přesilovou hru.

43:32
    Hostům se podařilo rychle zmocnit kotouče a poslat jej do bezpečí.

43:45
    Ladislav Čihák poslal na led čerstvé síly a domácí se pokouší získat a udržet pásmo.

44:05
    Motor se znovu osvobozuje, téměř polovina přesilovky Energie je za námi.

44:27
    Takhle přesilová hra není v podání energetiků dobře sehraná. Nakonec první střelu zaznamenal Dalimil Mikyska.

44:41
    Na trestnou lavici míří Ondřej Procházka (KVA) za hrubost a stejný trest inkasoval Martin Beránek (CEB).

45:22
    Iikka Kangasniemi mohl z osy snížit manko, když Strmeň ležel na ledě, místo do víka však touš zavítal na plexisklo.

46:00
    Kapitán Karlovarských sice zavezl puk do pásma, a však energetikům se nepodařilo třetinu udržet.

47:00
    Ke Grígerově se odrazil puk, a však zblízka se trefit nedokázal.

48:00
    Ondřej Dlapa poslal puk až do obranného pásma hostů.

48:13
    Bojovnost se domácím hráčům upřít rozhodně nedá, ale chybí jim pomyslné štěstí.

49:00
    Energie opět operuje s pukem okolo Strmeňovy svatyně.

49:22
    Stříteský zbrzdil Kachyňu, který se řítil do přečíslení s Milanem Gulašem. Po této situaci přichází čas na předposlední komerční brejk dnešního zápasu.

49:30
    Mikyska narazil hlavou o mantinel, a však rychle se zvedl a pokračoval ve hře. Posléze mu nevyšla nahrávka na kolegu na modré čáře.

50:04
    Nyní jsou to hosté, kteří se usadili v útočném pásmu, ale spíše se bojuje o kotouč a Frodl nemá příliš práce.

50:38
    Karlovy Vary budou hrát další přesilovou hru.

50:45
    Vrátka se otevírají na českobudějovické trestné lavici, kam usedl Jakub Valský (CEB), kterému sudí inkasovali trest za faul loktem.

51:05
    Stříteský se z branky pokoušel propasírovat kotouč až za Strmeně.

51:32
    Střela Tomáše Bartejse z pravého kruhu šla mimo hostující klec.

51:49
    Na čáře se ještě pokusil kotouč zastavit Matěj Stříteský, ale puk mu přeskočil hokejku a Energie tak musí spěchat pro kotouč.

52:24
    Frodl zastavil kotouč a přihrál jej Michalu Plutnarovi, který toto zřejmě nečekal. Nakonec se puku ujali hosté a vznikla tak šance pro Motor.

52:54
    České Budějovice hrají v plném počtu a přečkaly oslabení.

53:19
    Hladonik surově nabídl kotouč Tomáši Havlínovi, jenž těžký puk nedokázal ideálně zpracovat.

53:34
    Energie protečovala kotouč až do útočného pásma.

54:14
    Po odpískaném ofsajdu přichází závěrečná komerční pauza.

Dnešní utkání sleduje 3237 diváků.

55:21
    Ač první polovinu závěrečné dvacetiminutovky byly domácí jasně aktivnější, nyní se už o slovo více hlásí Motor.

55:32
    Situaci si Karlovarští zkomplikovali dalším vyloučením.

55:46
    Ondřej Beránek (KVA) si přímo před sudím počínal nedovoleně, a tak oslabí svůj tým na dvě minuty.

56:06
    V oslabení se chystal do úniku Filip Koffer, ale nezastihl kotouč letící do obranného pásma hostů.

56:39
    Matěj Stříteský vyhazuje puk až za Strmeňovo brankoviště.

57:08
    Kubíkovu ránu od modré čáry čapl Frodl do své lapačky.

57:21
    Tvrdou ránu Branta Harrise zblokoval Havlín.

57:50
    Energie hraje v plném počtu a Plutnar posílá kotouč po mantinelu do bezpečné vzdálenosti.

58:04
    Do konce utkání zbývají necelé dvě minuty.

58:17
    Frodl míří na střídačku a Karlovarští to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:34
    Bombu od modré vyslal Rachůnek, ale na gólmana Motoru si nepřišel.

58:59
    Dvě po sobě jdoucí chyby Tomáše Rachůnka Energii mohly připravit o špetku naděje na body.

59:26
    5/6
    České Budějovice právě vstřelily branku! Dalimil Mikyska chyboval na modré čáre a do úniku se tak hrnul MARTIN BERÁNEK, před kterým na konci cesty stál jednoduchý úkol. Naděje na energetiků jsou na dně. Asistence: Brant Harris.
    Beránek M., Harris B., Gulaši M., Hovorka M., Přikryl F.
    Černoch J., Stříteský M., Procházka O., Beránek O., Mikyska D., Jiskra V.

První polovinu závěrečné dvacetiminutovky měli Karlovarští energii a příležitost snížit gólové manko, ale přes veškerou snahu se nikomu z hráčů Karlových Varů nepodařilo najít recept na bezchybného Jana Strmeně, který se tak ze západu Čech vrací s vychytaným čistým kontem. Dvě minuty před koncem byl odvolán Dominik Frodl a domácí se pokoušeli prosadit se šesti hráči v poli, ale chybující Mikyska pustil do úniku Martina Beránka, který tak uzemnil naděje energetiků na bodový zisk – 0:3.

Loučí se s vámi Kamila Stříteská Ströer. (17:55:09)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 26. Ordoš (Pech, Kubík), 37. Ordoš (Kondelík), 60. M. Beránek (Harris)

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Hrachovina) – Štencel, Pýcha, Doudera (A), Kachyňa, Gulaši, Hovorka, Štich – Ordoš, Kondelík, Gulaš (C) – M. Beránek, Harris, F. Přikryl – Kubík, Pech (A), Valský – Toman, Koláček, Vopelka.

Rozhodčí: Jeřábek, Zeliska – Brabec, Rampír