Velká Británie – Kanada 2:4 (kon.) | Francie – Kazachstán 1:3 (kon.) | Rakousko – Dánsko 1:5 (kon.)
Polsko – Lotyšsko 4:5 (po pr.) | Norsko – Česko cz 3:6 (kon.) | USA – Německo 6:1 (kon.)
Polsko
4:5 (1:0, 1:1, 2:3 - 0:1)
Lotyšsko
Sobota 11.05.2024, 16:20 • Ostrava Arena • Mistrovství světa • Skupina B

Utkání je u konce a my viděli opravdové drama. I ve třetí třetině pokračovalo Polsko v aktivním hře, která dělala soupeři velké problémy, přesto to bylo Lotyšsko, kdo skóroval jako první. O další srovnání skóre se postaral ve 43. minutě Rodrigo Abols. Jenže ve 48. minutě se o svůj dnes druhý gól postaral Krzysztof Maciaś a Polsko zase vedlo. Houpačka ale pokračovala, v 53. minutě srovnával Kaspars Daugavinš a v 55. minutě se o obrat ve skóre postaral Rihards Bukarts. Už to vypadalo, že favorit dotáhne zápas ke třem bodů, jenže chyba lávky. Polsko se vrhlo do útoku a v 57. minutě srovnal tečí Mateusz Bryk. Šlo se do prodloužení, kde byly šance na obou stranách a štěstí se přiklonilo na stranu Lotyšska. V 64. minutě Kaspars Daugavinš nejprve trefil břevno Murrayho branky, aby se k němu o pár momentů později puk vrátil a on gólmana Polska překonal ranou na lapačku. Lotyšsko tak doslova ubojovalo výhru 5:4 po prodloužení a má v tabulce dva body, zatímco Polsko jeden.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. Třeba už za pár chvil u duelu USA – Německo. (19:14:27)

Utkání sledovalo 9 109 diváků.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Krzysztof Maciaś (Polsko) a Rodrigo Abols (Lotyšsko).

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Lotyši se prakticky poprvé v nastaveném čase dostali do tlaku, KASPARS DAUGAVINŚ sice nejprve trefil jen břevno, akce ale pokračovala, puk se k němu po kombinaci vrátil a on rozhodl střelou z mezikruží – 4:5! Asistence: Rodrigo Abols.

62:41
    A Poláci byli blízko gólu, když se mezi kruhy objevil Paś, o kousek mu to ale nevyšlo.

62:22
    Lotyši se v prodloužení prakticky nepotkali s pukem, hru tvoří soupeř.

61:52
    Ciura schytal nepříjemný bodyček a s bolestivou grimasou hned zamířil na střídačku.

61:28
    Zile se vrátil na ledovou plochu, po přerušení hry se bude pokračovat ve třech na obou stranách.

61:10
    Nevystřelil ani Lyszczarczyk, nechal se vytlačit do rohu.

60:48
    Polská čtveřice se nikam zvlášť nežene, hraje tak trochu na jistotu.

60:10
    Polsko pokračuje v přesilovce, a jelikož se hraje prodloužení, je to čtyři na tři.

60:01

60:00

59:40
    Lotyšsko vyhodilo do středního pásma, tohle už vypadá na prodloužení.

59:28
    No a pozor, je tu přesilovka pro Polsko, neboť dvě minuty za podrážení obdržel Kristaps Zile!
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 16. Maciaś (Michalski), 29. Walega (Urbanowicz, Dronia), 48. Maciaś (Dziubiński), 57. Bryk (Michalski) – 23. Mamčics (Ansons, Indrašis), 43. Abols (Daugavinš), 53. Daugavinš (Zile, Dzierkals), 55. Ri. Bukarts (Ro. Bukarts, Batna), 64. Daugavinš (Abols)

Polsko: Murray (Zabolotny) – Kolusz (A), Ciura, Kruczek, Wajda, Bryk, Górny, Kostek, Dronia – Wronka, Pasiut (A), Zygmunt – Michalski, Dziubiński (C), Maciaś – Fraszko, Paś, Lyszczarczyk – Walega, Komorski, Urbanowicz.
    Trenér: Robert Kalaber

Lotyšsko: Merzļikins (Gudlevskis) – Zile, Jaks, Čukste, Freibergs, Komuls, Mamčics, Cibulskis – Daugavinš (C), Abols (A), Dzierkals – Ro. Bukarts (A), Batna, Ri. Bukarts – Indrašis, Ansons, Krastenbergs – Tralmaks, Egle, Gavars.
    Trenér: Harijs Vitolinš

Rozhodčí: Hribík (CZE), Pearce (CAN) – Fuchs (SUI), Wyonzek (CAN)

Diváci: 9 109