Švýcarsko – Norsko 5:2 (kon.) | Slovensko – Německo 4:6 (kon.) | Česko – Finsko cz 1:0 (2:0 po s.n.)
Švédsko – USA 5:2 (kon.)
Slovensko
4:6 (0:0, 2:3, 2:3)
Německo
Pátek 10.05.2024, 16:20 • Ostrava Arena • Mistrovství světa • Skupina B

60:00
    po závěrečné siréně se ještě strhla krátká šarvátka a sudí ji ocenili jedním trestem. Matúš Kelemen si vyslechl desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

48:50
    No a nakonec je z toho přesilovka pro Německo. Na jejich straně vyfasoval dvě minuty za hrubost Maksymilian Szuber, zatímco na opačné byli potrestáni Juraj Slafkovský za hrubost a Martin Pospíšil za sekání.

47:15
    Už se pískalo a Frederik Tiffels obdržel dvě minuty za hákování.

29:46
    Slovenská lavička ještě zkusila challenge ohledně nedovoleného bránění brankáři, po kontrole u videa ale gól zůstal v platnosti. Následoval tak dvouminutový trest za neúspěšnou trenérskou výzvu. Trest odsedí Peter Cehlárik.

29:14
    A Slováci jdou do tří! Za zákrok před německou branku dostává 2+2 minuty za vysokou hůl Peter Čerešňák!

28:43
    Máme tu další přesilovku, tentokrát pro Německo. Na trestnou lavici odjel Matúš Sukeľ, aby odseděl dvě minuty za krosček.

13:33
    Už se pískalo a na trestnou lavici zamířil Daniel Fischbuch s dvěma minutami za vysokou hůl.

04:31
    V oslabení se do šance dostal Regenda, když vybojoval puk. Gól sice nedal, ale donutil Leonharda Pföderla k faulu. Ten si odsedí dvě minuty za sekání. Síly na ledě se nám vyrovnávají.

03:48
    První přesilovka zápasu, zahraje si ji Německo. Dvě minuty za vražení na hrazení vyfasoval Martin Pospíšil.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 37. Hrivík (Cehlárik, Slafkovský), 39. Fehérváry (Pospíšil), 55. Hudáček (Slafkovský, Hrivík), 60. Sukeľ (Kelemen, Regenda) – 30. Kahun (Ehliz, Pföderl), 33. J. Müller (Michaelis, Tuomie), 40. Kälble, 45. Michaelis (Pföderl, Ehliz), 57. Pföderl (Ehliz), 59. Eder

Slovensko: Škorvánek (Hlavaj) – Nemec, Fehérváry, Čerešňák (A), Ivan, Grman, P. Koch, Gajdoš, Golian – Slafkovský, Hrivík (A), Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar (C) – Kelemen, Pospíšil, Regenda – Daňo, Sukeľ, Kudrna.
    Trenér: Craig Ramsay

Německo: Grubauer (Niederberger) – Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller (C), Kälble, Wagner, Fohrler – Pföderl, Michaelis, Ehliz (A) – Peterka, Kahun (A), Tiffels – Fischbuch, Stachowiak, Tuomie – Eder, Sturm, Ehl.
    Trenér: Harold Kreis

Rozhodčí: Heikkinen (FIN), Pearce (CAN) – Briganti (USA), Zunde (LAT)

Diváci: 9 109